Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hideg van...de mennyire? Ma évnyitója lesz a fiamnak, lehet hosszú szövetkabátot és szoknya mellé lakkcsizmát felvennem, vagy túlöltözöm? fórum

Hideg van...de mennyire? Ma évnyitója lesz a fiamnak, lehet hosszú szövetkabátot és szoknya mellé lakkcsizmát felvennem, vagy túlöltözöm? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. csókica (válaszként erre: 31. - Kincsek)
2010. szept. 2. 13:04
Igen a sulik felkészülnek rossz időre is,nálunk már ballagás is volt bent,kint szebb lett volna az biztos.Az hogy mennyire volt rossz idő nálatok ,illetve mennyire vagy fázós azt csak te tudhatod és nem mi:))
31. Kincsek (válaszként erre: 26. - Kirani)
2010. szept. 2. 12:33

Szerencsére a tornateremben tartották meg az ünnepséget, így nem kellett kint fagyoskodni az udvaron, igaz levegőnk sem volt:(. Megoldottam, taxival mentünk és jöttünk haza, mert zuhogott4 És rengetegen voltak TÉLI vastag kabátban, így nem tűntem volna ki n sem a szövetkabátommal, de végül nem azt vettem fel, mert leszólták...


Szép napot mindnekinek ELSŐS LETT A NAGYFIAM, JUHÉÉÉÉ!!!

30. Gummy (válaszként erre: 29. - 74740b7c7c)
2010. aug. 31. 20:36

Hát te valamit félreértettél.


Pont azt írták előtted, hogy nem a naptár szerint kell öltözni (vagyis nem évszak szerint), hanem időjárás szerint.

2010. aug. 31. 15:52

Micsoda kedves emberek!

Akkor, Ti gondolom az évszaknak megfelelően öltöztök..

Pl., ha hírtelen kitavaszodik, de még télnek számít, akkor még simán bundacsizmában, usánkában, és síoverállban nyomultok!!!

28. Gummy
2010. aug. 31. 15:46
Nálunk reggel 9 fok volt, és most fűtöttem be. Cserépkályhába és a gázkazánba is.
2010. aug. 31. 15:24
Nálunk 14 fok van, és esik az eső egész nap ...
26. Kirani (válaszként erre: 25. - Szilvamama)
2010. aug. 31. 15:13

Ez így van, főleg, hogy ma már nem is lehet a naptárhoz öltözni, amilyen összevissza idők vannak. Én mondjuk fázós vagyok, emiatt hamarabb megtanultam, hogy az időjáráshoz öltözünk - én általában egy kicsit melegebben, mint mások :-).


Kincsek, remélem, rendben lezajlott az ünnepség és nem fáztál, vagy nem volt meleged - bár ez utóbbin csodálkoznék... marha hideg van :-((.

25. Szilvamama (válaszként erre: 19. - 91c956613e)
2010. aug. 31. 12:30

Ez így van! Meg kellene mindenkinek tanulni, hogy nem a naptárhoz, hanem az időjáráshoz kell öltözködnünk!


Egyébként a fórumindító problémáját ismerem, még mindíg van olyan ruhám, amibe a szülés miatt nem tudom belepréselni a melleim, pedig lassan 4 éves lesz a lányom ...

24. csókica (válaszként erre: 23. - Kincsek)
2010. aug. 31. 12:05
Nem rossz:))Én is voltam ilyen helyzetben mikor kismamanadrágot kellett felvennem,/pedig már nem is voltam az/azért mertem ajánlani,csak az én időmben nem kantárosak voltak hanem gumisderekúak.Remélem sikerül kardigánt venned és máris felpróbálhatod a nadrággal:))Ne foglalkozz azzal,hogy ki mit gondol,a lényeg hogy jól érezd magad a göncökben:)))
23. Kincsek (válaszként erre: 22. - Csókica)
2010. aug. 31. 11:36
Van egy fekete kantáros kismamanadrágom, talán az is megtenné! A végén azt hiszik jön a 4. :)
2010. aug. 31. 11:13
A hosszú kardigánhoz meg esetleg felvehetnél a kismama nadrágot,ha gumis a dereka / ha van ilyened/,mert a hosszú kardigán alatt nem látszik hogy milyen nadrág is valójában:))Mivel küzdesz a kilókkal,legalább kényelmes is legyen,ne legyél beszorítva,mert még rosszul leszel.
21. Kincsek (válaszként erre: 19. - 91c956613e)
2010. aug. 31. 11:11
Köszönöm szépen!:)
20. csókica (válaszként erre: 16. - Sunshine24)
2010. aug. 31. 11:07
Egy hosszú kardigán ami eltakarja a feneket nem is rossz ötlet,mert az őszies öltözet:))
2010. aug. 31. 11:02

Kedves Kincsek!Öltözzél fel nyugodtan,nyilván a szövet kabátod nem téli jellegű és az évszak öltözés

elmúlt.Nálunk is vékonyabb kabátban illetve vasta-

gabb kosztümben járnak az utcán.

18. Kincsek (válaszként erre: 16. - Sunshine24)
2010. aug. 31. 11:00
Köszönöm, ez jó ötlet, körbe fogok nézni.
17. Kincsek (válaszként erre: 15. - Csókica)
2010. aug. 31. 10:59
Sajna én nem hogy fogytam a nyáron, a szoptatás alatt, hanem híztam. :( De van egy térdig éri szövetnadrág, amibe még talán beleférek.:) Blézerrel mell gondjaim vannak, duplájára nőttek. Igazán nyárias alkalmi ruhám van pár db., mert esküvőkön voltunk, de nem számítottam ilyen időre szept. elejére, ezért nem vettem másikat. Bele kellene fogynom a régiekbe. ;)
16. sunshine24 (válaszként erre: 13. - Kincsek)
2010. aug. 31. 10:57
Ha elfogadsz egy jó tanácsot, mindenképpen szerezz be egyet. Nagyon sokoldalúan kihasználható. A Tescoban most jó áron vannak szép kis kardigánok.
2010. aug. 31. 10:44
Vegyél fel blézert és nadrágot!
2010. aug. 31. 10:41
14 fok van nálunk és fúj a a fránya szél, ilyenkor még vagy 20-nak kellene lennie. Szomorú, hogy a nyár se volt túl jó: vagy dög meleg, vagy nagyon hideg, sok esővel. :(
13. Kincsek (válaszként erre: 11. - Sunshine24)
2010. aug. 31. 10:39
Sajnos nincs kardigánom, de ez jó ötlet lenne, kisfiamnak azt vettem az ingje fölé, direkt ünnepségre, ha fázna. Na de akkor még nem gondoltam arra, hogy esőben kell majd elgázolnunk a fél órányira lévő iskolájába. Mert biciklizni ebben az időban nem nagyon lehet.
12. Kincsek (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2010. aug. 31. 10:34

A véleményed tartsd meg magadnak, ha segíteni nem tudsz, minek szólsz bele? Vagy jó a másikba belerúgni?


Nem szokott mindenki minden nap ünnepségre menni, nekem ez az első a kisfiamnak, egy fiút ráadásul könnyebb jól felöltöztetni. Én pedig nem akarok se fázni 1 órát esőben az udvaron, de túlzásokba se esni. Gondoltam van itt olyan KEDVES és BARÁTSÁGOS anyuka, akinek fejtörést okoz az időjárás. Nincs 1001 puccos ruhám, hogy válogassak, ha erre gondolsz, nem ez a probléma.

11. sunshine24 (válaszként erre: 10. - Kincsek)
2010. aug. 31. 10:34
Miért nem veszel akkor alá egy inget és afölé egy szép kardigánt? Úgy biztosan nem fáznál. Én is eléggé fázós vagyok, de szövetkabát nekem sem kellett reggel.
10. Kincsek (válaszként erre: 4. - Sunshine24)
2010. aug. 31. 10:31
Abból kihíztam, mert szoptatok és duplájára nőttek a melleim, van ugyan, de elég vékony és egy inggel lehet fáznék. Becsapós, mert kint nagykabátba mászkálnak az emberek, én vasárnap óta nem voltam kint a 3-mal, mert szakadt az eső.
9. 342bae44d8 (válaszként erre: 7. - Kincsek)
2010. aug. 31. 10:31
Bocs, hogy ezt mondom, de ha már valaki szülő és a saját gyerekét fel tudja öltöztetni ne okozzon már neki -főleg nyílvánosan- gondot, hogy ő mit vegyen fel......
8. Kincsek (válaszként erre: 3. - Kirani)
2010. aug. 31. 10:29
Köszönöm, ez egy értelmes válasz!
7. Kincsek (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2010. aug. 31. 10:28
A gyerekemre fekete nadrágot, fehér blúzt, fehér kardigánt és valószínű kabátot. Esik az eső, hideg van, ha félcipőbe megyek (nincs autónk) valószínő térdig ázok, fázok, lelocsolnak az autósok. Szövetkabátom csak hosszú van, de nem tudom, van-e elég hideg hozzá. Ha így érthető a kérdés. Nem a kinézetem miatt teszem fel a kérdést, hanem mert nem szeretnék megfázni. A kisfiam, aki most lesz 1. osztályos, jól felöltöztetem, de lehet, hogy esernyővel állhatunk kint a kezünkben.
6. emagdi (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2010. aug. 31. 10:27
nekem is ez jutott eszembe:)
2010. aug. 31. 10:27

Nálunk nagyon hideg van, de szerintem túlöltözöl.

Én figyelek az évszakra is.

A szövetkabát talán túlzás, egy kosztümkabát vagy blézer jobb lenne. A csizma jó lesz:)

2010. aug. 31. 10:26
Azért ez túlzás. Ballonkabát bőven elég, meg egy elöl zárt cipő, amit ősszel szoktál viselni. Nekem a szövatkabi meg csizma még röhejes ilyenkor.
2010. aug. 31. 10:26
Nyugodtan, főleg, ha fázós vagy és mondjuk az udvaron lesz ünnepség. Kint könnyen át lehet fázni ebben az időben. Ha jól emlékszem, a hírekben max. 14 fokot emlegettek, ami októberi idő :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook