Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
15088. a57bb3a158
2015. jan. 23. 21:26
én egy vörös cicát szeretnék:)és nöstényt:)
15087. Macsek. (válaszként erre: 15085. - 6a4b267102)
2015. jan. 23. 21:24
Nem a játékban kételkedem egyáltalán, csak ajánlottam a lézerfényt, mert az nálunk bevált, és összehozta őket úgy, hogy mindegyik a lézer pontra koncentrált, nem pedig egymásra.
15086. 99279bb06f (válaszként erre: 15085. - 6a4b267102)
2015. jan. 23. 18:50
Tegyél le nekik 3 cipős dobozt.
15085. 6a4b267102 (válaszként erre: 15084. - Macsek.)
2015. jan. 23. 16:42
èrtem... napokig... de jó Neked...mi 3hete próbálkozunk... lézer nincs, de más imádott játék van természetesen...de Hollym visszaúzza magát, ha a kedvencébe bekapcsolódik a Töppipüppim és olyankor öö a szomorú:((( azóta nem is igazán játszik a néhai kedvenceivel. De hidd el, igazán szupi játékaink vannak, játszunk is sokat, ezen nem múlik.
15084. Macsek. (válaszként erre: 15083. - 6a4b267102)
2015. jan. 23. 08:01

Türelem, minden macskánál más az összeszoktatási idő.

Nálunk is napokig volt fújás, morgás, amikor Málnát hazavittem. Még egy légtérben sem voltak hajlandóak vele lenni fújás és köpködés nélkül.

Aztán támadt egy jó ötletem, ami bevált.

Van otthon lézerfény játékod? Na, azt imádják a makkák.

Elkezdtem játszani Málnával, aki bőszen kergette a fényt a padlón, majd a másik kettő annyira elfelejtkezett magáról, meg a "betolakodóról", hogy ők is beszálltak a játékba. Ilyen módon közel kerültek egymáshoz, megismerték egymás szagát, és egy pár játék után már teljesen elmaradt az ellenszenv minden jele.

15083. 6a4b267102
2015. jan. 23. 02:58

Nem akarok "izé" lenni, de meddig tart még ez az összeszoktatás? Püppi olyan kis magányos, próbálkozik, de Holly néha tudomást sem vesz róla, Newton meg nyammogva nyikog és oda akar sózni neki. Megszakad érte a szívem... ma meg este hányt, aztán Holly jól megfújta, de persze néha tanítja, ellenõrzi wc-zés közben, meg puffog, hogy "hogy nem tudja ez az izé, hogy a tefalba nem ülünk (!) bele és hogy nem közlekedünk tányérokban (!!)... ne értsetek félre, apránként van/lesz nevelés, de elõször a veszélyest akarom elkerültetni és ha folyton nevelgetném, mégjobban összekuporodna a folytonos tiltástól, minden érdekli, de ha ránéz bárki, elszalad szomorkodni a sarokba:((( nem akarom, hogy bármelyik boldogtalan legyen...


(hányás...azt hiszem, nincs többé éjjeli játék után nasi, plusz kizárásosozni fogok száraztáp téren... megérzés... múltkor kétszer ugyanígy, meg rá vagy tíz napja mégegy... de ha tálkában kapja, meg nappal és akkor az adagját, olyankor nem történik semmi ilyen...)

15082. 6a4b267102 (válaszként erre: 15080. - Csgybzs)
2015. jan. 22. 17:54
bûbájbanda...:)
15081. Macsek. (válaszként erre: 15080. - Csgybzs)
2015. jan. 20. 14:26
Cukik :)
15080. csgybzs
2015. jan. 20. 13:12

Ééédesek!


[link]

15079. csgybzs (válaszként erre: 15077. - 6a4b267102)
2015. jan. 19. 18:05

Szerintem ne parázd ennyire túl a dolgot.

A Furminátor jó! A csapvíz is, csak naponta kétszer cseréld!


:)

15078. Macsek. (válaszként erre: 15077. - 6a4b267102)
2015. jan. 19. 15:37

Én nem vagyok fürdetés-ellenes :) 1 évben egyszer én is megfürdetem a sajátjaimat, pedig ők aztán kegyetlenül utálják. Úgyhogy nyugodj meg, semmi rosszat nem tettél vele.


A furminátort csak ajánlani tudom. Nekünk is van, és nagyon szépen kiszedi az aljszőrt.


Arról még soha nem hallottam, hogy a makkák szeretik a bubis vizet. Ezáltal fogalmam nincs, hogy nem-e ártasz vele? Azt javaslom, hogy egyszerű mezei csapvizet itass velük. Én is azzal itatom őket immáron 25 éves macskás pályafutásom alatt, és még senkinek nem lett semmi baja :)

15077. 6a4b267102
2015. jan. 19. 14:58

sziasztok

még mindig csak a tappancsait mossa, meg néha a pofiját, de végigpróbáltam rajta a 3fésûmet, aztán 2 ment kimosódni, a harmadik nagyon bevált rá-persze a 3közül. Ezt a fésût meg tudom venni drogériában olyan anyagból is, ami nem töltõdik fel. Képzeljétek, rendszeresen van vele fésülve és már negyedannyira zsíros csak.

Remélem, nem azért hallgattatok el, mert egyszer megmostam... de ígéremesküszöm, csak a farkán nem hagyta, különben nagyon türelmeske volt...


Gondolkodtam furminátoron, de a netes vélemények alapján tapasztalatlan kéz árthat is vele, így inkább egy egyszerûbb kefével elleszünk. Hollykámnak a babakefe is jó, meg egy kicsike fésû, az is szinte sok hetente.


A mai kérdésem: olyat olvastam, hogy ha enyhén bubis a víz, azaz kis ásványvizet is vegyítünk az ivóvizükbe, szívesebben isszák. Mikor én ittam ilyet, rettenetesen érdeklõdött, hát kipróbáltam és igaz... egész éjjel hallottam, hogy rájártak. De nem rossz ez? Hosszútàvon nem merem, plusz másik kérdés, Brita kancsóban tisztított vizet ihatnak? vagy nagyon megváltozik az ásványianyag-tartalma és még természetellenesebb?

15076. 6a4b267102
2015. jan. 14. 15:23
bocsánat, ahhoz képest késõbb,ahogy dokihoz terveztem vinni, de õk nem hívtak mégegyszerre, ha a folyóügyletek rendbejönnek, csak félreérthetõ voltam
15075. 6a4b267102
2015. jan. 14. 15:18

sziasztok!

voltunk mégegyszer dokinál, de kicsit késõbb, mert meg akartam figyelni, ha egyik napról a másikra nem is puhul a poci, mi lesz egy hét után. Most egy gyakornokdokihoz kerültünk, aki extrém alaposan mindent megnézett (ez az ötödik akit megismertünk -persze helyettesítések és ünnepnapok miatt, habár erre a klinikára kimondottan kiváncsiak voltunk), még kemény a hasa, de azt mondja, semmit nem tapintott ki, ami egészségtelen lenne, arra tippel, hogy nagyon feszült még és nincs bizalom. A fürdetésrõl is beszéltünk... ne feszítsetek meg, de kicsit átmosdattuk anno, mert extrém sok koszt kiszedtünk, de még mindig tiszta zsír volt a háta, persze mindent óvatosan és tulajdonképpen a zsíros részeken akartunk túlesni, nem akartuk nagyon stresszelni, a farka még mindig nem oké, de annál mozgolódott, egyébként meg kell mondjam, minden mást olyan ügyesen és türelmesen hagyott... aztán bebugyoláltam, melegbe tettem és az átnedvesedett törölközõket cserélgettem fûtésen felmelegītett szárazakra. A doki meg mondta, hogy igen, vannak egyszerûen lusta cicák, Prücsköm is egyfajta komótos személyiség, kefélgessem át naponta, ha pedig megint annyira átzsírosodna, hogy már nem segít, megint meg kell fürdetni, de igyekezzünk vigyázni vele a bõre miatt és csak lehetõ legritkábban...de vannak ilyen fajta macsok...


Tudjátok...ha Hollynak-aki napi 3x is képes lefürödni- már nem nyomja a kis szívét egy morzsányit sem, szeretném Prücsköt is az ágyba engedni, ha akar, de kicsit nehéz úgy, hogy kiskorom óta csak lefürödve tudok ágyba bújni és a többi cicnél nem volt nagy dolog hozzászokni, hogy odaköltöznek, de ilyet még nem tapasztaltam. A tipikus csak kint tartott "haszonmacskák" macskaszagát is tudja a kedvesem produkálni, ami nem kellemes, de valahogy megtanulok vele együtt élni. Mégis ha volna valami tanácsotok, mivel lehet szép lassan enyhíteni a problémán, kérlek, áldjatok meg némi tapasztalattal... Jó hülyén hangzik mindez, de kicsit kellemetlen lenne úgy vendéget fogadni, hogy ha nem épp elõtte szellõztetek, neki is kellemetlen, meg azért észre sem venném biztosan, ha a ruhám átveszi és aztán emberek közé megyek...

Ami a cicavécét illeti, rendben vannak tartva, még kicsit kényszeres is vagyok e téren, ezért tudom pontosan, ki pipilt, ki nem, hányszor, stb, tehát innen probléma nem eredhet... még szerencse, hogy arra már rájöttem, csak akkor feküdt az alomba, mikor én tettem bele, hogy végre pottyantson...mintegy lázadásként.


egyébként haláliak, ma sokkal korábban kellett kelnem, erre mindketten jöttek velem láncban ásítozva-pillogva a konyhába:)))

15074. G.A.
2015. jan. 11. 23:11
Köszönöm a jótanácsokat, ezeket csinálom, próbálkozom :) Remélem az idő és a sok szeretet megoldja majd ezt a gondot! Szép estét mindenkinek :)
15073. Csigusz 79 (válaszként erre: 15069. - Tejespite)
2015. jan. 11. 16:09

Huhh nekünk még hál isten ilyen nem volt. Mi lenne ha egy darabig száraztápot enne? Nekünk Rotti csak belenyal a szaftba és ennyi.tehát szinte csak szárazat eszik meg hozzá ugye vizet.

Amiket írtál w.kas és társai kalap ...... nem érnek.egyszer vettem és még csak meg se kóstolták.

15072. Csigusz 79 (válaszként erre: 15065. - G.A.)
2015. jan. 11. 15:48

Sziasztok :-) jó sokat írtatok :-) mi meg itthon leestünk lábról,

influenza :-/

G.A. : nekem naaagyon régen volt olyan kijárós cicám aki csak fiúzni járt ki,aztán meglettek a kismacsekok és 1nap múlva ismét fiúzni indult :-/ abszolút nem érdekelte a sok kismacsek.mi próbáltuk meg etetni őket,nem volt egyszerű.

Szóval nem tudom hogy lehetséges e összehozni őket.de azért próbálkozz azzal amit itt tanácsoltak hogy mindenkinek finom falatokat adsz simogatással :-))

15071. 99279bb06f (válaszként erre: 15069. - Tejespite)
2015. jan. 11. 12:41
Vegyél neki csirke nyakat, amit nyersen lehet adni úgy, hogy ledarálod (hogy ne akadjon a fogába). De ha nem habzsolva eszik, hanem türelmesen, akkor úgy is adhatod neki egyben. A csont kell, és meg is keményíti a székletet. Naponta egy-egy darabot adj neki, meglátod, hogy helyre fog jönni.
15070. l.luiselotte (válaszként erre: 15066. - Csgybzs)
2015. jan. 11. 11:27

Az anyai féltést macskája válogatja. nekünk volt egy macskacsaládunk, amikor a már 7 éves anya állandóan, a 2 gyerek ötéves koráig együtt aludt, evett, játszott, amikor már csak az egyik " kicsmacska" maradt meg, akkor pedig csak azzal.

Sőt, egy már 11 éves anyánk is állandóan szeretgette nyalogatta kényeztette a 10 éves ( többszörös magymama ) lányát.

15069. Tejespite
2015. jan. 11. 10:41
A cicánkat ismét el kellett vinni a dokihoz, mert gyanús volt hogy megint tele a bűzmirigye és náthás is. 1x volt már ilyen, hogy nagyon hullott a szőre és rángatta a fülét, elvittük, és - szinte hihetetlen - a bűzmirigye volt tele és ki kellett takarítani, az okozta a fülgyulladását (!) a fülét is kitakarították és attól hullott a szőre is. Most megint nagyon hullajtotta (ettől függetlenül gyönyörű vastag bundájú) meg csurgott a könnye főleg a bal szeméből és néha tüsszentett. Feltették a gyerekeim a vizsgáló asztalra, rögtön odakakilt és pisilt. Majd összekarmolta a doktornőt (egy végtelen barátságos macs, de rettentően rossz beteg, némelyik cicánk olyan szépen tűrt mindent) Kapott három szurit, kitakarította a bűzmirigyét és kapott szemcseppet és naponta 2x kellene cseppenteni, de szinte képtelenség. Beöltözünk nagykabát, kesztyű, vastag sál (mert első alkalommal a lányom arcát majd megmarta)és ennek ellnére siker ha az egyikbe sikerül cseppenteni de véletlenül se mind2-be. Pedig van már gyakorlatunk. Úgy kificánkolja magát, hogy képtelenség tartani. Valami ötlet? Eddig egyébként soha, semelyik macsnál nem volt ilyen h bűzmirigyet tisztítani stb. Azt mondta, a mostani macskakaják (pedig Friskies, Whiskas, Kit-kat-okat esznek meg alkalmanként házi maradékot) miatt olyan a széklet, h nem elég kemény és nem tudja kimasszírozni a távozó széklet a bűzmirigy tartalmát.
15068. 99279bb06f (válaszként erre: 15067. - G.A.)
2015. jan. 11. 06:47

Meg fogják egymást ismét szokni.

Mindegyiket próbáld a közeledben tartani, és egymás után simogatni őket, hogy lássák - egy család vagytok.

Vagy mind a háromnak (sőt még a kutyának is) egyszerre adj finom falatokat egyenként a szájukba.

A simogatással is és a finom falatokkal is jó élményük lesz mind a hármuknak - könnyebben el fogják viselni egymás közelségét, mert jó élmény társul hozzá.

Ennyi jutott eszembe.

15067. G.A.
2015. jan. 10. 21:53
De ez így meg tud változni pár óra alatt? Előtte még együtt aludtak, és a mama képes volt éjjel felébreszteni, ha sokáig nem jöttek haza a kicsik(általában sétálnak egyet a környéken, és jönnek vissza). Kb 5-6 hónaposak lehetnek, szóval már régen önállóak...
15066. csgybzs (válaszként erre: 15065. - G.A.)
2015. jan. 10. 21:34
Semmit nem tudsz tenni. A macskák addig féltik a kicsinyüket, amíg nem önellátóak és amíg nem lesznek újra fogamzóképes állapotban, onnantól zavarja/pofozza őket. Általában mikor a gyerek macskák elérik a felnőtt kort és már nem úgy mennek az anyamacska felé, ahogy gyerekként (szopizási szándék, stb..), akkor alábbhagy az ellenszenv.
15065. G.A.
2015. jan. 10. 20:50
Sziasztok kedves fórumozók! Nagyon szeretnék tanácsot kérni "régi macskásoktól" :) Én kutyás voltam mind eddig, de úgy hozta a sors, hogy mentettem egy anyacicát, a két kicsijével, és nem találtam a kicsiknek családot, illetve az egyiket visszahoztam, mert úgy láttam nincs jó helye. Szóval így 3 macska, és 1 kutya boldog tulajdonosa vagyok :) Az anyacicát ivartalaníttattam először, nem volt semmi gond, majd 1-2 hónap múlva jött a két kicsi, ők fiúk. Mikor délután hazahoztam őket a kórházból, az anyacica fújt rájuk, nem ismerte meg őket :( Mint azt már tudom, ez normális a szagok változása miatt. Viszont ennek már lassan egy hónapja, és még mindig gondok vannak. A mama szinte csak enni jár haza, fúj, pofozza a kicsiket, ők meg hát uyge nem értik. Egyébként iszonyú jó mama volt, de tényleg, ritkán látni ilyen példás anyukát. Mivel kinti cicák, ezért kicsit nehezebb az összeszokás, mert a Mici mama keveset van itthon. Mit tanácsoltok? Mit tegyek, amivel újra összehozhatom a kis családot? Egyáltalán lehetséges? Remélem igen.... Előre is köszönöm a válaszokat :) Szép estét!
15064. 99279bb06f (válaszként erre: 15063. - 6a4b267102)
2015. jan. 9. 18:16

Megszokják egymást hamar, majd meglátod.

Nézem a képeket!

15063. 6a4b267102
2015. jan. 9. 02:59

Jajj...másfél órát minimum játszottunk, ha nem kettööt...


Tettem fel pár képet. (Sajnos a telefonom régi, így nem tudtam eléggé jól visszaadni a szépségüket és lassú is, így mindig lemaradt a poénról...)

15062. 6a4b267102 (válaszként erre: 15061. - 99279bb06f)
2015. jan. 9. 00:14

ó...elszállt, amit írtam...


gondolom, a múzeumhoz kicsit ízlésesebb alkoholdát terveznek, de már csak a munkálatok hiányoznak jobban...:((((


a szomszéd is a cicái miatt költözött pont ide utcára nyitott helyrõl...:(


de jó hír, hogy az újabbik lányom szép iramban nyílik:) (pedig azt mondták, õ egy kis sarkot szeretne csak némi szeretettel... olyan bátor és ügyes.... nagyon büszke rá anyu:)

jó, a másik csitrim morog, néha fúj, de nem kétségbeejtõ, azt hiszem.

15061. 99279bb06f (válaszként erre: 15060. - 6a4b267102)
2015. jan. 8. 18:55

:) "...fejemrenövésről..." - jót mosolyogtam.


Mi a bánatnak kocsma? Amúgy is sok az alkoholista, még kocsmákat nyitnak nekik? :(

15060. 6a4b267102 (válaszként erre: 15057. - 99279bb06f)
2015. jan. 8. 01:37

Leesett...ezek szerint úgy érted, kevesebbet adjak, hogy megéhezzen és érezze, hogy ide kell jönni érte...meg hogy kiegyenlítsem a mást...


de ez a szomszéd nem lehet a leírtak miatt... ráadásul beállította, hogy csak az öö kandúrjainak chipjére nyíljon ki az ajtajuk és 20percbe sem telt a leányomnak, rájött, ha kivárja, hogy Oskar az ajtóhoz megy, kinyílik és beslisszolt...


Egy másik szomszéd lehet, akinél lehet plusz kaja és dohányzik Newton bundája alapján, de még nem tudjuk, ki lehet...azért fogyhatott egyébként vissza az amúgy mindig feltüünööen dundi fickó, mert talán az illetöö nem volt itt téli szünetben, de most Holly gömbölyödött. Öö meg megy Newton után, kergeti és imádnak játszani, gondolom, felfedezte vele együtt a szomszédot... majd közösen nyomozunk.


Viszont van egy kicsi rossz hírünk is... munkálatok folynak az épületben hamarosan, ez több kilógási lehetööséget jelent (lépcsööházablakok, amik kijuttatnak a belsöö udvarból) és kertes teraszos részt csinálnak az udvarból is, lebontják a müühelyet is és egy kocsmát akar nyitni a fööbérlöö, mert az egy aranybánya egy a közvetlen közelben nyíló múzeum miatt:((( ma mesélte a szomszéd... így lehet, belátható idöön belül el kell költözzünk, pedig még arra is gondoltunk, hogy néhány év múlva megvennénk ezt a lakást, vagy amit most újítanak fel és kicsit nagyobb, de a cicáknak ugyanúgy megmaradna az udvar, azt bérelnénk tovább... de az lesz a kocsma fedett része... így nem hiszem, hogy biztonságos lesz a cicáinknak... mondjuk mondhatta volna a fööbérlöö, mikor megkérdeztem tööle, beleegyezik-e, hogy cicánk lesz... neki is volt... azt mondta, hogy bele, de nem ért egyet a lakásban tartással, de az mondjuk jó, hogy itt bent szaladgálhatnak... úgyhogy lehet, lesz ebbööl még cicahám...bár Holly kirándulásait tekintve nem biztos, hogy a séta neki való...


ó!épp akartam venni új hátizsákot, erre mit találtam? Cica-/kiskutyaszállító "sightseeing-hátizsák"!:) most még csak egy macskahordozónk van, de Püttschi szerintem imádná.... ez a kujtorgó ficánkapimaszkli viszont.... hmm... nemtom, mi lenne a jó: "azt csinálom, amit én akarok és egyébként te is"... valahogy le kell szoktassam a fejemrenövésrööl...

15059. 6a4b267102
2015. jan. 7. 22:54
Napi 4x adnék neki, de rám sem nézett ma... plusz még vannak csemegék is...amiket szeretett, azok is hidegen hagyják...tuti, hogy vhol nyers húst kap, mert csak attól ilyen manipulálható.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook