Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a szám szerinti osztályzás visszaállításáról alsóban? fórum

Mi a véleményetek a szám szerinti osztályzás visszaállításáról alsóban? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 7. 06:55
Jó ötletnek tartom,hogy visszaállítják az ostályozást,valamint az osztályismétlést.Sajnos tapasztalatból tudom,mert pl.egyik unokám most 3.-ba ment,de egy elsős jobban tud olvasni,írni,számolni.Órákig ül a füzetek,könyvek felett,oda sem figyel.A szülőket is hibáztatom ebben.Sőt azt mondják,tojik a tanítónéni az egészre,nem foglalkozik a gyerekkel.Falra tudnék mászni tőle.Sok szülő is úgy gondolta,úgysem buktatják meg!!
56. egypt (válaszként erre: 51. - Tücsimücsi)
2010. szept. 2. 13:30
Akkor szerencséd volt. Mindig voltak igazságtalan osztályzatok és lesznek is, mivel az értékelés sokszor szubjektív, a tanár meg emberből van.
55. 40163fd81d (válaszként erre: 53. - Mágnes74)
2010. szept. 2. 11:34

:)))))

Akkor szerintem hagyd a csudába,szerintem rajzművészi érzék nélkül is lehet élni teljes életet!:DDDDDDDDDD

54. tücsimücsi (válaszként erre: 53. - Mágnes74)
2010. szept. 2. 11:02

Figyi...az én lányom se nagyon tud rajzolni, és csodálkoztam, hogy ötösre értékelték.


Most fog járni grafika szakkörbe, az biztos a hasznára válik.

53. mágnes74 (válaszként erre: 52. - 40163fd81d)
2010. szept. 2. 10:23

Jól rajzolok, de Őt nem lehet megtanítani:))

Talán, ha elvinném egy jobb agyféltekés rajzolásra:DDD

52. 40163fd81d (válaszként erre: 50. - Mágnes74)
2010. szept. 2. 10:21

:))))))


Te tudsz rajzolni?Mert akkor taníthatgatnád egy kicsit:))

51. tücsimücsi (válaszként erre: 41. - Fgh34)
2010. szept. 2. 10:07

Sajnos jól látom a dolgokat, de a másik osztályban durvább dolgok is történtek.

Miért nem mondom meg a véleményemet? A lányommal szúrnék ki, mert tuti, hogy utána lefelé kerekítenének neki.

Nem olyan egyszerű az iskolaváltás, a környékünkön csak 2 suli van, a másik tele van etnikummal.

Ahová járunk még az is 20 perc busszal. És mindezek ellenére nagyon erős iskola.

De megnyugtatlak más suliba is ez megy, bármilyen hihetetlen. Talán csak a mi időnkben nem volt ez, ott mindenki olyan jegyet kapott amilyet érdemelt.

50. mágnes74 (válaszként erre: 49. - 40163fd81d)
2010. szept. 2. 10:02

Ez a gyerek nem olyan:)

Pedig, dolgozom rajta, de hiába. Csak a legjobb elég jó neki:))

Lesz gondja rengeteg.

49. 40163fd81d (válaszként erre: 48. - Mágnes74)
2010. szept. 2. 09:54
Épp ez az.Ha úgy érezné megérdemli a kettest,akkor könnyebben fogadná el,talán:))
48. mágnes74 (válaszként erre: 47. - 40163fd81d)
2010. szept. 2. 09:53

Őt zavarja a kettes, de már tavaly megbeszéltük, hogy nem kell ezzel foglalkozni.

Szerencsére, nem tervez képzőművész pályát:DDD

47. 40163fd81d (válaszként erre: 45. - Mágnes74)
2010. szept. 2. 09:47

Én nem szenvedtetném a lányom miatta,főleg ha nem is igazán szeret,tud rajzolni.

A kettest akkor is megkapja,ha év végén 4 rajzkezdeménye lesz a mappájában,amit szerintem a tanár észre sem venne,mert a jó rajzosok seggét nyalja inkább,mint hogy TANÍTANA.

:))

2010. szept. 2. 09:47
Nagyon helyesnek tartom,bár minket már régen nem érint:)
45. mágnes74 (válaszként erre: 43. - 40163fd81d)
2010. szept. 2. 09:45

Köszi, egyetértek:)

Sajnos, idén is ő lett a rajztanár:(

2010. szept. 2. 09:40
...mármint a tanáré,és nem a lányodé!:))
43. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - Mágnes74)
2010. szept. 2. 09:39

Akkor mond meg neki,hogy a tanár csak nem érti az ő művészetét!:))


Amúgy is a rajz-művészetek szubjektív megítélés alá esnek,szóval az a tanár ,egy elég rossz rajztanár.

Mindenkit meg lehet tanítani elfogadható (3-4) szinten rajzolni,szóval ez a 2-es osztályzat ,az ő saját csődje.

2010. szept. 2. 09:09
Tegnap maga az igazgató mondta nálunk,hogy alsóban megmarad a szöveges értékelés,mellett zárójelben lesz az osztályzat,de felsőben már kizárólag számok lesznek a biziben.
41. fgh34 (válaszként erre: 36. - Tücsimücsi)
2010. szept. 1. 20:45
Hát.. elég hihetetlen, amit írsz.talán nem jól látoda dolgot. De ha mégis, akkor az egy kirívóan sz.. iskola lehet, ahol előfordulhat. Tutira kiiratnám onnan a gyerekem, de búcsúzóul jól elmondanám-persze intelligens stílusban a véleményem.Szülői értekezleten miért nem vetitek fel a témát? A tanár vagy eloszlatná a félreértéseket, vagy változtatna a dolgon, ha pedig egyiket sem, akkor kiíratnám onnan a gyerekem,mert semmi jót nem tanulhat ilyen helyen.
40. mágnes74 (válaszként erre: 39. - Egypt)
2010. aug. 31. 14:53

A művtörit nem osztályozták, csak leckét adtak, amit meg is csinált mindig.

Remélem, idén jobb lesz a helyzet:)

39. egypt (válaszként erre: 34. - Mágnes74)
2010. aug. 31. 14:50

Jaj, hogy lehet már rajzból kettest adni, ha valaki mindent megcsinál és igyekszik? Művtöri része nincs? Nekünk az is része volt a jegynek, és azt meg lehet tanulni.

Amúgy is eltörölném a készségtárgyakból az osztályzást, bár erre azt szokták mondani, a matek meg a többi is készség - valamennyire, de azért szerintem nem ugyanaz... Vagy azt mondják, ha valakinek pl. csak a sporthoz van tehetsége, az miért ne kapjon legalább abból ötöst, és miért ne ismerjék azt el ugyanolyan értékűnek, mint a matekot? Ez oké, de én pl. tesiből voltam béna és szégyelltem magam miatta (mindig jártam sportolni, hogy ügyesedjek, nyáron futottunk, hogy jól bírjam a felméréseket, igyekeztem, mindent megcsináltam, stb...), és az iskolában sikeresen megutáltatták velem a testmozgást. Pedig az volna a lényeg, hogy megszerettessék. Át kéne dolgozni az egész rendszert. Mindenféle sporttal megismertetnm általánosban a gyerekeket, és aztán lehetne választani, kinek mi tetszik és miben jó, és tesiórán azzal foglalkozna.

38. mágnes74 (válaszként erre: 37. - Tücsimücsi)
2010. aug. 31. 14:17
Tudom, de bántja a gyereket is. Tényleg maximalista és nagyon erős az igazságérzete.
37. tücsimücsi (válaszként erre: 34. - Mágnes74)
2010. aug. 31. 14:16

Csak azzal vigasztalhatlak, hogy a rajz jegy nem számít bele a továbbtanulásba.

Attól még simán bejuthat egy erős gimibe, főleg ha jó felvételit ír.

36. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - Fgh34)
2010. aug. 31. 14:12

Honnan tudom?

A szülőktől...némelyik elég őszintén elmondja hogy áll a gyereke...


És a gyerekek sem hülyék...igenis látják a többi gyerek képességét, amikor egy ötös tanuló hetek elmúltával még mindig nem tudja a szorzó táblát, szarul sikerül a felmérője mégis kitűnő lesz és év végén megkérdezi a gyerekem: ez hogy lehet?


erről ennyit...

35. mágnes74 (válaszként erre: 34. - Mágnes74)
2010. aug. 31. 14:12
Még hozzátenném, hogy becsülöm a tanítókat, tanárokat a munkájukért, és másokkal nem is volt gondom soha.
34. mágnes74 (válaszként erre: 29. - Fgh34)
2010. aug. 31. 14:10

Általában nem foglalkozom más gyerekek osztályzataival, de megemlítenék egy kirívó példát az objektivitásról.



Az én lányom nagyon rosszul rajzol, ez tény, viszont maximalista. A képei csúnyák, de igyekszik megfelelni a feladatnak. Mégis mindig ketteseket kap (felső tagozatról beszélek).

Van az osztályukban egy nagyon tehetséges fiú, aki gyönyörűen rajzol, már ha van kedve. Számtalanszor előfordult, hogy nem csinálta meg a feladatot, vagy mert nem vitte az eszközöket, vagy mert: csak.

Mégis mindig ötöst kap a hiányzó rajzokat nem kérik számon rajta.

Beszéltem a tanárnővel, hogy mi az oka, hogy az én lányom csak kettes év végén, holott egyébként négyes feletti az átlaga, és mindent megtesz.

Erre nem kaptam választ, viszont megtudtam, hogy a fiú azért kitűnő, mert versenyeket nyert. Nem iskolait, hanem pályázatokon indult.

Félreértés ne essék, ne legyen ötös rajzból a lányom, de egy hármast nyugodtan adhatna neki, legalább a lelkesedéséért.


Bocsi, ez hosszú lett:)

33. egypt (válaszként erre: 31. - Ella89)
2010. aug. 31. 13:50
Engem azért bosszant ez igazából, mert úgy érzem, teljesen fölösleges dolgokat találnak ki, és elveszik az időt attól, ami igazán fontos lenne. Az a sok hülye továbbképzés, értekezlet, beszámolók... Ahelyett, hogy szépen készülhetnénk az órákra.
32. egypt (válaszként erre: 29. - Fgh34)
2010. aug. 31. 13:48
Nekünk mindig azt tanították, hogy a gyereket tilos egy másikkal összehasonlítani, mindig a saját, egyéni teljesítményét kell értékelni. Ez persze baromi nehéz, főleg mondjuk feleléskor, érettségin, pótvizsgán... Mert azért csak benne van az emberben, hogy ha én a másiknak ennyi pontot adtam, akkor erre a feleletre... De azért igyekszünk.
31. Ella89 (válaszként erre: 27. - Egypt)
2010. aug. 31. 13:45

Igen, sajnos mindenhol ez van, hogy több a kötelezettség, de nem fizetik meg. Tényleg más téma, de összehasonlításban: apám több, mint 30 éve műszakban dolgozik, sokszor éjszaka is és alig keres valamit, alacsonyabb szintű végzettséggel, kevesebb munkateherrel, ugyanabban a munkakörben egy osztrák vasutas 5X annyit keres és még csak nem is kell éjszakáznia, hamarabb is elmehet nyugdíjba.


De ez nálunk már hagyomány, nézd meg, hogy Szlovéniában, Svédországban a fizetésed hányszorosát kapja egy pedagógus. No comment...

30. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - Fgh34)
2010. aug. 31. 13:44
:)))
29. fgh34 (válaszként erre: 23. - Tücsimücsi)
2010. aug. 31. 13:42

a témánál maradva: Szerintem is jobb az osztályzás a szöveges értékelésnél, mert a szülők úgyis állandóan azt kérdezgették:" De úgy mégis, ez hányas lenne?" Egy jó tanító néni pedig úgyis év közben -fogadó órák, személyes beszélgetések során-részletes véleményt mond , javaslatokkal segíti a gyerek továbbfejlődését. DE: N em értem, hogy egy anyuka honnan tudja , hogy hányas lenne MÁSNAK a gyereke, mikor nincs ott az órán, esetleg csak játék közben ismerheti a másik gyerek képességeit, tantárgyi tudását nemigen. Egy alsós kisgyerek nem tudja reálisan megítélni, értékelni a társa teljesítményét. Nem hinném, hogy a tanító néni erre vonatkozó információkat ad ki. /Ha mégis, nagyot hibázik!/ Az a helyes út, ha mindenki a saját gyereke teljesítményével, fejlődésével foglalkozik, s nem a másik gyerekkel hasonlítja össze a sajátját, mert egyrészt nincs hozzá köze, másrészt úgysem képes erre, s nem is tudhatja ki honnan indult.Bízzuk ezt a pedagógusra! A gyerekenek sem tesz jót, ha az anyuka leszólja előtte az osztálytársát, vagy esetleg - ne adj isten irigyli a jobb képességű gyereket-, vagy pláne , ha érzi a gyerek, hogy az anyukája nem tartja igazságosnak a tanító nénit.


Nagyon irigylem azt az édesanyát, aki a munkája, 1-2 gyereke nevelése, háztartása ellátása mellett még arra is tud időt szakítani, hogy a gyereke osztálytársainak teljesítményével foglalkozzon.


Kellemes tanévet, sok ötöst mindenkinek!

2010. aug. 31. 13:41
Egyetértek vele.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook