Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan tudom mikor van peteérésem!? fórum

Honnan tudom mikor van peteérésem!? (beszélgetős fórum)


26. Monika:87 (válaszként erre: 25. - Marianna1988)
2013. aug. 26. 12:45

Szia! Nem minden hónapban van, de általában igen. Dokiktól úgy tudom, hogy ha egészséges vagy akkor egy évben csak 10-11szer van ovud! A legegyszerűbb ha ovulációs tesztet veszel, hidd el, most mi is ezt próbáljuk, ez a legmegbízhatóbb,csak ezt a hónapot ki kell hagynom! :(

Bármi kérdésed van, csak írj! Remélem, tudok segíteni! :)

2013. aug. 13. 21:45
Sziasztok segitenetek nekem a parom mesze dolgozik mar egy eves hazasok vagyunk de mar az elot is probalkoztunk mert gyereket szeretnenk,nagyon vagyunk egy kis tunderi babara voltam orvosnal mar mert regeben folyamatos petefeszek gyuladasom volt mindig visza estem de azt gondoltam azert nem jon meg a baba.Azt mondta az orvos minden rendben van nalam,azt ajonlata hogy szamoljam ki mikor van peteresem es probalkozunk akor.Eddig 28 nap volt a menszeszem kozot de miota ki irt egy gyogyszert meg valtozot most 24 nap kozote.Azt szeretnem kerdezni hogy egy nonek minden honapban van peterese?Es hogy a legkonyebb ki szamolni?koszonom
24. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 19. - Solmyr)
2013. jan. 28. 16:15
Mi pl. a mens. utáni napon voltunk együtt,hüvely kúpot használtam és most van egy gyönyörű kislányunk:).Azért tudom ennyire pontosan,mert a párom nagyon messze dolgozott akkor :).
23. melcsiii (válaszként erre: 1. - Hachiko)
2011. nov. 10. 18:21
Szia. Sajnos sokan nem tudják jol a dolgot....Azért nem biztonságos a naptármódszer változó hosszúságú ciklusok esetében, mert nem a menszesztől kell számolni a 14 napot, hanem a ciklus hosszából kell kivonni a 14-et->azon a napon volt az ovuláció. Pl: 30 napos ciklus esetén a peteérés a 16.napon van.(30-14=16). Az ovuláció utáni szakasz hossza állandó, nem a menszesz első napja utáni szakasz.
22. Hachiko (válaszként erre: 21. - Maca21)
2010. szept. 5. 21:45
Utána olvasgattam és én is ezt olvastam, de hozzátették h egyénektől is függ. Köszönöm a válaszokat!
21. maca21 (válaszként erre: 19. - Solmyr)
2010. szept. 5. 13:20
Hát nem tudom nekem így tanították a védőnő is ezt mondta meg hát a szaktanár is így tanította de az biztos hogy minden ember más és változó.
2010. szept. 5. 01:49
Értem, érdekes... Köszönöm h ennyien írtatok!
19. solmyr (válaszként erre: 17. - Maca21)
2010. szept. 1. 18:24

ez nem mindig van így...sajnos, mert akkor könnyebb lenne a dolgunk :))

nagyon sok variáció létezik

vannak olyan nők akiknek a menstruációjuk alatt (is) van peteérésük vagy pár nappal a mensi után

olyat is olvastam, hogy valakinek többször is van egy ciklusa során (stimuláció nélkül)

nekem a 15. napon szokott lenni és 27 naposak a ciklusaim

2010. szept. 1. 10:48
Nekem bedagad a mellem, feszül, fáj és fura érzés a hasamban. Én innen tudom.
17. maca21 (válaszként erre: 1. - Hachiko)
2010. szept. 1. 09:34
én tanultam és peteérés a menstruációtól számítva 14.-ik napon szokott lenni,de azt lehet érezni is,mert nekem például alhasi fájdalmam szokott lenni,görcsölni szoktam
16. Hachiko (válaszként erre: 15. - Huszaghm)
2010. aug. 31. 16:13
Nem még nem próbáltam, törpemikroszkópot, tudok bárhol venni (dm,rossmann), vagy csak gyógyszertárban? Köszi!
2010. aug. 31. 15:56

Törpemikroszkópot nem próbáltad még? Amikor páfrányosat mutat, akkor van peteérésed.amikor köröcskéket,akkor nincs.Reggel, mielőtt még innál-ennél, akkor kell a nyáladat rákenni és várni még rendesen megszárad.Azt írja a tájékoztatóban,hogy 5 perc a várakozási idő.Hidd el, nem elég annyi.Szóval nekem ez bevált.A hőmérőzés is jó dolog, de nekem momentán a két kicsi mellett nincs időm ezzel foglalkozni...

Sok sikert!

2010. aug. 31. 15:56
én állandóan szexelnék :D
2010. aug. 31. 15:55
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor veszek tesztet és figyelem magam.
12. solmyr
2010. aug. 31. 15:53
Sok sikert Hachiko!!
11. solmyr (válaszként erre: 10. - Solmyr)
2010. aug. 31. 15:52
"Összefoglalóan azt lehet mondani, hogy a tüszőrepedés legtöbb esetben a megemelkedett hőmérséklet elött 1-2 nappal, vagy a hőmérsékletemelkedés napján történik. Ritkábban 3-4 nappal a megemelkedett hőmérséklet előtt vagy a hőmérsékletemelkedés második napján. A legtöbb és legjobb minőségű hüvelyi váladékot 5 napon belül a hőmérsékletemelkedés előtt vagy utána 3 napon belül lehet megfigyelni. "
10. solmyr (válaszként erre: 6. - Gwendolin)
2010. aug. 31. 15:51

" Mikor lehetsz biztos benne, hogy megvolt a tüszőrepedésed?

A tüszőrepedés után a hőmérsékletnek 5 napon belül legalább 0,2 fokot emelkednie kell. Ezzel párhuzamosan egy kiszáradásnak kell bekövetkeznie, amely azt jelenti, hogy nem termelődik több hüvelyi váladék (1-2 napon belül). A méhszáj kifelé mozog, jól elérhető lesz és bezáródik (már a tüszőrepedés napján elkezdődhet). Az ovulációs teszt pedig újra negatív lesz és esetleg fájdalmasan feszülnek a mellek. "

2010. aug. 31. 15:49

az ovulációs teszt megmutatja


vagy ha méred reggelente az ébredési hődet, abból is kiderül


vagy a tüszőrepedés környékén tojásfehérjeszerü hüvelyi nyálka, olajos, csúszós érzés közvetlenül a tüszőrepedés előtt. Egyénileg tarthat ez a szakasz 1-5 napig, de akár tovább is. Az is normális, ha a nyálka csak krémes és sohasem tojásfehérjeszerű (ebben az esetben a mennyiség nő meg). Röviddel a tüszőrepedés után kevesebb lesz a nyálka, még néhány napig krémes állagút meg lehet figyelni, aztán szárazság következik be. A kiszáradásnál az a lényeg, hogy egy tartós minöségi és mennyiségi változásnak kell bekövetkeznie, mégpedig a csökkenés irányába.

2010. aug. 31. 15:47
7. 7abca51b0b (válaszként erre: 4. - E584b61b26)
2010. aug. 31. 15:46
igen közben láttam én is :) nálam az is előfordult egy nyáron, hogy 21 napra jött meg (3x is), amíg a suliszünet tartott, aztán újra helyreállt
2010. aug. 31. 15:46
Régi dolog , hogy méred a testhomérsékleted és lejegyzed minden nap. Amikor magasabb az a peteérés idelye.Így tudom. :-)
2010. aug. 31. 15:45
A hüvely váladékából megállapíthatod, ha a két ujjad között széthúzod a váladékot és nyúlik akkor, legalábbis én így tudom.
4. e584b61b26 (válaszként erre: 3. - 7abca51b0b)
2010. aug. 31. 15:45
Vagy még egyszerűen csak rendszertelen mert fiatal :)
2010. aug. 31. 15:43
Normál esetben a 12-16 napokon van peteérés. Az hogy késik még nem jelenti azt, hogy később van peteérésed, annak szerintem más oka lehet (stressz esetleg, vagy valami más).
2010. aug. 31. 15:42

Ovuteszttel!Vagy mikroszkóppal.

Bár én mióta meg született a kislányom minden nélkül tudom,mert érzem :)

2010. aug. 31. 15:41

Sziasztok!


Nekem elég rendszertelen a menzeszem. Van mikor 28, 29, vagy 30 napra jön meg, szokott késni is 2x volt is h egy hetet késett. Honnan tudom h mikor van peteérésem?

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook