Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
14818. Csigusz 79 (válaszként erre: 14817. - Tejespite)
2014. nov. 20. 20:47
Részvétem :,-((((((
14817. Tejespite
2014. nov. 20. 20:30
A drága cicánkat ma elütötte egy autó. Nem tudom, hány éves volt, mert kóbor cicaként fogadtuk be pár éve. Az egyik szomszéd macskája a mi kertünkbe járt át "udvaroltatni' és annyit nyávogott itt, hogy idejött valahonnan egy kóbor, koszos, sovány macska, azzal szerelmesedtek egymásba. Akkor nekünk volt egy cicánk, nem akartunk másikat, de ez nem tágított. Egy darabig adtunk neki enni, de nem engedtük be, aztán beengedtük, csak az volt a "baj" hogy még az elején jött vele egy kisebb cirmos, aki nem volt lelomolt állapotban, és a mai napig nem tudjuk, milyen viszony fűzte őket egymáshoz. Nahát azért már két új macska nem kell, mondtuk, de persze mindkettőt befogadtuk végül. Azóta imádjuk őket és ők minket. Voltak már betegségei, mindig vittük orvoshoz, mindkettőt ivartalanítottuk, gyönyörű, okos, kedves cicák lettek. Sose tágítottak egymástól. Reggelente úgy jöttek be, hogy az oldalukkal egymáshoz dőltek, úgy néztek ki mintha össze lettek volna ragadva, és dorombolva, egymáshoz dörgölődzve mint a részegek, hullámozva mentek be a konyhába a táljukhoz enni. Itt bent egymáshoz bújva aludtak,most majd aki megmaradt, nem fogja tudni, mi történt,hogy nem jön a másik. Annyi kedves bohó szokása volt! Annyira sajnáljuk!!!! :-(((((
14816. csgybzs
2014. nov. 19. 08:50
Én is megcsináltam. A Kicsi csak beleállt, de Panni le is feküdt! :)
14815. letihill (válaszként erre: 14812. - Ata06)
2014. nov. 18. 21:14
Nálunk nem működött:))
14814. Csigusz 79 (válaszként erre: 14812. - Ata06)
2014. nov. 18. 19:12
Nekem ez nem jött be :-DD
14813. Macsek. (válaszként erre: 14812. - Ata06)
2014. nov. 18. 11:59

Olvasd el a cicás naplómat :)

Még fotókat is tettem fel a kísérletről :)

14812. Ata06
2014. nov. 18. 11:48

Ez jóóó! Olvastátok már?


[link]

14811. Macsek.
2014. nov. 17. 19:02
Én is nagyon szeretek fekvőtámaszt csinálni, amikor Mignon alám fekszik, és eldobja magát :) Általában röhögésbe fullad az egész. :)
14810. 944fb55bc3
2014. nov. 17. 18:35
amikor még tornáztam..engem is mindig "hátráltattak" a cicáim :)
14809. csgybzs (válaszként erre: 14808. - Csigusz 79)
2014. nov. 17. 16:03

Ismerős! :D

Pluszban nálunk még Panni meztelen láb fetisiszta is, ugye a tornához rendszerint eléggé levetkőzünk (edző trikó/póló, alsónemű, elvégre itthon vagyunk :D), erre Panni már ott is van szaglázni, lábujj birizgálni, még a fürdőben is ott ül és árgus szemekkel pásztáz, hogy mikor lépek ki a kádból! :D

Ha melegítő és zokni is van rajtunk, akkor le se toj!

14808. Csigusz 79 (válaszként erre: 14806. - Csgybzs)
2014. nov. 17. 14:24
Ismerős,én mikor lefekszem a földre és tornázni szeretnék hát akkor a Blacky rögtön megjelenik,hasamon keresztülgyalogol,fejemnek hízeleg :-D
14807. 6a4b267102 (válaszként erre: 14806. - Csgybzs)
2014. nov. 16. 01:32
:))
14806. csgybzs
2014. nov. 15. 20:24

Jógázó gazdik állatkái, cukik!


[link]

14805. 6a4b267102
2014. nov. 15. 12:52
yeee, sikerült a második féregtelenítöö beáldozásával egy tabit beadni.... az elsöö nem ment, aztán kajába aprítottam ("kedvenc-koktél"), benyalta-kiköpte, hát kidobtam ahogy van és a másodikkal erööszakosabban, de bekecmeregtem a szájába...Èdesem...kétszer kiköpte, remélem, harmadszorra már nem, mert nem találom, viszont olyan "b*kimilyenkeserüüezasz*r"-fejjel próbált öklendezni eredmény nélkül...vááá...huhhh
14804. 6a4b267102 (válaszként erre: 14803. - Lgaga)
2014. nov. 15. 12:26
ezek szerint rosszul fogalmaztam... a kérdés, hogy elég-e 3 nap távolság hozzá
14803. lgaga
2014. nov. 15. 07:41
teljesen jól meglesznek újabb "méreg" nélkül 3 napig...
14802. 6a4b267102
2014. nov. 14. 16:36

Mégegy kérdés... 18-án lenne aktuális a féregtelenítöö tabi és a bolhaelleni spot-on kütyü.


A doki átállította háromhavonta 15-ére a tablettát, mert fura mód így könnyebben számolta ki, ez azt jelenti, nem lesz baja, ha holnap megkapja, így ha sikerül (szorítsatok), beadom. De lehet erre 3napra a bolhacseppet adni? Nem àrtok neki, nem veszik össze a kettöö?


SZívesen használnék persze valami kímélööbb dolgokat ezeknél a "mérgeknél", de nem vagyok állatorvos és szakártöö sem, plusz a kandúrok egyszer összeszedtek bolhákat valami madárfészekbööl és a szomszéd lány már átrágta magát lépcsöözetesen a bolha elleni dolgokon és neki is ugyanaz vált be, amit a mi pindurkánk kapott a menhelyen, így a momentán túl sok új dolog mellett egyelööre nem gondolkozom, hogy kísérletezzek.

14801. 6a4b267102 (válaszként erre: 14798. - Csgybzs)
2014. nov. 14. 16:26

A belsöö udvar zárt, a fennálló réseken a hatkilós kandúrok sosem jutottak ki, a mi kis 3kilós manöken-alkatú királylányunkat a hámmal tanítani szeretném, mert nem lehet késööbb mindig rajta a szemem. A kandúrok nagyon jól vannak, bár az egyik kölyökkorában megcsúszott egy vékony korláton, azóta is óvatosak, mikor én vittem a kislányt, csak apránként fedezgette fel (jajjdeééédesen szunyókál épp egyik itt-másik ott), de a miénk kisebbeket tud csak ugrani, viszont mindenhol fel- és be tud mászni... van egy matracunk a szekrény mögött, a szélén mókus módjára felmászik, míg a fiúk sértöödötten-kérdöön néznek rám, hogy öök miért nem... a saját ajtónk és a bejárati másfél emelettel lejjebb itt van, vigyázni tudunk, hogy lépcsööházon keresztül ne menjen ki, de ha belülrööl neadjisten a fööbérlöö nénink havi stiklibööl elfelejti a müühelyét zárni és a garázsa is nyitva, kijuthat és még a müühely ajtajában van egy leszakadt alsó sarok, ami egy kemény szivaccsal el van torlaszolva, de egyszerüüen a 2%-nak nem akarom megadni az esélyt, ha valaki elfelejt figyelni és kijut, a csajszi ne ismerje meg hol a másik ajtó és hogy az autók nem állnak meg mindig a kedvéért... ezért és foglalkozásképp akartam neki megadni a rendszeres esti kirándulást... mióta miatta zárom a kifelé nyíló ablakot, hogy a belsöö udvarra is csak akkor jusson ki, ha én tudom figyelni, ne tudd meg, mennyi penészt kell alkohollal újra, meg újra legyilkolni, letöröljük az ablakot és 5perc múlva újra párás...tudom, megoldás kell, de 4-6hét múlva újra mindig nyitva lehet és öö is kijárhat oda... de addigis szeretném ööt bebiztosítani, annyira kétségbeesetten tud nyivákolni, vágyik egy kicsit kifelé is a 35négyzetméterbööl, közben rájött, honnan jönnek be a fiúk és látja az ablakból a szuper kis "játszóterüket", tudom, van, mikor a lakásban tartás jobb, de a menhelyen is volt kijárókája, egy belsöö megérzés alapján nem érzem úgy, hogy ezt vele megtehetem, hogy bezárjam...

Tényleg a legjobbat szeretném neki, de ha már öö így van beállítva, gondoltam, fontos megtanítani erre-arra, ha úgyis vágyik kifelé, tanulja meg azt is, hogy hogy jut vissza a meleg ágyba és a fránya Royal Canin-adaghoz (éjszkára már csak a porta21 marad a tálban, olyankor bezzeg megeszi)... értem, amit mondasz, csak látom, miben ügyes, de hogy ez a néhány "talentum" ne a kárára váljon, jónak láttam így, ahogy... szép álom... majd talán néhány nap után újra próbálunk egy apró lépést, mondjuk megint egy óra hám itthon, de most kap majd töölem tablettát, meg bolhacseppet, legyen ideje kisértöödni... (mikor elhoztuk, épp bolhacseppentve volt és az érkezésünk elöött is egész nap morci volt a menhelyen)

14800. 6a4b267102 (válaszként erre: 14797. - Csigusz 79)
2014. nov. 14. 16:03
Kedves, hogy vígasztalsz. Kicsit megtorpantam a hámmal... pedig szívesen vinném rendszeresen, max csípöös télen nem... de igen, azon vagyunk: "megtanuljuk egymást"...
14799. 6a4b267102 (válaszként erre: 14796. - 99279bb06f)
2014. nov. 14. 16:01

Köszönöm!

Olyan könnyüü volt egyébként ráadni, hogy már azt hittem, ismerte (az otthonba kerülés elöötti eseményekrööl nem tudunk semmit, egy dobozban volt 3 kölykével), természetesen volt jutalom érte és itthon egy órát volt benne...úgy tüünik, hosszabb idöö kell az ilyesmire...pedig egész jól indult...olyan borzasztó sokat olvasok a macskákról, erre pont ezt nem...:(


Nagyon okosak... és szerencsére akiket kiengednek az utcákban (meg kis édes macskaköves sikátorokban), nagyon barátságosak...legalábbis ha sétálok, akkor bújnak, de persze én nem macska vagyok. Lehet érteni... hajaj! Most Newton pozitív értelemben teljesen megváltozott, biztos érezte, hogy a kislányra nehezteltünk egy picit (természetesen egyben módfelett örülünk, hogy meglett), no kérem, ez kellett csak... megjelent a játék, a labdázás, a fel-felfelé kanyarodó farok, ma már egyik a párnámon, másik a szekrény tetején aludt egy idööben!!! most is egymásnak ugranak kis karom nélküli püföléssel(egyre édesebb), de már játékosabb... és újra hallom Newton gyomormotorját ezerrel búgni:) és a picilányom nem fordul el töölem, ha látja, hogy mást is simogatok... alakulunk, hála Istennek, vagy bárhogy hívjáknak.


Volt alkalmam szemügyre venni a keresésnél segítöö kiskandúrt is, szépen férfiasodik, sokat nöött már, nagyon édi, de eddig mindig elszaladt.


Holly meg megint bújik, pedig féltem, akkora sértöödés lesz hogy elöölrööl kezdhetjük a közeledést... mikor egy utcai lépcsöön szaladt fel elöölünk, olyan egyértelmüü volt, ahogy visszafeleselt...


Természetesen vigyázunk a kijárattal, de ez már automatikus, mert a fiúk régóta szeretnek ott próbálkozni mindenféle manipulatív nézéssel a kaland érdekében...

14798. csgybzs
2014. nov. 14. 09:10

Nem egészen értem. Ha csak a belső udvarban lehet, akkor én nem is vinném kintebb. Ha egyszer ki fog szökni esetleg úgysem lesz mérvadó, hogy azt az x méternyi területet már látta párszor. Sőt így, hogy kiviszed, talán még kíváncsibb is lesz.


És azt is vedd figyelembe, hogy nem minden cica szeret kijárni (hiába levegőztetné az ember), mert nincs rá igénye. Nálunk Panni max. napi 1-2 percet hajland kint lenni a teraszon. Nyáron talán többet.

14797. Csigusz 79 (válaszként erre: 14795. - 6a4b267102)
2014. nov. 14. 00:17
Ne hibáztas magad! Majd megtanuljátok hogy jó legyen mindenkinek.Ehhez idő kell és Zulunak igaza van,otthon is legyen rajta a hám hogy szokja.
14796. 99279bb06f (válaszként erre: 14795. - 6a4b267102)
2014. nov. 14. 00:01

Nem csináltál semmit rosszul, mert szerintem sincs az a szoros hám, amiből ki nem tudná magát dobni a cica. Ezért kell szoktatni hozzá. Ez nem egy alkalom, ez hetek legalább. Amikor feladod a hámot, akkor egy kis jutalomfalat. Otthon a lakásban is legyen rajta (a póráz ne, de a hám igen), hogy szokja.

Örülök hogy meglett!

Ugye, hogy milyen okosak a cicák? Nekem is keresik egymást, megmutatják nekem, hogy melyik hol van...stb. Lehet érteni, hogy mit mondanak, ha odafigyelsz rájuk.

Az is szerencse volt, hogy nem bántotta egy cica sem őt.

Lehet, hogy most már - miután megúszta épp bőrrel - meg fog próbálkozni kijutni! Tartsd szemmel, ha nyílik az ajtó.

14795. 6a4b267102
2014. nov. 13. 23:54

Megvolt a mai szívbaj...senkinek nem kívánom... szép idö... praktikus, hogy elkezdjük a hámot, a téli bunda hadd tudja, hogy milyen lesz a tél, sööt, ha a belsöö udvarból netán kijut egy müühelyen és egy garázson keresztül, mire kijárós lesz-csak belsöö udvarba egyedül-, merthogy évi kétszer jönnek munkások és ki még nem jutottak a szomszéd ciccek, de egyszer láttuk, hogy nyitva maradt a munkások ajtaja, így százszor mondjuk nekik, DE... ha netán mégis kijut, megtanulja, hogy az ajtó nem fél tööle és ezért vigyázni kell és megtalálja a mi utcánkat... logikus nem? Hát az elsöö autó alá becibálta magát és kiszakította magát a hámból... pedig itthon kipróbáltuk az apropóból, mert elsööre túl szorosnak láttam, aztán kicsit lazítva próbálva kibújt itthon is, hát visszábbvettem... és a lépcsööházban még ment a dolog...mindenkihez böögve odamentem, részegnek-boldognak-boldogtalannak megadva a számom, jártuk az utcákat a leányunkért, mejd hazajöttem pisilni és felrakni a netre, de épphogy betöltötte a képet egy oldalnál, már hívott az "apu", hogy INGÀVAL! megtalálta...meg a szomszéd cica segítségével aztán... az inga megmondta, merre és honnan ne menjen tovább, erre meglátta a szomszéd utcai cicust és megkínálta jutalomfalattal, de az nem foglalkozott vele, csak nézett, nézett...egy terepjáró alá... Holly meg felmészott a motorba, így hiába játszottunk neki a kedvenc tollával, az "ismeretlen" fiúcska figyelte a madártollakat, Holly meg bebújt, ha közelebb mentünk...hívtuk a tapasztaltabb cicatarto szomszédlányunkat, mert öö kedvesen tudta hívni, én meg idegesen az aggódástól...életemben elööször fetrengtem autó alatt...aztán másfél óra után néhány nézelöödöö elvezetett a kocsitulajhoz, csengetett a párom zavarában "elnézést a késésért"-köszönéssel és felnyitották a motorháztetööt, aztán az autó alatt a párom volt ügyeletes épp, lenyomták neki a cicát, elkapta, az szétkarmolta ööt, tiszta olaj még a bundikája.... és behozta volna a bajárati ajtón, de vki azt bezárta, nem volt nála a kulcs és elööször hallottuk Hollyt igazán nyávogni...eddig csak rövidke, "staccato" "á"-val jelzett, most sírt, mert még sokáig nem szeret ölben lenni és élvezte, hogy kint már heten rimánkodnak neki (a kocsitulaj is cicás, itt minden második lakásban van cic) és új terepen van....aztán bejáratihoz szaladtunk, aztán lépcsöön fel és itthon leült, kicsit tudva, hogy risszat csinált és ült minden csalafinta kis bájával nézve...


Tudomtudomtudom, rosszrosszrossz anya vagyok, szidjatok le nyugodtan és nyugodtan vágjátok a fejemhez, mekkora hülye és tudatlan vagyok, de légyszi azt is, hogy miért és hogy kellett volna és hogy kell ezután...annyira logikusnak tartottam az érdekében néha kint lenni, mert a tenger miatti hanza-páratartalom miatt itt nincs! lehetööség ablakot zárva tartanom, ami kifelé nyílik, tehat háló kizárva, egyéb barkácsolt külsöö keret hálóval szintén, mivel müüemlék... a belsöö udvar egyébként is jó a szomszéd cicuknak és nekik biztonságos, nem is ismernek autót...csak ha bármi folytán az én kis soványka tündérem valahol kislisszol, kijut a késööbbiekben, nem akarom, hogy ne ismerje, mivel kell vigyázni... ez egy fokozatos rövid séta lett volna...


Jól elcsesztem valamit... a mosógép meg megy, mert olajosak voltunk-vagyunk, a kincslány meg lepipilte aput, mert nem óhajtotta az ölbenlétet...


és az a hülye hám is... vagy szétnyomja, vagy kibújik a matka..és még utálja is.... pedig éppen olyan szépen felgyorsult a közeledésünk...

14794. 99279bb06f (válaszként erre: 14792. - 6a4b267102)
2014. nov. 11. 15:21

:)

Sípot lehet kapni az állatos boltokban. Kutyáknak hirdetik, de én ugyanúgy a cicákat is azzal hívom.

A nevét meg egy-egy finom falattal "tudatosítottam". :)

Liza cicámon nem volt szinte semmi szőr, mikor ide került (bántották) és az ő szőrméje nem is olyan hegyesvégű, inkább durvának mondanám, hisz még nem váltotta le a teljes szőrzetét. Néhány év múlva neki is hasonlóan szép lesz, mint a többié.

14793. 6a4b267102
2014. nov. 9. 02:43
Zulu, rátaláltam a naplódra, minden gyermeked gyönyörüüséges! De jó is nekik...
14792. 6a4b267102 (válaszként erre: 14790. - 99279bb06f)
2014. nov. 9. 02:09
A jó minööség mit jelent? Hollykának megállt a növekedése, mert korán szült-remélem, ez még nem jelent gyengébb immunrendszert, vagy rövidebb élettartamot-, olyan, mint egy nööiesebb gyerekcica és olyan kölykösen pihés... ha jól vettem ki a szavaitokból(már itt is két nagyon hosszú fórumot végigolvastam), ennek szinte nedvesen fénylöövé kellene válnia, ami egy ilyen faggyúszerüü védelmet csinál neki? Igazából most is nagyon finom a piheszööre, hiába nem látom benne az arcképemet tükrözöödni, el is csodálkoztam, hogy ott némely házicica mennyire különlegesen puha, de akkor ezek szerint ez éppenhogy vitaminhiányra utal? Csak hogy tudjam, milyennek kell lennie, ha jó irányba kupálom ki...
14791. 6a4b267102 (válaszként erre: 14789. - 99279bb06f)
2014. nov. 9. 02:01

Nem vagy semmi...hány macsod(2?) és kutyod(1?) van?

Ez a síp milyen síp? Ès a nevüket hogy tanítottad meg nekik? À igen, ha enni adok, vagy néha hívom, megmaradt a Holly, de ezerféle beceneve van, mert igazából a Holly nekem nem mond semmit és nem azért kapta, mert passzolna (elööször azt hittem, HOLY, ami inkább ráillik, olyan kis törékeny szelíd pihe, ha épp nem "vadászik"), hanem mert 3kölykével került a menhelyre és lett mellé Molly, Dolly és Jolly Jumper, aki végül valamiért Lolly lett, persze a picik már nem voltak a menhelyen, errööl csak véletlen egy netes újságcikkben olvastam kinézés után, mikor alig bírtam a hazahozást kivárni és 2óránként figyelgettem az aktualizálatlan adatbázist, hátha csoda történik és feltöltik a képét. Azaz nem túl következetes sokféleképp becézni, mégis úgy érzem, hogy tökéletesen tudja, ha hozzá beszélek, de minek is magyarázzam Neked, hogy a telepátia müüködik... a szomszéd frakkos már 5perccel azelöött átjön hozzánk az ajtónkban toporogni, hogy megérkezne a pótapu, pedig olyankor még bööven lépcsööházon, mi több, utcán kívül csücsül a biciklin...nekem meg sokszor akkor kopogtat az ablakon, mikor késöö éjjel lefekszem és gondolok rá, hogy de jó lenne megölelni...

14790. 99279bb06f (válaszként erre: 14787. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 22:56
Az egészséges cicáknak, jó minőségű, valódi szőr kabátjuk van - nem fáznak! :D
14789. 99279bb06f (válaszként erre: 14786. - 6a4b267102)
2014. nov. 8. 22:54

Igen kijárnak. Vettem nekik és a kutyáknak egy nyaralót pár éve. :)

Mindegyiknek megtanítottam a nevét, hogy ne tudja más odacsalni magához, mert egy cic-re nem megy egyik sem. Védekezésül kell ez.

Név szerint tudom őket behívni, vagy síppal.

Ha néhány percig nem jönnek, akkor meg a kutyát küldöm ki, vagy a másik cicát, hogy hívja haza. :)

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook