Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
14788. csgybzs (válaszként erre: 14779. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 20:19

Dehogynem válogatósak! Csak marha nagy mázlim volt, hogy viszonylag az elején találtam olyat, amit megesznek! :D

Persze majd 10 év múlva legyen nagyobb szám... :) Ha még mindig azt eszik...

14787. 6a4b267102 (válaszként erre: 14750. - Macsek.)
2014. nov. 8. 17:06

Szia Macsek, lehet, erre nem válaszoltam, pedig emlékszem, hogy elkezdtem, talán nem küldtem el...


Albérletben vagyunk egy 1412-es müüemlékben (valaha egy nagy pékség volt), van egy belsöö -még egy darabig felújítatlan- udvar, amire néz az ablakunk, ahogy a többi lakóé is, akikhez nyitott ablaknál benéznek a szomszéd (kis szemtelen) cicái, de nem morog senki, mindenki imádja ööket, még az a lány is, aki egyébként allergiás. Nagyjából biztonságos, 100%-ot nem mondhatok,mert kölyökkorában a szomszéd macs kicsit akrobatábbnak képzelte magát a valósnál egy jeges korláton, emiatt kicsi aggodalmam van, de van egy kis terük...egyelööre szép idööben 3-4x kimentem vele 10 percre, mert annyira szeretné, de csak az egyik szintet vizslatta, én meg öörködtem, hogy ne menjen be a "srácok" lengööajtóján és figyeltem, mennyire óvatos.


Hámmal sétálni kb este 21-22 körül tudnék garantáltan rendszeresen, de mi a helyzet a naaaagyon hideg téllel?

14786. 6a4b267102 (válaszként erre: 14785. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 15:57

persze, kitartok, csak csodaként élem meg...


sajnálom a cicádat:((( annyira igazságtalan és kegyetlen sok ember, attól, hogy nem szereti, még nem kell bántani:( pedig ha kicsit rosszalkodik, akkor csak figyelemre vágyik és másnak is szívesen udvarol eképpen...


Biztos keverek már mindenkit mindenkivel, ezek szerint Neked kijár a cicmid?

14785. 99279bb06f (válaszként erre: 14782. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 15:38
A legújabb cicámat bántották, bizonyára emberek, mert nem lehet őt felemelni. Talán ha kétszer sikerült, aztán megijedt valamitől és már megint nem hagyja magát. Majd megnyugszik, de az még idő lesz, ahogy nálad is. Kitartás!
14784. 99279bb06f (válaszként erre: 14781. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 15:36
:) Nekem nem idegesítő, inkább nosztalgiázom, hisz én még valamikor írtam így. :)
14783. babukaaa (válaszként erre: 14778. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 15:09
Köszönöm. :) Megprobálom, de jövőhéten elviszem a dokihoz aztán megkérdezem mit lehetne még tenni. :)
14782. 6a4b267102 (válaszként erre: 14775. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 14:29

Tudom, kezdö, meg a türelemre is egy macska képes csak megtanítani (vagy öszintén kifejezve rákényszeríteni) az embert, de most oké van, úgy látom. A Pini hóbortja a többször keveset, továbbá nem felforróvizezve, mikor kiveszem a hütöböl, nem is a külön neki vett edényben felül, hanem sütöben melegítve (mikrót 10éve nem használok és nem is fogok), így most -gyorsan lekopogom- egészen együttmüüködöö a szerintem optimálisabb tápoknál. Majd...majd kitapasztaljuk egymást...remélem, nekem is lesz vele olyan 20éves tapasztalatom, mint Neked.

Külön füüszertelen-sótlan husit én is tervezek neki (de tényleg, miért rossz a cicnek a só azon kívül, hogy a természetben is sótlan az egér?), meg heti 1-2x halat, ha szereti, de elööbb nyugodjon meg a menhely, a köhögés, sok újdonság után, csoda, hogy újabban elhiszi, hogy nem bántani akarom, ha ölbeveszem, sööt, 1-2 percig néha hagyja is, ugye eddig akkor emelték csak fel, ha vitték a menhelyorvoshoz "macerálni"...

14781. 6a4b267102 (válaszként erre: 14774. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 13:36

Nem szeretek hibásan írni, szinte viszketek a helyesírási hibáktól, de nincs ezen a billentyüüzeten hosszú öö-m és üü-m és már vagy tízéves reflex, hogy a hosszúnál duplázom, nehogy azt higgyék, nem tudom helyesen leírni akár a saját nevem:)

Nagyon idegesítöö? Próbáltam már nélküle, de automatikusan visszajön, ha nem figyelek.

14780. 6a4b267102 (válaszként erre: 14772. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 13:34

Köszönöm, hogy válaszolsz. Mindezeket a szárnyasokat/nyúlmájat nyersen is mered adni? Magunknak -ha néhanapján húst eszünk- egy szuper halal/helal török húsboltban veszünk marhát/bárányt, gyönyörüüek, ezerszer szebbek és finomabbak, mint a bolti, mégsem rázós az ára, viszont egy bolti húsról nem tudom, meddig állhatott ott és mennyire szaporodnak benne a bacik, így hiába gondoltam rá, hogy hozok Pindurinak valami könnyebben emészthetööt, a nyerssel az ismeretlen eredet miatt (szupermarketben sem bíznék meg) még egyelööre vacilálok... pedig az nagyon jó a fogaknak, jobb, mint a száraz... egyem meg, itt ül mellettem kérdööen, mert közben eszem...

Só nélkül... már vagy az összes táp összetevööjén átrágtam magam és nincs tökéletes, egyikben a hamu a túl sok, a másik sós, mi több, a káliumklorid van túlsúlyban, vagy van, ami csakis azzal van sózva, a harmadik noha cukormentes, de tele van egyszerüü cukorral, azaz nem teljes kiöörlésüü gabonával, ami ugyanúgy pikkpakk cukrossá tehet, nem beszélve mindenféle gyümölcsökrööl, a negyedik eszelöös sok A-vitamint tartalmaz, ami csak zsírban oldódik, tehát a szervezetben reked, ha túl sok és abból is lehet baj, így egyszerüüen optimálist próbálok találni, de nem fööként szárazzal etetni.

A Majestic kivételével mind beszerezhetöö Magyarországon, legalábbis interneten, de egytööl egyig van bennük valami üzletszerüü... vagy ízfokozó, hogy a macs máshoz ne nyúljon, vagy káros dolog, hogy azért az állatorvosok se maradjanak munka nélkül... bocs, nem szép dolog töölem ilyen rosszindulatúan feltételezni, de van rá okom, hiszen lett elég bajom jónéhány félrekezelésbööl.

14779. 99279bb06f (válaszként erre: 14777. - Csgybzs)
2014. nov. 8. 13:32
:) Szerencsés vagy, ha nem válogatósak. :)
14778. 99279bb06f (válaszként erre: 14776. - Babukaaa)
2014. nov. 8. 13:31
Ha gyulladt, akkor langyos kamillás vattával törölgesd meg neki. Az leviszi a gyulladást, és nem is káros (ilyen kis mennyiségben) a cicának, ha lenyalogatja.
14777. csgybzs (válaszként erre: 14775. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 13:26

Ezzel nem értek egyet feltétlenül. Simán meg lehet találni a kedvelt macskatápot, amit akárhány évig megeszik.

Az utolsó mondat viszont igaz, türelem és játékosság kell hozzájuk.

14776. babukaaa (válaszként erre: 14771. - 99279bb06f)
2014. nov. 8. 13:21
Az én cicum is lány 5 éves már. Elvileg azt mondják cicáknál elég ritka az előforfulása. Pár hónapja gyulladt be neki először. Úgy vettem észre hogy nem volt széklete. De azóta sajnos havonta előjön ez a probléma. Csak gondoltam hátha ti tudtok valamit hogyan lehetne esetleg megelőzni h kiújuljon.
14775. 99279bb06f (válaszként erre: 14770. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 12:05

SOHA nem fogod megtalálni a "kedvelt" macskatápot! Látszik, hogy kezdő cicagazdi vagy. :)

Ha úgy gondolod, hogy "ez az, végre megvan", akkor eszik belőle úgy, hogy majd megfullad bele, aztán soha többé! :D Ilyenek a macskák.

Türelem, játékosság, rafinéria kell a cicákhoz.

14774. 99279bb06f (válaszként erre: 14768. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 12:02

Muris, hogy ha hosszú magánhangzókat írsz, akkor kétszer írod a rövidet. Úgy, mint a távírdában? :D

Ne fáraszd magad, a hibás szöveget is képesek vagyunk elolvasni, hisz macskáról szól! :D

14773. 99279bb06f (válaszként erre: 14765. - Lgaga)
2014. nov. 8. 11:58

:) Egészségükre!

Te "mami" meg egyél, amit találsz! Neked jó a krumpli, a tészta, a bab...de a "gyermekeknek" fincsi husi kell. :)

14772. 99279bb06f (válaszként erre: 14766. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 11:57

Bocs, hogy nem mondok semmi tanácsot ezekhez az étkezési dolgokhoz - de én ebből egy szót sem értek! Fogalmam sincs ezekről a tápokról - egyáltalán ezek Magyarországon létező dolgok?

Ha finomságról van szó, akkor pulykamell, csirke-, pulyka-, nyúlmáj, néha csirke szárnyvég.

Mostanában főve, sülve is megeszik (só nélkül).

14771. 99279bb06f (válaszként erre: 14760. - Babukaaa)
2014. nov. 8. 11:48

Az enyémnek látszott egy időben mind a két oldalon (a végbélnél), de egy idő után elmúlt. Ugyanúgy működik, mint a kutyáknál.

Milyen nemű a cicád? Az enyém lány (idős), és néha sokat üríti - nem kóros azt mondta az orvos. Feltelítődik, és üríti.

14770. 6a4b267102 (válaszként erre: 14766. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 02:19
ja igen és a száraztáp célzott aránya csak a szárazon belül, ha megtalálom a kedveltet, akkor majd kicsit csökkentem a nedveset a száraz javára, de azt sem hagynám el teljesen.
14769. 6a4b267102 (válaszként erre: 14765. - Lgaga)
2014. nov. 8. 02:00

jajjjajjjajjj!

:DDDDD

nagyon édesek lehettek, bár én rengeteg pumuklit néztem és ettööl a magatartástól rendre elolvadok, mintsem begurulnék... ja igen, mi lesz a kaja... a macska nevel: idööben kelésre, idööben fekvésre, türelemre, rendre... nomeg kreativitásra a kis stiklijeivel... mondom ezt én újonc macskamami, de már egy ideje nem tudom a saját hüütöömet kinyitni anélkül, hogy egy pillanatra nyitás után már legalább egy szomszéd pótgyermekem ne keresgélne benne könyékig, mi a neki való... egyszer egy laza mozdulattal egy másfél kilós bepácolt marhahusit akart magának kiadagolni... a vegamacs meg bosszúsan kapirgálta az átlátszó alsó fiókot, mert ott volt a paradicsom, ubi, retek, miegymás...


:DDD Ne vedd rossz néven, de még mindig fulladozok a nevetéstööl, ahogy elképzelem a zsebeseidet:)

14768. 6a4b267102
2014. nov. 8. 01:50
hosszú í-vel.
14767. 6a4b267102 (válaszként erre: 14766. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 01:49
jeéééézusom, milyen bööbeszédüü vagyok,igérem, igyekszem...
14766. 6a4b267102 (válaszként erre: 14763. - Csgybzs)
2014. nov. 8. 01:49

természetesen a gabonamentest vettem:) és igen, a régivel keverem. A napi ajánlás negyede száraz, amit kap, a háromnegyede meg nedves.

Tápváltásról eleve beszélhetnénk, mert a menhelyen biztos nem gabonamentes nedvest kaptak, hanem össze-vissza konzervet, amit épp a menhely adományként kapott, én meg már a megérkezte elöött egy megfizethetöö, de jónak tüünöö nedves tápot spájzoltam be (animonda Carny-t, 70% husi, semmi gabona, cukor, tartósító, miegyéb) és hogy felkészítsem arra, hogy nem mindig leszek vele itthon, szárazra szoktatáshoz Majesticet ajánlottak. Azt is csak fokozatosan emeltem, míg a nedvest csökkentettem miatta, de begurultam, hogy ez a bogyó annyira manipulálja, így vettem 1-1 zacsi RC-t és Wild Catet. A száraztáp napi ajánlásának a negyedét így táblázatokkal és extra százalékszámításokkal is csak fokozatosan vegyítettem, csak töredéknyi Wildcat-et tettem bele, de az hiába bio és 70% husi, olyan kemény, hogy inkább focizott vele, de még én sem tudtam megrágni, így a régi melletti töredék az RC Fit 32 lett, de összetevööileg az sem gyöözött meg, csak az, hogy a szomszéd cicuk szépek tööle és nem szoktak betegek lenni, de az is, mint valami drog...össze van keverve és kihalássza a többi közül, vagy ha alszik és megérzi a szagát (éppen méricskéltem a táblázatokkal megtervezett napi mennyiségeket/fokozásokat kis dobozkákba), tök bolond lesz tööle és felkel, ha meg eszik 5-6 szemnél többet, akkoris rájön a bolondóra és fel-alá gurgulázik ebben a kis lakásban, ami nem baj!, csak épp olyan, mint aki beszívott. A Porta ma jött meg, megszagolta és otthagyta, de pár szemet vegyítettem a koraesti nedvestápba, úgy megette, meg este, mikor vacsoráztunk és a hátam mögött megosztotta velem a székem, majd a hónom alatt kukucskált, hogy lecsekkolja, mi vajon mit eszünk, akkor tényleg csak ilyen 6 szem portát tettem neki vagy 4szem RC-hez és úgy megette. de semmisemmi durva átállás, azon kívül, hogy elhozáskor és elöötte egy másik alkalommal kiválasztáskor hiába kérdeztem, eddig mit kapott, semmi értékelhetöö választ nem kaptam, pedig akkori úgy gondoltam, elég neki a sok stressz, legyen a megszokott kajájából is átmenetileg, ha nem is azzal fogom életre kelteni az egészségét. Az emésztése teljesen normális, a köhögés az elején elmúlt, egyúttal át is volt vizsgáltatva, most tüsszög néha, de mikor ezért vittem el (gondoltam, nehogy valami felülfertöözöödés, vagy szövöödmény legyen), kicsit kimosolyogtak, így most arra tippelek, hogy esetleg a porzós almot nem bírta, vagy az illatosítottat, de a porzós cseréje megvolt múltkor és most már megjött a parfümmentes, noha még pár napig bébipúderes van, de az is illatosítatlannal higítva.

Azaz nem, semmi esetre sem felváltva, kb annyit kap újdonságból, amennyit bármelyik más cica jutalomfalatként, de az tény, ha egy mód van rá, akkor a kezdeti szárazat elhagyom és valahogy arra szeretnék eljutni, hogy 1/3 RC 2/3 gabonamentessel, legyen az porta, vagy még az összes létezöö közül az Applaws tetszik, ha a leányzat a Portát nem veszi be. De semmi drasztikus, fokozatosan, de arra törekszem, hogy eljussunk valami egészség szempontjából optimális helyzethez.


Cicasztori... anyám-aki pont macskaellenesen próbált nevelni- panaszkodik folyton, hogy nincs bekezdésem macska nélkül, de szerintem nem lehet megunni... vagy most dööl belöölem az a lelkesedés, amit kiskoromban próbáltak elnyomni? Mindegy is, nem tökéletes az életem, de veszem a bátorságot magam iránti szeretetbööl úgy leélni, ahogy nekem kedves, elég volt már mások értékrendjében kényelmetlenkedni, szorongani... szóval ha valakibööl dööl a macskusznapló, akkor szívesen vagyok a közelben, mikor zúdítják:) és elnézést, hogy belöölem is dööl....

14765. lgaga
2014. nov. 8. 01:39

na, íme egy macskasztori tegnapról. kijelentem, h imádom a macskáimat, de néha elgurul a gyógyszer:)

vettem tegnap egy jobbféle sonka-felvágottat, csak hogy ehessek már vmi finomat. bepakoltam a hűtőbe minden cuccot, de mint utóbb kiderült, a sonka a táskámban maradt. pár perc múlva láttam, h a macskák gyanúsan tömörülnek, és az egyikük morog. egyből megszólalt a vészcsengő: odamentem, és láttam, h megették a sonkám felét...elszállt az agyam, közöltem velük, h ez már az önzés legmagasabb foka, és különben is menjenek a fenébe. nem nagyon hatottam meg őket, de egy ideig még elég morci voltam... hát így éldegélünk.

14764. csgybzs
2014. nov. 7. 20:22
És a Portából melyiket vetted? A gabonamentest?
14763. csgybzs (válaszként erre: 14761. - 6a4b267102)
2014. nov. 7. 20:22

De azt tudod, hogy tápváltásnál egy ideig keverni kell a régivel és folyamatosan nagyobb százalékban az újat, mert a tápváltás nagyon megviseli a cicák emésztőrendszerét, ezért sem javasolják a váltogatást.

Én úgy szoktatnám őket egy vagy két tápra, hogy a régivel keverem folyamatosan és végül csak azt az egyet (vagy kettőt) hagynám meg, amit megesznek.

Vagy csak nem jól értettem, hogy most felváltva kapnak ezt-azt...


Cicasztori, jaj, mennyi van. De tudod ez olyan, hogy nem írja le mindet az ember, mert akkor ő lesz a hülye macskás, aki állandóan a macskákról sztorizik, de már nem érdekel senkit! :D


Engem egyébként igen, a macskák nagyon jó fejek.

14762. csgybzs (válaszként erre: 14760. - Babukaaa)
2014. nov. 7. 20:17
Szerencsére nem volt még vele dolgom. Neten sok mindent lehet találni róla.
14761. 6a4b267102
2014. nov. 7. 18:35

Sziasztok!

Szia babukaaa, csak jelezni akartam, hogy nem hagyom figyelmen kívül a kérdésed, de a többiek velem ellentétben "öreg rókák" (nem tessék félreérteni) macskatartásból. Nem hallottam még a büdimirigyrööl, pedig már rengeteget olvastam a macsokról. Az enyémnek mikor elhoztuk, a szája picit bidibüdi volt, na jó, nagyon, aztán betegke is volt, de ez gondolom, teljesen más. Meg mostmár egyre ritkábban érzek ilyet rajta és a szöörikéje is sokszor illatozik, mint a frissen mosott haj (nem, nem az alom illatosítójától).


Jelentem, ma megjött elsöö internetes rendelésem a zooplusról, a három macska mint akit megbüüvöltek, érdeklöödtek a doboz- és a tartalma iránt:

-Porta 21... a menyétkém megszagolta és odébbált, ezzel már nem is játszott kergetöözööst sem, mint a megunt Majestic-golyókkal...:( Viszont Newton gyorsan felpucolta a padlóról, amiket játékképpen elgurigáztam a kétszemélyes finnyásabb népségnek... a koraesti nedvestápba rejtett 6szemet viszont megette már, de nagyon éhes volt és direkt kb csak 30 g-t tettem neki, mert 50-et nem bír egyszerre lepucolni a tányérjáról, de így késöö este tudok neki többet adni, hátha úgy nem kell éhezve alukálnia.

Meglátjuk... RC az jöhet bezzeg bármikor és 5-6 szemnél már megjelennek rajta a hiperaktív gyalogkakukk-tünetek. Az szokott lenni a nyomós érvem, ha szeretném rábeszélni valamire... a cicacsemegék sem tetszenek neki...


-Tigerino nagyon aprószemüü, parfümmentes csomósodó alom... 15 kg, de a térfogata az olyan, mint egy másikból a 10, annyira összezöttyennek a miniszemek miatt... majd meglátjuk, kb hétföön, vagy kedden lesz alomcsere, akkor próbáljuk ki. Apropó, addigis mostanra megint Rossmannost vettem, egy szagmentest és egy hintööporost(5-5 kg), hogy ne legyen túl intenzív az erööltetett kémiaszag, úgy képzeljétek el, hogy kb semennyire nem porzott, a múltkori csomag meg maga volt a halál... majd azért ha kiváncsi valaki, akkor a Tigerinot véleményezem.


-hullámpapírból készült cicakanapé alakú kaparó- és alvóalkalmatosság: Pinikém egyedül volt, csak akkor bontottam ki neki, elment mellette... aztán egyszer Newtont be kellett engedni, gondolom, fázott, én meg ma itthon voltam egesz nap és nálunk volt füütés a gazdijukkal ellentétben, öö naaaagyon élvezte a belegömbölyödést, azután 2 órával már az enyém is elkezdett elég sokat idöözni benne.


-folyadékpótlásnak nem árt és heti 1x elvileg halat is fel kell kínálni a macsnak, hát vettem egy halas alutasakos próbacsomagot az almo nature-tól, majd ez is kiderül, szokása- e a finom hölgyeknek efféle szerzeményeket enni...


-plusz ajándékba kaptam egy cicacsemegét, ami 100% szárított pulykahusi... de elööbb a porta21...


Közben rájöttem, hogy kicsit türelmetlen voltam a kajával, mert majd kiderül, hogy mit és hogy eszik meg (pl. hüütööbööl kivettet nem eszik felforraltvizezve, de a sütööben kicsit fellangyosíthatom), azt gondoltam, hogy ami nekem egészséges és jó árúnak tüünik, az majd jó lesz, valamiért nem számoltam vele, bármennyire is logikus lett volna, hogy neki is lesz egy-két (de inkább mégtöbb) szava az étlaphoz... még egy kicsit türelmezek a Portával, ha meg nem megy, a menhely örülni fog, úgyis meg akarom látogatni Jamiet, a hólyagbeteg szerelmemet, akit ha nem lenne 1-2 ha, akkor menten hazahoznám... bár ha jól emlékszem, egy darabig nem is engedik még elhozni:(..., hiába toporog minden látogatónak elsööként a simiért...


A Ti cicáitok hogy vannak? Meséljetek mááár a csínynaplóbóóól!:) Jó, tudom, idöö, meg minden, de a legkedvesebb olvasmány egy élöö macska, vagy néhány leírt ténykedése:)...


Szép hétvégét kívánok Nektek és minden Cicumicinek is!!!

14760. babukaaa
2014. nov. 7. 11:34

Sziasztok.

Van valaki akinek a cicája bűzmirigy problémával küzd? :/

14759. Csigusz 79 (válaszként erre: 14758. - L.luiselotte)
2014. nov. 6. 20:02
:-D
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook