Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
15148. 6a4b267102 (válaszként erre: 15144. - 6a4b267102)
2015. márc. 1. 18:31
Lehet félreérthetöö voltam, nem egymást mosdatják, sajnos az még messzinek tüünik, csak Püpi is kezdi eltanulni a fürdés alaposabb fortélyait:)
15147. Csigusz 79 (válaszként erre: 15142. - Macsek.)
2015. márc. 1. 18:31
:-D De még hasonlítunk is : Blacky kis törékeny,érzékeny,Rotti naaagy,törekvő,rafinált stb :D
15146. 6a4b267102
2015. márc. 1. 18:25
Jajj, de hülye vagyok! Nagyon köszönöm, amiket írtatok!!! Egy-kettööt még a menhelylátogatás elöött el tutam csípni. Mindenesetre feljegyeztem a gondolataimba, ki tudja, hogy alakul a jövöö:)
15145. l.luiselotte (válaszként erre: 15143. - L.luiselotte)
2015. márc. 1. 18:23
Igy visszagondolva, soha nem mi választottunk macskát magunknak , hanem ők választottak kettőnk közül, - aszerint hogy én kellek-e, aki gondosklodik róluk, vagy a fiam, aki órákig képes volt velük kergetőzni, játszani.
15144. 6a4b267102
2015. márc. 1. 18:23

Voltunk ma is a menhelyen.


Tegnap a szobában 3-an voltak Amandáék, egy kandúrka egybööl elkezdett mosdatni ahol csak ért, meg Amanda és egy sokkal kevésbé félénk lánycica.


A pár végül a kandúrkát vitte el, mert egyrészt otthon féltették volna Amandát, másrészt nagyon félénknek találták (pedig a csajszika nagy elöörelépéseket tett, csak nyugtatni kellett). Van egy egész nagy lakásuk nagy erkéllyel, szerintem egész jó helye lesz, bár tuti lesz féltékenység.


Aztán ma mondták, hogy egy néni tegnap befutott és elvitte Amandát, de a szobatársával, aki egy kislány!!!:) Ùgy örülök, hogy nem kell egyedül ismeröösök nélkül kikerülnie egy új helyre, de mondták is, hogy nagyon kedves nénihez kerülnek. Ha nem kelt volna el, akkor már néztem éjjel a lakásokat, hol adhatnék esélyt egy harmadiknak, ha arról van szó, valamint milyen lehetséges kompromisszumok létezhetnek, de most akkor megnyugodhattam így is.


Kicsit hirtelen és meggondolatlan lenne életszervezésileg idehozni egy harmadikat- szomszédügyben, mert azért mégiscsak 3.4.5. macskát idehozni közös térbe és 3 másik lakó erkélyén lófrálni hagyni elég pofátlan, az én másodikom, tehát összességében a 4. macska is necces volt, de az még érthetöö, hogy nem Newtonék háztartása vagyunk és az enyémnek is kell egy társ.


Egyrészt szerencsés vagyok Püppivel,mert csak este tesz egy kört, de anélkül is tudna élni, tehát kint nem sok vizet zavar, másrészt Hollyhoz utólag viszont Amanda jobban illett volna szerintem karakterben, de most akkor itt a feladat összehozni az enyémeimet... Püppi nem megy ki, de ha Hollyval játszani kezdek, egy hurrikán vehemenciájával vetöödik a "zsákmányra", erre Holly a háttérbe húzódik, aki régen a horgászbotszerüü tollért másfél méter magasra repült és oké, hogy nem ölik egymást, de nem akarom, hogy Püppi miatt kevésbé boldog legyen. Egyébként pont tegnapelöött éjjel fél centire aludtak egymástól a lábamnál, kimondhatatlan katarzissal aludtam el, erre reggel a pillogva ébredezöö Hollyt jóreggeltorbagyüüréssel keltette a szentem. A menhelyen anno mindenki elööl úgy visszacsomagolta magát, hogy gondoltuk(a gondozó is), bööven hagyni fogja élni Hollyt, aki mégsem lesz egyedül és elsöösorban nem veszélyezteti majd semmi ezt a kis 3,5kilós cinegemadarat, de úgy látszik, kinyílt a csipácska, amit öröm nézni, csak most aggódom azért, hogy Holly gubózik be. Játszani tehát nem játszik, de bújósabb lett és végre úgy tüünik, hozzászoktak mindketten ahhoz, amit egészségesnek gondolok és inkább több kajáért nyivákolnak, minthogy válogatnának, ég adja, hogy megmaradjon ez a szép és egészséges szokásuk.


Ennyi a problémám valójában, nem szeretem Hollyt elnyomva látni és ez kicsit keserüü, pedig eszméletlen kis bájgombóc lett Püppim és jelentem, ha nem is olyan kitartóan, de újabban Holly napi 3-4 mosakodásánál 2-3x vele tart és szinkronban megy a téma. (Jó, a háton még mindig nem, de már egyre több helyen.) Amandában pedig tegnap megláttam a potenciális "rokonlelkét" és ezért fájt a szívem. De anno ha nem hozzuk el Püppit... nem tudom, lett-e volna sok esélye. Begubózott, félt, a hasa köökemény volt a feszességtööl és csak a vécéig mert elmenni, de amúgy nem mozgott, nem fedezte fel a környéket már július óta és "el volt csoffadva" a kis feneke, hátsó combja, ne beszéljünk a szomorú szemeirööl, nem igazán nézett ki jól és ha ez folytatódott volna, nem szeretnék belegondolni, mi a jövööje.

2015. márc. 1. 18:17
Nem feltételeztem egyikőtök macskájáról sem, hogy "érdekmacska". Kb 20 éves a macskamúltunk és én néha ki vagyok akadva, mert a fiamat - aki élete 24 éve alatt egyetlen egy alkalommal nem adott nekik enni, nem vett macskakaját, nem takaritott almot - ugyanúgy szeretik, mint engem, sőt, néha még jobban is, mert többet tud velük játszani. Egyke gyerek lévén tényleg a macsok voltak a barátai, játszótársai.Persze, azért vannak macskaszimpátián alakuló kapcsolatok, amelyik kezdettől fogva egyikünket imáűdtaa, ahogy azt Macsek leirta.
15142. Macsek. (válaszként erre: 15136. - Csigusz 79)
2015. márc. 1. 18:11
Nálunk is a két csajszi anyás, a fiú cicám meg teljesen odavan a páromért. :)
15141. Macsek. (válaszként erre: 15134. - L.luiselotte)
2015. márc. 1. 18:11

Zserbó nem érdekből szeret engem, az biztos.

Mignon már inkább, mert ő csak akkor dörgölőzik hozzám, ha kaját adok neki. Ő a férjemet imádja.

15140. Csigusz 79 (válaszként erre: 15139. - L.luiselotte)
2015. márc. 1. 16:00

Blacky lány cica :) nagyon szerelmesen tud nézni :O)

Rotti is tud hasonlóan nézni,de ez olyankor van mikor rájön a hízeleghetnék :D

15139. l.luiselotte (válaszként erre: 15137. - Csigusz 79)
2015. márc. 1. 15:58

Igen, a kandúrok olyan szerelmesen tudnak nézni ...

a lányok meg csak egyszerűen aranyosak.

15138. 99279bb06f
2015. márc. 1. 15:50

Ha 3, vagy több cicád lesz, akkor észre fogod tudni venni, hogy milyen mások. Mindegyik egy külön egyéniség. Van amelyik párban fog élni, van amelyik a gazdihoz ragaszkodik - de ezzel nincs semmi gond.

Viszont, ha már többen vannak, akkor ott ki fog alakulni egy rangsor - ez is természetes. Sőt az is, hogy van mindig egy valaki, aki az ügyelő, aki egy bizonyos helyen tartózkodik, és ő ott fog ülni a szolgálata végéig. Ők ezt nagyon szépen beosztják egymás közt. Úgy vettem észre, hogy 3 óránként váltják egymást. Ez tűnhet úgy, hogy kiszakad a többitől, de nem, csak épp a szolgálatot látja el. Ja, és az is megfigyelhető, hogy a nap bizonyos órájában mindig ugyanaz a cica (kutya) tartózkodik az őrhelyen. :)

15137. Csigusz 79 (válaszként erre: 15134. - L.luiselotte)
2015. márc. 1. 15:00
Persze vannak pillanatok mikor jutifalatért érdekből jön Rotti :D de amugy 100% hogy szeretnek. Blacky néha ugy néz rám,olyan mélyen a szemembe hogy szinte a szívemig néz,ez olyan leírhatatlan érzés.
15136. Csigusz 79 (válaszként erre: 15135. - Csigusz 79)
2015. márc. 1. 14:58
Jahh Blacky naaagyon anyás,Rotti pedig apás :D esküszöm ugy tapadnak ránk mint a ragasztó és ez nagyon jót tesz a lelkemnek :O)))
15135. Csigusz 79 (válaszként erre: 15133. - Macsek.)
2015. márc. 1. 14:57
Amúgy már többször elképzeltem ha 3 cicánk lenne akkor mi lenne és a következőre jutottam : Rotti a főnök és az is marad,ebből nem enged! :)tehát Blacky megtanulta hogy ő a második.Ha lenne egy 3.cicc akkor R.és B.naaagyon féltékenyek lennének,SŐT! ha csak az egyiket simogatom akkor a másik sértődött fejjel néz és még a fejét is elfordítja :) ilyenkor mind a kettőt simizni kell :D Nahh a lényeg amit írni akartam hogy ahogy írod Macsek a macsekok inkább magukat rekesztik ki.Fúúú nem vagyok ma toppon fogalmazásban :-/
15134. l.luiselotte (válaszként erre: 15131. - 6a4b267102)
2015. márc. 1. 14:52

Macskacsapatja válogatja.


Nálunk így télen egy nagy " macskagolyóban " alszanak, összebújva, amikor sok cicánk volt, akkor is így volt. Ahogy Macsek irta, azért több macska esetén akad egy - kettő, aki inkább a gazdasszonyt szereti, de ki tudja, igaz szeretet-e ez, vagy csak érdekből a plusz kajáért stb.

De szerintem szeretnek bennünket, nem tud alakoskodni a macska.

Amikor 5-6 macskánk volt, a nagy kertben is egy rakáson játszottak, hemperegtek,gyönyörűség volt rájuk nézni..

15133. Macsek. (válaszként erre: 15131. - 6a4b267102)
2015. márc. 1. 14:38

Nekem három cicám van, és Zserbi valóban kireked. De nem azért, mert többiek kirekesztik, hanem azért, mert ő olyan magának való, nem szeret senkit. (Na jó, engem, de rajtam kívül tényleg senkit). Mignon, a saját vér szerinti tesója sokkal jobban szereti Málnát, a 2 évvel fiatalabb fogadott tesót, mint Zserbót.

Szóval nálunk Zserbi saját magát rekesztette ki.

15132. Csigusz 79 (válaszként erre: 15131. - 6a4b267102)
2015. márc. 1. 13:52

Szerintem nem reked ki senki,de persze idő kell az összeszokáshoz :) az embereknél jellemzőbb hogy ha hárman vannak pl.barátnők akkor az egyik tuti nem passzol oda..

De majd akinek több cicója van jobban tudja :)

15131. 6a4b267102
2015. márc. 1. 12:56
Ahh... Püppi kitörölte, amit írtam... csak egy kérdés... hármas cicaháztartásban az egyik mindig kireked, vagy inkább pozitív?
15130. 6a4b267102 (válaszként erre: 15129. - 99279bb06f)
2015. febr. 28. 22:46

igazad van, megkérdezem.


Voltam ma a menhelyen... egy cicát anno "tévedésbõl nem hoztunk el..." kibeszéltem a drágát a ketrecek alól, felbátorítottam kicsit, a többieknek is magyaráztam, segítsenek Amandának, aztán mikor jött egy iránta érdeklõdõ pár, már annyira belerázódott, hogy minden infót lenyomozott az összes nadrágszárról... a pár még nem biztos benne, mert nem hagyja, hogy hozzáérjenek, de a drága a társaihoz úgy bújik, mint Holly mihozzánk...

holnapig gondolkoznak... megmeg Amanda 8 hónapos kasztrált kislány, a saját kandúrkájuk viszont nagy... szorítok is, meg kicsit fáj is a szívem... úgy hazahoznám... kérdezték is, hogy van-e szándékom, de akkor még nem is gondoltam bele...végülis 2 wc elég kéne legyen, plusz a kinti (nem is lenne több hely), kajából meg még mindig van lehetõségem jobb áron nagyobbat venni, de van egy fõbérlõnk és a szomszéd mondta, imádja õket, nem zavarják, de ez a max létszám a belsõ udvarhoz, különben a kandúrkák érdekében költözne...:( newtonszínû picilány, mi lesz Veled...?


és igen, tudom, bolond vagyok, hogy megfordul a fejemben, meggondolatlanság... de a szívnek parancsolni piszoknehéz...

15129. 99279bb06f (válaszként erre: 15127. - 6a4b267102)
2015. febr. 25. 14:02

Ez bizony nem állatorvosnak való!

Azt a kedves orvost meg tudod találni. Kérdezd meg a rendelőben, hogy hol dolgozik. Ne érdekeljen senkinek a véleménye, ha te és a cicád is meg volt vele elégedve, akkor vidd hozzá!

Különben én is 100 km-t utazgatok a "gyerekekkel" az orvosukhoz. Igaz, hogy már sok új "gyerek" van, de a doki az tuti, hogy megér annyit, hogy én olyan messzire is elviszem őket.

15128. Csigusz 79 (válaszként erre: 15123. - 6a4b267102)
2015. febr. 24. 23:41
Huhh hát nem semmi :( ne vidd oda többet,vagdossa az anyját az asztalhoz :-/
15127. 6a4b267102 (válaszként erre: 15126. - 99279bb06f)
2015. febr. 22. 15:42

Nem, nem viszem oda mégegyszer, a doki tapasztalatlannak tüünik, az asszisztens meg nem tudta lefogni, felmászott a cic majdnem a fejéig, hogy onnan lépjen le,erre aztán odavágta az asztalhoz... Már megígértem a Picúrnak, hogy másik dokihoz megyünk legközelebb. Remélem, jobb már neki, a délutáni sziesztát már kéz a kézben szunyókáltuk, meg tegnap estére lett végre étvágya.


Nem tudom, mennyire érezhette a nööci, hogy tele lenne, de az tény, hogy sokat vakarta a fülét és az állát és nem "szöörlakók" miatt, majd figyelem, hogy ez elmúlik-e, de esélyem sem volt megkérdezni, hogy biztos kell-e máris a müüvelet, hiába mondta a végén, hogy lehet, ez csak egyszeri volt, mindenhol olvasom, ha egyszer kinyomják, mindig kell...ettööl rettegek, de amit tudok, megteszek.


Ajánlások, netes vélemények között sem lehet eligazodni sajnos, van 3-4 klinika több orvossal, meg van vagy 9 másik egyorvosos praxis... eddig nem találtam meg negyedszerre sem a mi orvosunkat, mindig elfelejtenek mindent megnézni, rizsáznak, hogy így, meg úgy a RC és a Hills és kitérnek, ha valamit nem tudnak. Az elsöö két dokilátogatásnál egy helyettes volt, akit imádtunk, de azóta nyoma sincsen:((((( Volt még egy nem rossz, de ott meg a netes vélemények elég lehúzóak és ember vagyok, be kell valljam, befolyásol...

15126. 99279bb06f (válaszként erre: 15125. - 6a4b267102)
2015. febr. 22. 13:02
Szegény cicus! Biztos, hogy oda akarod vinni legközelebb is? Ha nem volt begyulladva, nem volt tele, akkor miért nyomta ki? Szadista! Nem is csoda, hogy bekakilt, hisz az szörnyen fáj nekik. :(
15125. 6a4b267102
2015. febr. 21. 20:25
bocs a hibákért, nem hust, husit, stb, nem fog az ujjam.
15124. 6a4b267102
2015. febr. 21. 20:24

Büüzmirigy... azt még hozzáteszem, hogy csak gyanúm volt, de semmi jele. Nem csúszott a popóján és nem járt folyton ott a nyelvecskéje, csaknéha fura szagot éreztem, amit már furának gondoltam, hisz kezdetben enyhe fogköve volt (csak nálam kezdett kekszet is ropogtatni, meg néha nyers hust), akkor nem csodáltam, hogy ha szájszaggal mosakszik, néha nem semleges a szaga, meg eszméletlen ritkán jött csak elöö... gondolom, akkor ez okozhatta az állán a vakarózást, ami kezdetleges böörviszketés, vagy fiatalkori akne lehet, plusz ezért volt hajlama szorulásra...


(Bezzeg hazafelé 35percet kellett gyalogolnom, mert a közvetlen busz 2 perc múlva jött volna, de pont bekakilt nekem:D, aztán így nem ülhettem be utasok mellé és Taxit sem hívhattam... Mit volt mit tenni, szúrós pillantások követtek a szag miatt is és mert neki városnézöö-hátizsákos lakosztálya volt és nem tudták, hogy ez kifejezetten cicákra van szabva (a másik imád benne nézelöödni, ha viszem benne levegöözni), tehát kb. úgy vélték, kínzom szegényt benne, azért visít... pedig Holly csak egyszerüüen utálja a hordozók minden fajtáját, pedig a müüanyagba is pont beleszabtam egy pihepuha meleg bélést, ami körbe is öleli alul...

15123. 6a4b267102
2015. febr. 21. 20:14

Sziasztok...


Gyüüjtöttünk ma egy szörnyüü élményt...


voltunk ma Cinegérrel ellenööriztetni csipszám alapján, amit a naplómban említettem, nehogy véletlenül cicu, vagy oltásikönyv csere nyugodt tudatában éljünk tovább.


A fentivel minden rendben volt, volt egy var az állán, azt megnézettem, azt mondták, semmi, Bepanthen sebkenööcsöt adjak rá, bár a kémiákat kenegetös sztorival miután engem már nem egyszer félrekezeltek, nem tudom, hogy bele kell-e avatkozni, a saját karcolást sem kenem le.


Viszont tudom, hogy a Mini nem könnyüü eset, de egyik pillanatban, mikor nem hagyta fogni magát, szinte odavágta az asszisztens az asztalhoz...:( A néni le is lépett félidööben, de attól, hogy sietnie kell... és ilyen állapotban nyomták ki a büüzmirigykéjébööl a folyadékot, merthogy megkérdeztem, rendben van-e az is, mikor elpakolták: "Ja, hogy azt el is felejtettem"... aztán mégegyszer kiszedték és visított, mint a disznó vágáskor... a dokinéni kicsit fiatal, gyakorlatlan, de azért türelmes és mindent beleadott, bár a szokásos lefizetöös tápmárkákat (RC, HIlls) nyomatta, viszont azt hiszem, még mindig nem a mi dokinkra leltünk rá... aztán a pultban az asszisztens ki akart Hollynak adni a súlya kétszeresére féregtelenítööt, elmagyaráztam, hogy a nehezebb cicának van itthon arra másik, ez csak 3,7 kiló, csak arra kell, hogy legyen itthon, de nyomta, hogy az már majdnem 4kg és akkor adjak neki 4-8-ast... (Egy videóban láttam megörökítve, ahogy az ilyen "ártalmatlan" szertööl egy RagDoll cicu olyan sokkot kapott, hogy napokig kérdéses volt, túléli-e.)


Komolyan mondom, hülyének képesek nézni, a büüzmirigytisztító mozdulatokon kívül megint több fogalmam volt arról, mi miért van, csak nem akartam felelöötlenül félrediagnosztizálni. Plusz mint írtam, felcserélni az oltási könyvet, mert akkor lehet, hogy nem is kasztrált, régebben oltott, mint benne áll, stb.

15122. 6a4b267102 (válaszként erre: 15121. - 99279bb06f)
2015. febr. 21. 00:45

:DDD


én meg vmi kutyatej-macskamenta hibrid:)

15121. 99279bb06f (válaszként erre: 15120. - 6a4b267102)
2015. febr. 20. 09:32

Nem tudom megnézni, de ismerek egy viccet:


*********

A nyuszika megy az erdőben, találkozik az öszvérrel:

- Én vagyok a nyuszi. Hát te ki vagy ?

- Én vagyok az öszvér.

- Az meg mi?

- Apám ló volt, anyám szamár.

Megy tovább a nyuszika, találkozik a farkaskutyával:

- Én vagyok a nyuszi. Hát te ki vagy?

- Én vagyok a farkaskutya.

- Az meg mi?

- Apám farkas volt, anyám kutya.

Megint megy tovább a nyuszika, zümmögést hall a feje felett:

- Én vagyok a nyuszi, hát te ki vagy?

- Én vagyok a lódarázs.

A nyuszi eltöpreng, majd megszólal:

- Na, menj te a pitsába!

15120. 6a4b267102
2015. febr. 18. 01:58

köszönöm a megnyugtató szavakat....!


nézzétek, mit találtam:


[link]

15119. l.luiselotte (válaszként erre: 15116. - 6a4b267102)
2015. febr. 17. 18:36

Kedves Enikő, azt hiszem, ez egy kicsit túlzás, etessed a cicákat - ahogy Macsek irta - azzal amit szeretnek, amit jónak látsz és árfekvésben megfelelő, internet nélkül. Majd kialakul magától és semmi bajuk nem lesz ....

nekünk előbb volt netünk, mint az első cicánk ( 1999 ) de macskatáplálás miatt soha rá nem kerestem internetes véleményt. ( mondjuk a szüleimnek is egész életemben volt macskája )

Elsősorban azt kapták, amit főztem, és amilyen macskakajákat a városban árultak , de természetesen igyekeztem a kedvüket keresni.

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook