Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljött az idő egy pszichológust felkeresni? fórum

Eljött az idő egy pszichológust felkeresni? (beszélgetős fórum)


1 2
48. lolita7 (válaszként erre: 47. - D344aee4de)
2010. szept. 26. 11:05
Köszönöm.
47. d344aee4de (válaszként erre: 46. - Lolita7)
2010. szept. 24. 12:11
Szia! Szerintem, ha már azon gondolkodsz, hogy érdemes-e pszichológushoz fordulnod, akkor szerintem tedd is azt. Én is nagyon sokáig vaciláltam ezen, aztán végülis 2 hónapja rászántam magam, és nem bántam meg, mert úgy érzem, jó hatással van a lelkivilágomra. Nemcsak, hogy megpróbáljuk megkeresni a miértekre a választ, de próbál tippeket is adni az életvezetésemmel kapcsolatosan. Szerintem jó dolog.
46. lolita7 (válaszként erre: 45. - Krisz 18)
2010. szept. 18. 21:21

Mikor melyiket:)

Macskagyökér,golgotavirág,orbáncfű.

Van amikor kétfélét vegyítek.

Szerencsére nem okoz gondot ízesítetlenül meginni.


A kávéra idáig csak legyintettem a férjemnek, de mióta Te is írtad, elhatároztam, hogy mégis csökkentem az adagot.

Első körben ma egyel kevesebbet ittam. Néhány nap múlva már csak reggel iszom majd egyet:)

Köszi

45. Krisz 18 (válaszként erre: 44. - Lolita7)
2010. szept. 18. 21:09

Akkor jól alakulnak a dolgok!:)

Örülök!

Milyen gyógyteát iszol?

44. lolita7 (válaszként erre: 43. - Krisz 18)
2010. szept. 17. 23:18

Sajnos DE.

A férjem óvatosan momdogatja is, hogy ő már csak egyet iszik naponta...

Ja és vett koffeinmentes kávét.


Szedem a MagneB6-ot, meg a gyógyteákat, mostanra jobb lett.

Ma meglepődtem saját magamon, mert nagyon higgadtan kezeltem egy fürdőszobában fellökős esetet(gyerekek) és rájöttem, hogy jobban vagyok és hogy sokat segít a sport is, mert ma is voltam tornázni és már hazafelé is éreztem a boldogsághormonokat:))

2010. szept. 17. 22:05
Saját tapasztalat, h az ember, ha arra érzékeny a szervezete, még az olyan elfogadott doppingszerek, mint a kávé (imádom!...) túlzott fogyasztásától is (hogy kinél mit jelent a túlzott, az persze nagyon egyéni) feszült, esetleg NAGYON feszült lehet. Ez esetleg nem jön szóba?
42. af1fde488c (válaszként erre: 39. - Erikpipi)
2010. szept. 16. 23:54

Meg a vas-szintet.

Nálam ez volt a baj.

A vérszegénység okoz ilyet. és sok nőnek van, mert mi menstruálunk :(


Csak arra figyelj, milyen formában kapod a vasat, ha ez a baj. Sztem jobb az injekció.

Nekem szétment a gyomrom 3 hónap alatt a tablettától.

2010. szept. 1. 11:20
Mindenképpen keress fel szakembert. Én is a kineziológus híve vagyok, kipróbáltam a pszichológust is, de lehet, szerencsém volt, nekem egy kinez. azonnallis segítséget jelentett. Ha kell név, priviben írok.
40. lolita7 (válaszként erre: 38. - Aniko19)
2010. aug. 31. 12:58
Azt már több mint 3 hónapja abbahagytam, pont ezért, mert kíváncsi voltam, megszűnik-e :(
2010. aug. 31. 12:51
Nem pszichológusra van szükséged, hanem egy endokrinológusra. Nézesd meg a hormonjaidat.
38. Aniko19 (válaszként erre: 33. - Lolita7)
2010. aug. 31. 12:48
Köszönöm szépen! Majd csak jön egy kis jó a sok rossz után. Az jutott eszembe hogy én 1.5 évig szedtem fogamzásgátlót és annak a mellékhatása volt nekem a feszültség ingerültség amikor abba hagytam jobb lett. Esetleg szedsz valamire gyógyszert? Mert ha igen lehet annak a mellékhatása.
37. lolita7 (válaszként erre: 36. - Zizisicc)
2010. aug. 30. 15:11
Köszi,ezt nagyon jól látod, ezt fogom tenni!
36. Zizisicc (válaszként erre: 35. - Lolita7)
2010. aug. 30. 15:05
Figyelj, ha nem érzed jól magad a mindennapokban, ha (látszólag) ok nélkül vagy ideges, feszült, és veszted el a kontrollt bizonyos helyzetekben, és ez gyakran ismétlődik, akkor egy szakember nem fogja azt mondani, hogy "rémeket látsz", és bolhából csinálsz elefántot. És igen. Már az önbizalomhiány is elég ahhoz, hogy segítséget kérj, ha önerőből nem tudsz túl jutni rajta. Szóval bátorság! :o))
35. lolita7 (válaszként erre: 34. - Zizisicc)
2010. aug. 30. 15:00

Köszönöm, az az igazság, hogy én is így gondolom, ezért is vacilálok, csak nem akarok úgy tünni, ha elmegyek valakihez, hogy minden jó és mégsem jó semmi, szóval, hogy végül is nehogy az legyen, hogy én csinálok bajt a nem létezőből...

Nem tudom, érted-e, de az biztos, hogy jó lenne beszélni erről, hátha kaphatnék jó tanásokat, ha pl. ő mondaná, hogy márpedig járjak el edzeni, akkor vvalóban elhinném, hogy ez nekem tényleg jár és nem lenne lelkiismeretfurdalásom...

2010. aug. 30. 14:55
Szerintem, menj, keress fel egy pszichológust, vagy az alternatív terápiák között is találsz olyat, ami segíthet. A lényeg, hogy beszéld ki magadból egy szakembernek, hogy mi a baj, mit érzel, mik zavarnak ..... már az is könnyebbség lehet, ha valaki meghallgat, de kérdésekkel rávezethetnek a feszültséged valódi okaira ..... és persze segíthetnek megszüntetni is.
33. lolita7 (válaszként erre: 32. - Aniko19)
2010. aug. 30. 14:51

Köszönöm szépen és hasonló jókat kívánok én is Neked! Remélem az anyagiak megoldódnak minél előbb és akkor Neked is könnyebb lesz egy kicsit.

Bírd ki, mert még nagyon sok szép dolog vár Rád az életben!

2010. aug. 30. 14:47
Szia lolita7! Minden családban van probléma sajnos, remélem jobban leszel! Sajna jelenleg a helyzetem kilátástalan egyenlőre és idegileg teljesen ki vagyok ha nem működik valami földhöz vágom és sirhatnék kerülget minden nap nem tudok mit tenni a nyáron nem egyszer nyugtatót kellett bevennem. Ez van! Próbálj meg kikapcsolódni valami hobbit keresni ami érdekel elzárkózni a vliág gondjai elöl és törődj magaddal! Remélem túl leszel az idegeskedésen és legyűröd a benned felgyülemlett feszültséget!
31. Johannia (válaszként erre: 30. - Lolita7)
2010. aug. 30. 09:44

Egyáltalán ne legyen lelkiismeretfurdalásod!


Önmagunkkal is foglalkozni kell, különben megőrülnénk. Lelkünkkel, testünkkel egyaránt törődni kell! Ha elhanyagolod magad ilyen téren, vagy enyomod magad, mindent és mindenkit amgad elé helyezel, abba tönkre fogsz menni lelkileg előbb vagy utóbb!

Én egyébként egy időben hallgattam este lefekvés előtt meditációs hanganyagokat és én attól is egész relaxált állapotba tudtam kerülni, utána nyugodtabban is ébredtem meg hasonlók :)


Légy egy kicsit önző! Foglalkozz magaddal!

Ahogy a gyerekeknek a játéksarok a kis kuckójuk, a férjeknek a műhely vagy motorozás (stb), neked is kijár igazán valami kis zug, ahová visszavonulhatsz kicsit és magadban rendezheted a dolgokat például egy csésze tea mellett.

30. lolita7 (válaszként erre: 26. - Johannia)
2010. aug. 30. 09:37
Azt hiszem, az is baj, hogy ha így teszek (magammal foglalkozom),azután lelkiismeretfurdalásom lesz. Nem mindig, de gyakran.
29. lolita7 (válaszként erre: 24. - Aniko19)
2010. aug. 30. 09:35

Szia Aniko19!


Persze, hogy örülök a családomnak, hogyne örülnék! Azért így is vannak feszültségre okot adó tényezők, pl. azt még nem említettem, hogy anyósommal lakunk immár 15 éve és bár rendes, de azért adódnak súrlódások...

A munkahelyemen pedig a leépítések alkalmával 2x is rezgett alattam a léc, persze, hogy igyekszem megbecsülni magam.

Hetente 1x kint van az egész vezérkar és ilyenko is izgulok, hogy jól csináljak mindent...

Azonkívül sosem volt önbizalmam. Talán erről el kéne beszélgetnem egy szakemberrel? Mindig is csúnya kislánynak éreztem magam:(

Az anyukám mára egy idegroncs.

Lehet, hogy hozott dolog?

Ma reggel vettem magneb6-ot. Már előbb kellett volna.

Köszi!

28. lolita7 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2010. aug. 30. 08:43
Tudom, értettem, úgy is gondolom, köszi
27. andi6020 (válaszként erre: 8. - Lolita7)
2010. aug. 30. 07:57
Nem annyira szántam viccnek, mint amennyire annak volt gondolható. :-)
2010. aug. 30. 07:51

Szia!


Szerintem járj el jógázni, egyél sok magnéziumot, B-vitamint, gyógynövényből készült nyugtató teát.

Vagy ha van rá lehetőség, otthon kialakítani egy sarkot magadnak, ahol magaddal foglalkozhatsz, kicsit kikapcsolódhatsz.

2010. aug. 29. 21:14

Próbáld ki az orbáncfűteát, nagyon jó!

A pszichológus csak segíthet, szerintem semmi vesztenivalód nincs, ha elmész!

Még egy ötlet, ha nincsenek ellenedre a hivatalosan nem teljesen (nem egyértelműen ) elfogadott módszerek: egy jó kineziológus ilyenkor szinte csodát tehet. Tapasztalat, anno jártam pszichológusnál is, meg kineziológusnál is, és szerintem mindkettő segít. A kineziológusnál a stresszoldásnak szntem gyorsabban éreznéd a hatását.

2010. aug. 29. 21:03
Sziasztok! Én is mindenen idegeskedek és szinte minden hétvégén össze veszek párommal ma is ez volt és pont ma mondta hogy mennyek dokihoz csak nálam nem idilli a helyzet. Még tanulok anyummal élek ő munkanélküli anyagilag padlón vagyunk. Párom remek ember és már nagyon sajnálom hogy rajta csattan minden. Tesóm is kikészít a hűlyeségeivel pedig ő már nem lakik velünk. Már túl sok a jóból. Ja és plusz a sulikezdési procedúra... Nem akarlak megbántani lolita7 de örülnöd kéne hogy remek családod munkahelyed van. Próbáld ki a magneb6-ot az egyik tanárom szedte neki használt.
23. lolita7 (válaszként erre: 18. - 7c79ff1565)
2010. aug. 29. 19:04

Hát pont ez a baj, hogy rendszeresen sportolok, számomra ideális a munkahelyem és a munkám, a fizetésem is tűrhető és nagyszerű férjem van, ill. a két gyönyörű gyerekem, akik kitűnő tanulók(még kisiskolások),különösebb súlyproblémákkal sem küzdök, minden idilli és akkor miért vagyok feszült?


Talán túl sok ennyi teületen tökéletesen megfelelni?

De hisz' mindenki ezt csinálja,próbál megfelelni, nem? Vagy lehet, tényleg nagy ügyet csinálok mindenből...

22. lisa65 (válaszként erre: 12. - Lolita7)
2010. aug. 29. 18:58

Szerintem is érdemes szakemberhez fordulni és nem szabad megvárni, mig nagyobb baj keletkezik.

Ezenkivül a család is szenved, ha ideges vagy!

21. lolita7 (válaszként erre: 18. - 7c79ff1565)
2010. aug. 29. 18:58
És ha csak vmi gyógynövényest vennék? Már régebben próbáltam azt a zóld és kerek fémdobozost, de magam sem tudom, használ-e.
20. 9242a6388c (válaszként erre: 16. - Lolita7)
2010. aug. 29. 18:58
Ne szedj gyógyszert! A pszichológus sem fog adni, ha szükséged lenne rá pszichiáter ir fel, de az első lépés a pszichológus.
19. 9242a6388c (válaszként erre: 17. - Lolita7)
2010. aug. 29. 18:56
Menj, szerintem jó dolog.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook