Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
15028. 99279bb06f (válaszként erre: 15023. - 6a4b267102)
2015. jan. 4. 11:58

A gerince rendben van a cicuskának? Attól is lehet furcsa a járása.


Az, hogy az alomtálcában fekszik, ez mondhatom, hogy természetes, hisz lehet, hogy az alom olyan, amelyik finom illatos, vagy simán föld-szaga van. Az is lehet, hogy melege van.

Szoktak az alomba feküdni, ha frissen van betéve. Ez nem gond.


Bevallom, hogy én fürdetés-ellenes vagyok!

Minek fürdetni a cicát -főleg tél kellős közepén-, ha tisztálkodik rendesen?

Lehet, hogy még nem kapott olyan finom ennivalót, még nincs olyan biztonságban, hogy fürdött volna! Várj!!!


Persze, hogy fúj, hisz ők így beszélnek! Mivel új mindenki számára - hát fúj! Nincs ezzel sem gond. Meg fogják szokni egymást. Lényeg, hogy te türelmes legyél, és ne nagyon avatkozz be, csak azzal, hogy gyengéden beszélsz velük.

Hatalmi harc persze lehet - ez a cicáknál a rangsort jelenti. Amíg nincs vér, addig nem kell beavatkozni. Fújnak egymásra, morognak - sokszor ennyi is elég. Majd meglátod, hogy alakul.

15027. 99279bb06f
2015. jan. 4. 11:50

"mikor kasztrálni akarták, gyorsan vissza is varrták, mert kiderült, terhes'

Kasztrálni a fiúkat szokták, nem? :)

15026. alfoldi13
2015. jan. 4. 10:42
majd lefényképezem az egérrel mert sose eszi meg
15025. alfoldi13
2015. jan. 4. 10:41
a mi cicánk el el egerészik a spejzban
15024. Tejespite (válaszként erre: 15023. - 6a4b267102)
2015. jan. 4. 10:32

Szia, én erre a menhelyes dolgokra nem tudok mit mondani, mi egy kisvárosban élünk ahol állandóan van - sajnos - kóborcica, és nekünk mindig olyan volt, egyszerűen csak jöttek. Volt aki mondta, nyilván megérzi a cica, hogy nálunk jó helye lesz, de szerintünk az épp aktuálisan ottlévő cica tudatta valahogy a kóborral, hogy ide jöhet. Most tudom, ez sokak számára bután hangzik, de volt olyan eset, hogy szinte biztosak voltunk ebben. Pl. volt pár házzal odébb egy cica, akit a gazdái ledobtak az emeletről, meg eltörték a lábát szóval sok rossz dologban volt része. Aztán 1x megjelent nálunk a mi cicánkkal, és onnantól kezdve nem tágított, még sok évig itt élt. Van több példa is erre, de most nem ezért írok.

Nekünk is volt már befogadott cicánk akinek olyan volt a szőre, amit írsz, aztán szépen lassacskán megszépült. Az, hogy hogy viselkedik emberekkel, a macs jellemén is múlik, mindegyik külön egyéniség. Én is sokszor gondolom, egy-egy tulajdonságuk láttán, hogy eddig még egy cicánk se csinálta ezt vagy azt. Persze,hogy nem, mert ő más volt. Volt olyan akit nem lehetett egyedül hagyni a konyhában, vagy nyitva hagyni a konyhaajtót mert rögtön az asztalon termett, mindenbe beleevett volna, és volt olyan, hogy ott ült mellettünk pl vendégség alatt amikor a szobában ettünk, a rekamién és eszébe se jutott ételt kérni vagy asztalra menni, de volt amelyik ilyenkor képes lett volna kiszedni a kezedből az ételt. A mosdatáshoz nem tudok mit mondani, mi nem szoktuk őket mosdatni. 1x fordult elő, hogy az előbb említett sánta cica beleesett vhol gázolajba és a lábai, hasaalja csupa olyan lett, na őt meg kellett füröszteni, meg 1x a szüleimnél nagyon-nagyon régen a cicánk 2 hétig nem jött elő, nagyon hideg tél volt, aztán hazajött lógó fülekkel (mind2 füle hegye elfagyott, lekonyult) és csupa fekete olaj meg tudomisénmi volt a teste, őt lefürösztötte nagymamám, betekerte egy törölközőbe és a konyha sparheltre tette száradni (akkoriban ez még olyan volt, hogy a falból jött ki a tűzhely betapasztva és volt egy padkája, arra tettük) úgy túrte hogy na, nem is jött le onnan míg meg nem száradt.

Van egy pár hetes cicánk most, vki kitette az utcára és mi behoztuk, a jelenlegi, kb 4 éve itt élő cica eléggé fújt rá és zavarta, de mostmár inkább játékból fúj és nem bántja, de volt hogy nem barátkozott össze az új cica a régivel, de nem is bántották egymást, szemmel láthatóan távolságtartóak voltak. Szóval majd az idő megadja a választ. Tudom, nem sokat segítettem, de hátha egy kicsit mégis. Szorítunk! A mieink mindig ettek egymás táljából, sőt, hiába adtam a 2 részre osztott tálban külön-külön vagy két külön tálba, az biztos, hogy a másiké jobban érdekelte.

15023. 6a4b267102
2015. jan. 3. 23:13

Ne haragudjatok, hogy... berobbantam a bejelentésemmel a nosztalgiázásba.


Ha megengeditek, azért feltenném a kérdéseket:

-keskeny feneküü a cica, ilyet még nem láttam. Van valami utánanéznivalóm ezzel kapcsolatban? Nem mondták, hogy lenne mozgásszervi baja, de olyan furcsán mozog hátul, a farkát mintha nem tudná felemelni, a töve a föld felé mutat, pedig a simításra elkezd dorombolni, nem tudom, ez-e a törött farok jelenség, de ha vigyáznom kell valamivel, kérlek, szóljatok!

-a menhelyen a szemünk láttára ment el végezni a dolgát, teljesen rendesen, itt meg a fürdööben tettük le a kosárkáját és mikor bent hagytam, hogy körbenézhessen nyugodtan, fél óra múlva pedig megnéztem, mi a helyzet, öö bent kuporgott Holly faalmában teljesen hátul (és nem hirtelen szaladt oda), pedig mikor jöttünk, a szeme láttára pakoltam belööle ki a termést... aztán megint fél óra múlva, mikor bementem, a biztonsági bentonit-alomban feküdt végig... aztán a faalomba ment megint pihenni...

-harmadig kérdés, érthetöö, hogy megfürdetném, de minimum egy finom formában, ennek viszont más oka is van, kicsit olyan a szööre, mint egy parasztház konyhájában lakomakészítéskor a párában táncikáló macskának, az ételminööség miatt érthetööen kicsit durva aszööre, Hollynak extrém pihipuhi, de egy átlag házicicának ennél tisztább érzetüü, legalább fioman valami mosakodókesztyüüvel megmosdatnám, az tuti, hogy hagyja, a simi után kefélgettem és úgy bújt, hogy megintcsak meglepöödtem, mert egy macska bizony nem ilyen... büübájos, imádnivaló és utálnám magam, ha szegénykémet otthagytam volna, ööt nagyon megtépázta a menhelyi lét, de egy macsi nem viselkedik így eddigi szerény tapasztalataim alapján, pláne emberekkel... De milyen szerrel mosdassam meg? Vagy csak vízzel és várjak hétfööig a macskasamponnal, ha nem fürdeti le magát?

-kérlek, szorítsatok és adjatok reményt... Holly kiváncsi, de fújt rá többször is, mikor közelment... mikor DonJuanCasanova-Newton megjelent, rögtön kijött, ment utána, kihúzta magát, aztán megmutatta, hogy öö bizony milyen nööcis tud lenni. Kicsit most fáj a szívem Hollybabámért, de anno Holly miatt fájt Newtonkámért, de talán ez természetes és akkoris pikkpakk összenööttünk. Ugye összebarátkoznak? (A menhelyen persze azt mondták, teljesen egészséges, rendbe van téve, meg azt, hogy öö inkább visszahúzódik a konfliktus elööl és senkit nem képes bántani... de akkor miért fúj, a másikra meg miért mozdul úgy meg? Mindenki kasztrált persze...) Már böögök, pedig Holly(Xena) a fiúkat is rendreutasítja és Newtont letolta másoduralkodónak...

???

-Fontos odafigyelni, hogy a kimosott tálkák is személyre szabottak legyenek és egyik ne egyen a másikéból? (Egyemmeg, milyen éhes volt...)

15022. l.luiselotte (válaszként erre: 15021. - Tejespite)
2015. jan. 3. 22:28
A miénk is ugyanilyen volt, 16 évig része volt életünknek jóban, rosszban, és halálával egy kicsit magunkat is gyászoljuk, én a fiatalságomat, a 2000-es évek gondtalanabb életét, a fiam pedig a gyerekkorának egy részét ( 7-23 éves koráig ).
15021. Tejespite (válaszként erre: 15008. - L.luiselotte)
2015. jan. 3. 21:40
Nagyon sajnálom! Tudom, én is ezt élem át minden cicánk elvesztésekor, hogy velünk volt sok családi eseményen, meg egyáltalán az a tény, hogy ismert bennünket, családtagként élte a mindennapokat, és ilyenkor elvisznek az emberből egy darabot. Nagyon átérzem! Mikor Édesanyám halála után elhoztuk a cicáját, megszoktattuk vele, hogy itt van velünk, ebben a házban, de nem volt nehéz, mert sokat voltunk Anyunál, pár évig élt itt és hasvízkóros lett (nem FIP de hasonló) és elment az is szörnyű volt, mert ő azt az életet is magával vitte amit anyuval töltött.
15020. 6a4b267102
2015. jan. 3. 21:08

Elõtörténet: tegnap voltunk Bad Segebergben, a másik menhelyen, amit meséltem. Laya karanténban van, kb egy hónap még, ki sem jött, nem is tudják még, hogy másokkal elvan-e, de gombás és csak üvegen keresztül láttuk az orra hegyét:(((

Dean nagyon nagy sztriptízt vágott már az üvegen keresztül is, de ott mondták, hogy a netes jellemzéssel ellentétben szeretne sokszor egyedül lenni, īgy a három tesó miatt ne...

Volt, akit lefoglaltak, de egy csomót nem is lehet foglalni, mert azok meg macsnátha-karanténban voltak. Volt vagy 10szoba, de csak napi egybe lehet bemenni, zacsipapucsban, "bemosakodva"(minden ajtó elõtt van fertõtlenítõ).

4cica volt a teremben, amit választottam, Dean kicsit veszélyes a lelkemnek, imádtam, de tud karmolni is, ha féltékeny, vagy sok a simi, ami egy pillanattal elõtte még kötelezõ volt, volt két cuki csaj, de csak együtt, így õk nem jöhettek, meg egy Titus, imádnivaló, hatalmas cirmos, sokat nyávogott... de a kutyoktól is félek, valami hasonló okból tõle is, hiába nem kéne és úgy nem lennék a lakásban nyugodt... pedig a fõnöknõ a szobában osztotta a pofonokat, ez meg mint egy úriember, nem szállt be és nem pancsolt vissza, no az viszont nagyon fájdalmas lett volna, ha igen, izmos óriástigris nagy hanggal...

Máshova nem mehettünk be, így csak néztünk, de úgy nem lehetett választani... viszont a higiénia ellenére Holly menhelyéhez képest ez nagyon szervezetlen és laikus volt, gondolom, mert ezer önkéntes a heti 2-3óráival hetente nem naprakész és macskaegészségbõl csak annyira voltak otthon, hogy betartották, amit az orvosok megadtak szabályként. A szívem azt mondta, menjünk vissza oda, ahonnan Hollyt hoztuk... Egybõl tudták, kiféle a tündérke, akinek tesót keresünk, mert nap mint nap találkoztak vele, azt is tudták, milyen karakter, mit evett, milyen idõs... de ma tele voltak kandúrral és a méretegyenlõség és egyéb elvek miatt lányhoz csak lányt adnak, volt három választás, amit problémamentesnek véltek Holly mellé, egy féléves teljesen félénk, embereket nem ismerõ kislány, egy nyolcéves cirmi, akit aztán pont elvitt egy másik család(de nem baj, mert akkor ez a sorsa, kedvesek voltak, szóval oké), miután már a szívembe zártam, majd egy minden macskától háttérbe vonuló volt, akit szíve szerint az ápolójuk nekünk ajánlott, az embereknek mindent hagy, kis pihenõs gombóc természet, "minden mindegy, amíg simogatsz", valami mûtétet említettek kasztrálással kapcsolatban, amit narkózis nélkül hagyott, olyan kis "meleg vacokban filozofálok"-típus, de nagyon megérdemelt már egy szeretõ otthont... Mikor odakerült, õ is szintén a gyerekekkel, mikor kasztrálni akarták, gyorsan vissza is varrták, mert kiderült, terhes, úgyhogy mégegy almot kihordott náluk, ha jól értem, bár ez fura, hogy úgy volt terhes, hogy közben még hozzá voltak a picik nõve...nagyon szeretem, de nem tudtam, õ-e a mi cicánk (Hollynál is teszteltem egy ráalvással, mert Newtont nem akartam senki miatt elveszíteni...) de az apuka azt mondta, biztos, hogy az, szóval eljöttünk. A taxiban fél órán keresztül 2Miaún kívül egy mukkja nem volt!!! (ügyes cic, épp meg is dícsérem)

15019. 6a4b267102
2015. jan. 3. 20:21

jelentem, ma, 2014. január 3-án délután háromnegyed hétkor egy furi csodabogár kislánnyal bõvült a családunk, kb 4 kiló, de még mérleggel nem stresszelem, két éves, teljesen cirmos, neve:Pütschie (Püccsi):)

Mondanám, hogy egészséges, de van egy rakás kérdésem és aggódom, mert ilyen macska nincs, mindenesetre hétfõn van idõpontunk, de ezek egyáltalán nem orvosdolgok...

Most itt gömbölyödik mellettem és fél kézzel simogatom, de ha lehet, kérdezek, mindjárt írom.

15018. Manómami60 (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 3. 06:41
Nagyon sajnálom... :( A szívem szakad meg, mert tudom, hogy Bubunk elvesztése mennyire fájdalmas volt, pedig ő csak két évet töltött velünk. 16 együtt töltött év után szörnyű lehet elviselni Cicu hiányát...
15017. letihill (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 21:34
Jaj Istenem!Nagyon sajnálom.Gondolj arra hogy jó élete volt máskülönben nem élt volna eddig.Nem igazán tudok mit írni,mert én vigasztalhatatlan voltam amikor a a Lili cicám elment----ilyenkor nem lehet mit írni mondani.
15016. l.luiselotte (válaszként erre: 15015. - 6a4b267102)
2015. jan. 2. 21:32
köszönöm szépen.
15015. 6a4b267102
2015. jan. 2. 21:20
Õszinte részvétem, Luiselotte...
15014. Csigusz 79 (válaszként erre: 15013. - Macsek.)
2015. jan. 2. 18:24
:( ment már el nekem is cicám régen,nem is egy,de a mostani kettő különösen szívünkhöz nőtt,mintha a gyerekeink lennének.
15013. Macsek. (válaszként erre: 15012. - Csigusz 79)
2015. jan. 2. 18:02

Az biztos :(

Én már 3 cicát temettem el, de azóta sem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék rájuk.

Mindhárom halálakor elvitt a szívemből egy darabot. :(

15012. Csigusz 79
2015. jan. 2. 17:30
Rámjött a pityergés :( mikor ilyen történik mindig bennem van hogy enyéim még remélem nagyon sokáig itt lesznek mert ha menniük kell akkor egy részem velük megy :(
15011. Csigusz 79 (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 17:28
Jajj Istenem,részvétem :-((((((
15010. l.luiselotte (válaszként erre: 15009. - 99279bb06f)
2015. jan. 2. 14:55
köszönöm.
15009. 99279bb06f (válaszként erre: 15008. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 14:07
Részvétem Cicu halála miatt! :(
2015. jan. 2. 13:15
Nemiscsak örömet, persze azt is rengeteget. Hanem velünk volt életünk fontos eseményeinél, édesanyám és férjem halálánál, a fiam a megléte alatt ballagott, érettségizett, és szerzett Bsc diplomát. Sokszor elvittük magunkkal kirándulni is, nagyon szeretett autózni.
15007. e55bdb2164 (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 12:50

Fogadd együttérzésem a cicus elvesztése miatt. Kis kedvenceink elvesztése nagy fájdalmat okoz nekünk.

Csak arra gondolj, hogy mennyi örömöt okozott a több mint 16 év alatt.

2015. jan. 2. 12:38
Köszönöm szépen, de ma egész nap nosztalgiázunk.
15005. csgybzs (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 12:34

Fogadd őszinte részvétem. :(

Nyugodjon békében a drága bársonytalpú!

15004. d878fb6317 (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 12:14
Nagyon, nagyon sajnálom... részvétem.
15003. Macsek. (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 11:06
Nagyon sajnálom, fogadd részvétem :(
15002. 3db6a6b87b (válaszként erre: 15001. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 10:26

:( +



már az örök vadászmezőkön játszik.

Lehet az én vörös kandúrommal,ő húsvétkor ment el :(

2015. jan. 2. 10:23

Köszönöm az együttérzést és a jó tanácsokat - ma el akartam vinni az állatklinikára - de hajnalban fél 6-kor csendben elaludt.Kertben fogjuk eltemetni, ma " szerencsére " nem fagyos a föld az ónos eső miatt

Eléggé ki vagyunk borulva, a 23 éves fiammal együtt nőttek fel, l6 év alatt velem is nagyon sok minden tötént, amihez a Cicu is kötődött.

15000. d878fb6317 (válaszként erre: 14999. - L.luiselotte)
2015. jan. 2. 09:04

Én is azt javaslom, hogy nézesd meg dokival.

Szájába néztetek? Egy fájó fog, esetleg kialakult tályog miatt is kerülheti az evést.

Jobbulást kívánok!

14999. l.luiselotte (válaszként erre: 14998. - Letihill)
2015. jan. 1. 21:40

Nagyon keveset pisil, de nagyon örültem, mert ma viszonylag sokat ivott, csak úgy lefetyelte a vizet.

Jó melegen, cca 25°C körüli szobában van, most estére felélénkült. Holnap kipróbálom, amit Macsek mondott azt a szert, és megpróbálok állatorvost keresni.

Különben hosszú élete alatt soha nem volt beteg , ő az egyik legjobb ill. legnormálisabb macskánk, de most nagyon tetszik neki, hogy a fiammal körülugráljuk.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook