Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
15238. 99279bb06f (válaszként erre: 15229. - L.luiselotte)
2015. ápr. 19. 12:14

Jaj szegény egérke! Az biztos, hogy nagyon el tudnak szaporodni, és mindent megrágcsálnak.

Lehet egér-riasztó elemes valamit kapni, az távol tartja a lakásajtódtól őket.


A cicák nem eszik meg az egeret (jó esetben!), inkább csak játszanak velük. Jó is, ha nem eszik, hisz lehet, hogy valaki bemérgezte azokat és a cicáid is meghalnak!

Adj nekik enni jó sokat, hogy még véletlenül se fanyalodjon egérre!

15237. Macsek. (válaszként erre: 15233. - Csigusz 79)
2015. ápr. 18. 18:22
Én is először kiabálok a férjemnek, de ha nincs itthon, akkor sok-sok papír segítségével "becsapdázom" és kitessékelem az otthonunkból :)
15236. Csigusz 79 (válaszként erre: 15235. - Csgybzs)
2015. ápr. 18. 17:47
Itt meg fel vannak akasztgatva a cserepek meg a petúnia a plafonról lóg le :-D 1db paradicsom növény van próbaképp,meg 1chili,de a földön van a sarokba,abszolút nulla érdeklődés,hála égnek :-D Itt nálunk ma éjjelre mondják -2fok,nem is tudom mit csinálok annyi növénnyel,mind behozni elég hosszadalmas,alig vártam hogy ki tudjam ültetni..
15235. csgybzs (válaszként erre: 15234. - Csigusz 79)
2015. ápr. 18. 17:42

Oh... a terasz, meg a virágok... mikor beköltöztünk a lakásba tele volt a terasz. Minden korláton balkonláda, csüngő edények, a földön paprika, paradicsom, mini tuja... mint egy arborétum... aztán megjöttek a macskák. Jelenleg három árvácskám és egy mézikém van az egy darab megmaradt csüngős edényben, de azt is eszi a kisebbik. A korlát magasságában építettünk nekik egy jó 40 cm céles fekvőhelyet (ilyen pallószerű, végig a korlát magasságában), hogy kényelmesen tudjanak nézelődni az erkélyről... na onnan pont eléri. Fura is volt, hogy 2 nap alatt elvirágzott.. :D


Jaj, a hideget ne is mondd. Otthon már virágoztak a gyümölcsfák, a vetemények elültetve.. csak nem fog fagyni... :S

15234. Csigusz 79
2015. ápr. 18. 17:29

Sziasztok :)


Helyzetjelentés : az erkélyt teleültettem virággal,macsekok számára nem elérhető helyeken,gondoltam én,aztán azt vettem észre hogy az eper növényeknek egyre kevesebb a levele,hát rajtakaptam Rottit hogy lelegeli :-O pedig van füvük.De hála égnek semmi baja tőle :)

Most épp szunyókálnak mert kint hüvös van nagyon,sőt éjjel -2 fok lesz :-/

15233. Csigusz 79 (válaszként erre: 15231. - Letihill)
2015. ápr. 18. 17:22

"A pókot szó nélkül lecsapom,vagy kiabálok segítségért attól függően hogy mekkora."

Én először kiabálok mint a fábaszorult aztán ha nincs segítség valahogy lecsapom :D

15232. csgybzs
2015. ápr. 17. 08:46
Jó nagy mázlija az embernek, hogy jelenleg nincs nála nagyobb és erősebb faj a Földön, aki minket is le tudna csapni, ha éppen rossz helyen vagyunk, vagy megijed tőlünk...
15231. letihill
2015. ápr. 16. 21:35

Mi tüntettünk a melohelyen a ragasztós egércsapda ellen.Nem tudnám bántani őket kis szürke szőrgombócokat.valószínű én is kitessékeltem volna őket.De agyonütni?


A pókot szó nélkül lecsapom,vagy kiabálok segítségért attól függően hogy mekkora.

15230. Macsek. (válaszként erre: 15229. - L.luiselotte)
2015. ápr. 16. 14:53

Lapáttal agyonütni???? :S :(

Egy állatot????


Én még egy pókot sem ölök meg, ha találok a házban kirakom a ház elé, de semmi pénzért nem venném el az életét.

2015. ápr. 16. 14:29

Macskáim mai rémtette :

a gyönyörű időben egy darabig nyitva volt az ajtó, és arra mentem haza, hogv a gangon kis egerek szaladgálnak, mindenhova bebujnak. A macskák megunták őket kergetni és a fűben napoznak. Egy egeret sikerült lapáttal agyonütnöm, a többi elfogása munka után rám, ill. a fiamra vár, ha Ő is hazajön az egyetemről,

Ameddig nem látom, hogy egeret esznek, addig ne adjak nekik enni, ugye ?

Undoritó volt a kisegér, még mindig sokkos állapotban vagyok, pedig nemsokára jönnek ügyfelek.

15228. zorro999
2015. ápr. 9. 21:52

Nagyon sokat játszik, egyedül is, velem is, és jókedélyűnek tűnik:) macskamentás játéka eddig nem volt, amilyen játékokat vettünk neki azok a sarokban állnak, ő pedig a cukorkáspapírral és a félpár szakadt zoknigombóccal játszik hajthatatlanul. Nektek bevált a macskamentás?


Az erkélyre muszáj volt rakni egy tálcát, mert a balkonládát célozta meg, mikor kiment. Amúgy érdekes, hogy ha kint van, akkor a kintit megtalálja, csak a bentivel van gond, főként éjszaka.


A fóliás ötletet is köszönöm, ki fogom próbálni! Bár remélem nem lesz rá alkalmam...


Hoztunk ma új almot, letakarítottunk mindent, várjuk a csodát:)

Köszönöm még egyszer!

15227. letihill
2015. ápr. 9. 21:16
Én alufóliával oldottam meg a szobába pisilést.Kulmó az elején szeretettel járt a szoba sarkába,kipucoltam és letakartam fóliával addig amíg újra nem járt az alomba.Utálnak a fóliára lépni.Most már semmi gond nincs.Néha egy kaki darab leesik de hosszúszőrű és ráragad a fenekén a szőrre.Majd most lesz birkanyírás:) nagyon nem szereti.
15226. csgybzs (válaszként erre: 15225. - Zorro999)
2015. ápr. 9. 16:35

Nekem két cicám van, de az alomtálcák nincsenek több helyre rakva, pedig van terasz. Két alomtálca van közvetlenül egymás mellett, mindkettő oda jár.

Nem lehet, hogy a bőség zavara, meg, hogy több helyen van alomtálca bezavarja? Én nem raknék a helyedben még egy harmadik helyre is, inkább egy kupacba, ha meg lehet oldani. Sőt, egy cicának bőven elég egy alomtálca, főleg, ha te tudod gyakran tisztítani.


Esetleg még érdemes macskamentás játékokat venni neki, hogy jókedvű legyen, lefoglalja magát, ha lelki gondja van, hátha nem ér rá vele így foglalkozni. :)))

15225. zorro999
2015. ápr. 9. 10:29

Nagyon köszi a gyors válazokat!


Két alom van, egy az előszobában a sarokban, és egy az erkélyen, ahova gyakran kimegy. Fedett/nyitott megoldással kísérleteztünk sokáig, most fedett van, lengőajtó felhajtva. Alomból is az elején többet próbálgattunk, tényleg volt olyan, amibe nem szívesen ment bele. Beszerzünk akkor egy új fajtát. És rakunk egy tálcát a kanapé mellé is.

Eddig csak citromot használtunk és szódabikarbónát, köszönöm az ecetes tippet is!

Jelentkezem majd, hogyan alakult, remélem jó hírekkel:)

15224. csgybzs
2015. ápr. 9. 08:43
Macsek nagyon jól összeszedett mindent. Én még esetleg az alomtálca helyét próbálnám megnézni. Mennyire van ajtó, zajforrás, mozgalmas hely közelében? Az alomtálcát tedd minél nyugisabb, elszigeteltebb részre, messze az ételes táljától. És igen, az alom is kulcskérdés, de nem ismétlem Macsekot!
15223. Macsek. (válaszként erre: 15222. - Zorro999)
2015. ápr. 9. 08:23

Szia,

Mennyi alomtálca van a lakásban? Nyitott, vagy fedett? Ha nyitott, próbálj meg fedettet venni, a cicák szeretnek elbújni, ha végzik a dolgukat.

Milyen almot használsz? A kristályosat nem nagyon szeretik a cicák, mert szúrja a tappancsukat. Esetleg próbálj meg almot váltani, hátha az a baj.


Amit lepisil, lekakil, citromos ecetes vízzel fertőtlenítsd, egy idő után ti már nem fogjátok érezni az ecetszagot, de a cica igen, és nem megy oda. Legalábbis annak idején, amikor nálunk Málna még az ivartalanítás előtt belepisilt, belekakilt az ágyunkba, akkor ez az eljárás használt.


Ha esetleg semmi nem válik be, és továbbra is mellékakil, mellépisil akkor itt egy egész jó cikk, ami arról szól, hogy milyen okok vezethetnek oda, hogy a cica nem az alomba, hanem mellé piszkít.


[link]

15222. zorro999
2015. ápr. 9. 01:01

Sziasztok!

Most találtam a fórumot, bízva abban, hogy hátha tudtok segíteni.


Egy ivartalanított, 8 hónapos lány cicáról van szó, aki nagyon piciként, kb. 5 hetes korában került hozzánk. Decemberben ivartalanítva lett, előtte rövid ideig volt mellépisilés, de elmúlt magától. Aztán januárban volt először, hogy a kaki is mellé ment, először az alom mellé, majd az egyik szőnyegre, majd a másikra is... Januárban szinte mindennapos volt, hogy az ágyra pisil, ezért ki lett zárva a hálóból, mert már nem volt annyi ágyneműgarnitúra, amenyit elhasznált. Ez működött, jó ideig ismét nem volt gond, használta rendesen az almot.

Aztán kb. egy hete kezdődött megint, először a kanapéra pisilt, majd kaki a szőnyegre, tegnap éjszaka a lábtörlőt sikerült elrendeznie szintén kakival, és épp most takarítjuk a kanapét újra (nem ugyanoda pakolgat, nem hiszem, hogy a szag miatt van).

Két hete volt állatorvosnál, szervi gondok nincsenek, oltást, féreghajtót kapott. Benti cica, az almot reggel-este cseréljük, és napközben, ha kell. Itthonról dolgozom, ezért szinte egész nap van társasága.

Amiket eddig olvasgattam, az főként a betegséget és a lelki bajokat említette, és mivel az előbbi ki van zárva, próbálom megfejteni a második lehetőséget.

Tudom, hogy nagyon érzékeny állatka, több cicával is volt dolgom gyerekkorom óta (kinti is benti is), de egyiküknél sem tapasztaltam ilyet.


Olvastam, hogy több almot érdemes megpróbálni kirakni, oda, ahova szokott piszkítani, de akkor nálunk az egész lakás egy nagy alomtálca lenne... van köztetek valaki, aki próbálkozott ezzel esetleg? Vagy voltatok hasonló helyzetben?


Aggodalmam onnan ered, hogy júniusban születik a baba, ami elég nagy változás lesz, és ha már most ilyen gondok vannak, nem tudom mire számítsak később:(


Nagyon köszönöm előre is, ha válaszoltok!

15221. 99279bb06f
2015. ápr. 8. 11:22
Nem vettem észre, hogy jobban hullana a szőrméjük. Minden nap fésülni kell az angórát, de nem több a szőr. Szerencsére nincs kullancs benne. Azt nagyon utálom.
15220. csgybzs
2015. ápr. 7. 21:15

Igen, nagyon vedlenek...

Ráadásul fura módon a furminátorral alig jön ki belőlük, viszont ha simítom a kezemmel, akkor igen. És persze tiszta bolondok, egész délelőtt egymást kergetik, amiben úgy kifáradnak, hogy egész délután aludniuk kell! :)

15219. Macsek. (válaszként erre: 15218. - 99279bb06f)
2015. ápr. 7. 19:36

Érzik bizony :)

És nem csak ők, de én is, ugyanis kegyetlen módon hullik a szőrük. :(

A ti cicátoké is?

15218. 99279bb06f
2015. ápr. 7. 18:29
A cicák érzik a tavaszt. Akkorát játszottak a kutyákkal, kergették egymást a ház körül. Egyszer a cicák voltak elöl, aztán fordultak. Aztán hatalmasakat ugráltak egy-egy bokor mögül. Nagyon aranyosak voltak. :)
15217. letihill
2015. ápr. 5. 21:27
Én is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!
15216. d878fb6317
2015. ápr. 5. 16:18
Kellemes Húsvétot és szép tavaszt Nektek és a bársonyostalpúaknak!
15215. Csigusz 79
2015. ápr. 5. 15:44
Minden kedves gazdinak és cicáknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
15214. 6a4b267102
2015. ápr. 5. 14:07
Kellemes Ünnepeket, Cicások!:)))
2015. ápr. 5. 12:33
Én is kellemes húsvéti ünnepeket kívánok !
15212. 99279bb06f
2015. ápr. 5. 12:21

Kellemes ünnepet kívánok!


Jön a tavasz.

Ugrálnak, játszanak a cicáim - ők már érzik.

15211. Macsek.
2015. ápr. 5. 11:07
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek! :)
15210. Tejespite
2015. ápr. 4. 21:53

Kedves Lányok!

Szeretettel kívánok Mindannyiótoknak és Családjaitoknak kellemes húsvéti ünnepeket és jó egészséget!

15209. 6a4b267102
2015. ápr. 1. 22:02

nézzétek!


[link]


ebayen szoktam néha jó tápot találni, ha egy-egy cica a harmadik konzerv után pl. a maradék 21-et "nemkérem", így rendszeresenodakukkolok. nem gyönyörû?

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook