Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
15058. 6a4b267102 (válaszként erre: 15057. - 99279bb06f)
2015. jan. 7. 22:53

Már beszéltünk a szomszéddal... direkt nem hagy elööl napközben semmit, reggel mindent megesznek és este kapják a másik adagot, mert különben Newton mindent megenne Oskar elööl ...

Newton viszont máshol is kap vmit és nem tud fogyni, pedig az ízülete miatt otthon kicsit diétáztatják...

Hát ennyi... azt ki kell nyomozni és ahogy mondod, inkább annak az inkognitó-szomszédnak is adni, ha már eteti ööket, hogy legalább hasznosat adjon... bár ha folyton rajta kajtatnánk a cicánkat, megunná és leszokna a micinkrööl:D


Mindenesetre ott szeret napközben aludni a lányunk már a téliszünet óta, de még mindig jobb, mert tudom, hogy ott jobb helyen van, mint egy ismeretlen kitudjahol...csak én nem sokat látom... hmm... nehéz... de látok helyette cserébe szomszédkandúrt... Newton nagyszerüü...ha itt van, az új-egyébként félénk- jövevény úgy produkálja magát, aztán azon a szinten meg is marad, hogy itt pikkpakk otthon fogja érezni magát:))) szegény Hollym...de nem lehet annyira féltékeny sem, mert jóval elöötte kis kegyetlen pini lett, mielöött tesót hoztunk volna.

15057. 99279bb06f (válaszként erre: 15055. - 6a4b267102)
2015. jan. 7. 20:53

Légy erős, és külön adj neki, naponta többször. A szomszédnak meg szólj, hogy a te cicád mást eszik, és adj neki ennivalót, hogy ha odatéved a cicád, akkor etesse meg a sajátjával, ne a másét egye!

Néha keménynek kell lenni, de beletörődnek hamar a tiltásba. Kicsit csúnyán néznek, kicsit könyörögnek, de néhány perc múlva beletörődnek. :)

Attól, hogy számára tilos dolgot eszik, ettől nem lett beteg?

15056. 99279bb06f (válaszként erre: 15052. - Csgybzs)
2015. jan. 7. 20:43
Köszi. Régebben, míg nem volt kertünk, addig vettem én is nekik, csak már elfelejtettem, hogy abból van. :)
15055. 6a4b267102
2015. jan. 7. 20:22

tudom-tudom, a szomszéd macsija meg anno nálunk aludt, azt tudtam, hogy ebbööl lesz még karma, de milliószor átbeszéltük, még örült is a szomszéd, mert Oskar elvette Newtontól a helyet és örült, hogy szabadon járkálhatott legalább nálunk, az ablak meg öösz végéig folyamatosan nyitva volt, sokszor télen is... Ja és Oskar meg úgy alszik nála, hogy öö meg a lakótárs macskája... grrrrrrr....


De oké, hogy valahogy még kihúzom Püttschie maradék 7és fél hetét, de mit csináljak azzal, hogy a Pillangám két pofára zabálja a szomszédban a RC-t és én egyrészt azt gabonamentessel kevertem, eddig még jó volt, másrészt már azt sem fogadja el nedveset, amit eddig végre kitaláltunk egy tortúra után... egyedül egy kiegészítöö nedvestápért lök le már a konyhapultról, de az csak kiegészítöö és megfizethetetlen hosszútávon....


és nem hagyhatok csak úgy kint neki (eddig mindig volt etetési idöö) szárazat, mert ha belopódzik Newton, aki ha nem nálunk, akkor sokszor a hidegben tanyázik... akkor öö eszi meg az én macsim kajáját és csodálkozik majd a szomszéd, hogy most meg megint hízott és viheti mégis müütétre az ízület-/szalagproblémájával...

15054. 6a4b267102
2015. jan. 7. 19:58
bocs a hibákért, kicsit felhúztam magam
15053. 6a4b267102
2015. jan. 7. 19:58

Sziasztok! Volna egy kérdésem, mi a véleményetek?


Hallottam már ilyen büntirööl...az azért volt, mert ha még Newton felnööt madarat cincált volna haza, az rendben, de a fészekbööl kimacerált kölyöknek esélye sincs, így a gazdija 3napig bezárta.


Hollyt a tapasztalatlan mivoltom miatt jól elkényeztettem és úgy elszemtelenedett, hogy egy ideje úgy átjár Newtont kitúrni az egyetlen emeletérööl, elfoglalja a kosárkáját is és Newton egyrészt kint a hidegben van, vagy ha nem húzza meg magát a másik 2 emeletükön (kicsi lakás,nem kell az emeletekbööl félreérteni), az ott egyáltalán nem félénk Oscar megharapja... Holly úgy gondolom, ott lopja a RC-t, mert a fiúk fogytak, pedig itt is nassol a valaha dundibb, enni se jön haza a lányom-tehát tuti itt van a kuty elásva, ugyanis rám megvetööen néz, hogy gabonamentes jó minööségüü nedves tápot szervíroznék neki, úgyhogy ha este hazajön, bezárom és jön a hisztije, hogy kimenne... Nem zárhatom ki, a hidegbööl idemenekült szomszéd macskáját meg be nem zárhatom, nyáron más volt, de télen nem az udvart füütöm...ráadásul ha nyitvahagyom az ablakot, Püttschi is elööbb-utóbb felfedezi és idöö elöött nem mehet ki...


Az "apu" nem tartotta be a nyolc hét bezárást("mert öö okosabb a rizsázó menhelyi cicaápolóknál és én is csak össze-vissza olvasok minden marhaságot") és lopva-lopva kiengedte a harmadik héttööl (maga mutatta meg neki a billenööajtót...), aztán már én sem tudtam mit tenni, aztán jól rászokott, hogy hiába hívom, már se kaja, se játék, semmi... éjjel persze aztán nem engedek, nem mehet ki és mindig boldogan alszik velünk, tehát nem az a helyzet, hogy nem szeretne minket-legalábbis már csak remélni merem-, tudom, ez most jó el van szúrva... megoldás az, ha nem engedem ki itthonról pár napig? A másik cicáknak sem jó, nekem sem jó, önzöö is vagyok, mert hiányzik is, öö is simán meglóg a lelkiismeretes meggyöözöödésemmel drágán vett tápoktól, Püttschi is így jóval hamarabb kifundálja a kiutat a 6-8 hétnél... ja és én is szeretnék menni dolgozni nem mellékesen, ha épp kell, de gyakorolnom mindenképp kell és nem akkor, mikor a macskák szíveskednek úgy helyezkedni, hogy biztonságban tudhatom ööket... jó ég... a fejemre nööttek... nekem bezzeg a szabadidööm arról szól, hogy lassan egy fél diplományi tudást összeszedek a macskaegészségrööl... grrrrrrrrrrrlkjshgiruvwhoeiurthkwedhrgnuw

15052. csgybzs (válaszként erre: 15051. - 99279bb06f)
2015. jan. 6. 13:30
A maláta paszta oldja a szőrgombócokat, amiket lenyelnek, megkönnyíti az emésztést. Jó dolog nagyon, én is szoktam adni a cicáimnak.
15051. 99279bb06f (válaszként erre: 15050. - 6a4b267102)
2015. jan. 6. 13:25

A lényeg, hogy volt széklete.

A maláta paszta mire kell?

15050. 6a4b267102
2015. jan. 6. 12:48
össze-vissza īrok, bocsi, nem 12-szer, hanem 1-2- szer,nem érzékelte a billentyû, meg amúgyis olyan sok felé áll a fejem, hogy nem tudom kinyögni a lényeget
15049. 6a4b267102 (válaszként erre: 15048. - 6a4b267102)
2015. jan. 6. 12:44
Úgy értem, biztos a csajszim nagydolgolt, mert láttuk Newtont közben az alomtól távol, csak a dolog után volt egy minimális nyikogás, mikor kiment hozzá a Hölgyemény, hogy felülvizsgálja.
15048. 6a4b267102 (válaszként erre: 15047. - 99279bb06f)
2015. jan. 6. 12:42

Tegnap átjött Newton kb este 10-kor, a lelkem egyszercsak elment nagydolgozni:), VÉGRE!!!

Ráadásul a faalomba! Newton is nyikogott, nem láttam, gondolom, a popóját akarta megszagolni és azt nem akarta még engedni az úr, persze azért van benne féltékenység, de olyan klassz és nagyszerû fickó, hogy sikerült neki kioldani a csajszim félelmét...

Aztán jött még etetés éjjel, azután Hollym már szinte szundikált és Prücsök felfedezte a földszintet, feljebb nem, mert Hollyôklepoátrasága lejjebb fújta...egyem meg, nagyon kis cuki vicces, ahogy elbõdülve morog egy 3,5 kilós pipitér...l:)


A poci tehát talán már lágyabb, de most meg nekem nem hagyta megfogdozni, biztos sok volt neki, hogy kiszedtem orvos miatt, kiszedtem alomra tenni, aztán még azt 12-szer újra is próbálkoztam, de folyton elfeküdt benne és nézett rám rebellis pillantásokkal... persze ezt azért tettem, mert másfél nap után végre így sikerült pipiltetni, meg rá fél napra is kimentem vele és úgy mert...Most harmadik almot is tettem ki, mert a fedett a kisasztal mellé került, ahol bújkált és egy nagy terítõvel elfedtem asztallal együtt, hogy fedezékben el tudjon menni, ha hirtelen kihajtja az olaj, meg vettem megint malátapasztát, teljesen megõrül érte, Holly finnyákolt anno és a szomszédnak adtam.

15047. 99279bb06f (válaszként erre: 15045. - 6a4b267102)
2015. jan. 6. 12:16
Puhult már a kis pocija?
15046. 99279bb06f (válaszként erre: 15044. - 6a4b267102)
2015. jan. 6. 12:15

Tetszik a Duldi név. :)

Ha megnyugszik az egész társaság, akkor helyreáll a rend. Légy türelemmel!

15045. 6a4b267102 (válaszként erre: 15044. - 6a4b267102)
2015. jan. 5. 19:58
Jajj igen és a doki is mondta, hogy extrém kemény a pocija, el sem tudom képzelni, hogy bírja ki a kis Szeppenet...
15044. 6a4b267102 (válaszként erre: 15043. - 99279bb06f)
2015. jan. 5. 19:55

én is ezért lobbizok!;) egy kis fekete fogmüütétre vár, ööt kérem, csak még nem tudják, hogy túléli-e szegényke... nagyon kis suttyópimaszlókötöö...imádom az ilyet... Hollym épp próbálja lenyalni a nyakáról a féreghajtót és épp dühös és nyughatatlan, mert nem éri el... be akartam neki orvossal adatni a milbemaxot(egy kosarunk van még, de következöö körrel be akartam szaladni, volt már doki, aki felajánlotta), de azt mondták,adjam inkább ezt, ez megbízható, jó drága, de az is, mikor a lelkem kiköpdösi és a következööért kell menni... Bezzeg a Prücsköm... El akartam nevezni Duldinak (dulden/geduldig=eltüür, türelmes, Duldi Spanyolországban egy édességbolt), de kicsit hülyén hangzik. Olyan türelmes velem, amilyennek nekem kéne Hollyval lennem, akinek nem feltétlen szíve vágya mami szoknyája alatt fetrengeni a simiért...na izé, értitek, hogy értem. Prücsökmini még jóhogy nem megköszönte... Kiszálltam hazaérkezés elöött párszáz méterrel, hogy beszaladjak nekik tápért és bioboltba tejszínért (ezúttal hashajtó), onnantól hazáig visított... Kicsi lelkem fényei...


a féregtelenítést nekem mondtad? Mert ezt betartom, de majd este begépelek egy kérdést, csak most megpróbálom elcsípni a szomszédokat meg éhenveszek, elfelejtettem ma enni.


Nono azért Holly nincs egyedül, már mestere a lakásból kilógásnak és egész nap kergeti a fiúkat a tetöön...már nem lehet beterelni csak úgy...se nasizörgetés, se konyhai óra, amirööl tudja, ha cseng, akkor kész a kajája... jó nehéz lesz, mert ugyan eddig éjjel 2után még sosem engedtem ki, de mostantól meg azért kell vármni, hogy Prüccsenet ki ne lógjon... bár nagyon nem fog, ki sem jön a rejtekhelyérööl, csak én szedhetem ki, apu is csak félig nyúlhat hozzá... jajj, remélem, túléli és nincs nagy gáz, azt mondták, nyugodtan szabad most extrán mindenkit féregteleníteni, tejszínt, olajat keverjek a kajájába, a wc-n nem tudott mit kritizálni, ha 2 napig nincs nagydolog, röntgen lesz... ahhoz tényleg bekábítják szegényt? Egyem meg, eddig mindig a két lába között a hasa alá volt húzva a farkincája, csak a kandúroknál állt fel, meg nekem néha simire, vagy ma malátára (eddig ilyenünk nem volt, csak keksz formájában, mert a maffiaföönökasszony ilyen közönséges készítményt, mint maláta, nem érint az úri rózsaszín kis nyelvével...)

15043. 99279bb06f (válaszként erre: 15041. - 6a4b267102)
2015. jan. 5. 14:34

Látod! Most van egy cicád, és van egy másik, aki egyedül érzi magát.

Vagyis: KELL még egy az egyedüli mellé! :D

15042. 99279bb06f
2015. jan. 5. 14:33

Az összes cicát EGYSZERRE kell féregteleníteni, hisz ahogy írtátok is, ha nem egyszerre vannak, akkor akár életképes peték is maradnak, és újrafertőződnek.

Egy kb. időpontot kell találni, amikor már nem lehet gond a túlgyógyszerezéssel, és akkor mindegyiknek beadni a féreghajtót egy napon belül.

Tejespite, addigra a kicsike is lesz olyan állapotban, hogy egy adagot kaphat. Egy-két hét hosszú idő, de annyira nem lehet férges, hogy ne bírná ki.

15041. 6a4b267102 (válaszként erre: 15040. - Tejespite)
2015. jan. 4. 21:05

Ez nagyon cukiiii!!!! bár mi is már itt tarthatnánk...

Õszintén meg kell valljam, fél éjjelt átbõgtem, hogy rosszul döntöttünk, vagy elhamarkodtuk, mert nagyon másnak tûnnek... ezt meg is mondtam, hogy nem vagyok benne biztos, annyira elkezdtem aggódni Hollyiért... tudtam, hogy a mindenem, de éjjel rá kellett jönnöm, jobban szeretem, mint ahogy azt el tudtam képzelni. Ez végülis jó. Az új cicus pedig bár nem biztos, hogy csínycimbi lesz, de az újnak rám van szüksége... végülis nem kell mindenkiben kételkednem, a cicaápoló is jó otthonnak érzett minket a számára, ki más fésülgetné órákig ebéd nélkül? Magamnak hoztam hát cicut és a kompromisszum, hogy Hollynak ott leszek én csirkefogó-pajti helyett is:)

15040. Tejespite
2015. jan. 4. 19:14

Na az új cica befogadásáról annyit, hogy ma leültem, a régebben ittlévő az ölembe ugrott és elaludt. A kicsi odajött a fotelhez, minden oldalról megnézett bennünket, próbált a mancsaival incselkedeni, majd az ölembe mászott, a nagyobbik fölé és elkezdett dorombolni, mosakodni. Izgultam hogy fog reagálni a nagy, felébredt, ránézett majd aludt tovább, Kicsit később megint felébredt, kicsit megmosdatta a kicsi fejét, fújt rá egy kicsit és visszaaludt, a kicsi meg dorombolt tovább. A nagy úgy viselkedett, hogy "egye fene, nem bánom, hogy itt vagy, de azért fújok rád egyet hogy tudd, hol a helyed."

Nem biztos csak gondoljuk, lehet, hogy féregteleníteni kellene, megmértök, 1 kg. Nem tudom mennyit kellene neki adni, mert a legkisebb mennyiség amit ki lehet nyomni, az is nagyobb mint amenynit ő kaphatna.

15039. Csigusz 79 (válaszként erre: 15035. - 6a4b267102)
2015. jan. 4. 18:11
Édes cica lehet :)olyan kis hálásak,ha érzik hogy szeretve vannak akkor triplán annyit adnak vissza. 
15038. Csigusz 79 (válaszként erre: 15023. - 6a4b267102)
2015. jan. 4. 18:07

"Ugye összebarátkoznak?" biztos hogy összebarátkoznak!:)

Nálunk olyan nem működik hogy külön tál :D

15037. 6a4b267102 (válaszként erre: 15036. - 6a4b267102)
2015. jan. 4. 16:54
Ùgy duplán-félreérthetöö voltam-, hogy 2hét után mégegyszer.
15036. 6a4b267102
2015. jan. 4. 16:53

Jaj megmég annyit, hogy itt a menhelyen fizetni kell a cicukért, de cserébe állatvédöö szellemben rendbetesznek mindenkit az anyagi kereteken belül, ki sem adnak senkit, míg beteg, noha Holly is megfázott vagy már ott, vagy az úton... viszont alapoltások megvannak, rendszeres a bolha-és féregkezelés, ivartalanítás, tetoválás és csip, plusz útlevél.


De vajon...ha mindenki háromhavonta féregtelenítve van, de mindenkinél máskor, nem fertöözhetik vissza egymást? Nem tudom, Hollyt duplán féregtelenítettem anno, holnap természetesen ez is sorra kerül, de nincs több milbemaxom, mert Holly szétmorzsolva kiköpte, így két alkalommal is újat kellett beadnom neki, tehát elfogyott... Plusz Holly 4 kg alatt van, Püttschie pedig 4,2. (A nevet még ki kell találnunk, mert inkább Prücsi a prücsök névbööl jön a nyelvemre, de így is alig esik a számra és nem jellemzi. Polly eddig szóbajött, de még nem nyílt ki, még nem "adott nevet magának"... Stöpszli Mandarin... majd jön magától.

15035. 6a4b267102 (válaszként erre: 15033. - L.luiselotte)
2015. jan. 4. 16:41

Igen, volt orvos rendszeresen és az ápolók is teljes munkaidöösök és állatorvosi asszisztensek.

Utoljára december elsején volt féregtelenítve, háromhavonta megcsinálják, a bolhaírtást pedig havonta. Ivarérett cicát csak ivartalanítva adnak ki, kölyköket pedig egy aláírandó papírral, hogy ivartalanítva lesz. Ha beteg és rizikós müütétre vár, nem lehet lefoglalni, ha nem rizikós, akkoris mindig tájékoztatnak, így volt ez múltkor is, mikor Jamie a szívemhez nöött és neki hólyaggyulladása van (azóta elkelt, de lánycicához csak lányt adnak ki, fiúhoz csak fiút). Mindben van csip. (Itt nincsenek kóborcicák, mert be vannak gyüüjtve oda és ott regenerálják). Ezért furcsállom...elmesélték az egész elöötörténetét és hogy teljesen rendbe lett téve, makkegészséges, elhozható... Még mindig sok a zsír a háta szöörén, de mérföldekkel jobb lett.

Még nincs kép, de képzeljetek el egy kis sarokbaszaladó, de ember számára megfogható(persze emelve egy idöö után kapálódzik, de meglepööen hagyja), szörnyen szégyenlöös és megtépázott lelküü(ezt sugározza a szeme) kis rövidlábú macsit, akinek minden oka megvan rá, hogy azt higgye, hogy már megint bántani akarják, mert úgy látszik, ez a múltjának nagy része, de azért benne van a tekintetében a kis reménykedöö kérdés is, hogy "Te vagy az utolsó esélyem, már nagyon elfáradtam, elbújhatok nálad? Egy kicsit tudnál szeretni is, ha nem baj?"... az a típus, akit ha magad mellé teszel, hálásan kuporog a közeledben és idöönként félénkkiváncsian feltekint, de kb mintha megkérdezné, hogy egyáltalán vehet-e melletted levegööt, vagy hogy ugye még mindig nem baj, hogy itt vagyok? elhúzódik a kéztööl, de ha akkoris eléred, akkor elkezd dorombolni, mert feltüünik neki, hogy szeretve van. Ha feltöltöödik a gagyiezeréves nemhasznált telefonom (csak azzal tudok fényképezni), akkor fel fogom tenni.

Mikor megkérdeztem, mik a fekete pöttyök a fülikéjében, kifordították, hogy láthasam, friss a tetoválás(ez az eljárás kicsit fáj a lelkemnek) benne, a szöörre ragadt fekete pöttyök majd lekopnak-potyognak-száradnak.

A fürdetésnek én sem vagyok a pártján, megkérdeztem magamtól, de akkoris csakis egyetlen alkalomra, kicsit gyenge vagyok: ha elszaladna, beteg lenne és étvágytalan, inkább megadnám magam a Whiskas jutalomfalatnak, csak érezze, hogy szeretem és legyen jobb a közérzete... nem kínozni szándékoztam, csupán segíteni neki, mert látom, hogy zavarja, hogy ettööl is rosszabbul érzi magát... ööszintén szólva még mindig nem döntöttem el... nekem sem hiányzik a macera, de látom rajta, hogy hagyná, teljesen el volt olvadva a mosdókesztyüütööl...

15034. 6a4b267102 (válaszként erre: 15032. - 99279bb06f)
2015. jan. 4. 16:15

nem terhes, "kasztrált":) kivárták visszavarrás után, míg kihordja és utána aztán megoperálták


én is félek a féreg miatt, de ha belehempergett a másik alomba is, ugye nem lesz még gond? nekem is eszembejutott, kemény has, púpos hát... és valahogy elbillen, ahogy helyezkedik.

15033. l.luiselotte (válaszként erre: 15032. - 99279bb06f)
2015. jan. 4. 15:39

A menhelyen ugye volt orvos, nem, szabadna hogy férges legyen. Örülök hogy megoldódott a fésülés, éppen akartam javasolni "sajnosnincs"-nek, hogyha nem Ok a bundája, macska- vagy kutyakozmetikushoz is el lehetne vinni, de gondolom hogy csak holnap, munkanap. Egyszer egyik macskánk az utcán beleesett útépitéskor a kátrányba, és akkor kozmetikus hozta rendbe, mert éppen a fehérje lett teljesen fekete, ugy emlékszem, több helyen le is nyírta majdnem kopaszra.

Sok örömet kívánok az új cicához !( őróla nincs kép ? )

15032. 99279bb06f (válaszként erre: 15031. - 6a4b267102)
2015. jan. 4. 14:59

:) Nem lesz gond - vagyis lesz gond még velük elég! :D :D :D


Az is eszembe jutott, hogy ha férges, akkor is felpúposodik a háta.


Mitől nagy a pocakja, terhes?

15031. 6a4b267102
2015. jan. 4. 14:43

köszönöm szépen Nektek. Idööközben 90%-ig biztos vagyok benne, mi a baj.

(A gerince egyébként olyan furi, kicsit púpos, de ebben sem vagyok biztos, valami más rajta, de lehet, hogy ilyen fajta...)

Ködnedves langyos mosakodókesztyüüvel kicsit a hátát megtörölgettem, erre nekiállt mosakodni és rájöttem, hogy a hátát nem éri el, akkora gombóc hasa van, hogy billeg, tulajdonképpen csak a lábát tudja, a hasát, meg "ott lent", de aztán három órán keresztül fésültem ki belööle egy hegynyi szöört (tupírfésüüvel... Hollynak elég egy babakefe, alig szööröz és nincs mit kiszedni), azt mondják, akkor hagyják abba a tisztálkodást, ha a gombóc nem tud távozni... és nagyvécé sincs... de öörülten hálás volt, különben nem tudtam volna ilyen sokáig fésülni... most ez nem kefe volt, ennek merevek a fogai és nála kellett... azt is olvastam sokszor, hogy ha zsíros a szöörük, akkor hemperegnek porban, hogy kicsit kiszárítsák... a menhelyen keményen dolgoznak, de lehet, egy ideje nem kaptak a ciccek füvet...jaj igen, arra is olyan falánkul rabolt rá, hogy egy fél cserépke bozótot leszüretelt...

Bezzeg enni...csak úgy hajlandó, hogyha simogatom és bíztatgatom... tegnap még falánkul, mégkésööbb már szinte semmit, ma meg alig. Meglátjuk...de míg az orvos nem látta, elzárom Hollytól, nehogy elkapjon valamit a másik három... annyi elég is volt, hogy tegnap mikor bekukucskált a szobába, három másik meg nézte, utána megszagolgatták a helyét, lehet, így is találkoztak némi bacival, de most idööt adok azt megemészteni, úgyis tök jól sikerült mégis megoldani az elzárást.

Jelentem, a farkinca felfelé is tud állni, csak kellett hozzá az alfa-kandúr...

Mondjuk az egészrööl még annyit, hogy nekem is szar lenne a közérzetem zsíros hajjal, ha meg valaki segítene, ha én tényleg nem tudnám megmosni, akkor én is hálás volnék...ki fog öö még nyílni... olyan kis "csak Te tudsz rajtam segíteni"-szemei vannak... de tegnap ahogy Holly fitogtatta, hogy milyen magasra tud ugrani, már láttam, hogy itt még beleviszik a rosszba és öö is csirkefogásra adja a fejét...:)

15030. 6a4b267102 (válaszként erre: 15027. - 99279bb06f)
2015. jan. 4. 14:27
bocsi, itt mindkettööre ezt mondják, eleinte nekem is furi volt:) A sterilizálás még volt régen cicáknál, de már kipakolják, nemcsak elkötik,azt hiszem, de azt a szót csak arra használták.
15029. 99279bb06f (válaszként erre: 15024. - Tejespite)
2015. jan. 4. 12:00
:) Most olvastalak el, de látom, hogy kb. egy véleményen vagyunk. :)
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook