Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő tünetei? fórum

Bárányhimlő tünetei? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 31. 19:12
Era hogy van a gyermek?
2010. aug. 30. 23:21
Nálunk a lányok tavasszal voltak váltásban benne,de nagyon!A kis fenekük is gennyesedett,csak zuhanyzóban pisiltek,meg nagydolog után is egyből ugrottak a zuhanyba.Én sokat kentem nekik higítoot BETEDINNAL a kis feneküket,de a zuhanyzás végén az egész testüket átlocsoltam betedinos vízzel a dr.nénink tanácsára,és ez nagyon jót tett,pláne popsi tájon.Lázasak szinte nem is voltak,inkább csak nyűgősek,és étvágytalanok,viszketni meg a fenistil csepptől nem is viszketett.
36. hte23
2010. aug. 30. 22:40

A kislányom 3 évesen lett bárányhimlős,(most 9) de nagyon.

Fenistil cseppeket kapott.

De csak akkor lett lázas amikor a pöttyök kijöttek.

De teljesen teli lett a gyerek.(melegen tartottam - juniusi nagy melegben)

Juliusban már a Balatonban fürdött(igaz még látszottak a pöttyök - a doki engedte)



Én is voltam gyerekkoromban bárányhimlős, de senki nem tudott róla. Felnőtt koromba derült ki egy vérvételnél.

Szövődmények: meddőség, állandó gyulladások, pajzsmirigyalulmüködés.

35. sajert
2010. aug. 30. 21:41

A fiam karácsonykor volt bárányhimlős. A doki mondta, hogy ha a hajas fejbőrön is van, akkor tuti bárányhimlő. Én felhívtam, hogy van pár pötty a gyerek fején. Mivel jött karácsony, kimondottan aggódtam miatta. Első kérdése a hajas fejbőr volt... A legrosszabb napjai pont 24-25-ére este. Fenistil csepp, a köldökcsonkos hintőpor, hőemelkedés, egy pici láz volt csak. És mindenhol ellepték. Mire átmentünk a doktornőhöz, addigra a feje, az arca, a karja, mindene tele lett. Még a kukija is, a száján belül is kijött pár napon belül. A férjem január 01-én dőlt ki, neki először láz, fejfájás, és hiába mondtuk, hogy a gyerek bárányhimlős volt, csak a HARMADIK doki diagnosztizálta, mert 3 napja szarul volt, mire kijöttek a pöttyök. A vicc, hogy a férjem már volt gyerekkorában baris, én meg nem. Én most sem kaptam el, pedig a gyerek az ölemben volt, nem is keveset.


Hidd el, pikk-pakk túl lesz rajta, ha tényleg az :-)).

34. *valerie* (válaszként erre: 33. - Tündér74)
2010. aug. 30. 21:36
Kár,hogy nem lehet képet csatolni,mert akkor látnád milyen gyögyörü hölgy.Jövő januárban lesz 15 éves 160 cm magas,hosszu hullámos szőke haj,kék szemek és bármennyire meglepő amit most irok 75-ös melltartót hord.A menstruációja is rendben.Ugyhogy minden oké ezen a téren.
33. tündér74 (válaszként erre: 29. - *valerie*)
2010. aug. 30. 21:25

Én beoltattam a kisfiamat, bár a gyerekorvosunk feleslegesnek tartja a bárányhimlő elleni oltást. Én nem.

Biztos minden rendben lesz, ha kislányod majd egyszer édesanya lesz.:)

2010. aug. 30. 21:19
teszek fel képet az adatlapomra a gyerekekről nézd meg ,mind a három májusban volt himlős!
31. *valerie* (válaszként erre: 30. - 004e54a7c6)
2010. aug. 30. 21:11
Ha teljesen kijön rajtad a bárányhimlő,akkor a virusnak nem lesznek szövődményei.
30. 004e54a7c6 (válaszként erre: 29. - *valerie*)
2010. aug. 30. 21:07

Ezt én is nagyon sajnálom.

Remélem én megúsztam. Már 3 napja nincs lázam, igaz, hogy gyengébb vagyok, de úgy tűnik minden rendben.

Nekem Pox Clint javasolt az orvos, néha kenem vele, de szinte nem is viszketnek.

Most naponta nézegetem többször a gyerekeimet, gondolom rajtuk is kijön.

29. *valerie* (válaszként erre: 28. - Tündér74)
2010. aug. 30. 20:59

Köszi,aranyos vagy.Szerencsére már hozzászokott a gyógyszerszedéshez.

A doktornő annyit mondott,hogy csak akkor kell egy picit odafigyelni,ha majd elérkezik az idő,hogy ő is anya legyen.

28. tündér74 (válaszként erre: 21. - *valerie*)
2010. aug. 30. 20:49
Sajnálom:((
27. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Baba1977)
2010. aug. 30. 20:49
:)
2010. aug. 30. 20:48
tényleg zuhanyzás, és a vakarózás ellen fenistil csepp. de azzal TILOS napra menni. (még jó, h ilyen szutyok idő van...)
2010. aug. 30. 20:47
naon jó a fenistil csepp,ami receptre kapható,és hintöpor ...nekem 3 fiam egyxerre volt...de láz az elmaradt:)
2010. aug. 30. 20:44

Ha a hajas fejbőrön is pöttyös, akkor tuti bárányhimlő. Nálunk 3 pötty volt kb. 2 napig, és később sem sokkal több.

A lányom 15 hónaposan kapta el, Javasolták inkább zuhanyozzon, sok friss levegő, persze nem emberek között. És nem nagyon kentük semmivel.

23. *valerie* (válaszként erre: 22. - Emi75)
2010. aug. 30. 20:43
:-)
22. emi75
2010. aug. 30. 20:42

vakarózás ellen mesélek valamit, mi négyen vagyunk tesók, egyszerre voltunk bárányhimlősek. és ugye nem volt szabad vakarni, de semmilyen tiltó szó nem használt, vakaróztunk.


aztán apukám azt mondta, hogy ha vakarózunk úgy fogunk kinézni mint a szomszéd néni, aki egy csúnya és rosszindulatú banya volt, nagyon csúnya ragyás fejjel. és ez hatott :)

21. *valerie* (válaszként erre: 12. - Tündér74)
2010. aug. 30. 20:37

Ez sajnos igy van.Nekem 3 lányom van,igaz már nagyobbak.De amikor ők pici korban átestek és persze egyszerre,sajnos a legkisebbnél(akkor volt 2 éves)bizony lett szövődménye,ugyanis nem tudott rajta kijönni teljesen.

Ezért megtámadta a pajmirigyét,ami ennek következtében leállt,mármint a müködése.Orvosi tortura(B.pest II.Gyermekklinika),azóta szerencsére már lassan 15 éves lesz,a pajzsmirigye rendben müködik hormonálisan,de sajnos állandóan gyulladásban van és élete végéig kell szednie gyógyszer.L-Thyroxin.Valamint fél évente controllvizsgálat az Endokrinológián.Ez mind sajnos a bárányhimlőnek köszönhetjük.

De még az a szerencse,hogy hormonálisan nincs semmi baj.Nagyon magas hölgyike lett belőle és nagyon jó tanuló is.

2010. aug. 30. 20:35
És folyamatosan jöttek rajta ki a pöttyök,már nem is tudom hány napon át,de 4-5 biztos volt.Szegénynek még a szájpadlása is tele volt,de meglepően jól tűrték.
19. kisj (válaszként erre: 6. - 004e54a7c6)
2010. aug. 30. 20:34

Fogadd együttérzésem:)

Én is felnőtt fejjel kaptam el a gyerekemtől. A fiamnak meg se kottyant, de én lábra állni sem bírtam. Amikor meg mégis, akkor sírdogálva kúsztam el a tükör előtt. Úgy tele voltam pöttyökkel, hogy még a fésülködés is lehetetlen volt. Gyógyulj meg minél előbb!

2010. aug. 30. 20:32
Nekem mindkét gyermekem a nyáron volt b.himlős.Pont a cinkrázót ellenezték nagyon,igaz én is úgytudom h.régen még jó volt.Csak a mentholos hintőport ajánlották,és h.ne menjen nagyon sehová mert fertőz.Homeopátiás szert is adtam nekik,ez meggyorsította a lefolyást,és van egy másik,amitől nem viszketnek a pöttyök annyira.
17. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Tündér74)
2010. aug. 30. 20:32

ez is igaz.

a régi vírus mutálódott, sokkal többször van szövődmény, és súlyosabb is. :(

16. Szabónéhajni (válaszként erre: 12. - Tündér74)
2010. aug. 30. 20:32
Úgy bizony!!!!!
2010. aug. 30. 20:31

Nem tudom,hogy igaz-e,de én ugy hallottam,hogy felnőtt korban a férfiakra nagyon veszélyes.

A potenciára gondolok.

14. Szabónéhajni (válaszként erre: 4. - Era001)
2010. aug. 30. 20:31

Sajnos ez az lesz:(

Mentolos hintőpor nagyon jó rá!

13. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - 25eed67283)
2010. aug. 30. 20:31

manapság egyre kevésbé ajánlják a cinkrázót. állítólag a cink veszélyes, vagy mi bajuk vele... már nem emlékszem pontosan.

de van itt több b.himlős fórum is, olvassatok bele.

12. tündér74 (válaszként erre: 6. - 004e54a7c6)
2010. aug. 30. 20:29
Nem olyan ártatlan az a bárányhimlő, ahogyan sokan hiszik, csúnya szövődményei lehetnek sajnos, még gyerekeknél is.:(
11. maya80
2010. aug. 30. 20:27
Magas láz és hólyagos kiütések, amennyire én tudom.
2010. aug. 30. 20:22

Először nagyon magas láz,aztán kijön az első hólyagos kiütés,amit aztán követ a többi.A fejedbúbjától a lábadujjáig.Persze borzalmasan viszket és ugy nézel ki,mint egy pulykatojás.

Én 17 évesen estem át.Nem volt kellemes.Csak egyre kell vigyázni!Bármennyire is viszket(tudom,nehéz megállni),de nem szabad kaparászni,mert ha a hólyag elfakad,a helye örökre megmarad.A kislányom sajnos igy járt,hiába mondtam neki,hogy nem szabad.A pociját sajnos ott vannak a fehér kis foltocskák(a hólyag helye)

9. Night Angel (válaszként erre: 4. - Era001)
2010. aug. 30. 20:22

Nekem lázzal kezdődött, de én 21 évesen voltam himlős.

Első nap láz, második nap pedig ilyen "vizzel teli" (átlátszó folyadék) hólyagok jöttek elő rajtam, karon, combon, arcomon.

Később az egész testem ellepték.

Lényeg, első napokban láz és átlátszó folyadékos hólyagok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook