Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki mivel takarítja a sütő belsejét? Valami olyan tisztítót keresek, ami fertőtlenít is, de nem túl erős vegyszer! fórum

Ki mivel takarítja a sütő belsejét? Valami olyan tisztítót keresek, ami fertőtlenít is, de nem túl erős vegyszer! (tudásbázis kérdés)


11. Gummy
2010. aug. 31. 20:32

Hát régebben én is sokat vacakoltam a sütő kimosásával, sok zsíroldót elhasználtam és is, kenegetőset is és spriccelőset is.

Aztán a barátnőm belépett az Amwaybe, és vettem tőle olyan jó kis dörzsit (valami lágyabb fémből van). Semmit nem karcol össze.

Először sima mosogatószere szivaccsal áttörlöm a sütőt, aztán dörzsivel. Nekem simán leviszi azt, amit mindig csak a zsíroldó szokott leszedni.

2010. aug. 31. 16:19
Miért kell egyszerre tisztítani és fertőtleníteni? Külön kellene választani -szerintem- előbb a tisztítás, majd a fertőtlenítés. Javaslatom a tisztításra Kissé lehet, hogy meredek, de szerintem jó, az autó motorblokk tisztító. Annyi csak, hogy kölcsön kell venni (a férjtől, kocsi tulajdonostól) kis részen kipróbálni, ha jó, használni. Amikor kész, akkor jöhet a fertőtlenítés. Én belül, szerencsére nem kentem még nagyon össze, így az ablakot és a belső részt autó szélvédő mosóval tisztítottam meg, szép és jó lett. Kesztyűt én mindig használok (nem kesztyűt = arra is allergiás vagyok!), PVC hűtőzacskót. Végső áttörlést Hipóval végeztem, majd szellőztettem, és próba melegítettem.
2010. aug. 31. 16:11
A zsíroldótól őszintén szólva kicsit tartok,mert nagyon brutális és a sütő belsejét annyira nem tudom tiszta vízzel kimosni alaposan, illetve nem tudok olyan jól hozzáférni!
8. 7abca51b0b (válaszként erre: 7. - Winny)
2010. aug. 31. 16:10
ezért zsíroldó :)
2010. aug. 31. 16:07
Először nedves ruhával kitörlöm,majd mosógatószerrel átkenem és öblítem.A zsíroldó nagyon brutális!!
2010. aug. 31. 16:01
ja, hideg zsíroldó és kizárólag gumikesztyűvel, mer'hogy mar...
2010. aug. 31. 16:00
Igazából az történt, hogy itthon halat sütöttünk, aztán valaki visszatette ebéd után a sütőbe ( gondolom hogy még később eszik belőle) és elfelejtődött, hogy az ott van bennt! Pár nap múlva kerestem hogy honnan jön a fura szag, aztán megtaláltam! Kinyitottam a sütőt! :) "Kellemes" meglepetés volt! Ezért szeretném kifertőtleníteni csak nem tudom mivel,mert addig nincs gusztusom benne mást sütni, a szag is beállt oda :( Segítség!!
2010. aug. 31. 15:59
hideg zsíroldó, erős, büdös de tuti!!!!! főleg langyos sütőn, vigyázz, mert az alumíniumon foltot hagy
2010. aug. 31. 15:58

Szia!

Én az Octovy ecetest használom a "Frosch"-tól. Müllerben,vagy dm-ben lehet kapni,de láttam már a Tesco-ban is . Nincs benne semmi méreg.

2010. aug. 31. 15:56
zsíroldó, erős, kemény, de nagyon hatásos:)))
2010. aug. 31. 15:55
Ki mivel takarítja a sütő belsejét? Valami olyan tisztítót keresek, ami fertőtlenít is, de nem túl erős vegyszer! Van valakinek valami ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook