Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lovaglással lehet fogyni? fórum

Lovaglással lehet fogyni? (tudásbázis kérdés)


12. Heni86 (válaszként erre: 11. - Gaby76)
2010. aug. 30. 14:30

Sajnos nekünk marad a lovarda mert ugyan van a szomszédban egy póniló de nincs hozzá nyereg, ergó a gyereket nem tudom ráültetni. :(

Most pár hete azt hallgatom a férjemtől, hogy vesz egyet de nagyon remélem, hogy csak viccel. :)

Viszont ha ilyen lehetőségeid vannak akkor ki kell használni! Aztán csak ügyesen!

11. Gaby76 (válaszként erre: 10. - Heni86)
2010. aug. 30. 09:56
2 lova van a srácnak, akihez járok. az egyik sétaló, nagyon nyugodt. rá ülteti a kezdőket meg a gyerkőcöket, A másik meg kicsit vadabb, jobban szeret futni, már őrá akart ültetni, mert a "sétapaci" nemigen akart ügetni, csak ha futottak előtte. Szerencsére itt a faluban van egy livasíjasz srác, hozzá lehet járni, a lovarda messzebb van és 3x drágább is.
10. Heni86
2010. aug. 30. 09:51

Igen, ez törvényszerű! :) De minden alkalommal könnyebb lesz.

Én sajnos már nem lovagolok mert eltört a medence csontom nem lovaglás közben nyugi) de régen tini koromban már oktattam gyerekeket. A tempó a tanítványtól is függ. :)

Most a 1,5 éves kisfiam lett lófüggő helyettem. :) Tegnap is pont a lovardában voltunk vele pónilovagolni. :)

9. Gaby76 (válaszként erre: 8. - Heni86)
2010. aug. 30. 09:39
3x voltam, igen, mindenem fájt. :-) Most a 3. alkalom után már kezdem megszokni. Imádom egyébként. nem tudom, másutt, milyen tempóvam tanítják, én a 3. alkalommal már ügettem.
8. Heni86 (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2010. aug. 30. 09:35

Gratulálok az nagyon szép eredmény! :) Én is most ütöttem a -40-et. :)


Az a baj, hogy ha 0 kondícióval belekezdesz a lovaglásba arra számíts, hogy az első pár alkalommal a lépcsőn se tudsz felmenni majd utána. :))) Arra viszont tényleg jó, hogy kicsit formáld az izmokat hosszú távon. Mondjuk nekem pl. a vádlim és combom ill. váll-kar izmom elég rendesen megerősödött ami egy kicsit ha lehet ilyet mondani még a nőiesség rovására is ment. Szóval csak a fogyás reményében nem igazán ajánlom de ha szereted a lovakat akkor próba szerencse! :))

7. Gaby76 (válaszként erre: 6. - Heni86)
2010. aug. 30. 09:28
33 kiló fogyáson vagyok túl, viszont gyenge vagyok és nulla a kondidiciom, mert amig rajtam volt az a plusz suly, jarni se birtam. Nem az a celom, hogy 50 kiló legyek, de meg egy 5 kiló lemehetne rolam (vagy 10), és erősebb szeretnék lenni. Fittebb
2010. aug. 30. 09:25
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy formásodni lehet. Legfőképp comb-popsi tájékon ami egyértelmű. De konkrét arányos fogyáshoz szerintem nem a legmegfelelőbb. Én sem fogytam tőle soha. :(
5. Gaby76 (válaszként erre: 2. - 3265084553)
2010. aug. 30. 09:21
Ültél már lovon? Ő szerintem erőltette meg magát, nekem mindenem fáj! :-)
2010. aug. 30. 09:19

Szerintem az egyik legjobb sport, amivel áttudod mozgatni magad! Nézz utána, hogy hány kcalt éget el maga a lovaglás!

És ahogy Für Elise is írta régen ez nagy kedvencnek örvendett ez a mozgáskúltúra! :D

Sok sikert hozzá!

2010. aug. 30. 09:17
Elég valószínű... régen ez volt az úrinők szinte egyetlen mozgásformája, meg is őrizték vele leányos alakjukat (fűzőt most ne vegyük figyelembe :) )
2. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2010. aug. 30. 09:16
Igen. A lónak.
2010. aug. 30. 09:15
Lovaglással lehet fogyni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook