Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Még mindig az a sok akne és mitteszer.... fórum

Még mindig az a sok akne és mitteszer.... (beszélgetős fórum)


22. db78bacc4f (válaszként erre: 21. - Veronika27)
2010. szept. 1. 11:05
Egyet értek...
2010. aug. 31. 12:05
Ameddig nem találják meg, hogy mi bajod, addig hiába kensz magadra ilyeneket, csak időlegesen hoznak jobbulást.
20. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 16. - 94786a70d9)
2010. aug. 31. 11:59
Szia, az Aknemecint még nem ismerem. Mennyire drága? 1-2 pattitól nem másznék falra én se, kibírom, csak ne folyamatosan legyen :)
2010. aug. 31. 11:57
Sziasztok, én is sokat küszködök pattanásokkal, a bőrgyógyászom a lubexil szuszpenziót javasolta,amely elősegiti az akne gyógyulásának folyamatát. Nekem bevált, kb .2 hónapja használom, és lényegesen kevesebb a problémám. A bőrömre pedig,csakis gyümölcsös tonikot használok,semmi krém.
18. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 15. - 0c49369de6)
2010. aug. 31. 11:57
Szia! Az biztos, hogy az étkezés is befolyásolja, hogy milyen állapotban vagyunk mi vagy a bőrünk. A gyorskaja meg a zsíros ételek... hát igen, néha terítéken van:) tudom, hogy hosszú távon nagyon káros, már elhatároztam, hogy azt mérsékelni fogom. A hús nekem viszont kötelező, nem vonhatom ki az étkezésemből (azt mondják,nullás vércsoportúaknak muszáj)
17. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 14. - Skia86)
2010. aug. 31. 11:53
Szia! Amikor nekem a dokim azt mondta, hogy a fogamzás gátló majd segít, igazából csak legyintettem. Szerintem ez alkati dolog, valakinél beválik, van akinél nem. Én utóbbi vagyok:) A magnádokikkal az a gondom, hogy rengeteg pénzt kérnek el, ahogy te is írtad, nagyon húzós összegeket adtál ki. Amikor voltam, akkor a vizsgálatért kért 4 ezret, meg a kenőcs volt 8ezer, én ezt is sokalltam :) Igazából nagy különbség van doki és doki között is. Van amelyik felírja a legerősebb gyógyszert, de van amelyik meg elküld, hogy hát nem javasolt, és próbálkozz mással. Szóval kicsit vicces:)
2010. aug. 31. 09:03
Nekem még kamasz koromban sem volt semmi baj az arcommal, egy pötty nem volt rajta, majd a kamaszkor végén a homlokomon csúnya gyulladt aknék jelentek meg. Bőrgyógyászhoz mentem, felírt gyógyszert, kenőcsöt, de csak addig használt,amig szedtem a gyógyszert (10 nap). Majd javasolták az AKNEMICIN 2000 kenőcsöt és bejött, bár néha még mindig kijön 12, de két nap alatt rendbe hozza.
2010. aug. 31. 08:56
Sziasztok, ugyan én még a kamaszkori pattanásodásra vagyok fogható, szerintem ez hajlam is, örököltem. Én azt tudom javasolni, hogy méregtelenítsetek, pl detox teával(yogi). Semmi gyorskaja, minimális zsír. Minimális húst eszek, több hete egy falatot se. Ezenkívül tudom, hogy nehéz megállni,de a legkevesebb cukorbevitel...helyette méz,nádcukor,szőlő-gyümölcs cukor. Persze kell egy kis idő míg a szervezet kitisztul.
14. skia86 (válaszként erre: 1. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 31. 07:27

Sziasztok!

Ugyanebben a cipőben jártam...én is szedtem fogamzásgátlót, de csak a pattanásaim miatt. Abbahagytam, teljes hormonháztartás felborulás, azóta hébe-hóba menstruálok. Akkoriban a pattanásaim is elmúltak, de miután abbahagytam, mondanom sem kell...sok-sok pati, miteszer, nyakamon, arcomon, hátamon, és még a fülem tövében is ÁÁÁÁÁÁÁ: Most visszagondolok, és borzasztó élmény volt, fájdalmas, és még önbizalmam sem volt:(:(

DE elmentem egy nagyon jó magándoktorhoz (csak ő fog tudni segíteni...egy egyszerű bőrgyógyász nem fogja azt a gyógyszert felírni... természetesen sok pénzért cserébe, megoldotta a problémám) Mátyásföldön, és írt fel gyógyszert (AKNENORMIN, majd a vége felé Isotretinoin ugyanaz a hatóanyag, és olcsóbb is) meg krémeket (de ezek nem használtak) és több mint fél évig jártam hozzá, szedtem gyógyszert, és idestova 2 éve egy darab pattanás sincs az arcomon...Ugyan a hátamon megmaradtak,de azok nem pattik, hanem csomók.

Szóval durván 150-200 ezer forint kellett hozzá. Összeszedtem valahogy, és megérte!!! Azóta az önbizalmam is nőtt egy kicsit:):)

Egyéb tapasztalatokat is megosztok, ha kell.

13. Veronika27 (válaszként erre: 12. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 30. 23:40
Majd írj, ha lesz valami fejlemény! Jó éjt!
2010. aug. 30. 23:30
No köszönöm az eddigi hsz-eket, én most ledőlök, mert éjjel nem sokat aludtam :S Jó éjt mindenkinek!
2010. aug. 30. 23:26
Nem tudom, mire számítsak kivizsgálás során, meg hogy itt nálunk mennyire veszik komolyan... sajnos előbb írják fel a gyógyszert és utána gondolkodnak, de mindenképp kiváncsi lennék, hogy van-e valami a háttérben. Ha meg is kapom a gyógyszert, addig nem szedem, amíg meg nem vizsgáltak rendesen
10. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2010. aug. 30. 23:24
Igen ez volt a másik gondolatom, hogy pl mennyire erős, de ezek szerint eléggé. Baba még 6-7 évig nincs tervben, hogy úgy mondjam :) Hűvösebb hónapokban elmegyek orvoshoz, mert hallottam, hogy fényre érzékennyé válhat, aki szedi, szóval lassan esedékes lesz.
9. Veronika27 (válaszként erre: 7. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 30. 23:19

Ezt előszeretettel írják fel bőrgygógyászok, de baromi erős gyógyszer, nem is szabad sem közben, sem évekig utána teherbe esni...

Szerintem felejtsd el, először vizsgáltasd ki magad és találják meg az okát, aztán meg majd eldöntik a kezelést.

8. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 6. - Veronika27)
2010. aug. 30. 23:16
Köszi a választ. Igen pl a fogaim között vannak rosszak, habár kezelve van mind. Elmegyek dokihoz, őszre tervezem. Köszi a tanácsokat!
2010. aug. 30. 23:14

:)Én is remélem.


A tabit nem akarom abbahagyni, mert csak ebben a módszerben bízunk a párommal, ami a védekezést illeti. Igazából azért említettem meg, mert sokszor mondják, hogy javítják a bőrt, de nem is reménykedtem benne, hogy így lesz :) rosszabb nem lett szerencsére, az a lényeg.


Sajnos apukámtól örököltem ezt a nyavaját, ő volt hasonlóan pattis, de neki hamar elmúlt. Viszont innét is onnét is hallom, hogy van, ami használ rá, és eléggé ledorongolja az önbizalmam, hogy mindig én tűnök ki.

Fonyó, én sztem utána nézek a Roaccutan-nak, hátha az jó lehet :) Szerintem egy próbát neked is megérne.

6. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 30. 23:12

Szia!

Én a helyedben a háziorvosnál kezdenék, egy laborvizsgálatra beutalhatna. Abból esetleg kiderülhet, ha van valami gyulladás a szervezetedben, mert az is okozhat ilyen tünteket. Fogaid is, ha van rossz!

Egyébként fogyassz B vitamint, emellett multivitamint is szedjél.

Külsőleg ami nagyon jó rá, az az AHA krém, ezt kozmetikusodnál tudod beszerezni.

Olyan tonikot használj, amiben van teafaolaj (ezt vehetsz is, de csak 100%-osat és hígítva használd), valamint a hamamelisz is kitűnő erre a célra.

De elsődlegesen a belső problémát kell megszüntetni, tehát irány az orvos!

2010. aug. 30. 23:07
Szia,én most leszek 37,és a bőröm mit sem változott,mindig is zsíros volt és az is maradt,sajna a pórusaim az idő haladtával tágabbak lettek,úgyhogy pár nap púderhsználat után tele van piszokkal,nincs az a csodaradír ami kitisztítaná.Igazán én sem tudom mit kezdjek vele,a sminkem nyáron fél,télen 1óra alatt tönkremegy mert olyan mint egy zsíroskenyér és csillog mint a fene.Egyszer olvastam homeopátiás szerről ami állítólag jó erre a problémára,de nem próbáltam.Remélem lesz vki aki tud majd nekünk vmi okosat mondani.
4. 8509bb409c (válaszként erre: 1. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 30. 23:07
szia. egy jó tanács hagyd abba a fogamzásgátló szedését mert csak felboritja az egész hormonháztartást és lehet hogy ideig-óráig segit viszont amint abbahagyod a szedését sokkal csúnyább lesz a bőröd, mint előtte volt semmilyen jó hatása nincs a szervezetre sőt! szóval azt ajánlom minél előbb dobd ki végül is azt irtad hogy nem segit akkor meg tényleg! remélem segitettem igaz a kérdésedre nem tudtam válaszolni
2010. aug. 30. 23:02
Köszi, utánanézek!
2010. aug. 30. 23:01
Roaccutan.Van róla fórum itt.
2010. aug. 30. 22:58
Sziasztok, olyanok tanácsára lennék főként kiváncsi, akik jártak zsíros, aknés, mitteszeres bőrrel bőrgyógyásznál. 19 éves elmúltam rég, már nem vagyok kiskamasz, mégis ugyanolyan zsíros és pattis az arcom. Kentem mindenféle csodakrémmel, de természetesen nem használtak, évek óta járok kozmetikushoz, de meg se látszik. Az lenne a fő kérdésem, hogy hasonló korban akik voltak dokinál, milyen gyógyszert kaptak, ami használt akár véglegesen is? Egyszer voltam egy magánrendelőben, kaptam is valami zselés kenőcsöt, de semmit nem változtatott. Tervezem, hogy elmennék megint, de érdekelne, hogy ti milyen gyógyszereket kaptatok? Szedek fog.gátlót is, amire az orvosom esküdött, hogy ezt a problémát is megoldja, dehát ez nem kozmetikum... Előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook