Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyásaim története, avagy, hogyan fogyjunk le lassan, tudatosan, tartósan.... fórum

Fogyásaim története, avagy, hogyan fogyjunk le lassan, tudatosan, tartósan.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyásaim története, avagy, hogyan fogyjunk le lassan, tudatosan, tartósan....

1 2
2011. máj. 29. 14:33

Szia!

Elképesztő min mentél át, és ténjleg minden elismerésem a Tiéd, hogy újra-és újra fel tudtáál állni!

Gratulálok!!:)

34. Binky (válaszként erre: 33. - Hajno1)
2010. szept. 8. 18:10

Jajj bocs, nem is gondoltam:)

Az biztos hogy nekik/nektek/ van a legnehezebb dolguk.

33. hajno1 (válaszként erre: 32. - Binky)
2010. szept. 8. 17:46

Köszönöm, de a "kisfiam" már 22 éves, és már nem a tejbegríz a kedvence:)) Csak okulásként írtam le a történetet, mert azt tapasztalom még ma is sajnos, hogy az orvosoknak egyszerűen eszükbe sem jut a tejallergia. Pedig ha a gyerekorvos, vagy valamelyik orr-fül-gégész, akikhez már hazajártunk annak idején, gondolt volna rá, egyáltalán nem is kellett volna megműteni a fiamat.

Tanultam még sok egyebet is, egy anyának sokat kell képeznie magát, míg egy-két-három gyerek felnő... könyvet kellene írni belőle:)

32. Binky (válaszként erre: 30. - Hajno1)
2010. szept. 7. 20:10

Ha nem allergiás rá a kisfiad, szerintem próbáljátok ki a mandulatejet(semmi tej nincs benne a becsapós neve ellenére). Én halálosan beleszerettem, no meg a szójatejbe is, a zabkása óta meg rá se nézek tejbegrízra. Mostanában én is több tejterméket fogyasztok, nagy szerelmem a mindenféle sajt, de egy bizonyos szint alatt nincs vele gondom/én is allergiás vagyok, speciel a kazeinre, megy tőle a hasam, puffadok, hányinger, csalánkiütés stb./

Ja és a tejsavó meg remek kakaóalternatíva lehet, dm-ben lehet kapni csokis ízben. Ha nem a kazeinnel van gondja, ő is ihatja.

31. Binky (válaszként erre: 29. - Hajno1)
2010. szept. 7. 20:04

Hát az túlzás hogy tudom, de szerintem a fejben dől el egy nagyon elcsépelt de nagyon igaz frázis. Szerintem akinek van feleslege, és nem 'boldog kövér'(most ezt senki ne vegye magára meg rossz értelemben... de van akinek nagyon jól áll a súlya, és nagyon boldog is a súlyával), az azért hízott meg és azért van rajta többlet, mert valami visszatartja a fogyástól. Ha meg tudja keresni az igazi, véresen valódi indokot és ki tudja mondani, azzal a fele meg is van oldva. Utána csak dolgozni kell rajta.

Pl. érzelmi/ hangulati függőségben vagy-e az étellel, mit jelent neked az étel, miért van rá szükség, mikor következnek be a zabálási rohamok/megnyugtat pl az evés, rohamok egy stresszes nap után, vagy egyszerűen a vércukorszint gyors zuhanása, nem megflelő ételek/.


Én mondjuk nem vagyok tapasztalt diétázó, 'csak' másfél-két éve szenvedek ezzel a dologgal több-kevesebb sikerrel, de nekem mindezidáig ez jött be. Miután rájöttem miért eszem, utána kerestem és találtam egy okot, egy elég erős indokot, hogy miért fogyjak le.

30. hajno1 (válaszként erre: 19. - C12cd2b1c1)
2010. szept. 7. 10:51

Nagyon érdekes a tejről szóló rész, amivel személyes tapasztalataim alapján is maximálisan egyetértek.


Elképesztő, mennyi a tejfehérjére allergiás ember, és a 90 %-uk nem is tudja, hogy a tüneteik mitől vannak. Én magam sem tolerálom a tejfehérjét, bár imádom a tejet minden formájában, és nem vagyok elég erős, hogy teljesen megvonjam magamtól – arról nem is beszélve, hogy rejtve, a feldolgozott élelmiszerekben a legváratlanabb formában találkozunk vele, nem csak a süteményekben, kekszekben, fagylaltokban, hanem még a húskészítményekben is. Az biztos, hogy amikor bármilyen tejterméket fogyasztok, pár nap múlva eldugul az orrom, nem kapok levegőt, majd megtaknyosodom. Ha még ezután sem fegyelmezem magam, jön valami bakteriális, vagy vírusos felülfertőződés, mivel rosszul tolerált tejfehérje által irritált és meggyengített immunrendszerem nem tud megvédeni a környezetünkben normálisan is állandóan jelenlévő, egyébként semmi gondot nem okozó mikrobáktól.


Jellemző történet, hogy a kisfiamnak még három éves kora előtt kivették a manduláját a sorozatos, szövődményekkel járó gennyes gyulladások miatt, de nem szűntek meg a felsőlégúti tünetei, csak áthelyeződtek. Mikor egy nap kigyulladt a fejemben a lámpa, és szigorú tejmegvonást alkalmaztam nála, egyik napról a másikra megszűntek a náthák, torokgyulladások, középfülgyulladások. Szegénykémet nagyon sajnáltam, hogy az oviban szomorúan csak nézte, mikor a többi gyerek issza a kakaót, eszi a tejbegrízt, majszolja a túrórudit, mert szerencsére az óvónők kooperatívak voltak, és eleget tettek a kérésemnek, hogy a fiam ne fogyasszon tejterméket. Nagyon kreatívnak kellett lennem, hogy megpróbáljam valahogy pótolni az ilyen „élvezeti cikkeket” szegénykémnek, volt vizes kakaó, kókusztejes kakaó, köleskása tejbegríz helyett, stb.


Nem kárhozatom a tejet, mint mondtam, magam is nagyon szeretem, de tudom, hogy nem tesz jót nekem. Mivel a gazdaság egy nagyon jelentős ágazata a tejipar, és bár nálunk jelen formájában még állami támogatással sem tűnik rentábilisnek, külföldön valahogy mégis remekül megélnek belőle, ezért a reklámokra is sokat fordítanak, és az információ hiánya miatt ezek a reklámok nálunk is egyoldalúan formálják az ízlést és a vásárlói magatartást. Amit sokszor hallunk arról előbb utóbb elhisszük, hogy valóban úgy van, mint jelen esetben a tejről, hogy milyen egészséges. Sajnos nem az, legalábbis nagyon sok embernek nem az.

29. hajno1 (válaszként erre: 21. - C12cd2b1c1)
2010. szept. 7. 10:48

Remek összefoglaló, nagyon köszönöm. Eddig csak részletekben hallottam a testkontrollról, nem volt soha türelmem alaposan átnézni.


Biztos van, aki erre esküszik, van, aki másra, kinek mi válik be, azt kell alkalmazni. Károsnak biztos nem káros, mert végül is minden fontos anyagot tartalmaz, úgyhogy a fanyalgókat nem értem, de hát mindenki a saját lovát dicséri.


Ahogy látom, te is végigpróbáltál már sok mindent, és ugyanazzal az alapvető gonddal küzdesz, amivel mi, a többi jojózó, vagyis fogyókúra és hízás váltogatják egymást. A hízásra pedig mindig van jó magyarázatunk, mentségünk, általában valami lelki megrázkódtatás, lehet az negatív, de akár pozitív is, ami kibillent bennünket, és evéssel kompenzálunk. Az összes fogyókúrázó tudja, mi az a zabálási roham, ami ránkjöhet egyszer-egyszer, de eltarthat hetekig, vagy akár hónapokig, évekig is. Nekem nagy tapasztalatom van ebben, most is éppen egy ilyen hullámvölgyben vagyok már két éve, felszedtem nagyjából 15 kilót, és ezt tartom. Nem tagadom, hogy nincs rendben a lelkem, és ráfér az életemre egy alapos nagytakarítás. Addig ha megveszek, akkor sem megy le 3-4-5 kilónál több, és az is egy-két héten belül visszajön.


Ha valaki tudja a megváltó módszert, ami olcsó és nem ráz, hogyan lehet végleg rendbetenni lélekben és fejben a dolgainkat, ne habozzon megosztani velem!

28. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 27. - D4c5dd9803)
2010. szept. 5. 11:49
Kedves vagy, de azért még lenne miből fogyni :)
2010. szept. 5. 11:28
hippikirálylány szerintem nagyon csinos vagy így ahogy vagy :)
26. ariadna (válaszként erre: 23. - Giorcub)
2010. szept. 4. 12:08

Hogyne számítana a minőség???

A fogyás energiaigényes folyamat ezért vitaminok és tápanyagok is kellenek hozzá! Arról nem is beszélve, hogy az egészséged megőrzése szempontjából sem utolsó mit eszel! Nem hinném, hogy a dietetikus azt mondta volna, hogy mindegy, hogy egy nap 1500 kcal gumicukrot, vagy 1500 kcal egészséges ételt fogyasztasz!


Minden módszernek vannak követői és ellenzői is. Lehet a Szent Imrében a dietetikusnak nem szimpi a testkontroll, viszont Dr. Domján László orvos professzor aki a magyar fordítás előszavát írta, teljesen egyetértett a könyv minden egyes pontjával! Egyébként sem értem mi rossz van abban ha sok zöldséget, gyümölcsöt eszik az ember!

25. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 23. - Giorcub)
2010. szept. 3. 08:47

Persze, hogy nem mert az orvosok az egészséges életmódot sugallják.

( helyesétkezés + rendszeressportolás = egészség )


Nekem többszempontból volt szimpatikus, 1. mert nagyon úgy tűniik, hogy minden butaságot örököltem a szüleimtől így derült ki az is , hogy anyának megvan a testkontrollos könyv sőt, miután várandós volt velem ő csinálta & működött neki, ergo van némi esély, hogy nekem is működő képes lenne. (ez lehet, hogy teljesen értelmetlen, de már sok dologban bejöttek anyával a közös dolgaink :) )


Mellesleg megkérdeztem dietetikust, erről a diétáról is, mert egyik legjobb barátnőm dietetikusnak készül és az apja is dietetikus így ők eléggé benne vannak :) szóval, húzták a szájukat az alacsony szénhidrát bevitel miatt, de különben semmi ellenvetésük nem volt.

24. Binky (válaszként erre: 23. - Giorcub)
2010. szept. 3. 08:45

Azért az nem csodamódszer, ha az ember több zöldséget, gyümölcsöt eszik és nem puffad állandóan, ráadásul székrekedése sincs.

Én amellett, hogy igyekszem a testkontrollt követni sok helyen, van ahol úgy látom jónak, hogy el kell térni tőle, és amellett figyelem hogy mennyi kalóriát viszek be... és nem, egyátalán nem mindegy, hogy azt gumicukor vagy párolt zöldségek formájában

2010. szept. 3. 08:24
talan ha megkerdeznel egy dietetikust errol a testkontrollrol... en megkerdeztem (szent imreben). finoman fogalmazva mondjuk ugy hogy nagy nulla az egesz, orvosi alapja nincs. valahogy ott sem ezt a modszert kovetik, pedig nem hulyek, ha jo lenne azt csinalnak. sajnos a valosag azt mutatja hogy csak a mersekelt es idoben elosztott kaloria bevitel az ami szamit (igazabol meg a minosege se nagyon szamit csak az energitartalom). a tobbi csak maz meg csodamodszer...
2010. szept. 2. 16:13

Ennél részletesebben nem tudtam :)


ajánlott olvasmány:

Harvey & Marylin Diamond: Fit for life


Kedvesek vagytok nagyon :)

2010. szept. 2. 16:12

7.)

Engedélyezett kaják:


Szénhidrát-kaják: CSAK ZÖLDSÉGET FOGYASZTHATSZ MELLÉ!

- tészták (jobb a durumtészta)

- kenyér, zsömle, kifli (teljes kiőrlésű az ideális)

- édesítésnek: méz, de inkább juharszirup, nyírfacukor

Kajaötlet: káposztás tészta


Fehérjék: CSAK ZÖLDSÉGET FOGYASSZ MELLÉ!

- minden tejtermék, joghurt, túró, tejföl, sajtok

- húsok

- halak

- magvak

- tojás

Kajaötlet: sült zöldség sajttal


Keményítők: CSAK ZÖLDSÉGET FOGYASSZ MELLÉ!

- kukorica

- rizs

- burgonya

Kajaötlet: rizibizi


Zsiradék: BÁRMELYIK ÉTELTÍPUSHOZ MEHET, BÁR A FEHÉRJE MELLÉ CSAK CSÍNJÁN.

- vaj

- olaj (legjobb a hidegen sajtolt, pl. extra szűz olíva)

2010. szept. 2. 16:11

6.)

Az 5 fő szabály tehát:

1 - délig csak gyümölcs (kávé sem kéne)

2 - déli 12 óra után úgy állítsd össze az étkezésedet, hogy az fehérje+zöldség vagy szénhidrát+zöldség vagy keményítő+zöldség legyen. 3- Ne keverd az ételcsoportokat, csak zöldséggel!

4- Tartsd be az emésztési időket, tehát pl. a szénhidrát kaja után 3 órát várj, ha fehérjét akarsz enni.

5- Este 8-kor legkésőbb fejezd be a evést


Plusz szabályok azoknak, akik tökéletesen be szeretnék tartani:

- a reggeli kávét is kell hagyni, mert gátolja a kiválasztást, a méreganyagok távozását (kvázi rögtön mérget viszel be a tisztulni vágyó testbe)

- ne használj mű-kajákat, édesítőt, konzerveket stb. Azt eheted, ami valahol megtermett!

- a vizet mindig étkezés előtt idd meg (10perccel) , étkezés után már nem kellene inni, mert felhígul nak az emésztőnedvek

- a hús is csak max. hetente egyszer javasolt, a tojás nagyon ritkán vagy szétválasztva

- a tejtermékeket is jó minimálisra redukálni, helyette magvakkal, csírákkal vigyük be a kalciumot

2010. szept. 2. 16:11

5.)

TEJ ÉS TEJTERMÉKEK


A tejtermékek egészséges voltát harsogó hírverés a kereskedelem befolyása alatt áll. A reklám a tejnek az úgynevezett egészséges voltát hangsúlyozva próbál me minket tejivásra rávenni.

Azok a hasznos baktériumok, amelyekhez - azt reméljük - a joghurt hozzásegít, már régen rendelkezésünkre állnak, olyan mennyiségben, amelyről testünk tudja, hogy a számára a legjobb.



Ha maguk a marhák nem isznak tehén tejet, akkor az emberek miért teszik? Lehetséges-e, hogy a teremtőnk úgy keverte volna meg a dolgokat, hogy az ember legyen a Földön az egyetlen faj, amely tehén tejet fogyaszt?

A tehéntej egyetlen célra lett kitalálva, és kizárólag erre a célra teremtődött: a kis bocik táplálására. Elválasztás után az állatok nem isznak tejet, és nem is akarnak tejet inni.


Élete kezdeti szakaszában valamennyi emlős anyja tejét fogyasztja, elválasztás után, hátralévő életükben más táplálékon tartják fenn magukat.

az emberek ezzel szemben azt tanítják, hogy az anyai szoptatás befejezése után, ezt a feladatot a tehénnek kell folytatnia. Vagyis eszerint létezik egyetlenegy emlős ezen a világon, amelyiket nem kell sohasem elválasztani: az ember! Miért?

A köztudatban elterjedt berögzülés, előítélet miatt nehéz a dolgot tárgyilagosan szemlélni, de nem bántja-e a józan észt, a logikai érzéket, hogy az ember az egyetlen, akit sohasem kell elválasztani?



A tej lebontásához a megemésztéséhez szükséges enzimek a renin és a laktáz.Ezek minden, de a legtöbb emberben már három éves kor után már nincsenek jelen. Mindenfajta tej egyik összetevője a kazein. A tehéntejben háromszor annyi kazein van, mint az emberi tejben. Szükség is van rá a hatalmas marhacsontok kialakításához. A gyomorban a kazein kicsapódik, s nehezen emészthető, durva, nagy túrócsomókká áll össze, amely a szarvasmarha négy gyomorból álló emésztőrendszerének még megfelel.

De ha egyszer emberi szervezetbe kerül ez a vastag ragacs, szörnyű terhet ró a szervezetre, amíg meg tud tőle szabadulni. Más szóval rengeteg energia elfecsérlődik , amíg elbánunk vele.

Sajnos ennek a ragacsos anyagnak egy része megszilárdulva hozzátapad a belek béléséhez, eltömíti a bélbolyhokat, és megakadályozza a tápanyagok felszívódását a szervezetbe.

Az eredmény: letörtség, letargia, fáradékonyság.

Ráadásul a tej emésztésének melléktermékei testünkön belül jó sok mérgező hatású savas nyálkát hagynak hátra, és ennek egy része elraktározódik, amíg valamikor majd valamikor testünk ráér vele foglalkozni, kiüríteni magából.

Mellékesen megjegyezve: a kazein az asztalosipar egyik legerősebb ragasztószere!


A kazein az egyik legfontosabb tényező a pajzsmirigy betegségeinek kialakulásában. Az egyéb fehérjék mellett, a tejtermékekről is sok ismeret áll rendelkezésére azon összefüggések bizonyítására, ami ezek fogyasztása, a szívbetegségek, a rák, az érelmeszesedés, a migrénes fejfájás, az allergia (túlérzékenység), a fülfertőződés, a megfázás, az asztma, a légúti megbetegedések és még egy sereg egyéb baj előfordulása között fönnáll.


Szervezetünkre még nagyobb terhet ró, hogy a tejtermékek mindenféle kezelést kapnak - ezzel nagyon messze kerülnek természetes voltuktól - , valamint nyomokban mindig található bennük antibiotikum. A széles körben elterjedt gyakorlat, hogy növekedésük meggyorsítása céljából a szarvasmarhákat antibiotikumokkal kezelik, végül is halálos fertőzőképességű, az embert is veszélyeztető baktériumok kifejlődésének lehetőségét teremtik meg.


A tej és tejtermék fogyasztásban az okozza a legnagyobb bonyodalmat, hogy a szervezeten belül nyálka jön létre. Bevonatot alkot a nyálkahártyákon, és minden áthatolási folyamatot megnehezít. [b]Elpazaolódik az életenergia. Az ilyen helyzetet orvosolni kell, s ha lehet el kell kerülni. A fogyás kétszer, vagy háromszor nehezebb, ha szervezet nyálkával telítődött. Az elhízás legfontosabb okai között szerepelnek a tej és tejtermékek.[/b]

Az ezt fogyasztók szervezete nem szívja fel olyan mértékben a tápanyagokat, mint azoké, akik nem fogyasztanak ilyet. A rossz felszívódás eredménye természetesen az idült fáradékonyság.


Ez a sok bonyodalom akkor is előadódik, ha a tejtermékeket alkalmas ételtársításban fogyasztjuk. A tejtermékek magukban fogyasztva is éppen elég hátrányt jelentenek a szervezetünk számára, nem megfelelő ételtársításban meg kész istencsapása.


Ha már valaki tejtermékek fogyasztására adja a fejét, nagyon kérem, csakis megfelelő ételtársításban fogyassza azokat, hogy a lehető legkisebb mértékben károsodjon tőlük.

A tej a legerősebb nyálkaképződést kiváltó termék a földön és nem megy semmilyen más ételhez.

Ha sajtot kívánnak akkor vagy reszeljék rá salátára (salátaolaj nélkül), vagy olvasszák valamilyen zöldségféle tetejére. Ne egyenek sárga sajtokat, mert azokat vegyszeres pácban cserzik. Ömlesztett sajtokat ne fogyasszunk.

Túró is mehet éhgyomorra.

A joghurtot NE gyümölcsre öntve fogyasszák: a szervezeten belül az egész keverék rothadásnak, erjedésnek indul.

Egyék a joghurtot önmagában, éhgyomorra, vagy salátaöntetként is alkalmazható, vagy salátához keverve.


Sokan ragaszkodnak ahhoz, hogy a tejtermékek nélkülözhetetlenek a kálcium miatt. Arra a tévhitre vezettek bennünket, hogy a kálcium fő forrása a tej, s ha nem iszunk tejet kihullanak a fogaink, s tönkremennek a csontjaink.


Mindenekelőtt a tehéntejben lévő kálcium felépítése sokkal durvább, mint az emberi tejben találhatóé, és a kazeinhez kapcsolódik. Ez máris megakadályozza, hogy a kálcium fel tudjon szívódni. Másodszor minden tejívó és sajtfaló pasztörizált, homogenizált, vagy valamilyen más módon kezelt terméket fogyaszt. Ezek a kezelések leépítik a kálcium vegyületeket, ami nagyon megnehezíti fölhasználásukat. De még nyers termékek fogyasztása esetén is lehetetlen, hogy jót tenne, annyi káros hatást tartogat a tej magában. Ennénk-e dohánylevelet magas aminosav tartalma miatt? Az emberi test elképesztően képes alkalmazkodni, de a tehéntej egyszerűen nem ember számára teremtetett.


A helyzet az, hogy minden zöld, leveles zöldség tartalmat kálciumot. Minden - nyers - mag és dióféle kálcium tartalmú. A nyers szezámmag több kálciumot tartalmaz. mint bármi más étel a földön. A legtöbb gyümölcsben is elegendő a kálcium. Ha valaki naponta fogyaszt zöldséget és gyümölcsöt. s alkalmanként némi nyers magot, dióféleséget, az nem vállhat kálcium-hiányossá. A kálcium legmegfelelőbb forrása a - nyers- szezámmag, minden nyers dióféle, ahető moszat és ehető alga, minden leveles zöldség, és szárított tömény gyümölcsök, mint füge, datolya, aszalt szilva. S aki még mindig aggódik, az hintse meg salátáját, zöldségét nyers, darált szezámmaggal, akkor aztán nem lesz kálciumhiánya, még ha akarná akkor sem!

Biztos, hogy kálcium szempontjából nem vagyunk ráutalva a tehenekre. Honnan szerzi a tehén a kálciumot saját magának? Fűből és takarmányból, s e célból tejet sem isznak.


Fontos, hogy megértsük a kálcium szerepét az emberi testben. Az egyik legfőbb feladata a savak semlegesítése a szervezeten belül. Sokan úgy vélekednek, hogy kálciumhiányban szenvednek, pedig csupán túl savanyú (savkeltő) az étrendjük, így a testükben lévő kálcium állandóan a savak semlegesítésére használaódik el. Étkeik útján rengeteg kálciumhoz jutnak, de az mind folyamatosan felhasználódik.

A VAJ KIVÉTELÉVEL VALAMENNYI TEJTERMÉK ERŐS SAVKIVÁLASZTÓ HATÁSÚ. a VAJ ZSIRADÉK, tehát semleges. De mivel a vaj késlelteti a fehérje emésztését, ezért a legjobb, ha nem fogyasztunk egyszerre vajat, és bármilyen fehérjét. A vajat lehet szénhidrátokkal, (keményítős) étkekkel együtt enni.


A dologban az a legironikusabb, hogy sokan a kálcium végett esznek tejterméket, és eközben a szervezetünkben a már benn lévő kálcium is elhasználódik, hogy semlegesítse a bevitt tejtermékek hatását (csontritkulás kialakulása).

Ne az a gondolat vezéreljen hogyan is töltsük fel a szervezetünket kálciummal, hanem inkább változtassuk meg étkezési szokásainkat, hogy kevesebb sav támadjon a szervezetben. Ezen a módon a kálcium a lehető legjobban hasznosul.


Ha a tejtermék visszafogásával egyidőben növelni kezdjük a nyers magok, diófélék bevitelét, heti két-három alkalommal, akkor egészen biztos, hogy a haj és a köröm erőteljessebbé és fényesebbé válik!

2010. szept. 2. 16:10

4.)

Energialétra

*REGGEL.

FRISS GYÜMÖLCSÖK ÉS GYÜMÖLCSLEVEK,

FRISS ZÖLDSÉGLEVEK, ZÖLDSÉGEK, SALÁTÁK,

GŐZÖLT ZÖLDSÉGEK,

NYERS DIÓFÉLÉK ÉS MAGVAK,

GABONAFÉLÉK, KENYEREK, BURGONYA

SZÁRAZ HÜVELYESEK

HÚSOK, SZÁRNYASOK, HALAK, TOJÁS, TEJTERMÉKEK

*ESTE

2010. szept. 2. 16:10

3.)

04-12 h. - KIVÁLASZTÁS - időszaka zajlik, ezt támogatjuk "délig gyümölcs projecttel". Gyümölcsöt csak ÉLŐT!), mindig ÉHGYOMORRA, és ÖNMAGÁBAN, semmivel sem keverve együnk, igyunk.


12-20 h -ig a BEVITEL időszaka zajlik. Ez amikor megesszük a szervezet számára szükséges étkeket. Ugyanakkor nem mindegy, hogy mit, mivel eszünk! Ha helyes ételtársításban eszünk, a táplálék könnyen gyorsan emésztődik meg, nem terheli sokáig a gyomrunkat, s a benne lévő tápanyag hamar hasznosulni tud. Így energia szabadul fel, amit másra tud fordítani a szervezet, pl: öngyógyításra.

Az emésztéshez ugyanis rengeteg energiára van szüksége a szervezetnek, ezért van, hogy álmosak leszünk akja után. Elmegy a vér az agyunkból, emészteni.


HELYES ÉTELTÁRSÍTÁS


SZÉNHIDRÁTOT FEHÉRJÉVEL NEM SZABAD KEVERNI!

Miért? a szénhidrátos kajákhoz lúgos kémhatású gyomornedv kell, míg a fehérjék emésztéséhez savas kémhatású gyomornedv kell. Anno tanultuk kémiából, hogy a sav és a lúg SEMLEGESÍTIK egymást. Ezért aztán egyáltalán nem emésztődnek meg ezek a kaják a gyomorban, hanem kb. 8 óra ott tartózkodás és romlás után a szervezet kituszkolja a gyomor tartalmat a belek felé. Sajnos, mivel ez a kaja romlik, így közben szépen mérgezi a szervezetet, semmi nem tud hasznosulni belőle. Ez a gyomorégés másik oka!

Ha keményitős kajákra vágyunk, bátran együnk párolt zöldséggel, s hozzá minél több ÉLŐ vegyes salit.


FEHÉRJÉT - FEHÉRJÉVEL SEM SZABAD KEVERNI!


Miért?


Különféle fehérjékhez más-más emésztőnedv kell. Tehát más kell a húshoz, más kell a tejtermékekhez, és más a növényi fehérjékhez is. Ezért nem szabad őket keverni, egyszerre egy félét kell enni.

Pl. csak húst - élő és párolt zöldségekkel, vagy csak sajt és tejföl zöldségekkel - (pl. ráolvasztani a sajtot), vagy pár szem erdei mogyoró, önmagában.



EMÉSZTÉSI IDŐK


FEHÉRJÉK - 4 ÓRA


KEMÉNYÍTŐ - 3 ÓRA


ZÖLDSÉGEK - NYERSEN ÉS PÁROLVA 2 ÓRA


GYÜMÖLCSÖK - 30 PERC ALATT HALAD ÁT AZ ÜRES! GYOMRON (BANÁN 45 PERC, MAX. 1 ÓRA!)



A zöldségek mind a szénhidrátokkal, mind a fehérjékkel jól emésztődnek együtt.


A következő étkezés akkor legyen, ha már eltelt az előző kaja emésztési ideje. Inni nem szabad ez alatt az idő alatt, mert felhígul a gyomornedv, s úgy nem tud rendesen emészteni.

2010. szept. 2. 16:09

2.)

Szervezetünknek óriási szüksége van a belső mosdatásra, méregtelenítésre.


Fogyasszunk minél több magas víztartalmú zöldséget és gyümölcsöt ÉLŐ formában!!!


Együnk sok ÉLŐ gyümölcsöt, KIZÁRÓLAG ÉHGYOMORRA, ÖNMAGÁBAN, SEMMIVEL SEM KEVERVE!

Minden nap délig csak gyümölcsöt együnk!


Miért éppen így szabad enni a gyümölcsöt?



A szervezetünkben 24 óra alatt 3 ciklust különböztethetünk meg: 04-12-óráig a KIVÁLASZTÁS domináns, 12-20h-ig a BEVITEL időszaka, 20-04-ig, pedig a BEÉPÍTÉS zajlik a szervezetünkben.


Ezek közül a KIVÁLASZTÁS időszaka a legfontosabb, ekkor választódik ki a méreganyagok nagy része, és üríti ki a szervezet magából. Ezt az időszakot kell támogatnunk magas víztartalmú gyümölcsök bevitelével, mert a gyümölcsben lévő víz rögtön elszállítja a salakanyagokat.


A helyes gyümölcsfogyasztással támogatva ezt időszakot - érhetjük el a méregtelenítés következményeként a fogyást!

Ugyanis ha több méreganyag kerül a szervezetbe, mint amennyivel megtud bírkozni, akkor zsírszöveteket fejleszt, s azokban elraktározza a méreganyagokat, mindaddig, míg lesz "ideje" foglalkozni vele, kiüríteni magából. Ez a hízás! És mi van akkor, ha sosem jut oda a szervezet, hogy kiürítse magából? Az a kóros elhízás...

A megfelelő gyümölcsfogyasztással és a helyes ételtársítással való táplálkozással biztosítani tudjuk szervezetünk számára a folyamatos méregtelenítést, s idővel elérhetjük az optimális működést, óriási energiák felszabadítása mellett.


Miért éhgyomorra együk a gyümölcsöt?


A gyümölcsben lévő cukor, úgynevezett elő emésztett állapotban van így a gyomorban nem emésztődik, hanem csak áthalad rajta (30 perc alatt, a banán 45 perc), s a vékonybélből azonnal felszívódik a benne lévő "jóságokkal" együtt. Így a vitaminok, ásványi sók, stb. azonnal a szervezet rendelkezésére tudnak állni, a benne lévő gyümölcscukor, könnyen és gyorsan alakul át az emberi hajtóanyaggá: szőlőcukorrá, tehát hamar energiát szolgáltat a szervezet számára. --- és a benne lévő víz pedig, mossa az ereket, beleket, és szállítja el a salakanyagokat, s lerakódott szennyeződéseket a belek faláról, így biztosítva a méregtelenítést.


A gyümölcsöt kizárólag TERMÉSZETES, ÉLŐ formában fogyasszunk. Bármilyen feldolgozás tönkreteszi a benne lévő lényeget. Tehát sem dobozos rostos, cukrozott gyümölcslevek, lekvár, vagy kompót sem jöhet számításba. Ezek aztán savasítják a szervezetet, méreganyagként kezeli ezeket.


ÉTKEZÉS UTÁN NE együnk gyümölcsöt soha! Ugyanis amíg a gyomorban tartózkodik akármilyen kaja, addig a gyümölcs csak a tetejére tud kerülni. S ott igen hamar, romlásnak indul (30 perc!).

2010. szept. 2. 16:08

testkontroll:

1.)

A táplálkozástudomány berkeiben rendszerint állandó vitatéma, hogy mely táplálkozási forma nevezhető egészségesnek. Egyetlen tápanyag sem elhanyagolható, minden egyes étel a szervezet számára értékes anyagokat tartalmaz.


A kérdés csupán az, hogyan lehet megfelelő egyensúlyt teremteni a szükséges tápanyagok között. A diétás módszerek többsége a súlyfelesleg eltávolítását helyezi előtérbe, s nincs tekintettel a naponta szükséges vitaminok, ásványi anyagok pótlására, sem pedig a szervezet méregtelenítésére.


A testkontroll azonban olyan, a megszokott diétáktól eltérő étkezési forma, melynek segítségével a szervezetben lerakódott zsírfölösleg minden kockázat nélkül leadható.Bár a kezdetekben még nem, mint fogyókúrás módszer tartották számon, de később kiderült, hogy az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás a plusz kilóktól is segít megszabadulni. Első ízben Harvey és Marilin Diamond, amerikai táplálkozástudományi szakemberek Testkontroll című könyve ismertette a világgal ezt az újszerű módszert.


Fogyás testkontrollal


A testkontroll az élettani folyamatok működésén alapuló étkezési elv. Az átlagos diétáktól eltérően nem az egyes tápanyagok teljes kizárásán alapszik, inkább a különböző ételek együttes fogyasztását tiltja. Számtalan elvet foglal magában; elősegíti a fölösleges zsírok eltávolítását, a szervezet méregtelenítését, illetve az élettani folyamatok helyes működését. A testkontroll alapvető szabályainak betartása segít elérni az ideális testsúlyt, illetve energetizál.


Az emberi szervezet működési elve


A táplálkozáshoz számtalan élettani funkció kapcsolódik, melyek kiegyensúlyozott, helyes étrend esetén segítenek megtartani az ideális egyensúlyt, s meggátolják a szervezet legyengülését. Ha azonban a folyamatok bármelyike (pl. az emésztés) helytelenül funkcionál, az könnyen elhízáshoz, illetve az immunrendszere legyengüléséhez vezethet. Minden nap ugyanaz a folyamat ismétlődik a szervezetben, így ehhez kell igazítani az egyes tápanyagok bevitelét.


ˇ A szervezet déltől este nyolc óráig veszi fel az elfogyasztott táplálékból kinyert tápanyagokat.

ˇ Este nyolc órától reggel négy óráig történik meg a beépülés, vagyis a tápanyagok (vitaminok, szénhidrátok, zsírok) hasznosítása.

ˇ Reggel négy órától délig történik a kiválasztás, ekkor igyekszik a szervezet "megszabadulni" a számára fölösleges anyagoktól.


A szervezet méregtelenítése


A fogyáshoz vezető út hosszú, és nehéz. Az első és legfontosabb lépés a méregtelenítési folyamatok elősegítése, ezáltal a betegségek megelőzése, a szervezet megerősítése, ugyanis a gyenge, beteges szervezet számára a fogyókúra káros lehet. Ahhoz, hogy a méregtelenítés folyamata sikeres legyen, ügyelni kell a kiválasztás megfelelő működésére.

Ha az anyagcsere folyamat a helytelen táplálkozás miatt felborul, a szervezet mérgekkel telítődik, s ez könnyen elhízáshoz, betegséghez vezethet. Ebben a rendszerben jut fontos szerephez az életet adó víz, s általában a folyadék. A méreganyagok többsége a nyirokrendszeren keresztül távozik, ehhez azonban szükségessé válik a nagy mennyiségű folyadékfogyasztás. Fontos, hogy az elfogyasztott folyadék ne üdítőital legyen, hanem a szervezet számára hasznos ásványvíz, vagy zöldség- és gyümölcslé.


A diéta alapelvei


ˇ Étrendünk legalább 70 százalékban magas víztartalmú ételekből, vagyis zöldségből, gyümölcsből álljon.

ˇ A maradék 30 százalékban fogyasszunk gabonaféléket, húsokat, tejtermékeket.

ˇ Soha ne párosítsunk olyan ételeket, melyek "közömbösítik" egymást, mert ez rontja az emésztési folyamatokat.

ˇ A szénhidrátokat nem szabad fehérjével együtt fogyasztani (pl. tilos húsokhoz burgonyát fogyasztani).

ˇ A különböző tésztafélék, húsok mellé fogyasszunk zöldségféléket, így megkönnyítjük a test emésztési folyamatát.

ˇ A pasztörizálás során a tej számtalan értékes tápanyagok elveszít, helyette célszerű leveles zöldségek fogyasztásával pótolni a kalciumot.


Az emberi szervezet mindent megtesz azért, hogy fenntartsa helyes egyensúlyát. Ha azonban a helytelen táplálkozás felborítja azt, önmagától (a csontoktól, vagy szervektől) vonja el a korrigáláshoz szükséges, értékes tápanyagokat. A testkontroll diéta segít az emésztési és kiválasztási folyamatok kiegyensúlyozásában, így elősegíti a fogyókúra eredményességét. Mindamellett nem csupán néhány hetes kúra, hanem egyfajta életmód, mely segít az egészség, és az ideális testsúly megtartásában.

14. Nanaki
2010. szept. 2. 15:20

Az egész életed más...és mégis ismerős. Családi gondok, betegségek, kilók le-fel.

Gratulálok, sok kitartást.

13. dbd26552ee (válaszként erre: 12. - Kiscsillag18)
2010. szept. 2. 08:49
A testkontroll engem is érdekelne, hol lehet róla bővebb infot találni????
2010. szept. 1. 21:38
gratula hippikirálylány! erről a testkontrollról tudnátok mondani néhány infót? h működik, mit kell enni és mikor ilyesmikre gondolok, de jöhet bármilyen ezzel kapcsolatos infó :) én is most kezdem diétázni, csak még a módszert kell kidolgozni:) ez mennyire tartható? nem voltatok éhesek mellette?
11. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 10. - Denisag)
2010. szept. 1. 19:48

Ó köszi !


Megnéztem, érdekesnek tűnik :) nem a kilók miatt szeretném még tolni a futást hanem mert a néptánc miatt van némi izom alapom :)

2010. szept. 1. 14:25

Szia. Gratulálok a fogyásaidhoz. Ha futni szerenél én tudok neked ajánlani egy edzéstervet. Tuti jó és 6 hét után simán lefutsz 5km EGYBEN. Nem kell várni, hogy még kevesebb kg legyél.Mindennek az alapja a fokozatosság.Éltemben nem futottam, soha és sikerült. Én 162cm vagyok és 64 kg. Simán bírom. Most már 6kilóméreteket futok minen másnap, és élvezem. Próbáld ki. Megéri ! :-)

Guttmann Denisa


[link]

2010. aug. 31. 22:09

Ááá nem felejtettem el szerencsére, hogy ma jelenik meg a cikked:))


Nem is tudtam az előzményeket, százszoros elismerés, hogy mennyi (sikeres) fogyókúrán avgy már túl! Reméljük ez lesz a legutolsó és legvégső!

2010. aug. 31. 16:24

Sziasztok!

Gratulálok!

Letudnátok írni bővebben ezt a testkontroll diétát?

Holnaptól én is nekiállok fogyózni.Kalóriaszámlálósat terveztem, de nyitott vagyok más módszerekre is...

7. Kerzsi69 (válaszként erre: 1. - C12cd2b1c1)
2010. aug. 31. 14:50
Én is testkontrollt csinálok.amellett hogy fogyok még többletenergiára is szert teszek.Észrevettem,hogy ha nem a szerint eszek,akkor iszonyú álmos és fáradt vagyok.
2010. aug. 31. 14:31
Gratulálok a fogyásodhoz. Én is ennél a stratégiánál vagyok, hogy lassan, de biztosan fogyjak. Próbáltam a villámdiétákat, de azoknak semmi értelme szerintem...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook