Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Devizahitel hálójában! Hogyan lehetséges ez? fórum

Devizahitel hálójában! Hogyan lehetséges ez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. máj. 12. 08:54
Ja és maradt ugyanennyi a törlesztőm, az ígéretekhez képest még csak 1 forinttal sem csökkent.....
2015. máj. 12. 08:53

Sziasztok!

Mi pontosan 7 éve fizetünk havi pntosságal 50.ezret! 2.4 milliót vettünk föl. Jelen pillanatban 2.4 millió a tartozásunk, tehát 7 évig mit fizettem a kamatokat?????Felháborító!

Mivel 3 év múlva lejárt volna már kezdtem örülni de ők még egy évvel meghosszabbították, na jó kis forintosítás volt...

92. sonci
2013. febr. 5. 13:31
Facebookon keressétek a Bankcsapdát és olvasgassatok az oldalon.
91. sonci
2013. jan. 3. 22:40

Csatlakozzatok a közvádas feljelentéshez, ha úgy érzed, hogy meg akarod állítani a banki hiénákat!


A Bankszövetség Aranykaptár Díjjal jutalmazza a legjobb banksztereit. Nos rajtunk a sor, hogy a megérdemelt "kaptárjutalmat" valóban meg is kapják akik rászolgáltak.


"közvádas


f e l j e l e n t é s t


teszünk az


1. OTP Bank Nyrt. 1051 Budapest, Nádor u. 16.,

2. Kereskedelmi és Hitelbank Nyrt. 1051 Budapest, V.ker. Vigadó tér 1.,

3. Raiffeisen Bank Zrt. 1054 Budapest, Akadémia u. 6.,

4. Erste Bank Nyrt. 1138 Budapest , Népfürdő u. 24-26.,

5. AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepe 1138 Budapest, Váci u. 135-139.,

6. FHB Bank Kereskedelmi Bank Zrt. 1132 Budapest,Váci u. 20.,

7. CIB Bank Zrt. 1027 Budapest, Medve u. 4-14.,

8. Budapest Bank Nyrt. 1138 Budapest, Váci u. 188.,

9. MKB Bank Nyrt. 1056 Budapest,Váci utca 38.,

10. Merkantil Bank Zrt. 1051 Budapest, József A. u. 8.,

11. Lombard Lízing Zrt. 6720 Szeged, Somogyi u. 19.

12. Unicredit Bank Hungary Zrt. 1054 Budapest, Szabadság tér 5-6.


ellen elsősorban a Büntető Törvénykönyv 318. § (1)-ban foglaltak szerinti csalás büntette és a Btk.296/A. § foglaltak szerinti fogyasztók megtévesztésének magalapozott gyanúja miatt."

90. sonci
2013. jan. 3. 22:39

A Deviza szerződések elsősorban az egyoldalú szerződésmódosítás miatt támadhatóak, ami egyszerű nyelvre lefordítva önkényes kamatemelést jelent! De a lényeg mégis a jegybanki alapkamat drasztikus csökkenésében van, hiszen a jelentős pénz ami MINDEN devizahitelesnek vissza jár az ebben rejlik! Mert mindenkit kivétel nélkül BECSAPTAK! Hogy jobban megértsétek elmagyarázom: a törlesztő részlet két részből áll: tőkéből és kamatból, a tőke az árfolyamváltozás miatt jelentősen megemelkedett, de a kamat összegének viszont drasztikusan le kellett volna esnie a jegybanki alapkamat csökkenése miatt. Na és pontosan ezért van az, hogy a bankok a bírósági tárgyaláson arra a kérdésre, hogy miért csak az adott deviza árfolyam emelkedését érvényesítik és az adott deviza kamatát viszont úgy kezelik mintha az nem is létezne, semmilyen magyarázattal nem tudnak szolgálni, hiszen azt mégsem mondhatják a tárgyaló teremben, hogy CSALTUNK! Mondok egy egyszerű példát aki pl. 2008. májusában vette fel a hitelét annak a kamata az akkori jegybanki alapkamat függvényében lett kiszámolva, ami akkor 2,840%-volt, ez az adat 2012. májusában 0,075%-ra változott. Nem nehéz megállapítani, hogy mekkora ez a változás! Egy kis matematika és az egyszerű ember is láthatja, hogy igen csúnyán meg lett károsítva! Ez pontosan azt jelenti, hogy 2012. májusában a törlesztő részlet kamatának az összege 37,86 x kevesebb lett volna, ha a referencia kamatlábat figyelembe veszi a bank. De persze nem ezt tette! A lényeg pedig az, hogy hiába volt árfolyam emelkedés, a fent leírtak miatt nem volt joga a bankoknak ilyen mértékben megemelni a törlesztő részleteket! Nos ezután mindenki döntse el magában, hogy meddig hagyja még kizsákmányolnia magát!

És ami még nagyon fontos per alatt megáll minden, nem mondhatják fel a szerződést és nem is árverezhetnek amíg a bíróság jogerős ítélete meg nem születik!

89. sonci
2013. jan. 3. 22:33

Elkerülhetetlen, hogy a különböző nyomozóhatósági eljárások meginduljanak !


Már 5000 felett jár a támogató regisztráció !


Nem csak a deviza károsult érdeke,hogy a eljárások meginduljanak.


[link]

2012. nov. 8. 16:57

Dr. Czirmes György azt akarja bebizonyítani: érvénytelenek a törlesztőrészlet-emelések.

Hallott erről valaki?

87. 99279bb06f (válaszként erre: 86. - Pillango2004)
2012. nov. 8. 12:22
Ha van hozzászólás, akkor megnézem, de nekem sajnos reménytelen a helyzetem. Nem tud senki sem megoldást ajánlani (most itt a bankokra, és a takarékszövetkezetekre gondolok).
2012. nov. 7. 19:55
Jár még mostanában valaki erre?
2012. aug. 2. 12:03
Én közvetlen kapcsolatban vagyok a Fogyasztóvédelmi Egyesület ezen ágára szakosodott elnökével. Van megoldás! Végleg meg lehet szabadulni a devizahitelektől! Részletes tájékoztatást tudok adni! A 30 843 0967 telefonszámon elérhető vagyok!
84. hód37
2011. aug. 12. 10:39

www.mszfszk.hu

Olvassátok, terjesszétek!!!

2011. júl. 31. 14:16

A téma nyitójának jelezném,hogy mint ahogy írta neki FIX törlesztő részlete van ezáltal az Ő kölcsöne az árfolyam növekedés és a kamat változás miatt NŐ,mert ezeket nem az aktuális változáskor számolják fel,hanem ennyivel mindig növelik a kölcsönét.

kicsilányka1984:nekem mindent megmondtak,igaz személyesen voltam bent.A futamidőt lehetne növelni,és ezért a bank a saját költségeit állami rendelet alapján el kell engedje(ami nálam kb.15.000ft lenne)de akkor is ott van még a szerződés módosítás miatt a közjegyzői díj(kb.:25.000ft)és a tulajdoni lap lekérése a földhivataltól,amit a bank rendezne,de a díjat(4.200ft)levonná a folyószámlámról.

Arról nem is beszélve,hogy így a havi törlesztőm 15.000ft-al lenne kevesebb,de összességében 5!millióval többet fizethetnék vissza a plusz 10 év hosszabbításért.

2011. júl. 30. 16:55

Pertársaság a Hitelkárosultakért Társadalmi Összefogás!


Kérünk minden regisztrált hitelkárosultat, hogy jelentkezzen pertársaságunkba, ha fel kíván lépni a banki terror ellen.

Ide kérnénk, hogy pár szóban jelezzék csatlakozási szándékukat! Köszönjük, hogy hozzájárultak az összefogáshoz!


[link]

Pertársaság a Hitelkárosultakért Társadalmi Összefogás

CSATLAKOZNI AKAROK!

Regisztrálni

Fönt-Fórum

Pertársaság a Hitelkárosultakért Fórum Statisztika

Tárgy: Összefogás!

Olvasnia hozzá szólásokat!

81. 9cf0020815 (válaszként erre: 75. - D0b7178f40)
2011. júl. 23. 12:19
Igazad van!
2011. júl. 23. 10:38

[link]

Petíció, egy kis segítség nekik.

Aláírást meg köszönjük!

79. catbond (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2010. aug. 31. 15:36

A bankok még ezt a sanszot is kihasználják,hogy tudják azt,hogy kötelező oda kérni a fizetést!

Ja vízért Ausztriába nem is kell fizetni! :(

78. catbond (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2010. aug. 31. 15:34

Én azt tudom,hogy Ausztriába is van negyedéves díj,de ha felveszel pénzt nem kell fizetned érte,ha lekéred az egyenleged nem kell fizetned érte!!

Ja és árak szempontjából ott tartunk,hogy leköröztük a nyugatot!

Németországba is negyedévente kell fizetni valamennyit (nem sokat) és nincs olyan,mint itt,hogy pl kiveszel 100ezer forintot és levonnak 100+0,05%-ot a felvett összeg után!

77. d0b7178f40 (válaszként erre: 76. - A0c1361e44)
2010. aug. 31. 14:53

na ez a tutifrankó.

Én is az utolsó pillanatban lettem várandós.Mert szóltak, hogy menjek be, mert meg kellene beszélnünk a továbbiakat.Mert éllásidőn voltam. És a 2 lehetőség, mivel az eredeti poszton nem tudott munkát adni, hogy vagy szeva végkielégítéssel, vagy pedig fizikai állomány sokkal kevesebb pénzért.


És akkor legyen gyerek ház ja és megtatkarított pénz.Mibőőőőőőőől???

bár ha havi 8 milla jönne be a zsebembe ezek a dolgok jattányit sem érdekelnének.

De így az 57-e ft-os táppénzel már még azt is meggondolom, hogy mire adok ki 20-30 ft-tal többet vagy kevesebbet.

76. a0c1361e44 (válaszként erre: 75. - D0b7178f40)
2010. aug. 31. 14:40
És ha legalább kapna az ember másodállást...Még főállást is nehéz, de melléket lehetetlen...
75. d0b7178f40 (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2010. aug. 31. 14:36

És nem csak erre füzetünk sokat.Ott van pl az áramszolgáltató.Még nem is jön be áram a házba, csak hálózatra vagy kötve.És akkor füzetsz mind a két áramfajtáért 3v 4 különböző ilyen olyan dílyat, ami cirka 5-6 e ft.

és mondom.még akkor egy deka(kw)áram nem jött át.

Aztán még rá az áfa, szóval a számla fele olyan díly, amit nem fogyasztottál el.

még azért is füzetünk külön, hogy a pénzt amit kifüzetsz nekik, lekönyvelljék.


szóval ez az egész ország egy vicc.És akkor még akarnak a nadrágszíjakon húzni.Perze megint az alsóbb rétegen.


Még hány melóhelyet vállaljon be egy ember, hogy megéljen???


Na erre biztosan kapok majd valami jó velős kötekedős hozzászólást......

74. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - Catbond)
2010. aug. 31. 14:28

Külföldön nincsenek díjak??? Dehogynincs, csak a fizetés vásárló értékéhez viszonyítva minimális. A mi pénzünkön nagyon kevés dolgot tudunk venni, így akár milyen kedvező díjak vannak akkor is magasnak tűnnek.


Egy fodrász olcsó??? Szerintem nem. 3000 alatt nem úszod meg. Az asztalos olcsó? Mennyiért csinál egy konyhaszekrényt? Úgy 200 eFt legalább. És még sorolhatnám. Semmi nem olcsó, így a bankok sem. Amikor a hitelt felvesszük, akkor mindenről tudunk, ha elolvassuk a szerződéseket. Most jól esik csodálkoznunk, hogy erről nem volt szó, de pedig igen.

Engem is felháborít, hogy a fizetésemből minimum 3000 Ft ott marad a banknál, de a fizetést manapság csak átutalással teljesítik a munkáltatók. Vajon miért????

Sokat beszélgethetnénk erről, és még akkor sem biztos, hogy megtudnánk mindent magyarázni, illetve megoldást sem fogunk találni rá. Ez már nem a mi szintünk....

73. catbond (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2010. aug. 31. 10:35

De sajnos a mi bankjaink rengeteget kaszálnak!

Azért külföldön ilyen nincs,hogy fizeted a számlavezetési díjat + ezen felül fizetned kell pénzfelvételnél,fizetned kell csoportos átutalásnál, fizetned kell egyenleglekérdezésnél,fizetned kell hogy legyen bankkártyád,fizetned kell,hogy kapsz sms-t...

Több millió embernek van számlája,ha csak ezeket az összegek összesítenénk egy évre az már több millió forint bevétel a bankoknak!

Ja és a devizahitelünket középárfolyamon vettük fel,akkor hogy lehet hogy ők a saját eladási árukon számolnak havonta?

Ezek a bankok rosszabbak,mint a r...ák,előbb utóbb biztos lesz olyan,aki nem fogja ezt eltűrni és felrobbant majd egy bankot!

Mert sajnos itt az emberek idegeivel játszanak ezek!

72. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Anyky)
2010. aug. 30. 20:10

Tudom, hogy csak igy lehet boldogulni, és szerintem is inkább hitel, mint albérlet, és persze jöjjön a gyerek, hiszen erre születünk, és nem tartok én senkit felelőtlennek!!!!


Csak annyit akartam mondani, hogy nem a bank a hibás. Persze nagyon sokat kell fizetni a szolgáltatásukért, de hol nem kell fizetni ha valamit igénybe veszel? Az emberek azt hiszik, hogy csak a villanyszámlát kell kifizetni, a bank meg ingyen dolgozik. Hát nem igy van.

Igen, nekünk ez még fura, de ez van. A bankok a hitelekből, és különböző költségekből/jutalékokból tartják fent magukat. Az árfolyam nyereség pedig a bónusz.

71. kri76
2010. aug. 30. 17:40

Mi is fizetjük a ház hitelét.

Úgy vettük fel, hogy a válság előtt a férjem 3*szor annyit keresett, mint most. (Autósbiznisz.)

Aztán 34 évesen megszületett az első és egyetlen fiunk. Most a gyerek mellett itthonról dolgozom, így még tudjuk fizetni a hitelt.

Ja, a vásárlásnál eladtunk egy tehermentes ingatlant, ez volt az önrészünk. A tőkénk megemelkedett, 12MFt-ról 15MFt-ra és az ingatlanunk értéke a válság miatt jelentősen csökkent. Jó, annyira nem, hogy pótfedezetként újabb ingatlant kérnének. De már nem tudnánk visszamenni a tehermentes ingatlanba, mert már akkorát is csak hitel felvétellel tudnánk venni, annyit estek az ingatlan árak. Persze, lehet hogy meggondolatlanság gyereket vállalni. Csak kíváncsi lennék, ha nem vállalna senki, akkor a mi nyugdíjunkat pl. ki termelné ki???

70. Anyky (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2010. aug. 30. 16:17

Igaz, a mi döntésünk, hogy aláírjuk-e vagy sem, de hitel nélkül még így sem boldogulnánk. Azt hiszem, írtam már, hogy nekünk csak lakáshitelünk van, szóval nem hiszem, hogy olyan felelőtlenek lennénk, de valahogy mégiscsak előre kellett lépni, és lássuk be, albérlet mellett semmi esélye, hogy egy lakás árát össze tudjuk dolgozni belátható időn belül. Szóval gyakorlatilag rákényszerültünk a hitel felvételére, mint olyan sokan mások. Nem terheltük túl magunkat, most mégis nagyon nehéz. És még mindig azok a szerencsések közé tartozunk, akiknek van munkájuk. Sosem lehet tudni, meddig, és ez a bizonytalanság elég rémísztő tud lenni.

Ha nem írtam volna alá a hitelszerződést, hol lennék most? Az albérlet sem kilátás, főleg ha három-négy havonta menni kell, mert közben eladják a fejed felett a lakást. Egyszerűen nem volt más lehetőség.

A kamatemeléssel kapcsolatban írtam én a felügyeletnek, de sok-sok idő után csak egy sablon választ kaptam, miszerint a kölcsönszerződésben szerepel, hogy a bank egyoldalúan változtathat a kamat összegén. Valóban benne van, mindegyikben, nem lehet ezzel mit csinálni. Ezért írtam, hogy pofátlanság, amit a bankok művelnek, s mindeközben meg gyarapodnak.

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Anyky)
2010. aug. 30. 15:55

Igen, az előleg visszajár, de azért nem annyirea egyszerű ám visszakapni. Tehát én ezzel nem akartam foglalkozni. Nekem az ügyvédi dij elbukása is sok lett volna már.

Kamatot négyszeresére????? Ilyen nincs!

A jegybanki alapkamat csökken, így az összes referencia alap is valamilyen szinten, hogy emelhetnének a bankok kamatot ilyen mértékkel??? Az ilyen bankot fel kell jelenteni.

Az IMF az én szememet is nagyon szúrta, sőt felháborított, hogy miért a bankokat támogatják és nem az embereket. És most nem a hitelük miatt pórult járt emberekre gonodolok, hanem azokra, akik az állásukat elvesztették, mert azokat kellett volna támogatni, mert ők aztán tényleg nem tehetnek semmiről.

Persze ez így igaz, csak úgy kapok hitelt ha aláírom a szerződést. de az, hogy aláírom e az az én döntésem.

68. Anyky (válaszként erre: 67. - A0c1361e44)
2010. aug. 30. 15:40

Mi sem adtunk foglalót, előleget fizettünk, ami ugye elállás esetén visszajár, így csak az értékbecslési és ügyvédi díjat buktam volna, ha nem jön össze. De ugyebár azt sem minden eladóval lehet megbeszélni, szerencsém volt.

Nem vagyok szakmabeli, de hónapokat csak arra szántam, hogy utánaolvastam dolgoknak, minden kifejezést megnéztem. Nem hagytam magam eltéríteni a szándékomtól, nem hittel hitelközvetítőknek, akik csak azt nézik, hogy ők mikor járnak a legjobba, azt a bankot ajánlják nekem, ahonnan ők nagyobb jutalékot kapnak, nem pedig azt, amelyik számomra a legmegfelelőbb. Utánajárás, jól tájékozottság, idő. Én is elolvasok mindent, de az azért sehonnan nem derült ki, hogy a négyszeresére fogják emelni a kamatot. Szerintem ezt semmi nem indokolja. Ezt nyugodtan lenyelhették volna az állami segítségnyújtás terhére. De mint írtam, az ember kiszolgáltatott. És hiába próbálok utánaolvasni, utánajárni, egyoldalú szerződést kötnek mindenhol az ügyféllel. A banknak nagyon sok joga, lehetősége van. És ha azt mondod, nem írod alá, akkor ugye nem kapsz hitelt, Belekényszerítenek a rossz szerződésbe. Nincs sok választásod. Sajnos.

67. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Anyky)
2010. aug. 30. 15:30

Ugye?

Persze találtam volna olyan hitelügyintézőt, aki fűt-fát igér, de mivel szakmabeli vagyok, engem nem tudnak átvágni. De azért bepróbálkoznak.


Én a lakás vásárlásnál addig nem tettem le foglalót, amig nem tudtam, hogy kapok e hitelt. Írtunk egy szándéknyilatkozatot, ami alapján történt az értékbecslés. Így csak akkor tettem le pénz, amikor már tudtam, hogy mennyit kaphatok, és milyen egyéb kiadásaim leszenek, elég lesz e a pénzem.

Ha nem kaptam volna meg a hitelt, akkor csak az értékbecslés árát buktam volna.

És nem volt egyszerű felvenni a hitel. Jó fizetés mellé kellett kezes is, és persze a lakás. Én forint hitelt vettem fel, így az árfolyam változás nem érint.

A kamatok változásáról is tudunk előre. Hiszen a kamatperiódust mindig megkérdezik, hogy milyet választunk. Én a szerződést mindig elolvasom, meg is értem, de valóban aki nem jártas ebben a témában a felét sem érti. És nem azért mert csak 8 általánosa, vagy érettségije van, hanem a szakmai hiányosságok miatt. Az ügyintézőnek ezt kellene lefordítania az egyszerű embernek, de sajnos a bankfiókokban is sokan dolgoznak úgy, hogy az egyszerű alapfogalmak ismernék.

66. Anyky (válaszként erre: 63. - Lisa65)
2010. aug. 30. 14:49

Ja, azért, mert vályog, s ezért nem is ér annyit a ház. Vályogházra én semmilyen hitelt nem adnék, a bank sem fogadja el fedezetként.

De akkor megint visszatértünk arra a két lehetőségre, amit írtam az előbb, vagy nem ér annyit az a lakás, ház, amennyiért venni akarja valaki, vagy mert aránytalanul nagy.

A példád az első körbe tartozik, akkor pedig ne keverd össze a másodikkal. Két kivételt mondtam, amikor kezest vagy más fedezetet kér a bank. A kettőt jól összegyúrtad.

Minden más esetben elegendő a megvásárolandó lakás a hitel fedezetének.

2010. aug. 30. 14:48

Azért azt ne felejtsük el, hogy a válság, az USA-ból indult ki (ahol a fogyasztást is hitelből fedezik, egy ingatlanra több hitelt is be lehet jegyezni...stb)

A mi bankjaink kb annyiban hibásak, hogy domino elv szerűen magukkal rántotta a többi bank. Ami a mi sarunk: Mo. eszméletlenül le van/volt gyengülve gazdaságilag, mikor minket is utolért ez a probléma, iszonyat nagy az államadósság (és a sok-sok mutyi, korrupció is)- addig amíg ez nem oldódik meg, addig mi nagyívben le leszünk sz*rva, az a lényeg, hogy adózzunk.

Hibásak vagyunk mi fogyasztók, a túlfogyasztásért, és a bankos is, mert azért az átlagember nem ért a pénzügyekhez. Ha a tv-ből az jön, hogy vegyél fel hitelt nyaralásra, mer az milyen nagyon jó lesz neked, és hogy megéri (persze hogy a banknak és nem neked ). Valahol a bankok "megtévesztették" a fogyasztókat, hitelfelvevőket. És tegyük a szívünkre a kezünket. Nekem kb 12 oldal a hitelszerződésem... ki olvasta azt végig? (én) És vajon ki az aki értett belőle akár egy árva szót is?? A "kovács pista bácsi" seholfalváról tutira nem, és a 3 műszakban robotoló 8 általánost (vagy akár csak érettségizett) dolgozó sem.


maga a válság egy honlapon nagyon szépen le van vezetve én magam nem vagyok ilyen okos :D :

- Bankcsődök

- Bank csődök miatt hitelezés befagyása

- Hitel híján termelés visszaesés

- Termelés visszaesése miatt elbocsájtások

- Termelés visszaesés miatt beszállítók ki nem fizetése

- Beszállítok tömegesen csődbe mentek

- Csődök miatt megugrott a munkanélküliség

- Munkanélküliség miatt (megrendelések visszaesése miatt) jövedelem kiesés.

- Jövedelem kiesés miatt a felvett hiteleket képetelenek voltak törleszteni

- Hitel törlesztések megakadása miatt újabb bankcsődök

- Bankok a hitel nem fizetés miatt tömegesen váltották be a hitelek fedezetét

- Ingatlanok tömeges elárverezése

- Ingatlanok áresése

- Alacsony ingatlan árak miatt elolvadt a hitelek fedezete.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook