Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
14608. letihill
2014. okt. 7. 22:29

Tudom hogy cicás oldal,de nekem nagyon fáj,hogy ma meghalt a madárkám.Elvittem orvoshoz is ,úgy nézett ki jobban van,de csak 2 napig volt jól.Ma délután meghalt,a párja meg csak gubbaszt,búsul.Kuli is keresi a kalitkába,sose bántotta őket,csak leült és nézte mit csinálnak.Holnap eltemetjük.


Bár már több mint 20 éve van cicám,de nem tudom megfejteni hogy miért pisil le egyes ruhákat,lehet az tiszta vagy éppen koszos mindegy neki.Most a lányom bőrkabátját tisztelte meg volt is balhé belőle.Nem tudom eltüntetni a szagát.Valakinek valami tipp?

14607. Csigusz 79
2014. okt. 4. 17:22

Sziasztok :)


Nekünk 2 macsekra van egy xxl-es wc tetővel ajtóval+most rövid ideig egy kisebb is.

Én vettem egyszer szilikonos almot hát nem jött be,így már régóta baby púdereset kaparhatnak (csomósodósat) :D

Minden macska más,az orruk nagyon érzékeny igy ajánlott többször takarítani a wc-t.

Ha van elegendő alom a tálban akkor könynen eltudják kaparni,ha valami nem stimmel a wc-vel akkor nekem macsek jelez,ilyenkor leveszem a tetőt,belemegy,végez és a nagy tálca körül minden csupa alom :-D aztán kitakarítom és tető vissza. De volt már olyan is hogy a kisebb tál ajtóját levettem és a macsek bemegy (lány),fenék ki és már pisil is a kőre :-O :-D ilyen csak egyszer volt :)

14606. Macsek. (válaszként erre: 14602. - Lgaga)
2014. okt. 4. 16:33
Az enyémek úgy elkaparják a kakit, hogy amikor kiszedném, alig találom meg benne :)
14605. 99279bb06f
2014. okt. 4. 14:30

A tálcádban nincs már esetleg húgykő? Nem gond, kialakul az az idők során.

Ezt vízkőoldóval tudod kitakarítani (álljon benne 2-3 cm vastagon a vízkőoldó, majd nagyon jól súrold át tiszta vízzel, semmi oldószag ne maradjon benne). A takarítás idejére szellőztess, és ne menjenek a közelbe a cicák.

14604. 99279bb06f
2014. okt. 4. 14:29

Az alomra azt írják, hogy 5 cm vastagon legyen elterítve. Ez kevés. Ha egy életerős, egészséges cica belepisil, az bizony az aljáig átázik!

Egy tálcába beleöntöm az egész zsákkal /5 kg/, és így ki tudom szedni csak az érintett részt! Utána is töltöm minden nap, és egy héten egyszer biztos, hogy ki is súrolom.

14603. Csilla.56
2014. okt. 4. 11:48
Nekem 2 cicóra, 3 alomtálcám van, amiből 2 fedeles, 1 nyitott. A 2 fedelesben csomósodó almot használok, a nyitottban szilikonost. Azt csak akkor használják, amikor a fedeleseket teljesen kitakarítom, kimosom. Nem szeretik a szilikonost a macskáim. Gracém amikor azt kénytelen használni, sír, nyafog, toporog, aztán nagy nehezen rászánja magát. Szerintem bántja a kicsi bársony talpát a szilikon, mert a hagyományosban nincs vele gond. Napi szinten reggel takarítom az almot, nincs semmi szaga. Kéthetente fertőtlenítem ki a tálcákat, és akkor kapnak bele új almot, rá 1 hétre feltöltöm nekik, hogy amit kiszedtem pótoljam. Arra figyelek, hogy elég alom legyen a tálcában, ami kb.8-10 L. Különben hiába kapirgálnak ki kandikál a dolog az alom közül. Egyébként amikor feljönnek az alsó szintről (ott van az almos) itt fent is kapirgálnak, mint a tyúkok :)
14602. lgaga (válaszként erre: 14601. - Macsek.)
2014. okt. 4. 04:10
enyémek is kaparnak mindent, csak a sz-rt nem...illetve van, amelyik elkaparja, de legtöbbjük úgy elkényelmesedett, h úgy vannak vele, majd a gazdi. de kaparás az kell! :)
14601. Macsek. (válaszként erre: 14599. - Csgybzs)
2014. okt. 3. 20:26
Málnám még a csempét is kaparja vagy 2 percig kakilás után :))
14600. adamx
2014. okt. 3. 17:35
Köszi!
14599. csgybzs
2014. okt. 3. 17:32

Azt az enyémek is csinálják, hogy utána még a követ is bőszen kapirgálják, de a terméket is alaposan.

Hát... kíváncsi vagyok...

Majd írd meg azért, hogy sikerül-e?


Egyébként mi a kivett terméket egy csatos műanyag dobozba gyűjtjük (amiben persze van zacskó/zsákocska). A doboz műanyag, olyan 25x25 cm-es és műanyag. Teljesen szagbiztos. Hátha ez is segítség...

14598. adamx
2014. okt. 3. 16:40

Pontosítok: nem jó helyen kaparnak :)

Általában már kifelé jövet kezdenek el kaparni, a tálca szélét, aztán a parkettát :)

14597. Macsek. (válaszként erre: 14596. - Adamx)
2014. okt. 3. 16:06

Nem kaparnak???

Tuti makkáid vannak??? :D

14596. adamx
2014. okt. 3. 16:04
Ők sajnos nem kaparnak el semmit, minden a tetején van. De köszi, megpróbálom a másik alommal!
14595. csgybzs
2014. okt. 3. 15:34

Ja még annyi a bejegyzésedhez: mivel a csomósodó alommal a vizeletet egy az egyben kiszeded, így nincs mitől vizelet szag maradjon, hiszen már nyoma sincsen...


Hova rakjátok az almot kiszedés után? Nem az volt büdös inkáb???

14594. csgybzs (válaszként erre: 14591. - Adamx)
2014. okt. 3. 15:33

Nálunk nincs szag és két nyitott alomtálcánk van. Reggel kitakarítom az almot, utána én is férjem is dolgozunk délutánig, mire hazaérek akad egy-két pisi, kaki, kiszedem, majd este ha kell még újra. Mivel ez max. 5 perc egy nap, szerintem belefér.

Szag pedig tényleg nincs, miért lenne? A végterméket rendesen elkaparják, több réteg alom van rajta, semmit nem érezni. Nem tudom milyen almot próbáltatok először, de ilyenről, hogy fedett vécénél elviselhetetlen bűz, még nem is hallottam...

14593. adamx
2014. okt. 3. 14:40

Ez nagyon rossz hír :(


Mi napközben nem vagyunk otthon, így azonnal nem tudjuk kiszedni, de akkor megpróbáljuk legalább naponta, hátha javul a helyzet.


Elolvasom, hogy mi van a szilikonosra írva, köszi. De a hagyományosra cserélés nekem nem tetszik, hiába szedem ki, a pisi szag attól megmarad.


A fedőt/ajtót se szedném le ha nem muszáj, ekkora lakásban csak a nappaliban vagy a hálóban fér el a tálca, és mindkét helyen elég csúnya látvány egy nyitott tálca.


Gondolom a szag helyzet ivartalanítás után se fog javulni tekintve hogy lányok.

14592. Macsek. (válaszként erre: 14591. - Adamx)
2014. okt. 3. 14:20

Hát az az igazság, hogy ahogy belecsinálnak, én egyből szedem ki. Ezért nálunk abszolút nincs szag.


Viszont írod, hogy fedett alomtálcátok van, ráadásul az ajtó is rajta van, és szilikonos almot használtok. Ez nem a legjobb megoldás.


Több helyen olvastam, hogy a a szilikonos alom csak nyitott alomtálcában használható, zárt cicawc-ben nem, mert mérgező gázok szabadulnak fel belőle, ami zárt térben veszélyes. A nedvesség (pisi) hatására szabadulnak fel ezek a gázok, lehet is hallani, amikor pisilés után "sisteregnek". Állítólag a termék csomagolásán is rajta van, hogy csak nyitott alomtálcában lehet használni.

Szerintem legalább az ajtót vegyétek le a cicawc-ről, de a legjobb az lenne, ha almot cserélnétek. Próbáljátok meg megint a hagyományosat, viszont gyakrabban takarítsátok ki a termést. Akkor tuti nem lesz bűz a lakásban.

14591. adamx
2014. okt. 3. 13:45

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Először hagyományos alommal próbálkoztunk, de egy kis lakásban elviselhetetlen bűz volt, pedig fedett+ajtós mindkét alom.


A szilikonos valahogy sokkal jobban felszívja és így nincs szag probléma. Persze így hogy mellé csinál így van :)


Nektek a hagyományossal nincs szag?

14590. Macsek. (válaszként erre: 14588. - Adamx)
2014. okt. 3. 13:14

Szia!

Az almot minden nap ki kell takarítani. Különben nem fog belemenni a cica, és inkább mellé kakil és pisil.

Valahol azt olvastam, hogy ahány cica van a házban, minimum annyi alomtálcának kell lenni. Nekünk 3 cicánk van, de a biztonság kedvéért 4 alomtálcánk.

Úgyhogy a második almostál vásárlása jó ötlet volt.


Esetleg még megpróbálhatsz fedett alomtálcát venni. Nálunk Málna cicám csak abba hajlandó kakilni. A nyitottba bele sem megy. Viszont fedettbe semmiképp ne tegyél szilikonos almot.


Egyébként szerintem nem is kéne ilyen drága almot használni. Mi az A*diban kapható Shah almot használjuk. Kiválóan csomósodik, 10 kg 750 Ft-ba kerül. A termést minden nap kiszedem, és hetente egyszer fertőtlenítem az alomtálcákat.


Ha esetleg semmi nem válik be, és továbbra is mellékakil, akkor itt egy egész jó cikk, ami arról szól, hogy milyen okok vezethetnek oda, hogy a cica nem az alomba, hanem mellé piszkít.


[link]

14589. csgybzs (válaszként erre: 14588. - Adamx)
2014. okt. 3. 13:06

Van ötletem. Ha két napig használja a friss almot, akkor valószínűleg az alommal van baja. én egyébként sem vagyok híve a szilikonosnak, a csomósodó sokkal higiénikusabb.


Tegyél próbát egy mezei Lidl/Aldi csomósodó alommal 799 Ft/10 l, öntsd ketté a két alomtálcába (akkor inkább kettőt vegyél) és figyelj. Azt persze naponta egyszer vagy többször is ki kell takarítani.


Nekem két cicám van, nagyon szeretik a csomósodó almot, és nem sajátítják ki ők sem, vegyesen használják.

14588. adamx
2014. okt. 3. 11:14

Sziasztok!


Új gazdája vagyok két nagyon aranyos 6 hónapos lány cica testvérpárnak.

Minden szuper, egy dolgot kivéve: az egyikük rendszeresen az alom mellé végzi a nagy dolgát, nem az alomba.

Mivel kis panelban lakunk, ez eléggé zavaró szagilag :) Direkt a szilikonos almot használjuk ami jól szagmentesít, de így hiába.


Kaptunk olyan tippet, hogy vegyünk két külön almot, hátha zavarja a másik szaga, ezt meg is tettük, de nem jött be, össze-vissza használják a két almot, nem sajították ki az egyiket maguknak.

Arra is gondoltunk, hogy biztos nagyon kényes és ezért mostanában szinte minden nap kiszedjük ami van az almokban, de így is kb fele esetben mellé végzi a dolgát, fele esetben bele.


Ha kicseréljük az egész almot akkor kb két napig bele jár, de hát kinek van pénze két naponta cserélni ezt a drága szilikonos almot? :)


Van bármi ötletetek, hogy mit tehetnénk?

Az az érdekes, hogy olyan mintha tudná hogy oda kell menni, máshova a lakásban még sosem végezte a dolgát, mindig csak az alom mellé. De miért nem megy be? :(


Előre is köszönök bármilyen építő jellegű választ!


Ádám

14587. Macsek. (válaszként erre: 14586. - Letihill)
2014. okt. 1. 07:48
Írok privit.
14586. letihill (válaszként erre: 14583. - Macsek.)
2014. szept. 30. 21:34
Te az ilyen hivatalos dolgokban otthon vagy?Mert nekem is lenne egy kutyás gondom,és nem tudom mitévő legyek.
14585. 99279bb06f (válaszként erre: 14583. - Macsek.)
2014. szept. 30. 19:04
Nem írtam fel. :(
14584. Csigusz 79 (válaszként erre: 14582. - 99279bb06f)
2014. szept. 30. 19:01
Túl sok a pöts :-(( vágnám le a lábát...
14583. Macsek. (válaszként erre: 14582. - 99279bb06f)
2014. szept. 30. 19:01

:(((

Rendszámot nem írtad fel véletlenül? Ha igen, küldd át nekem légyszi. Ja meg a helységet is.

14582. 99279bb06f
2014. szept. 30. 18:59

Szomorú dolgot írok. Egy kötsög pöts 40 km-es korlátozásnál, és elütött egy csodás kandúr cicát. Sajnos nem tudtam rajta segíteni. Szegénynek esélye sem volt. :(

A gazdinak van ugyan vagy 15 cicája, de ez különösen szép volt. Mind befogadott cica, és meg vannak operáltatva! Nagyon rendes gazdik, sajnálom őket. :(

14581. Csigusz 79 (válaszként erre: 14579. - D878fb6317)
2014. szept. 30. 12:09
Én még nem láttam,nagyon édik :O)
14580. Macsek. (válaszként erre: 14579. - D878fb6317)
2014. szept. 30. 07:44
Igen én már láttam, és nagyon aranyosak :)
14579. d878fb6317
2014. szept. 29. 21:32

Láttátok már ezt a videót?

[link]

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook