Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diabétesz vitamin fórum

Diabétesz vitamin (beszélgetős fórum)


2010. aug. 30. 20:20
Köszönöm a kiokosítást :) Most már tudom hogy mit kell tennem.
11. Bcicus (válaszként erre: 10. - Jegesbrumm)
2010. aug. 29. 23:31
90g az nagyon kevés. Nyilván valamennyi eltérés lehet, de nagyjából annyit meg kell enni.
10. jegesbrumm (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2010. aug. 29. 23:12

Akkor úgy hellyel közzel stimmel ahogy gondoltam, bár én közel minden étkezésnél igyekeztem a 30g-ot enni. Azt nem tudtam hogy gyorsan szívódót csak délután lehet, én általában délelőtt iktattam be a gyümölcsöket.

A mennyiséget kötelező megenni? Mert előfordult hogy egész nap csak úgy 90g szénhidrátot ettem...

9. Bcicus (válaszként erre: 8. - Jegesbrumm)
2010. aug. 29. 22:01

Tényleg hát ez hihtetlen. Milyen kicsi a világ.

Figyi én is ir-es vagyok, úgyhogy kérdezz bátran. Nem az a legfontosabb, hogy mennyi a szénhidrát, hanem, hogy milyen elosztásba vanna. Nagy részt lassan felszívódó szénhidrátokat lehet enni (pl: teljeskirösű kenyér, durum tészta, zöldségek) és csak kevés gyorsan felszívódót (gyömülcsök, sütik, édesító szeres cuccok). NApi elosztásban 30-20-50-20-30 gramm szénhidrát elosztásban egyél. Ebből a reggli reggel 7 körül kell legyen és csak lassan felszívódó legyen benne (pl: 2 szelet teljekiörlésű tönkölybúza kenyér, felvágott és mondjuk paradicsom, vagy paprika), tízórai 10körül )pl: 3db korpovit keksz és egy alma vagy barack, esetleg cukormentesjoghurt), ebéd 1 körül (mondjuk híús párolt zöldségekkel, vagy durum tészta valamilyen öntettel vagy hússa, zöldségekkel), uzsi 4kor ilyenkor lehet enni csak gyors szénhidrátot (pl2 alma, vagy barack vagy bármilyen más gyümiből a megfelelő mennyiség, esetleg cukormentes joghurt, vagy egy kis étcsokiÖ vagycsi 7kor (pl 2 szelet teljekiörlésű tönkölybúza kenyér, felvágottal és zöldségekkel és 1 alma).

8. jegesbrumm (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2010. aug. 29. 21:42
Eszti, ilyen nincs :) hát én ismerlek Téged. Tudod, én vagyok Bofur Krisztája :)
2010. aug. 29. 21:40
Hááát igyekszem, bár nem tudom hogyan kellene orvosilag helyesen kajálni. Én igyekszem napi 5x-i étkezésben elosztani ezt a 150g-ot. Több kevesebb sikerrel. Én nagyon odafigyelek rá, sokat kellene fogynom, ezért is számolok lelkesen, és ha már számolok akkor a kalóriát is próbálom figyelembe venni, hogy ne egyek 1500 cal-nál többet. Ezt is sikerül tartanom úgy-ahogy.
6. Bcicus (válaszként erre: 5. - Jegesbrumm)
2010. aug. 29. 21:34
És azt is tartod, hoyg mikor szabad enni és mennyit erre nagyon kell figyelni?
2010. aug. 29. 21:17

Köszönöm a válaszokat! :)

A sok gyümölcsöt természetesen módjával gondoltam úgy hogy a napi 150g szénhidrátba beleférjen ;)

4. BioCica (válaszként erre: 1. - Jegesbrumm)
2010. aug. 29. 21:14

Szia Jegesbrumm!

Igen, én szedem a Diabalance-ot, mert nekem is IR van és amióta szedem, teljesen rendben a vércukor szintem is, egyáltalán nem ingadozik. Én nem akartam gyógyszert szedni, így találtam rá erre a termékre.

Üdv.

Eszter

3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Jegesbrumm)
2010. aug. 29. 21:14
SOk gyümölcsöt nem szabad enni azt ugye tudod. Egyébként nyugodtan szedhetsz sima vitamint, nem kell diabeteszeseknek valót.
2010. aug. 29. 21:08

én nem szedtem

vettem boltból

az biztos, hogy nem olyan mint ha nyári zöldség lenne, de...

a lényeg, hogy a diétát be kell tartani, és sokat mozogni

2010. aug. 29. 21:03

Sziasztok!


Egy kérdésem lenne: fogyaszt-e valaki közületek diabétesz vitamint ? Nálam IR-t (csökkent cukortoleranciát)állapított meg az endokrinológus, tanácsára gyógyszer mellett diétázom, azaz inkább életmódot váltok. Aminek alapja a sok friss zöldség, gyümölcs. Télen azonban ezekhez nehezebb hozzájutni (drágábbak) szerintetek érdemes ilyen vitaminnal kiegészíteni az étrendet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook