Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
14908. Csigusz 79 (válaszként erre: 14907. - 6a4b267102)
2014. dec. 14. 18:43
Nem semmi :-/
14907. 6a4b267102 (válaszként erre: 14906. - Csigusz 79)
2014. dec. 14. 18:42
jó, lehet, hogy 90ezer, nem ismerem az akkori árfolyamot, de 300eurót mondott. Gondolom, bent is kellett hagynia, de ezt nem részletezte, csak a problémát. Holly elsöö dokilátogatása is 70euró volt velem, plusz a taxi. Kapott 3 szurit, meg egy általános vizsgálatot kértem, mert még frissen hoztam a menhelyrööl. A második már csak 30-két szuriért extrák nélkül.
14906. Csigusz 79 (válaszként erre: 14905. - 6a4b267102)
2014. dec. 14. 13:49
100 ezer forintért? apám :/
14905. 6a4b267102 (válaszként erre: 14904. - 99279bb06f)
2014. dec. 13. 18:03

Ezt tavaly mondta az orvos! Szerencsére a gazdija nem engedte, de az akkor egy nyílt seb volt, gondolom, kicsit komolyabb volt, nem "csak" a szalagszakadás, kb 100000Ft-ért sebészkedték meg.


Most jobban van, csak ugye terheli az ízületeit és ez a szél is rátett, így kicsit bágyadt volt... Olyan aranyos volt elööbb Hollym, Newton mindig az öö hordozókosárkájába vackolja magát, ha szeretné, ha nyugton hagynánk, míg fájt neki, gyakran átjött, de mostanság nem rosszalkodott, csak bágyadt szemecskékkel bebattyogott a kuckójába, erre most, hogy hazajövök és a Leányom nem volt kint jó ideje, jött nyafogni a kosárkába kukkolva... Annyira ééédes:) Általában szekálják egymást, meg mutogatják, ki tud nagyobbat ugrani, ijesztgetik egymást, de azért hiányzik a másik:)


Nno megyek tollszerzöö körútra, mert szétrágta a kedvenc játékát...

14904. 99279bb06f (válaszként erre: 14903. - 6a4b267102)
2014. dec. 13. 15:34
Szegény cica, és miért nem lehet sínbe tenni, vagy valamit csinálni vele? Miért kellene egyből elaltatni? :(
14903. 6a4b267102 (válaszként erre: 14901. - Csgybzs)
2014. dec. 12. 13:35

sajnos kiderült a baj:(((


A szomszéd lánnyal ritkán találkozunk az ablakban, de már 2 napja nem láttuk a fiút, sikerült rákérdezni, mi van vele... tavaly egyszer valahol az udvarban volt egy balesete télen és sántikálva-vérezve ment haza, a szalag elszakadt és kérdezte a dokit, mit lehet ilyenkor tenni, erre öö: "el lehet altatni, vagy szenvedni fog" (a párom erre: "a doktornööt kéne elaltatni"), de nem akarta elaltatni, kis egyéves aktív fiúcska... aztán a doki jó drágán megtoldozta-foltozta, utána mostanáig semmi baja nem volt,messze határon híres az étvágyáról:), de most azt mondta a szomszédlány, hogy lehet, a másik szalag is elszakadt, mindenesetre túlterhelte az ízületeit és fájdalmai vannak, aznap épp adott neki fájdalomcsillapítót, bár tartott tööle, hogy nem jó ötlet, mert járt-kelt újra és pihennie kéne. Aznap éjjel nálunk aludt, bevackolta magát Holly hordozójába kis bágyadt szemekkel, aztán egész éjjel dorombolva aludt, legalábbis szerintem, mert 3-ig ébren votam és utána is 3x felébredtem. De alvás elöött még extrém okos cukifejjel nézte, hogy játszom Hollyval és nem sokat mozgott, de eléállt:D.


Az alom...most kezdünk bio almot használni-a tüsszögés miatt-, annyira még nem lelkes a leánykám, ezért inkább kijár a fiúk almához a teraszra (vagy a régi fajtát használja egy kisebb alomban), de mikor reggelente egy kis dombért megdicsérem, úúúúgy nyomja a kis fejét a kezemhez, mintha határtalanul büszke lenne magára:), egyébként jelenthetem, ez valami fantasztikus faforgács-illatú és használat után is max ezt lehet érezni, mást nem.


A Porta... a lányunknak nem kedvence, de megeszi, mikor már a RC-t kiválogatta, a vegán szomszéd fiú meg eddig csak RC-t volt hajlandó enni, de múltkor odajött, hogy mit adok Hollynak és kért belööle!!! A szomszéd is örül, mert nyilván ö is jobban szeretné, ha kicsit húsevööbb lenne...:)

14902. 6a4b267102 (válaszként erre: 14901. - Csgybzs)
2014. dec. 7. 22:59

náluk nem jártam alomnézööben:), de nálunk igen. meg a kitett kilépöö is friss volt...és nem öblítöövel, hanem illatmentes bio mosószerrel, szóval...

ami a méretet illeti, a teraszukon ekkora, csak fedetlen.


Bár közben van sejtésem, kísérletezem a kisszemüü csomósodó almokkal és ez is úgy porzik, hogy leánykám megint tüsszög. Ez a mellépipi nálunk is úgy történt, hogy a fele még belement a dobozba, gondolom, kiszaladt levegööt venni. Holnap jön a postával egy újfajta és megmentem... Mellette fél méterre kitettem nekik egy újfajta rossmannos növényi bigyóalmot, senkinek nem jött be... természetesen mutogattam, mi ez és beleültettem ööket, de mindenki tekert, mint valami gyalogkakukk. Bár az alternatívákat másik alomdobozban nem szeretném egyelööre feladni, mert ha valami bio és nem terheli a légzööszerveket, valamint nekik is megfelelne, akkor váltanék, de mivel így kicsit drága, a próbálkozás lassanként fog megvalósulni. Természetesen az Aldisat is kipróbálom majd, csak kicsit messzebb van és arra nincs busz, még nem volt idööm beiktatni az utat.

14901. csgybzs (válaszként erre: 14900. - 6a4b267102)
2014. dec. 7. 18:34
Az alom mindig tiszta, elfér benne? Én ezt is megnézném...
14900. 6a4b267102
2014. dec. 6. 13:42

Kedves Mikulást Nektek!


Gyarló ágyelööremelegítöö ("aztán mehetsz, mert odébbrúglak"), alompucoló, húsadagoló mivoltom ujjong szolgasorsi örömében, mert Mikulás napján a világ legfélénkebb macskája engedte magát több percig simogatni és még némi dorombolással is megszánt...éjjel meg ketten(a két bátor) veszekedtek a lábam végéért, mire megfordultam, mert a lábujjharapásra félek, hogy álmomban rúgással védekezek (vagy épp könnyebb legyen a veszekedést a félelmetes mutatóujjam emelésével szükség esetén csitítani), erre vagy a párom bokájára kényszerültem hajtani a fejem, vagy beljebb rúgták a nyakamba... úgy 6x volt szerencsém felébredni...milyen vonzó is a frissen cserélt ágynemüü...


Ja és a cicakló elé terített "kilépöö" sárga volt reggel... a szomszédnál ezt mostanában folyamatosan csinálja az "uralkodó", de most minket is megtisztelt bizalmával. Már vagy 2 hónapja ezt teszi, de állítólag csak féltékeny... mit gondoltok, ne vigyem el sutyiban orvoshoz csupán megnézetni? 2évesen Royal Canin és Félix alutasak etetése esetén (meg egyébként tolvajkodik mindenhonnan) máris húgyúti problémája lenne? Mondjuk orvosi szemmel már elég gombóc, remélem, nincs baj és tényleg csak féltékeny... apropó gombócságának az is lehet az oka, hogy Newton sportok szemszögébööl amaz a "sakkos természet", a kis fizikus simán csak nézi, aztán kitalálja, honnan jön a mozgató eröö és csak akkor jön közelebb, ha nem jön rá... nem könnyüü megmozgatni... de otthon hagyják a tesójával száraztáp mellett és a tesót ellööki, az meg hagyja...:(((((( most nálunk is kalózkodik, ha csak talál valamit, úgy szeretem, szívesen adom, imádja a bio és gabonamentes dolgokat is, amiket a leánykánk bizony messzre elkerül, 1-1 szemnél többet viszont említett okok miatt nem merek neki adni, azt is csak olyankor, mikor látja, hogy az enyém kap, nehogy szomorú legyen...

14899. Csigusz 79 (válaszként erre: 14898. - 6a4b267102)
2014. dec. 5. 20:51
Még nem láttam :-DD
14898. 6a4b267102
2014. dec. 5. 20:21

bocs, ha vki már ismerte, de a videó még a mi kis törpedlinket is megigézte:)


[link]

14897. Csigusz 79 (válaszként erre: 14896. - 6a4b267102)
2014. dec. 5. 17:47
Szép cicó :O)
14896. 6a4b267102
2014. dec. 5. 17:39

[link]


sajnálom szegényt, de ugye milyen édes a pofija, ahogy bambikán néz és kidugja a nyelvét?

14895. Csigusz 79
2014. dec. 5. 16:33

[link]


Jó sokára került elő a cicc,de előkerült! :-)

14894. Csigusz 79 (válaszként erre: 14892. - 99279bb06f)
2014. dec. 4. 21:08
Milyen érdekes,te is mikor a cicót haza akartad vinni akkor meg már nem találtad,az ember mikor elhatározza magát akkor tűnnek hirtelen el.Furi nem?
14893. Csigusz 79 (válaszként erre: 14891. - Tejespite)
2014. dec. 4. 21:07
Jó lenne ha előkerülne.
14892. 99279bb06f (válaszként erre: 14891. - Tejespite)
2014. dec. 4. 20:52
:( Pedig már beleélted magad, hogy új gyerek lesz. Talán még előkerül.
14891. Tejespite (válaszként erre: 14889. - Letihill)
2014. dec. 4. 07:31
Az éjjel a nagy cica (akinek pedig két gazda-családja is van!!!) itt aludt a mi asztalunk alatti széken a ház előtt, a kicsi sehol :-( Abban bízom, hátha sétálgatott a kicsi mikor a nagy épp nem volt itt és meglátta az akinél előtte lakhatott, lehet, hogy volt gazdája ls hazavitte. De akkor hogy került ide?
14890. letihill (válaszként erre: 14877. - Pndi)
2014. dec. 3. 23:21
Szerintem se engedd ki mert én úgy tudom a bajusz az kell a tájékozódáshoz.Bajusz nélkül meg ugyebár nem tud.
14889. letihill (válaszként erre: 14888. - Tejespite)
2014. dec. 3. 23:19
Ne félj kicsit hidegebb lesz akkor majd előkerül.Nagyon picike mint írod 8hetes ha lehet,ne hagyd kint a hidegben,majd összebarátkozik az őshonossal.Csak legyen már meg!!!
14888. Tejespite
2014. dec. 3. 20:09
Hááát azt hiszem naz élet megoldotta. Az este kikéredzkedett, a pártfogója már várta, és ugrottak be az asztal alá aludni. Mielőtt mi lefeküdtünk, kinéztünk ott voltak. Azóta nem láttuk, semmit nem tudunk róla. A másik macska "nagyszülei'-vel beszéltem, mondták, hogy az övéké volt ott ma enni, de a kicsi nem volt vele, ők még 1x sem látták eddig. Azt nem írtam eddig, h a nagyszülők a múlt héten nem voltak itthon, így ott a nagy cica nem kapott enni, lehet, ez is oka volt, hogy ideszokott. Csak hogy a kicsi honnan jött, továbbra is kérdés. Szombaton hazajöttek, így mostmár tud oda is menni enni, így kevesebb időt töltött itt a kicsivel. Ma meg már csak 1x láttam, délután erre sétálni, de a kicsi nem volt vele. Azt sem értem, hova mehetett a kicsi, mert amikor az előző napokban is rövid időkre elment a nagy, a kicsi itt volt. Vagy mielőttünk vagy a közvetlen szomszéd előtt. Annyira hideg nem volt az éjjel, hogy megfagyott volna, nem beszélve hogy akkor itt lenne. Morbid gondolat, de már mindenre gondoltam. Na, majd látjuk azért köszi a tanácsokat majd jelentkezem ha van fejlemény
14887. 6a4b267102 (válaszként erre: 14885. - Tejespite)
2014. dec. 3. 16:56
Majd mesélsz, hogy mi lett a folytatás? Szorítok/(unk?), hogy újra megtaláljon a pici!!!
14886. Csigusz 79 (válaszként erre: 14885. - Tejespite)
2014. dec. 3. 16:32
Szerintem is fogadd be :-) összeszoknak hamar,majd meglátod :-) biztos hiányzik a nagy cicódnak a játszótársa de megfog barátkozni a kicsivel.
14885. Tejespite
2014. dec. 3. 12:59
Az este kikéredzkedett a kicsi megint, a szomszédé itt várta az ajtó előtt. Kiengedtük persze, és mentek is a szék alá. Reggel már nem voltak ott, és azóta se láttam egyiket sem. Beszéltem azzal a szomszéddal aki a nagyot eteti (mert nem az övé - hogy még bonyolódjon a helyzet -hanem a fiáéké a nagy (aki pátyolgatja a picurt)a fiáék is itt laknak a közelben, és ennek a cicának az a szokása, hogy mikor a saját családja megeteti, azok elmennek dolgozni, átjön ide a 'nagyszülőkhöz' és itt is kap enni. Nos, a nagyszülők mondták, hogy az övéké tehát a pátyolgatós volt ma enni már náluk, de a kicsi nem volt vele, ők mondjuk nem is látták a kicsit soha, mert oda nem mentek, csak a közvetlen szomszédunkba, ahol én felfedeztem őket és ide hozzánk. Szóval fogalmam sincs hol vannak, majd megoldódik, Mindenesetre ha visszajön a kicsi, befogadjuk.
14884. csgybzs (válaszként erre: 14879. - Tejespite)
2014. dec. 3. 11:47

Ez teljesen természetes reakció. Nálunk is ez volt, mikor befogadtuk a Kicsit. Három nap múlva együtt bandáztak.

Nagyon kellene a pindurkának most a meleg és a törődés, ha meg tudod oldani szerintem fogadd be! Az őshonos majd megszereti és keresni is fogja! Adj nekik egy kis időt.

14883. l.luiselotte (válaszként erre: 14879. - Tejespite)
2014. dec. 3. 11:19

Elnézést kérek az anyáktól, de ez olyan, mint amikor állitólag háború után több fiú születik.


Sok sikert és örömöt az újdonsághoz, majd tegyél fel képet.


Édesanyám lakásában ( 3 éve meghalt ) a maradt a most 16 éves kandúr, és 2 éve bedobtak egy kismacskát. ( adatlapom 2-3 sorában a középső kis fehér arcú ) eleinte mindig verekedtek, de bizony télen a gáz mellett összeszoktak, mert csak egy helyen fűtöttem nekik az egyébként üres lakásban.


A tél vagy hideg majd összehozza a Tieidet is.

14882. 99279bb06f (válaszként erre: 14879. - Tejespite)
2014. dec. 2. 22:02

Nem hiszem, hogy rosszul látod a "bánatos szemét", mert inkább azt figyeli, hogy milyen kis ügyes ez az új "tesó".

Maradjon nyugodtan, nem lesz semmi gond, az öreg cicád nem fogja rossz néven venni az új családtagot, ha a gazdi az új kis jövevényt örömmel és szeretettel fogadja! És hidd el, hogy jobb a te lelkiismeretednek is, ha nem hagyod kint és nem fázik meg.

Ha nem bántják egymást - márpedig NEM! Akkor el is van fogadva az új gyerek!!!

Sok örömöt kívánok a gyarapodott családnak! :)

14881. 99279bb06f (válaszként erre: 14877. - Pndi)
2014. dec. 2. 21:58
Igen, úgy működik, mint a mi hajunk. Potyog kb. 2 hetenként, és újra nő. Már kellene lennie kis bajuszkáknak neki.
14880. 99279bb06f (válaszként erre: 14875. - 6a4b267102)
2014. dec. 2. 21:56
:) Használhatod a macskádat nyugodtan vekkernek! :)
14879. Tejespite
2014. dec. 2. 21:12
Bizonyára emlékeztek, hogy írtam a cicánk balesetéről. Furcsak dolgokat produkál az élet. Pár nappal később a szomszéd lakás előtti fedett teraszon a széken üldögélt az egy másik szomszédunk cicája összegömbölyödve, rajta ugyanolyan pózban egy ici-pici cica. Pont olyan mint a nagy, azt hittük a gyereke, mert elég termékeny cica. Aztán kiderült, h semmi közük egymáshoz, csak a nagyban feltámadhatott az anyai ösztön és melegítette a kicsit. Nekünk van egy cica, akit évek óta etetünk, kóbor cica volt, ennek most hosszú a története, ebből a szempontból nem lényeges. Annak naponta 3x adunk enni, az ajtó elé. A szomszédnál alvó nagy cica ezt megneszelte, és "átköltözött" a kicsivel hozzánk, ami azt jelenti hogy a házunk előtt van egy rozoga asztal, ami alá 2 műanyag szék van betolva, viaszos vászonnal letakarva székestől hogy fedve legyen az is, és a székek ki vannak bélelve meleg, rossz ruhákkal, a mi cicáink szoktak ott aludni. Nos, a szomszéd cica ott tanyázik most a picivel, és amikor adjuk a kóborkának a kaját ezek rögtön leugranak és jönni akarnak ők is enni. Hát ennyit már nem tudunk etetni sem, a szomszéd macskájának végülis van gazdája. Ha elzavarjuk, akkor nem lesz aki melegen tartsa a picikét, és ebben a hidegben megfagyna. Tegnap beszökött a picike (kb 8 hetes lehet) és az ajtó melletti felmenő fűtés cső alá befeküdt és a pici mancsaival átölelte a csövet. Ma mikor kimentem nem volt mellett a nagy cica, egyedül didergett a széken. Behoztam.Órákon át aludt egy zugban, aztán az ajtóhoz ment. Szabályosan kikéredzkedett. Honnan tudta?? Aztán visszajött, és akkor szembesült egymással a pici és a mi másik cicánk, aki anno együtt jött ide az balesetessel, amint már említettem. Bocs, de tudtok egyáltalán követni? Mert igen bonyolult. Most ott tartunk - mindez ma történt - hogy a 2 cica szembenézett egymással, megszagolták egymást, egy darabig távolról méregették egymást, majd a mi régebbink elkezdett fújni a kicsire, minden mozdulatát figyeli. A kicsi meg felfedezte a nagyok játékát azaz egy gesztenyét, vidáman rohangászik vele a szobában, pofozza, időnként szinte mintha provokálná a nagyot, odamegy közel hozzá. A nagy pedig olyan szomorúan néz. Ha nem fogadjuk be a kicsit, meg fog kint fagyni. A szomszédé nincs mindig mellette. Ha befogadjuk, a mienk lehet hogy nagyon megsínyli. Olyan szomorúan ül most is. Ez is érdekes,hogy mennyire anyáskodik felette a szomszédé, de nem tudni meddig marad mellette, és az ő gazdájának a kicsi nem kell, nekik is még ott van a sajátjuk gyereke. Mit gondoltok? Mondja a lányom, hogy a mienk most biztos azt hiszi,hogy az ő társát akivel évek óta együtt vannak, 'lecseréltük' erre, hiszen még csak másfélhete hogy a baleset történt. De ez a kicsi meg most került ide. most kell dönteni felettük
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook