Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagymamák, nagypapák ki hogyan segíti a gyerekeit vagy ki miben szorul segítségükre fórum

Nagymamák, nagypapák ki hogyan segíti a gyerekeit vagy ki miben szorul segítségükre (beszélgetős fórum)

1 2
34. Böce (válaszként erre: 24. - Malna64)
2017. dec. 17. 14:13

Nem is értem. Mi az, hogy "kérte a jussát?"


Amim van, amíg élek, az enyém. Ha elköltöm vagy elkártyázom, ahhoz sincs semmi köze senkinek.


Örökség akkor lesz belőle, meg "juss", ha meghaltam és marad utánam valami! Addig enyém!

Amiből persze ha akarok, adok.

33. globus
2017. dec. 17. 14:07
Jó ég, milyen borzalmas családi viszonyok vannak.
2017. dec. 17. 14:03

Nagymama vagyok, két gyönyörű unokával.

Hogy miben segítek? Amiben csak tudok. Kb. mindenben.

Még nem szorulunk a segítségükre és remélem nem is fogunk.

2017. dec. 17. 13:10

nekem 5-gyerekem van,és 7-unokám,

ha megfeszülnék sem tudnék mindnek anyagilag segiteni,de szerencsére a 3-legnagyobbnak mindene megvan

a két kissebb közül a lányom 4-fél éve Pestre költözött,úgy tudok segiteni hogyha hazajön,vagy én megyek,viszem neki a kaját olyat főzök ami lefagyasztható,igy az irodában csak megmelegiti a mikróban,nem kell neki főzni

a fiam még itthon lakik,hétvégén jön a barátnője,elvannak,eszük ágában sincs összeköltözni, engem nem zavar,legalább van aki néha segit az apjának

én meg vigyázok az unokákra ha kell,segitek amelyiknek kell

majd megöröklik a házat ha mi már nem leszünk,de az már az ő gondjuk lesz

az én anyámnak csak a kisfia volt a mindene,még életében ráiratott mindent,most meg semmije sincs

mindent elhordott a kocsmába

most akkor kinek lett jobb,nekem vagy a kisfiának

az enyémek tanultak, az ővétől meg elvették a gyerekeket,azt se tudja hány unokája van

most akkor kinek jobb az élete?

30. ab61752c45 (válaszként erre: 28. - Alfoldi13)
2017. dec. 17. 12:11
kifizeti a devizahitelt?akkor rögtön megtanulok.
29. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Alfoldi13)
2017. dec. 17. 11:16

Nekünk egy gyerekünk van, és igen, már "odaadtuk"neki, szintúgy a felesége szülei.

Én ötletem volt, hogy most vegyünk nekik egy olyan házat,v. lakást amilyet szeretnének, ne halálunk után örököljenek. Jól döntöttem, mindenki belement, így el vannak indítva, és mindenki nyugodt.

28. alfoldi13 (válaszként erre: 27. - Be0d143a61)
2012. okt. 11. 19:13

azt gondolom az imádság annyi de annyi mindent megold....

nekünk még most könnyű hiszen hatvanas éveinknél tartunk és még meg tudjuk oldani amire csak szükségünk van lehet...később meg bízunk...

2012. okt. 11. 08:51

Nagymama vagyok én is két unokám van, ök az egyetlen fiunk gyermekei. Nagyon szeretjük öket csak a sors messzire sodorta a fiam családját tölünk. Ritkán találkozunk akkor is csupán rövid idöre és így a férjemmel teljesen magunkra vagyunk utalva. Ha segítségre van szükségünk idegeneket kell megkérni vagy megfizetni a szolgáltatásokat. Egyenlöre még van egy kis erönk, de el sem tudom képzelni mi lesz pár év mulva amikor már segítség nélkül nem tudjuk fenntartani magunkat.

Egyenlöre ennyi, késöbb többet

Üdvözlettel Klára

2010. szept. 14. 22:18
szóval amig élünk segítünk...
25. alfoldi13 (válaszként erre: 24. - Malna64)
2010. szept. 11. 08:11
hát nem volt jó olvasni végig élni pláne nem..én a naplomba betettem egy két nagy nagy szerelmet képekben amit hogy is segített az ember azt hiszem ,hogy felneveltük... unokának most is kött a nejem...
2010. szept. 11. 08:08
5 gyermekünk kőzül ketten külőn élnek,a nagylányunk nagyon szépen él a férjével és a kisunokánkal.A nagyfiunk a család fekete báránya,segitséget anak lehet nyujtani aki hagya hogy segitsünk nem annak aki elvárja,hát Ő csak elvárná a segitséget.Segitetünk neki lakást vetünk neki villanyt vizet ki kőtőtek nem fizette,a fütés szét fagyot az elmult télen, dolgozni azt minek nem szeret,verekedni dorbézolni azt igen.Most 28 éves de már ezelőt 10 éve kérte a jussát,mosmár anyiran elfajultak a dolgok hogy azt mondta Márciusban (azota nem beszél velünk)hogy sem te sem a drága férjed ne is hivjatok mert ugysem veszem fől a telefont felejtsetek el hogy vagyok.
23. fancsalilany (válaszként erre: 21. - Sicike)
2010. aug. 30. 18:18

Igen, én tényleg szerencsés vagyok. Igyekszenek igazságosak lenni. Nálunk besegítenek a lakáshitelbe, és cserébe- ami tök terészetes- a hugomé az anyukámék háza. Nálunk eszünkbe sem jut jussolni....najó...a még nagyi kezdte recepteskönyv azt igazából a hugi jussolta, de nem baj. Majd Kőcsönbe kérem:). De ezt hoztuk otthonról. Imádom a hugomat is. Tényleg jó az ilyen család. Mindenkinek ilyet kívánkok.

Nálunk, igazából a férjemnek nincs szerencséje a családjával... de ez is hosszú. És vagy jót, vagy semmit.

22. Sicike (válaszként erre: 20. - Fancsalilany)
2010. aug. 30. 18:08

Szerencsés vagy,hogy ilyen szüleid vannak.

Irigyellek is érte.

21. Sicike (válaszként erre: 13. - Anka71)
2010. aug. 30. 18:05

Sajnos nálunk is így volt,a húgom javára.

Neki futott műcicire is anyáméktól,még távolból nézték a mi lakásvásárlásunkat évekkel ezelőtt karba tett kézzel,úgyhogy én terhesen cipekedek-ünk párom rokonaival......

hosszú.

És nem is ezért indult,igaz.?.

2010. aug. 30. 16:18

Én is szeretném minnél öbb ideig magam mellett tudni a szüleimet. A lelküket kiteszik értünk. Elég messze vagyunk egymástól, dem nincs olyan nap, hogy ne beszélnénk. Vagy neten, v. telefonon. Nagyon sokat segítenek. Nem csak a házitáji dolgokban, hanem mindenben. Egy kérés, és addig agyalnak a dolgon, amíg meg nem oldják. És nem csak nekem, ugyanúgy a férjemnél is.

Külön hálás vagyok a kicsi hugocskámnak. Ő él a szüleimmel. Bár még hál'Istennek dolgoznak a szüleim, de a későbbiekben a hugom lesz közelebb, Ő fogja a gondjukat viselni.

19. ac808a6b30 (válaszként erre: 18. - Alfoldi13)
2010. aug. 30. 15:54

Kedves Alföldi!


Én a szüleimtől anyagiakat sosem vártam, pedig gyakran vagyunk padlón, de szeretjük-igyekszünk magunk megoldani a párommal a problémákat, ha nagyon nem megy, esetleg kölcsön kérek anyutól, és ő jó szívvel ad, de én ragaszkodom ahhoz, hogy visszaadjam, ilyenkor erőlködik, hogy nem kell visszaadni. De ....nem tudom.....nekem az furcsa lenne, talán nem is tudnám elfogadni, hogy ő nekem még életében "örökséget" adjon.

Én azt hiszem, ő dolgozott eleget értem és a 3 nővéremért, amilye van, az őt illeti és apámat, most ha van "felesleges" pénze, utazgasson, költse magára, és én ehhez ragaszkodom!

Ismétlem, forintos gondjaim vannak nap mint nap, és csakis legvégső esetben kérek tőle kölcsön 2-3 hétre. Nem elég az, amit akkor kapunk, amikor sajna elveszítjük őket, miért kellene kapnunk még életükben? (inkább néha unokázhatnának pár órát évi 2-3-szor, ilyen problémám van nekem is velük, kinőttek a gyerekezésből)

Persze anyaként is tudom nézni a dolgot, nyilván én is mindig adni akarok majd, mint ahogy most is!


István! Le a kalappal előtted, a nejed előtt, minden tiszteletem a tiétek! És igen, az a gyerek, aki a karodat akarja, az a kezed sem érdemli! Ne hagyd magad kihasználni!!!


Olvasd el ezt a cikket itt, a portálon:


Egy szomorú édesanya története

2010. aug. 30. 14:08
az a baj az ember kezét nyujtja és karját is akarják.....
17. 31b7b5919f (válaszként erre: 16. - Alfoldi13)
2010. aug. 30. 12:03

Értem!

Akkor lehet kéne beszélned a többiekkel hogy most ő szorul segítségre.Nálunk is volt már ilyen.Az egy dolog hogy nálunk nem értették meg a többiek hogy mi van.De hát ha a Te gyerekeid értelmesebbek.

16. alfoldi13 (válaszként erre: 15. - 31b7b5919f)
2010. aug. 30. 11:47
tudod egy tucat gyereket nem lehet egyformán ez egészen biztosan tudom semmiben..támogatni...főképpen ha egyiknek mint én véletlen egy alkalmi lakást másiknak telket harmadiknak nyaralót stbde itt ami gond nekem hogy épp másodjára válik és semmi nem marad meg a kezében...
15. 31b7b5919f (válaszként erre: 14. - Alfoldi13)
2010. aug. 30. 11:41

Nagyon fájó tud lenni a gyereknek amikor az egyik kap a másik meg nem.Ezt tapasztalatból mondom!

Amíg mi teljesen el vagyunk felejtve a többieknek a fenek ki van nyalva....

Szerintem ha nem tudod őket egyformán segíteni pénzel akkor inkább erkölcsileg légy velünk.Támogasd őket úgy hogy pl vigyázol az unokákra amíg ők dolgoznak vagy suliba járnak.Én már ennek is örülnék!

14. alfoldi13 (válaszként erre: 13. - Anka71)
2010. aug. 30. 11:37
sajnos nekem ehhez túl sok a gyerekem egyformán csinálni semmit se tudnék de idáig se tettem és persze a viszhang nem maradt el ,de az élet mindig igazít...mindenen ezen is...
13. Anka71 (válaszként erre: 11. - Alfoldi13)
2010. aug. 30. 11:34

Nézd, én ezt akkor úgy értelmezem, hogy több gyereked is van.

Van most is, akinek lakás gondja van közülük.

Nekem az a véleményem, hogy ha adsz, akkor vagy mindegyiknek egyformán, vagy egyiknek sem. Szerintem a többivel szemben nem lenne korrekt az, hogy annak az egynek adsz (adott esetben mondjuk pár millát a lakáshoz).

Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy ismerős családoknál láttam már ilyet, hogy lényegesen nagyobb mértékben támogatták az egyik gyereket (mert a másiknak úgyis jól megy, jelszóval), de én ezt akkor sem tartottam becsületesnek a többivel szemben.

12. Szilvamama (válaszként erre: 11. - Alfoldi13)
2010. aug. 30. 11:25
Szia! Ketten vagyunk testvérek, a szüleink nem állnak úgy anyagilag, hogy sokmilliós tartalékaik legyenek, de nagyon szívesen segítenek, hol gyerekfelvigyázással, étellel, nem kell kifizetni kisebb dolgokat stb. Ha lenne miből, biztos nekünk is adnának belőle, volt már rá példa. (lejárt életbiztosítás stb.)
2010. aug. 30. 11:21
ezt azért inditottam mert én egy sok gyermekes nagyszülő vagyok és leszek anyagi nehézségekkel nem éltem soha annak ellenére hogy egy focicsapatnyi gyereket neveltem fel.. az érdekelt volna ha van valakinek most mig él osztja vagy kivár vele és ugy is megmarad tehát halála után ,persze az unokák sokszor vannak nálunk mi annak örülünk is hisz szint visz az életünkbe.. de van most is kinek lakásgondjai vannak és nem tudom ki és mit tenne hagyná megmerülni az élet tengerében vagy segítene megoldani annak ellenére,hogy a pénz sajnos mintha lyukas korsóba tőltenénk...
10. 31b7b5919f (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2010. aug. 30. 11:10
Nem veszekedni akarok!De szerintem az nem igaz hogy mindkét fél kell a rossz kapcsolathoz!Mi rengeteget próbálkoztunk hogy ne legyen ez.A párom vagy 1000x beszélt az apjával hogy ne csinálják.De Nekik mindig minden fontosabb volt mint a gyerekek.Én 5 év után jutottam arra a szintre hogy nem próbálkozom tovább már nem érdekel.Sajnos van olyan hogy a nagyszülő nem "nő fel a feladathoz" már mint hogy unokázzon.Ők úgy gondolják túl fiatalok az unokákhoz és ha nem vesznek tudomást Róluk akkor nincsenek és Te bármit megtehetsz akkor se!Van ilyen 1000 példát lehetne felhozni!
9. jozsi.38 (válaszként erre: 8. - 31b7b5919f)
2010. aug. 30. 10:57
én is leszólhatnám a párom mostohaanyját (az igazi nem él) a 3évest 2x a 11hónapost 1x látta még csak. az ilyen kapcsolathoz is mindkét fél hozzáállása vagy nem állása kell, ja és az apja se törte össze magát kapcsolattartás címén amíg élt
8. 31b7b5919f (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2010. aug. 30. 10:25

Lehet hogy nem ezért indult a fórum,csak amikor ilyet látunk,akkor borzasztóan tud fájni hogy ez így van....

Ezért is írtam hogy tegye össze a két kezét az akinek ott vannak a nagyszülők!

7. Sicike (válaszként erre: 3. - 31b7b5919f)
2010. aug. 30. 10:21

Na,igen.

Ismerős.

Csak fordított felállásban.

A párom szülei 100-szor jobban segítenek mint az enyémek.

Ezt nagyon nehéz feldolgozni.

Még a fiammal is jobban törődnek,mint az én szüleim.

Pedig anyósoméknak nem is vér szerinti unokájuk.

Fájó téma,és nehéz ezt bevenni.

Megjegyzem az én szüleim a szomszéd lakótelepen laknak,anyósomék meg bent a városban,mégis.

Bármikor ha kellett,ott voltak,ha segítség kellett anyósomék.

Lehetne még írni,de nem teszem.

6. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2010. aug. 30. 09:35

Jó én még fiatal vagyok,egy gyerekem van.Én úgy gondolom hogy halákm után minden a Fiamé lesz.Mindig segíteni fogom őt,elvégre Anya vagyok,ez a dolgom.


Nekem a szüleim semmit sem segítenek,8 év alatt egyszer sem vitték el az unokájukat.Semmiben sem számíthatunk rájuk.Csak akkor jutunk az eszükbe ha nekik kell valami...

Írigylem azt akinek van segítsége.

2010. aug. 30. 09:21
ez szörnyű, de nem ezért indították a fórumot
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook