Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

2007. okt. 16. 07:17

Sziasztok!


Én is úgy vagyok a cicámmal mint a Hugicám, az enyém is nagyon el van kényeztetve, ha éhes a spájz ajtóba ül és néz rám amig nem viszem a kajcsit neki.

Zsüzyi az én cicám is hullatta a bajuszát, de nőt neki máasik.

Szép napot a gazdiknak és a cicáknak.

2007. okt. 15. 06:01

Sziasztok!

Szép nagybundát nővesztettek az itthoni cicáim és az erdei cicám is. Az erdei cicát még megértem, mert kint van egésznap, de az itthoniak a francia ágyon szunyokálnak, vagy a padlófütéses kövön pörögnek naphosszat. Nagyon jó az étvágyuk. Lassan kiesznek a "vagyonomból" . Szoktam mondani nekik, inkább ruháználak, mint etetlek. Persze csak viccelek velük. Imádom őket, ahogy tudnak nézni a gyönyörű szemeikkel. Sajnos nagyon elkényeztettem őket, és ők megszokták, hogy körülöttük forog a gazdinéni. Okossak, mert minden gondjukat a tudomásomra hozzák, másként nyávog ha valamit akar, már értem a nyávogásukat. Ha kiakarnak menni az udvarra, akkor csalogatnak az ajtóhoz, mirregnek és felállva a kulcsot pofozgatják a zárban. Bejövetelkor, meg olyan hangzavvarral nyivákolnak, hogy nincs ember aki ne hallaná meg. Nagyon szeretem a cicáimat! Elsem tudom képzelni , hogy ne legyenek cicáim.

116. zsütyi
2007. okt. 14. 08:48

Sziasztok!

Szép napot nektek és a cicáitoknak is!

A mieink már hancúroznak.

Meg tudná mondani valaki hogy a kölyökcicák lecserélik e a bajuszukat? Mert a mieinknek ogyan szép nagy és sűrű bajuszuk volt, most meg egyre kevesebb van. Illetve olyan mintha letört volna, vagy le lenne vágva. De mi biztos nem vágtuk le. Ezért gondoltam hogy esetleg a régi kihullik és nő helyette az új, mint a babahaj. Van ilyen?

115. Donyta (válaszként erre: 114. - Jjhmarta)
2007. okt. 14. 07:16

Sziasztok!

Igen nagyon édik már! Tanúlnak járni, és nyitva aszemük teljesen. Tündériek, nagyon sokat megyünk babusgatni őket. Annyira arik, hogy nem lehet kihagyni a fogdosást. Az egyik olyan mint a mam, folyton hisztizik. A fiú nagyon nyugodt, de ő az levenebb cicc is! Már felfedező utakra menne, de még a nagyágyon vannak lekerítve! Mióta ott vannak, azóta nyugalom van! Nem tudom mikortól lehet kajával próbálkozni a kicsiknél. Bár még úgyláttam nincs foguk.

2007. okt. 14. 06:50

Sziasztok!


Hogy vagytok és hogy vannak a cicuskák?

Az enyém most rosszalkodik, rohangál a lakásba.

donyta már biztos sokat nőtek a kivsik?

Babcykám régen írtékl már a városi és au erdeji cicusaidról.

113. e28ddc7c9b (válaszként erre: 112. - Donyta)
2007. okt. 6. 14:37
Anno mikor nekünk is volt anya macsunk az is hozta-vitte a kicsiket. Volt olyan, hogy télen fialt és minden este a párom pufajkájába telepítette be őket. Reggel mikor ment dolgozni a macsokat vissza tettük a helyükre, de este ahogy letette a pufajkát rögtön hordta vissza. Mivel külső, sáros helyen dolgozott így hét közben mindig az előszobában a cipőtartón volt a pufajka helye, a sáros kabátot nem akasztotta fel a tiszta kabátok közé.
112. Donyta (válaszként erre: 111. - Jjhmarta)
2007. okt. 4. 12:55

Szia Márta!

Nagyon igaz, legalábbis erre a hisztis mamacicára illik az önfejűség. Amióta a fiam melletti ágyra pakoltuk őket, nyugalom van, és békén is hagy. Nem hisztizik azóta, bár most sem tudom mi lehetett a gondja. Nagyon szépek, és édesek a kismacsekok. Egy fiú és egy lány jött össze! Szépen fejlődnek, és dagi pocakosok is.

111. jjhmarta (válaszként erre: 110. - Donyta)
2007. okt. 4. 12:16

Szia!


Érdeke történet, ebből is látszik milyen önfejü a cica és amit elgondol az véghez is viszi.

Biztos nagyon aranyosak a picurkák már.

110. Donyta
2007. okt. 3. 07:27
Sziasztok! Nagyon haragszom hercegnőre! Ő a mama, de úgy is viselkedik, mint egy kikényeztetett buta hercegnő! Akaratos, hisztis, és bosszantó! Mióta megvannak a kicsik, megpróbáltam a legjobb helyre tenni őket. Senki nem is zavarta, 4 napig. Ezután sem, de macshercegnő meggágyúlt. Tegnap éjjel, fél órát hisztizett, amire mindenkit felébresztett. Megijedtem a kétségbeesett nyavajgása miatt, és megnéztem baj van e pici-tájékon. A két kisvacak, békésen szunyókált egymáson, de a mama csak nem nyugodott. Mivel nem értettem a baját, leszídtam és mentem aludni. Kb: fél óra lehetett az eltelt idő óta, amikor arra ébredtem, hogy a fejem alatt túrja a párnám. Nagyon mérges voltam. Benyúltam és lezavartam onnan, hogy hagyjon már békén. De ott volt az egyik pici. Na erre valóban nagyon berágtam, és visszavittem a helyére. Ez a lökött csak nem bírt magával. és nem sokra rá megint hozta a kölyköt. Felált az ágy széle mellé. és a pofájában lévő cicát bedobta mellém az ágyba. Nem felmászott és lerakta, hanem odadobta! Nem tudtam mit csinálni, gondoltam talán fázik, vagy baja van. Magam mellett hagytam és aludni próbáltam. Aztán hozta a másikat is és vele együtt befeküdtek a takaróm alá. Reggelig nyugtom volt, de nem mondhatnám, hogy kialudtam magam. Napközben sem tudtam kiparancsolni a családot a helyemről. Nagy nehezen, kitalálta a gyerekem, hogy a mellette lévő ágyra pakoljuk be őket. Nem örültem neki, de bevált, most azóta kuss van!
2007. okt. 3. 07:16

Legyen szép napotok gazdik és cicusok.


Hogy vannak a kis cicák???


Babsy hogy van az erdei cicád, előhozta már a kicsikéjét???

108. Donyta
2007. szept. 29. 11:16

Én is szép napot kívánok mára is mindenkinek!

Imádom a kisvackokat, olyan édesek.

2007. szept. 29. 10:05

Szép és vidám napot mindenkinek.

A képeslapoknál töltöttem fel 3 képet a cicukámról.

2007. szept. 28. 06:48

Sziasztok!

Legyen suép és vidám napotok.

Hugi szerintem már majdcsak előhoza már a kiscicát az anyja.

Donyta egyre szebbek és aranyosabbak lesznek nap mint nap a kicsik.

105. Donyta (válaszként erre: 103. - Donyta)
2007. szept. 28. 05:05

Sziasztok, jó reggelt és szép napot mindenkinek!


A cicusok egyre édesebbek, nem győzöm lesni őket! Minden picurka mennyire édes tud lenni! A mamának rengeteg a teje. Tegnap azon nevettem, ahogy a kicsi szopik, nem győz nyelni, és folyik a szájából ki a sok tej! Aztán kénytelen volt abbahgyni mert még a nóziba i jutott belőle és köhögött, tüsszögött tőle. A pocakjuk folyton hatalmas, és mindig csecsen lógnak. Már látni, hogy nöttek.

104. f57a7e3d9f (válaszként erre: 102. - Jjhmarta)
2007. szept. 27. 14:52

Szép napot!


Sajnos nem hozta még elő a cicuskát az anya, de ma még az anyacicát sem láttam. Remélem jól vannak. Jó lenne ha mielőbb előhozná a kicssit, mert már hidegek az éjszakák és még megfázik a picur. Reménykedem.

103. Donyta
2007. szept. 27. 07:04

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

A cicáim nagyon cukik, édesen egymáson fekve melengetik egymást. A mama meg folyton dörgedezik, és fura hangokat használ. Nem tudom, ez lenne a cicákkal való kommunikációjuk?

2007. szept. 27. 06:01

Jó reggelt szép napot mindenkinek.

A cicám nagyon élénk már hajnalba, aztán egésznap alszik a szentem.


Donyta hogy vannak a kiscicák?


Babsy előhozta már az anyjuk a kicsiket?

2007. szept. 26. 06:49

Sziasztok!


Én se tudnék egy cicát se bántani.

Hugicám bizzunk benne, hogy most jól elrejtette az anyukája a kicsit és 1-2 hét és odaviszi neked megmutatni.


Donyta biztos nagyon édik a kiscicák.


Loni az én cicám is haragudott rm mikor 1 hétig korházba voltam, mikor hazamentem csak mesziről nézett rám és ha szóltam elforditotta a fejét.


Nagyon okossak a cicák, ezt tapasztalatból tudom, mindent megértenek, csak van saját akaratuk.

2007. szept. 25. 10:05

Sziasztok!


Nekem is meglett a erdei cicám kicsinye. Egy van, de még nem láttam, mivel eldugta a drága valahová. Látszik, hogy egy csöcse van és hogy szoptat. Már allig várom, hogy haza hozza a picurit. Remélem az erdőben nem bántja semmi . Sajnos most ellett 3. szor és eddig egy cica sem úszta meg az erdei életet. Most bizakodom nagyon.

99. Donyta (válaszként erre: 98. - Loni)
2007. szept. 25. 09:38

Szia! Köszönöm szépen! A párom nem volt elragadtatva tőlük.Nem akar sok cicát, amit valahol meg is értek. Viszont este amikor születtek, a fiam, azt mondta, nem lehet csak úgy kiválasztani belőlük egyet, az szemétség volna. Igy, hogy már látom őket, én sem tudnék bántani egyet sem. Miért ennyire édes minden-ki amig pici???!!!!

Rafináltak a cicusok, ha valami nem tetszik nekik,azért tudják érzékeltetni a gazdival.De ha szüksége van valamire, úgy is odajönnek!

98. Loni
2007. szept. 25. 09:19

Gratulálok Donyta keresztmaminak!


Mi a hétvégén hazahoztuk a cicát. És meg volt rám sértődve. Páromat puszilta, bújt hozzá. Engem le sem kakált. Mára, illetve már tegnapra megenyhült.

97. Donyta
2007. szept. 25. 08:47
Megvannak! Az ágytakaró mögé dugta őket. Kettő van, édesek.
96. Donyta (válaszként erre: 95. - Jjhmarta)
2007. szept. 25. 06:16
Szia, szép jó reggelt! Már vártalak. Kettő cica lett amiben én is aszisztáltam, egy éretlen volt (3.ik) Többről nem tudok, hacsak nem okoz meglepit nekem a mama. Keresem és nagyon figyelem a hangokat, de csend van. A mama reggel itt csevegett velem, de amikor próbáltam őt figyelni, hova megy, sumákolt és tisztálkodni kezdett a fiam szobája közepén. Gyanítom, valahol arra kell keresnem őket. Bízom benne nem valamelyik tisztaruha közé lapúltak be!
95. jjhmarta (válaszként erre: 94. - Donyta)
2007. szept. 25. 06:10

Szia Donyta!


Hány cicus lett összesen?

Ma biztos megtalálod a kiscicákat, mert csak a lakásba dugta el öket az anya cica.

94. Donyta
2007. szept. 25. 04:58
Sziasztok! Este szülés volt! A cicc nem a helyén szült, és sajna a kicsiket is eldugta valahova. Hiába csináltam neki zárt kuckót. A nagyágyat választotta szülőágyként, és kettő cicánál segédkeztem. Ha abbahagytam, sírva kért, hogy maszírozzam és simizzem őt. Egy cicus, érdekes módban született meg. Burokban, és nem teljesen kifejlődve. Nem élt szegény, próbáltam vele kezdeni valamit, de éretlen volt. Még a csontjai is puhák voltak, és csupasz is. A mama is kezdte takarítani, de látta, hogy nincs rendben valami és nem érdekelte tovább. Ma figyelhetem, honnan hallom a kicsiket.
2007. szept. 24. 12:51

Sziasztok cica gazdik!

Jól vagytok, és a cicuskák???


Vannak már kiscicák Donyta??


Az én rosszcsontom most jólakottan szundikál.

2007. szept. 22. 10:37

Sziasztok!

Mi anno a fiú cicánkat 1 éves korában ivartalanitatuk, a mostani lány cicát 6 hónapos korában.

Mi csak akkor oltatuk be mikor ivartalanitották.

2007. szept. 21. 09:11

Sziasztok!

Nálunk is lakik pár cica.

Ebből 2 benti. Még kicsik de nagyon játékosak.

Volna pár kérdésem:

Mikor érdemes ivartalaníttani őket?

Most, amig kicsi, vagy várjak amíg nagyobbak lesznek?

Milyen védőoltásokat kell beadatni egy benti cicának?

2007. szept. 21. 06:42

Jó reggelt mindenkinek!

Ma úgy néz ki jó idő lesz a kedvenceinkre sütethetik a hasukat a nappal, az én cicokám alig várja, hogy kimehesen az erkélyre ott hanyat vágja magát és képes órákhosszat úgy aludni, hogy a lábai az ég felé vannak.

Már jólakot, most az erkélyajtó elöt ül és várja, hogy kinyissam az ajtot, de még hideg van, így még várnia kell.

2007. szept. 20. 21:38

Sziasztok!

Nekem két cicám van. Az idősebb 7 éves kandúr, ő legtöbbször csak kosztolni jár haza. Ilyenkor, ahogy hül az idő már egyre sűrűbben. A fiatalabb 1 éves kandúr, ő legszívesebben csak a lakásban lenne. Délután ahogy haza jövök a melóból ilyenkor már jönnek be a lakásba. Kaja után mind a kettő elfoglalja kedvenc alvó helyét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook