Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős menstruációra tudtok más hormonmentes gyógyszert, mint az Exacyl? Lehetőleg olyat, amit háziorvos is felírhat? fórum

Erős menstruációra tudtok más hormonmentes gyógyszert, mint az Exacyl? Lehetőleg olyat, amit háziorvos is felírhat? (tudásbázis kérdés)


22. Dia1
2015. febr. 13. 10:01
Nekem kb. egy fél éves extrém menstruációt hozott helyre Mária Treben teakeveréke. Több hónapig olyan erős mensturációm lett amire sokszor eszembe jutott hogy ez az elvérzés határa. A legnagyobb tampon 10 perc alatt megtelt, csak hogy érzékeltessem a mennyiséget. Pár hónap kínlódás után meguntam elmentem nőgyógyszhoz aki azt mondta mindképp csináljunk egy egészségügyi küretet hogy meg tudjuk mi okozza ezt az extrém vérzést. A küret szövettana nem mutatott ki semmit, majd ezután hallottam Mária Treben teakeverékéről. Mivel hormont nem szerettem volna szedni ezért úgy döntöttem kipróbálom... Igaz csak egy hónap tapasztalata mondatja velem, de két hétig ittam a teát és már ennyi idő elég volt ahhoz hogy egy teljesen normális menstruációm legyen. Elmondani nem tudom mekkora öröm hogy elég teát inni, nem kell hormonokat szedni és segített. Az "egészség isten patikájából" című könyvben van benne a teakeverék receptje, hátha másnak is segít majd nemcsak nekem....
21. cintia0919 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2013. júl. 11. 11:08
Koszonom kiprobalom:)
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Cintia0919)
2013. júl. 5. 12:46

Arwen torna - vannak fékező gyakorlatok éppen hosszú és erős vérzés ellen

Jó szívvel ajánlom

19. cintia0919 (válaszként erre: 5. - Pethoevi)
2013. júl. 5. 10:51
Ne haragudj de nem tudok neked igazat adni.szted mi a jo abban h valaki ugy verzik h kb orankent megy wcre cserelni illetve olyan gorcsei vannak h majd meghal?ja persze meg el is tart vagy 8 napig.mert nekem ilyen problemam van es rohadtul de nem jo mivel eletkeptelenne tesz kb ezekben a napokban.se dolgozni nem tudok se semmit mert annyira szenvedek.es ez egyatalan nem normalis dolog!epp h nem mukodik jol a szervezeted mert egy csomo vert veszitesz...gondolom neked nem volt ilyen mert akkor nem mondanad azt h turjuk el ezt.mert ezt nem lehet elturni!nem kivanom h ilyen helyzetbe kerulj de ha egyszer talan igy lesz akkor lehet atgondolod azokat a szavakat amiket leirtal ide..
18. ac7e7ad779 (válaszként erre: 15. - Andiiika)
2010. nov. 25. 14:17
Intimkelyhet használok, mást nem is tudnék. A reflexológia jó ötlet, még nem próbáltam.
17. ac7e7ad779 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2010. nov. 25. 14:16
Most láttam csak hogy érkezett még hozzászólás, elnézést, hogy nem válaszoltam. Utánajártam, csak szakorvos írhatja fel. Viszont azóta kénytelen voltam fogamzásgátlót felíratni, annyira eldurvult a helyzet. Hátha ez kicsit helyrebillent.
2010. nov. 17. 00:41
Kelhetek fel, bocsánat!
2010. nov. 17. 00:38

Sajnos én is hasonló problémával küzdök:(

Javított a helyzeten a reflexologia.

Nőgyógyászok mindig fogamzasgatlot akarnak felirni rá:(

Intimkelyhet javaslom meg, érdemes használni. Sajnos nekem van olyan hogy óránként is távozik ennyi ver:(

A reflexologias kezelések óta mar csak 1-1,5 nap durva, előtte 4 napig ment ez...és ejjel is léphettek fel állandóan:(

14. youlcsi (válaszként erre: 11. - Ac7e7ad779)
2010. szept. 3. 06:57
sikerült utána járnod? felírhatja a háziorvos? (bár nekem anno az exacylt is ő írta fel... mindegy. változik a rendszer)
2010. szept. 2. 22:37

huh,ez komoly...

így érthetőbb a probléma.

hát,kívánom,h találd meg a megfelelő szert.

homeopátiásban nem gondolkozol?

12. ac7e7ad779 (válaszként erre: 10. - F303be5590)
2010. szept. 1. 12:50
Te meg hogy érted ezt?!És hogy jössz ahhoz, hogy ismeretlenül sértegess valakit, akinek igenis gondjai vannak, vedd a fáradságot, olvasd el. Hasonló "jókat" kívánok neked!
2010. szept. 1. 12:48

Bocs, csak most tudtam elolvasni a válaszokat. Egyben szeretnék reagálni mindre. Köszi azoknak, akik aggódnak a termékenységemért, de már szültem két gyereket, több nem is lehet, szóval inkább a problémára koncentrálnék. Hormonális fogamzásgátlót nem szeretnék szedni ( minek szednék, ha egyszer nem lehet gyerekem?) más hormont se nagyon, bár mivel elvileg semmi szervi bajom, valószínű hormonális eredetű, és a Norcolutot nem kerülhetem el ( merthát az is egy hormon ) Igen, az erős egészséges méhnyálkahártya tényleg erős vérzéssel távozik, node nekem ez olyan szintű, hogy gyógyszer nélkül 1.5-2 óra alatt veszítek 25 ml vért, a teljes mensi alatt a legtöbb, ami még normális, az olyan 80-100 ml... Lehet számolni. Nem tudok kimozdulni a lakásból Az Ecacyl valamelyest jó, de úgy néz ki, háziorvos nem írja fel, én meg ha nem muszáj, nem fizetnék 1500-at egy receptfelírásért a nőgyógyásznak (igen, nálunk ennyi, megérne egy külön fórumot...)


Youlcsi, neked küldök privit, köszönöm, hogy válaszoltál.

2010. szept. 1. 08:29

ott van az agyad. semmilyen gyógyszer nem kell hozzá.


használd

9. youlcsi (válaszként erre: 1. - Ac7e7ad779)
2010. szept. 1. 08:05

dicynone


nem annyira jó, mint az exacyl... de megteszi.

8. pethoevi (válaszként erre: 7. - 6048dc6b87)
2010. aug. 31. 21:41

nekem csak a fogigátló tett be...:-/

lassan egy éve próbálkozunk,és sokmindent odaadnék egy jó nyálkahártyáért (ami erős vérzéssel távozik,ugye)

(persze megértem a fórumnyitót is.neki a saját problémája a probléma)

7. 6048dc6b87 (válaszként erre: 5. - Pethoevi)
2010. aug. 31. 21:39
13 évesen én is igy jártam, rettenetes vérzésem volt.kaptam rá a gyógyszereket.utána meg folyamatosan, mindig ezt azt.ma ott tartunk hogy nem lehet gyermekem!
2010. aug. 31. 21:25

Én az Aviva, vagy Arwen tornát javaslom!! Megszünteti az összes menstruációval kapcsolatos problémádat és ráadásul nem is tömöd magad mérgekkel!

Keress rá az interneten, már nagyon sok nőt meggyógyított a torna! :-)

2010. aug. 31. 21:24

lehet,h megharagszol azért,amit írok neked,de nem bántásból írom!

Örülj neki,h erős a vérzésed,mert az azt jelenti,h a tested kiválóan működik!Rendben vannak a hormonajid,amik szuper méhnyálkahártyát képeznek,amibe bele tud kapaszkodni a kisbabád,ha lesz.

Ha világ életedben ilyen volt a vérzésed,szerintem ne szedj rá gyógyszert,mert ártasz magadnak.főleg,ha szeretnél majd kisbabát.Légy okosabb sok nőnél,inkább tűrj havonta pár napot,mint aztán később szidd magad (bár nem tudom,h szeretnél-e babát)

erős nő vagy!:-)

szép estét!

(és bocsi,h nem a kérdésedre válaszoltam)

2010. aug. 31. 21:24
nekem még az exacyl mellé norcolutot írtak
2010. aug. 31. 21:19
Nem görcsről van szó, hanem nagyon erős vérzésről azon az alkohol ront. Méghozzá nem kicsit, mivel az alkohol még vérzékenyebbé tesz.
2010. aug. 31. 21:17
én azt tudom, h két cent csokilikőrt iszol ha óriási görcsök gyötörnek, és elmúlik! nagyon jóó :)
2010. aug. 31. 21:16
Erős menstruációra tudtok más hormonmentes gyógyszert, mint az Exacyl? Lehetőleg olyat, amit háziorvos is felírhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook