Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
14728. csgybzs (válaszként erre: 14724. - Macsek.)
2014. nov. 2. 10:57

Meg irreális dolog is már, szerintem.

Ha van egy jó száraztáp, ami biztosít mindent a cicának, akkor szerintem a tasakos nyugodtan lehet olyan, amilyet szeret, mert az jóformán úgyis csak a folyadékbevitel miatt van, legalábbis nálunk. Mármint úgy szeret, hogy olcsó, de neki ízlik.

14727. Macsek. (válaszként erre: 14721. - 6a4b267102)
2014. nov. 2. 10:57

Valóban cukrozottak, de az enyémek csak ezt hajlandók megenni tasakosban. Semmi mást.

Ja, meg az Applaws-t, de az nagyon drága :(

14726. Macsek. (válaszként erre: 14714. - Csgybzs)
2014. nov. 2. 10:55

Tényleg megkóstolja a férjed a száraztápot? Hűha! :)

Én egyszer kóstoltam bele egy Gourmet-ba, mert annyira jó illata volt, de utána eléggé megbántam :)

14725. Macsek. (válaszként erre: 14709. - Csigusz 79)
2014. nov. 2. 10:53

Mi azt használjuk, Shah a neve.

Teljesen meg vagyunk vele elégedve, kiválóan csomósodik, és nincs szaga. 800 Ft körül van 10 kg és igen, az Aldiban lehet kapni.

14724. Macsek. (válaszként erre: 14705. - Csgybzs)
2014. nov. 2. 10:51

Az Applaws-nak az alutasakos tápja nagyon jó, na azt az enyémek is imádják. Viszont 80 gramm, és több, mint 300 Ft. Sajnos azt nem bírja a pénztárcám.


A húst az enyémek sem eszik. Még a legdrágább pulyakamell sonkától is fintorogva elfordulnak :)

14723. Macsek. (válaszként erre: 14700. - Csgybzs)
2014. nov. 2. 10:49

Úgy látszik, ez valami macskabetegség, az enyémek is imádják az olivabogyót :)

Ha megérzik az illatát, teljes transzba esnek, és addig nem tágítanak, amíg nem kapnak belőle.

Először még félve mertem adni nekik, nehogy valami bajuk legyen, de szerencsére minden rendben volt.

14722. letihill (válaszként erre: 14721. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 22:41

Jaj nem vettem én leszólásnak:)Csak nem ismerem azokat amikről ti írtok.Nálam sajnos nem elhanyagolható szempont az hogy mennyibe kerül.Sajna

Ez az új féle félix szenzácio,szerintem jó.Kulmó kedvence:)

14721. 6a4b267102 (válaszként erre: 14717. - Letihill)
2014. nov. 1. 22:27

Bocs, nem leszólni akartam, vagy táphadat üzenni, nekem nincs jó érzésem a w-tól és ezért nem szívesen adnám, de ha a Tied ettööl lesz jól, az csak jó. Nem is mondtam, hogy én tudnám, mit kell, pár napja van csak sajátom, pont azért vagyok itt, mert ahogy anno a táplálkozási infókat magamnak be kellett gyüüjtenem, most cicatapasztalok.


Nagyon messze lakom Tööletek, de ahol én vagyok, ott a Felix tasakok cukrozottak-mégis nagyon sokak ezt etetik. Otthon milyen ez?

14720. 6a4b267102 (válaszként erre: 14715. - Csgybzs)
2014. nov. 1. 22:08
köszönöm, megtörtént!!! Igazából tuti tetööim vannak hozzá és újabban a fém elöött müüanyagfólia van (az se sokkal jobb, mert dioxinos), de a müüanyagdobozos lehetööség sem jobb, így gondoltam, a tetöö nem enged be annyi oxigént, de igazad van! Fel is szabadult egy szilikontetöös kerámia/porcelán/izémizédobozom (kókuszzsír foglalta), úgyhogy jelentem, orvosoltam a problémát, nem fordul elöö többet... (csak újabban a müüanyagréteg miatt bio zöldségkrémek ilyen esetében a magunkét nem cseréltem...egy hülye reflex volt, sajnálom!) szerencsére néhány doboznál nem volt több ilyen, de akkor jobban figyelek, a matka fontosabb.... egyébként pont akartam kérdezni (de bocs, a fólia és a celofán sem tuti:(...)
14719. Csigusz 79 (válaszként erre: 14717. - Letihill)
2014. nov. 1. 21:29
Félixet Blacky imádja Rotti nem eszi :-)
14718. Csigusz 79 (válaszként erre: 14716. - Csgybzs)
2014. nov. 1. 21:25
Meg be se tudják kaparni amit kell.
14717. letihill
2014. nov. 1. 21:13
Én csak nézek itt szét,milyen kaja neveket soroltok.Nálunk nagyon jól megy a wiszkasz,kitekat félix,felváltva.Az elözö cicám a Lili 17 évig élt wiszakaszon meg száraz tápon,meg zöldségen.Szerintem nincs semmi baj ezekkel a kajákkal.
14716. csgybzs (válaszként erre: 14713. - Csigusz 79)
2014. nov. 1. 20:59
Kristályost én se... tök durva látvány. Nem vágja szét a tappancskáikat? :S
14715. csgybzs (válaszként erre: 14706. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 20:58

És a felbontott konzervhez:


"FELBONTOTT KONZERVDOBOZBAN SOHA NE HAGYJUNK ÉTELT, mert a levegő hatására káros vegyi folyamatok indulnak el a fém doboz oldalfala és az étel között, melyek következtében elszaporodnak a mérgező anyagok az ételben — ha a cica nem tudja egyszerre megenni a doboz tartalmát, akkor a maradékot egy másik tányérkában, fóliával letakarva tegyük el a hűtőszekrénybe."

14714. csgybzs (válaszként erre: 14710. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 20:55

Nagyon sajnálom, hogy nekünk nem jött be az Applaws, szerintem az az egyik legjobb egyébként:


[link]


Az én férjem is mindegyik száraztápok végigkóstolja...


A beáll alatt azt értem, hogy hetek múlva is ugyanúgy jóízüen megeszi, normális a széklete, nem megy tőle a hasa, ilyesmi.

Ha találsz egy ilyen tápot és a többi is rendben van (szőr, kondi, stb, amit írtam, ez szerintem pár hét után látszik), akkor annál kell maradni. Engem mindig arra buzdít a dokink, hogy ne váltsak, még ízesítést se nagyon. Ezért kell olyat választani, ami pl taurinból, vitaminokból a legjobb kombó. Az RC szerintem ilyen szempontból arányaiban jó táp, a hústartalmat keveslem, meg hát nem gabonamentes. De ez csak az én vesszőparipám, mármint a gabonamentesség.

A szüleim cicái például Happy Catet esznek és gyönyörűek. Pedig annál is vannak jobb tápok.

Nehéz ügy ez.


A vízivás fontos, nekem most három helyen is van vízivó hely, ez nagyon bejön nekik, mert úton útfélen tudnak pocsolni. És a nedves tápot is mindig vizezem, de semmi forralás, vagy ilyesmi, hanem a tasakot kiöblítem egy kb 3 evőkanálnyi vízzel és azt öntöm hozzá, így tuti van folyadék is.

14713. Csigusz 79 (válaszként erre: 14711. - Csgybzs)
2014. nov. 1. 20:55

Ja ok :-DD láttam már ilyen kristályos almot is ott,na olyat nem vennék.

Az is jó lehet amit írsz.

14712. Csigusz 79 (válaszként erre: 14710. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 20:54
A száraz tápot én is keverem.
14711. csgybzs (válaszként erre: 14709. - Csigusz 79)
2014. nov. 1. 20:48

Nem is kell a név, mert általában csak egy féle van! :D

Én még mindig hirdetem a Lidl-set 10 kg 799 Ft, nem porol szinte semmit, jól csomósodik, szaga semmi.

14710. 6a4b267102 (válaszként erre: 14705. - Csgybzs)
2014. nov. 1. 20:38

Applaws... ezt nem ismerem, de most épp kipróbiztunk egy WildCats-t, ez egy 70% nyuszi-csirke hústartalmú bio táp mindenféle ígéretes összetevöövel...csak ugye zöldfüüszerekkel...


van az a beteges hajlandóság bennem, hogy megkóstoltam (a Majesticre csak ráharaptam és értetlenül néztem, hogy Pindur miért van úgy bezsongva ettööl), miután a csajszi rendre bevett egyet a szájába, majd kiejtette. Még emberi foggal sem tudtam csupán ketté harapni, de az íze esküszöm, hogy megegyezik egy fejedelmi grillcsodával... aztán a tálkába tettem négy szemet és egy fél óra múlva gond nélkül elrágta. Lehet, hogy idöövel megpuhul, csak azért van ez, hogy ha elmegyünk otthonról reggeli etetés után, ne egybööl raboljanak rá a napi adagukra?


Mennyi idöö után figyeljem a fogazatot, bundát, egyéb jeleket?


Ja igen, a váltogatást egyébként nem élesben értette a doki, hanem lassú, fokozatos átmenettel, de én sem bánnám, ha megtalálnék egy megnyugtatót, vagy kettööt, ahogy Te is vegyíted... de hogy érted, hogy "beáll" valamelyik szárazra? ès márkára, vagy ízesítésre is? A szomszéd cicuk váltogatva kapják az RC különféle ízesítéseit, de nagyon jól is néznek ki, bár most még a vékony is megpocakosodott (régen úgy sajnáltam, hogy gebe), nemcsak az állandó gombóc-alkatú, bár szerintem neki a gének miatt más ez, mert teljesen arányos és cukin gömbölyded, nem kövér, de a szööre 2x hosszabb, az arccsontja meg sokkal szélesebb a tesóénál, meg nyugisabb... mint egy brit rövidszöörüü, csak házicic színekben... nna megyek is, alkapom, mert épp bejöttek, kérem, itt házibuli lesz...:)

14709. Csigusz 79 (válaszként erre: 14708. - Csigusz 79)
2014. nov. 1. 20:14

Írtam.

De amugy még annóban vettünk az Aldiban almot az se volt olyan rossz és árban nagyon jó,a neve nem jut eszembe de ilyen kékes a zsák.

14708. Csigusz 79 (válaszként erre: 14706. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 20:11
Persze megírom.
14707. Csigusz 79 (válaszként erre: 14704. - Csgybzs)
2014. nov. 1. 20:10

Igen,érdekes hogy jobban kapálóznak mint pl.egy darab szeletelt sonkáért :-D Bár az se mindegy ám melyik :-O :-D

Én nem szeretem az olívát.

14706. 6a4b267102 (válaszként erre: 14702. - Csigusz 79)
2014. nov. 1. 20:08

Most éppen szereti a nedvestápot... lehet, az nem tetszett neki, hogy míg beteg volt, felvizeztem, ugyanis nem volt hajlandó inni, gondoltam, a hüütööbööl kivett, már felbontott konzervet egy kis forralt vízzel kellemesebb höömérsékletre lehet vinni, vagy éppen felforraltam egy kis vízzel egy az egyben és megvártam, míg ehetööre hüül, a doki is támogatta, mert kell olyankor a folyadék, talán ez volt a baj... de most, hogy protestált a szárazért és kicsit növeltem a száraz arányát, hálát adtam az égnek, ugyanis erre már iszik...

Priviben megkérdezhetem az almod nevét/márkáját?

14705. csgybzs (válaszként erre: 14703. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 20:08

Mindegy is ki ajánlotta, de tényleg jó táp. Igen, a hús százalék nagyon fontos, bár én már olyan véleményt is olvastam, hogy a vitamin és ásványianyag tartalom fontosabb.

Én például próbálkoztam az Applaws táppal is, mert a legmagasabb hústartalmú, de annyira kemény volt, hogy a cicáim nem ették.

Ha valamelyik szárazra beáll, akkor szerintem maradj annál. Én egyébként egy tápnál mindig azt nézem, hogy a cicám milyen állapotban van tőle (fogazat, szőr, kondi, hangulat, szem, bőr), sok cica Whiskason is 20 évig él, szóval az ember már tényleg nem tudja mit higgyen. Én is próbáltam az enyémeknek adni egyébként húst (nyersen, főzve), egyszerűen nem eszik. De semmit.

14704. csgybzs (válaszként erre: 14701. - Csigusz 79)
2014. nov. 1. 20:04

Ugye? Nagyon durva. Szó se róla, mi is imádjuk, de elég abszurd, mikor a macska szó szerint kiveszi a kezemből és szinte rágás nélkül tolja befelé! :D

Édes pofák...

14703. 6a4b267102 (válaszként erre: 14700. - Csgybzs)
2014. nov. 1. 19:58

Köszönöm!

Ne haragudj, Csgybzs, lehet, a porta21 gabonamentest Te ajánlottad, talán megkeveredtem a kismillió oldal olvasása közben.

Arra is gondoltam, hogy a doki a Majestic hallatán tapintatosan akarta jelezni, hogy ne annyira azt...

Vettem egy RC Fit32-t, de azon gondolkodom, visszaviszem cserére, mert tartok tööle, hogy utána ugyanígy az egészséges már nem kell többé... mondjuk a Majestic ugyanez az árkategória, szó se róla, de pl A-vitaminból mérföldekkel több van benne, meg egy pár másik tápanyagból, sööt, husiból is, gluténmentes is(már ez is valami, a saját böörömön tapasztalom), meg is lepöödtem, miért Nr 1. a RC-úgy értem dokirendelööben, válogatós macsiknál.

A Portát mindenképp kipróbálom, mert a fogak miatt valamennyire kell a száraz- "anyai" megérzés-, de a fele-fele talán a legkevésbé kockázatos... és ami az árat illeti, nem vagyok meggyöözöödve, hogy a drágább jobb, a Whiskasba szagolva pl. elsööre a meki és társai ízfokozott termékei jutnak eszembe, nem beszélve a hús-nem hús arányról, reklámba fektetett összegekrööl.


Két évig én is csak fööztem a húst, de nem ettem... de úgy hozta a sors, hogy ez változott. Egy idööben egy ikerpárra (2,5) vigyáztam, öök a legvígasztalhatatlan vészhelyzetekben a mazsolán kívül az olivagyogyótól feledték el a bánatukat egy-kettööre:)

14702. Csigusz 79 (válaszként erre: 14698. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 19:28

Vettem én is már kis konzervet jó drága volt,csak próbaképp aztán megszagolták és otthagyták :-/

Próbálgatni kell melyik ízlik nekik,de már jártam ugy is hogy a kedvencet vettem és alig ette. Nálunk az egyik macs száraztáp imádó a másik alutasakimádó :)

Bébipúderes alomjuk van (van illat nélküli is Fressn.ban),szinte semmit nem poroz és csomósodik,igaz nem olcsó de az egyszerűbbeket még jobban kell tisztítani meg alig fednek valamit így szagzik is.

14701. Csigusz 79 (válaszként erre: 14700. - Csgybzs)
2014. nov. 1. 19:22
Itt is rávannak kattanva az olívabogyóra :-D mikor megérzik a szagát nagyra nyílt szemek mint aki drogos és nyervákolnak ösze vissza :-DD
14700. csgybzs (válaszként erre: 14698. - 6a4b267102)
2014. nov. 1. 19:18

A Porta21 nagyon jó táp, mindenképpen próbáld meg. Viszont én a váltogatást nem ajánlom, úgy tudom, hogy a macskát minél egyhangúbban kell etetni.

Nekem egy darabig ment a Porta21 - és valószínűleg úgy jártam, mint Macsek, akinek a cicái RC fanok -, de pár hét után otthagyták és újra kellett adni nekik a kedvencet (RC Sterile). Viszont az RC-t most keverem Taste of the Wilde gabonamentessel, kb. 70-30 arányban (így az én lelkem is nyugodtabb), és megeszik.

A Porta21 maradékát pl. elvittem egy kolléganőm cicáinak, ők falták, amíg csak volt és nagyon szépek. Nagyon jó táp és nagyon jó árban van, sajnálom, hogy nekünk végül nem jött be.

Mi nem eszünk húst, így nincs lepottyanó falat nekik, de semmilyen házi kosztra nem mozdulnak rá nálunk (csak az olívabogyóra.. :D fene a gusztusukat)

14699. Csigusz 79 (válaszként erre: 14680. - D878fb6317)
2014. nov. 1. 19:10
Nagyon sajnálom,részvétem :-(((((((((
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook