Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Próbaidő alatt teherbeesni.... fórum

Próbaidő alatt teherbeesni.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. 480b578442 (válaszként erre: 60. - Tfazek)
2010. szept. 7. 23:21

Kicsit kiforgatod és feltupírozod amit mondtam.

Nem hiszem, h eljutnék az abortuszig mert be sem mernék vállalni 40 felett egy terhességet.

Akár mennyire fiatalnak érzi magát egy nő a teste halad a korral ami 40-en túl már nem egészen a szülésre van felkészülve.NEM VÉLETLEN, h orvosi szempontból is max 40-ig javasólják mostmár, régen 35-ig.Persze mindenre van példa, lehet korábban is sérült gyereke bárkinek és késöbb is egészséges de én nem vállalnám a kockázatot mert ha mégis valami baj lenne sosem bocsátanám meg magamnak.

A lezbi és buzi pedig igen egy felkapott divat lett a tinédzserek körében és közel sem azok.Vannak valóban genetikailag ilyen emberek, nekem is volt egy főnököm aki homoszexuális volt.

Természetesen nekem sincs védelmem ez alól, csak remélni tudom, h a gyerekeim majd más módon fognak divatólni:)

61. tfazek
2010. szept. 6. 17:54
Amúgy a babára nézve orvosilag és mindenhogy rengeteg tényező jelent fenyegetést, minden korban. Perzse nagyobb a kockázat, de ez még rendes orvosi ellátás mellett messze nem indok egy abortuszra, amit te ilyen hetykén kijelentettél, hogy persze, naná hogy megölted volna a magzatotad mindeféle feltételezett és valószínűleg be sem következő gond miatt.
60. tfazek (válaszként erre: 57. - 480b578442)
2010. szept. 6. 17:51
Hát tudod... ésszerűnek és konzervatívnak is nevezheted ezt a gondolkodást de.... Tudod a volna az nem olyan mint ami megtörténik. Szép egészséges gyerekekkel 39 évesen az ember könnyen mond ilyeneket. AZ élet nem fekete és fehér, és te egész egyszerűen egy egész korosztályt nevezel felelőtlennek és butának és olyanokat mondasz, amit egy édesanya szájából nagyon furcsának tartok. Dehát te tudod.... (Csak nehogy buzi vagy leszbikus legyen divatból valamelyik gyereked, mert akkor megnézhetik magukat ugyebár)
59. bf5264a5b9 (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2010. szept. 3. 13:00
Nekem nem ilyen jellegű a hormonális problémám. Nem a fogantatást veszélyezteti, hanem az én és a baba egészségét, ill. fejlődési rendellenességet okozhat.
58. jozsi.38 (válaszként erre: 56. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 3. 12:46
ez megint más. ne mosd össze magad azokkal akik 40évesen várják az elsőt, anyagi vagy egyéb okok miatt. ha hormonkezelésre van szükséged vágj bele! azelőtt én is mindent megtettem volna egy babáért
57. 480b578442 (válaszként erre: 54. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 3. 11:31

Ha 40-en túl fogant volna az első gyerekem akkor igen.

Elsősorban nem az anyagiakat helyezem előtérbe és még csak nem is az idős szülőt.Hanem a babára nézve számos olyan következménye lehet orvosilag amit nem lehet terhesség alatt kiszűrni hanem majd esetleg évek múlva jön elő.Pld: magas vérnyomás, szívproblémák, idegrendszeri problémák (és ez idős szülőknél bizony elég gyakori) és stb...


És igen büszke vagyok rá, h én még a konzervatívak táborához tartozom.

Bár nem értem, hogyan lehet erre az általam ésszerünek tünő kijelentésre azt mondani, h maradi:))

A ferde hajlamba ne menjünk bele.Egyre gyakoribb aminek nem genetikai hanem divat irányzata van.

A genetikai az más, van olyan is.


Persze az ő döntése és nem ezt kérdezte, így hát azt gondolom tényleg ne feszegessük.

56. bf5264a5b9 (válaszként erre: 55. - Jozsi.38)
2010. szept. 3. 07:39
Sajnos az én gyerekemnek se lesznek emlékei a nagymamájáról... és ismétlem... 28 vagyok.
55. jozsi.38 (válaszként erre: 54. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 3. 06:28
jó lenne, ha a baba szempontjait is néznéd. mire ő is felnő és családot alapít, gyermeket vállal, újabb 30 év. néha szeretné rábízni a nagyszülőkre az unokát, de a 70 évesek általában nincsenek olyan állapotban, hogy ezt megtegyék, inkább rájuk kell vigyázni. az ő gyerekének meg nem lesznek emlékei a nagyiról, de neki sem a sajátjáról
54. bf5264a5b9 (válaszként erre: 52. - 480b578442)
2010. szept. 3. 05:47
És amúgy, ha Neked nem adott volna eddig még az Élet gyermeket, és nagyon vágytál volna rá, és most egyszer csak megfogan, akkor gondolkodás nélkül eldobnád magadtól a korod miatt?
53. bf5264a5b9 (válaszként erre: 52. - 480b578442)
2010. szept. 3. 05:46

Most akkor én is eltérek a témától... ismerek olyan lányt, aki 19 évesen szült. 1 éves a kisfia, és nem tudják ellátni. Felszedték a sok hitelt, a lánynak érettségije sem lett, mert a baba miatt otthagyta az iskolát. Teljesen kilátástalan a helyzetük.


Igazából a fiú valószínűleg fel fog nőni, de hogy milyen körülmények között, azt ne is firtassuk sztem... érettségi nélkül 8 osztállyal szted ott milyenek a kilátások?


Nem akarlak "bekapni", de mindenkinek a saját felelőssége, hogy hány évesen vállal gyermeket, és meg tud-e adni Neki mindent. Nem tudhatod, hogy a kérdező milyen körülmények között él... valószínűleg ha ezzel lenne probléma, akkor nem is teszi fel a kérdést, hanem gondolkodás nélkül azt teszi, amit Te is javasoltál... nem ismerjük a körülményeket.


Én úgy gondolom, hogyha Ő biztosnak látja a kicsi jövőjét anyagilag, a buktatókkal együtt úgy gondolja tisztességesen fel tudja nevelni és meg tud Neki adni mindent, eljár a genetikai szűrésekre és vigyáz magára, akkor miért ne vállalhatna gyereket? Nem tudhatod, hogy az szervezete milyen állapotban van.


Szerintem Ő tudja, hogy vállalja-e a gyermeket, ha már megkapták a Sorstól ajándékba! Ő és a családja biztosan átgondolt már ezzel kapcsolatban mindent, szerintem Ne itt feszegesd ezt a témát!


És most lehet, hogy te fogsz megbántódni... de sztem kicsit maradi vagy (a buzi lezbikus témát meg sztem ne keverd ide... az egyébként sem divat kérdése, mert genetika és nem tehet róla senki, ha úgy születik, hogy a saját neméhez vonzódik) Változik a világ, kitolódnak a határok, mivel a nők dolgozni kezdtek, ezért a szülés időpontja is is időben eltolódott. Nincs ezzel semmi baj. Ha teljesen egészséges a baba, és ezt a szűrővizsgálatok is igazolják, akkor nem szabad bántani, csak azért mert az anyukáját "nagymamának" titulálja valaki! Különben is... 40 évesen én még bőven nem szeretnék nagymama lenni... azt azért kicsit korainak tartom...

52. 480b578442 (válaszként erre: 49. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 2. 23:17

Be ne kapjatok már azért mert teljesen természetes és normális gondolatmenetet leírtam!

Valóban a támától elkalandozva de ha már erre a támára tévedtünk mi kivetni valót találsz abban a kijelentésben,h egy 40 feletti nő ne válaljon gyereket?

És nem csak azért mert mind az anya mind a baba szemszögéből nézve számtalan veszélye van hanem azért is mert azt a gyereket fel is kell nevelni.

Gondolnak ezek a szülők arra mi lesz ha lejár a gyes és nem lesz állása, milyen lesz annak a gyereknek ha az érettségijén a nagyanyjának fognak nézni és még stb számtalan dolog.

Ó elnézés, h valós dolgokra bátorkodtam felhívni a figyelmét.Milly rosszindulat volt ez tőllem hisz mostanában az a trendi, h a szüleim a nagyszüleim és mindenki buzi vagy lezbikus.


A te eseted más .A szervezeted még fiatal szerintem nem lesz baj a hormonkezeléstől legfeljebb több babád lesz:)De bízz az orvosokban ők tudják mit csinálnak.

51. 480b578442 (válaszként erre: 50. - Bebekriszti)
2010. szept. 2. 22:40

Igen ebben igazad van tényleg elkalandoztunk a témától nem ez volt a kérdés de válaszoltam én erre is ha visszalapozol.

Nem akartalak megbántani csak én lettem a fekete bárány aki hangosan gondolkodott és kimondta a véleményét.

Ez nem rosszindulat kár, h te annak látod.

Persze a te döntésed és ha már igy döntöttél én is eltitkolnám a helyedbe a próbaidő végéig, így mire lejár a gyes és szerencséd lesz talán még a munkahelyed is megmarad:)Bár ez sem biztos mert ugy tudom már elküldhetnek gyes alatt is.3 év után végkielégítést kell adniuk és ez egyik munkáltatónak sem érdeke.De próba szerencse.

50. bebekriszti (válaszként erre: 46. - 480b578442)
2010. szept. 2. 18:35
Köszönöm a válaszaidat,igazán nagyon kedves ember vagy. Kár,hogy nem a te témád volt az eredeti téma és teljesen másról kérdeztem és kár ,hogy engem abszolút nem érdekel a rosszindulatú véleményed!!! TOTÁL MÁSRÓL KÉRDEZTEM:MINDENKI MAGÁBÓL INDÚL KI !!!!!!!!
2010. szept. 2. 14:46

Nem hiszem, hogy ez a felelősségen múlik. Van olyan, akinek nincs lehetősége korábban szülni, mert nem találta meg a párját, vagy egyszerűen évek óta próbálkozik, és csak 40 körül vagy afelett sikerül Neki.


Az ő döntése, ezt tiszteletben kell tartani!


Jó... a lombik az más, az a természet megerőszakolása 46 évesen, de 40 évesen a természetes úton való fogantatás megint teljesen más tészta! Úgy látszik az Ő szervezete még nem állt át az unokákra! Egyébként meg én 28 vagyok, mégis hormont kell pótolni... akkor most Nekem se kellett volna, és kellene még gyereket szülni, mert nem arra vagyok beállítva?


Természetesen a rendellenességeket szűrni KELL! Én magán úton is nézettem vérvétel alapján, ill. voltam a Magzati Diagnosztika Központban többször genetikai uh-n. Ez a nő felelőssége, hogy ha úgy érzi veszélyeztetett a babája, akkor mindennek utána járjon, aminek csak elméletben lehetséges!

48. 480b578442 (válaszként erre: 47. - Jozsi.38)
2010. szept. 2. 14:10

Igen, sajnos ez a jellemző.

Sokan nem tudnak felelőségteljesen gondolkodni.

47. jozsi.38 (válaszként erre: 46. - 480b578442)
2010. szept. 2. 14:01
zsula, amikor én ezt egy másik fórumon felvetettem, hogy 46évesen nem kéne lombikozni több gyerek után, én voltam a bunkó, mert le akartam beszélni az illetőt :)
46. 480b578442 (válaszként erre: 42. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 2. 13:56

Mert?Miért furcsa tanács?

Akinek esze van nem is vállal 40 felett gyereket.

Minden kornak meg van a maga szépsége, jellemzője.

40 körül lassan már az unokáját várja az ember nem pedig gyereket.Arról nem beszélve , h a változó kor küszöbén már a hormonok nem egészen gyerekszülésre vannak beállítva. Tudtad?

Nem véletlen, h orvosi szemszögből is 40-nél húzták meg a határt.E felett mind az ikerterhességnek mind pedig a rendellenességeknek is jóval nagyobb a kockázata.

45. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2010. szept. 1. 14:20

Szia, én is a próbaidő alatt véletlenül lettem babás és elmondtam, mert így tisztességes.

Nagyon rendes főnökeim voltak, nem csináltak belőle problámát, sőt! Kíméltek, bátorítottak és a főni kocsija lett a menyasszonyi autóm! Kár, hogy azóta őket is kirúgták és az országból is kivonul a cég. :'(

Pedig simán kirúghattak volna, a próbaidő alatt indoklás nélkül megtehetik.

44. bf5264a5b9 (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2010. szept. 1. 13:02
én is így gondolkodtam... most visszavárnak :)
43. spinneli (válaszként erre: 13. - BayBanya)
2010. szept. 1. 13:01

értem....de lehet jobb pont, ha mégis marad az ember...a visszatérés miatt.

Munkáltató, munkavállaló kérdése.

Én maradnék a terhesség alatt is, így van egy kis esély, hogy GYED után visszatér az ember.

42. bf5264a5b9 (válaszként erre: 41. - 480b578442)
2010. szept. 1. 12:57
Ilyen tanácsot, amilyet te adsz... ne is haragudj! 40 felett már nem akarhat az ember gyereket? Nehogymár...
41. 480b578442 (válaszként erre: 38. - BayBanya)
2010. szept. 1. 10:44

Ugy írja vele történt.

Nem gondolom.Nem szabad!

Se a kor se az idő nem alkalmas erre, de persze mindenki saját sorsa kovácsa.

2010. szept. 1. 10:22

Óóóó, csajok, de kár, h tényleg nem 3 évvel ezelőtt ment ilyen fórum!! :((

Most már mindegy! Nekem azt mondták, hogy a munkanélküli is biztosított hónapnak számít, így elmentem oda!Május 3-án lejárt a munkanélkülim, terhesállományba meg csak május 13-tól vettek, így emiatt a 10 nap miatt nem kaptam GYED-et! :((

Persze a férjemet is akkor műtötték rákra...

39. mmacus
2010. szept. 1. 09:34
Csak annyi időre jár táppénz, amennyit előtte valaki biztosítotti jogviszonyban töltött. Tehát 3 hónap (próbaidő) munkaviszony után 3 hónap táppénz jár. És a GYED is munkaviszonyhoz kötött, de ezt már korábban leírták. Felmondás pedig nem csak közös megegyezéssel lehet (amit tanácsoltak, hogy ne írd alá) hanem a munkáltató részéről is, gyakorlatilag a minimális munkaviszony után végkielégítés, semmi nem jár. Indokot úgyis lehet találni, ha akarnak.
38. BayBanya (válaszként erre: 37. - 480b578442)
2010. szept. 1. 09:30

szerintem nem saját maga miatt érdeklődik :)

bár ki tudja :)) ha úgy is van, szerintem a család mindenek felett :D

37. 480b578442 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2010. szept. 1. 09:22

Véletlenül nem lehet teherbeesni.


Megnéztem az adatlapodat.Bocsi,h ezt mondom de nem késtél ezzel kicsit el? 41 évesen bevállalni egy terhességet ráadásul azon szerencsések közzé tartozol akik találnak ebben a korban munkahelyet és még határozatlan idejüt is.Szerintem nagy butaságot csinálsz.Én meggondolnám mert utána már esélyed nem lesz mégegyszer visszatalálni a munkaerőpiacra:)

36. vakri (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2010. szept. 1. 09:11
Jó neked! Én a 6. hónapban úgy néztem ki mintha ikrekkel lennék mindenórás :-D.
35. jozsi.38 (válaszként erre: 32. - Abf59b2ded)
2010. szept. 1. 09:06
nekem a 6.hónapig szinte nem is látszott a hasam, főleg ha olyan ruhát vettem fel
34. bared (válaszként erre: 9. - Ff36256613)
2010. szept. 1. 09:01
a gyedhez az elmúlt 2 évben minimum 365 biztosított nap kell...
2010. szept. 1. 09:00
Próbaidő alatt nem jelent védettséget a terhesség, simán kirúghatnak. Én is így lettem terhes, és azt kérdeztem meg a munkáltatómtól, hogy huzamosab ideig tartó táppénz esetén mennyire gyakori az elbocsájtás. (Persze előbb kiirattam magam) Erre azt mondták, hogy nem szoktak ezért senkit elküldeni, így maradtam táppénzen a szülés előtti 30 napig, amikoris szülési szabadságra (TGYÁS) mentem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook