Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
15418. Nikoszka
2015. aug. 10. 08:45

Sziasztok!


Látom, sokan vagytok itt cica gazdik, lehet, hogy tudtok nekem tippeket adni mit csináljak.

Őszintén szólva már kutattam olyan szakember utána, aki esetleg ért ehhez, nem nem jártam sok sikerrel. Előre szólok hosszú lesz :-)


Molli névre hallgató macskánk most 8 éves. Párkapcsolatunk elején vittük haza a cicát az egy szobás lakásunkba, mindig is eleven macska volt. Minden szeretet próbáltunk megadni neki, de sajnos a külvilággal, illetve rajtunk kívül más emberekkel sok érintkezése nem volt, azt hiszem talán innen eredeztethető a problémánk. 8 éve során ez a 4. lakásunk. Minden költözéskor próbáltuk a legnagyobb biztonságérzetet nyújtani számára.


A problémánk: Alapvetően idegenekkel sosem volt érdeklődő, kedves sem. Nem igazán szerette, hogyha idegenek figyelnek rá és foglalkoznak vele. Volt olyan ismerősünk, akire kifejezetten a lakásba lépés pillanatában fújt, „kiabált”. Az állatorvosokhoz való viszonya katasztrofális. Még pár éve egyszer elvittük orvoshoz, mert hányt a cica. Azt mondta a doktor úr, hogy 3 napi injekció fog kelleni, hogy biztosan jól legyen. Első alkalommal komolyabb probléma nem volt,ugyan próbált ellenkezni, de a doktor úr ügyesen megoldotta, viszont amikor másnap visszamentünk egy fiatal hölgy volt éppen aki fogadott minket, de ő több perc próbálkozás utána sem tudta beoltani a cicát. A cica nagyon megkarmolta, és ezek után az asztalról a vállamra ugorva dorombolt. Mondanom sem kell, az injekció nem került beadásra....Tavaly ismét orvoshoz kellett vinnünk, már a rendelőbe érve a dobozból sem akart kijönni. Akkor az állatorvos azt mondta, hogy ugyan le tudná úgy fogni a cicát, hogy beoltsa, de nem szeretne neki maradandó rossz élmény okozni, ezért úgy tudtuk elintézni a cica oltását, hogy előtte „benyugtatóztuk”, amitől a doktor elmondása szerint egy kisebb kutya órákig alszik, ő még így is tudott ellenkezni, de sikerült az oltás.


Utoljára 1 éve költöztünk, és körülbelül 2 hónapja a volt párommal úgy döntöttünk, hogy befejezzük közös életünket, ő elköltözött. Visszajár a cicához hetente párszor látogatni, köztünk sem mérgesedett el a viszony. Viszont kettőnk közül mindig én voltam, akihez jobban bújt a cica, és mindig ott feküdt ahol én voltam, és ő volt akinek a szava számított. (Csak egy példa: fürdetni szoktuk időközönként, én be sem megyek a fürdőszobába,mert ha a volt párom van bent vele és beszélget neki, akkor simán hagyja magát, viszont ha én is bemegyek, akkor nekem nyávog, ki akar ugrani, és nem viseli el a fürdetést). Az utóbbi két hétben többször is volt agresszív megnyilvánulása a cicának. Egyszer az nagynénémék jöttek látogatóba, többször voltak már nálunk vendégségben, sosem volt baj belőle, most viszont a nagynéném lábához odakapott és fújt és „kiabált” is rá. Nagynéném fia pedig nálam lakott volna 3 hétig egy nyári gyakorlat alatt. Vasárnap érkeztek akkor még semmi baj nem volt. Hétfőn, amikor egyedül bejött a lakásba a cica fújt rá. Elvonult a szobájába addig, amíg én haza nem értem, bár sajnos nem mondta el hogy rosszul reagált rá a cica. Kedden este viszont egy olyan dolgok történt, ami engem nagyon megviselt. Unokaöcsém fürdés után bejött a hálószobába, hogy váltsunk két szót, a Molli viszont mint aki megbolondult elkezdett „kiabálni” rá, unokaöcsém megijedt, és elkezdett futni, a macska pedig utána amilyen gyorsan csak tudott, fújt, kiabált, és karmolta ahol érte. Nagyon megijedtünk, természetesen a vendégeskedésnek ott vége is lett. Azóta a cicám ugyan olyan, mint előtte, ha itthon vagyok nyugodt, engem nem bánt. A volt páromat megkértem, hogy jöjjön el nézzük meg rá, hogyan reagál, de ugyan olyan vele is. Unokaöcsém többször vendégeskedett nálunk az előző lakásba, tehát nem nagyon értem, ő sem idegen.


Igazából az én legnagyobb félelmem az, hogy innentől kezdve a cica többet sosem enged mást közel hozzám, vagy a volt páromhoz? Egyenlőre nem eldöntött tény hogy kinél marad, mert az exem most fog lakást venni magának, de félek. Mi van ha mindenkire így fog reagálni aki idegen és a lakásomba lép? Hogyan fogom megállítani. Hogy fog reagálni az új páromra vagy az exem új párjára? Vásároltam már neki feliway párologtatót, mert sok helyen ajánlották, egyenlőre különösebb változást nem észlelek.


Szerintetek lehet ezt valahogy fejleszteni, orvosolni, mit tehetek annak érdekében, hogy ne legyen ennyire agresszív ,másokkal.


Illetve a leírás alapján és a hozzánk való viszonyulását alapul véve szerintetek melyikünknél lenne jobb helyen a cica?


Mindketten nagyon szeretjük, nem kérdés, hogy jól gondoskodnánk - e róla.


Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült. Csak reménykedem benne, hogy valakinek van valami hasznos tippje. Kár, hogy csak kutyasuli létezik :D és macskasuli nem.... :-)

15417. csgybzs (válaszként erre: 15415. - Macsek.)
2015. aug. 10. 08:18

Abszolút egyetértek veled. Nekem két macskám van, kb. 15 szovanövényem és szép függönyeim. Igaz a függönyökön van egy-két kis lyukacska, de hát kit érdekel? Egy használati tárgy... ha tönkre megy, kidobom, veszek másikat, vagy másfélét, vagy nem is veszek.

Felesleges kintre macskát magadhoz venned, egy állandó lutri az élete és nem az ő hibájából.

2015. aug. 9. 20:07

A legujabb kismacskánk képe adatlapomon a 2-ik. ( babonából l évig nem adunk neki rendes nevet,azért kisded vagy kisdög, de 1000 % szeretetből.


L Oreállal hajat festettem és a kismacska is feketés vörös lett, mert mindenbe belenyúl, éppen a fehér része lett festékes. Ártani csak nem árt neki, hagyjam vagy lekopik ?

15415. Macsek. (válaszként erre: 15414. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 18:48

Vannak kistestű kutyák, akik elférnek egy hordozóban…Vagy pórázon, szájkosárral a nagytestűekkel is fel lehet szállni a buszra…

De a viccet félretéve tudjuk, hogy cicát szeretnél. Csak egy picit felelősebben kéne hozzáállni a dolgokhoz. Mi a garancia rá, hogy az új cica nem fog fagyállót inni? Ha kirakod az utcára, nagy az esély rá, hogy elkóborol, aztán megmérgezik, elütik, elkapja egy kutya, és még sorolhatnám.


Olvasom az adatlapodon, hogy egyedül élsz. Nem lenne jó a téli napokon, ha kettesben a cicáddal összebújva élveznétek a ház melegét?


A francba a függönnyel! Nálunk például már több éve nincs. Nincsenek növényeim, a macskáim előszeretettel mászkálnak az asztalon, szekrény tetején. És? 22 éve semmi bajom nem lett tőle, hogy azon az asztalon eszem, ahol előtte a macskám járkált.


Senki nem akart bántani, csak az írásodból tényleg az jött le, hogy ha a macska rosszat csinál, akkor te nevelési célzattal odacsapsz. Ezzel pedig nemhogy megnevelni nem lehet, hanem inkább elvadítani és elriasztani.

15414. bjudit55 (válaszként erre: 15413. - Macsek.)
2015. aug. 8. 18:08

Őt nem. Cica hordozóba simán elviszem buszon. Nehogy azt mondd hogy van akkora kutya is! Na mindegy, ezt ne spirázzuk tovább, cicát szeretnék és nem kutyát. Mindig tesznek ki utcáta állatokat, majd behozok egyet.

Köszönöm a segítő szándékot, sziasztok.


Esetleg ha valaki később olvasná az első bejegyzésemet és tudna érdemben segíteni, kérem hogy pivátban írjon. Köszönöm.

15413. Macsek. (válaszként erre: 15412. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 17:58
És a cicát nem lenne körülményes orvoshoz vinni? Ő is megbetegedhet...
15412. bjudit55
2015. aug. 8. 16:32

Kutyát sajnos nem vállalhatok. Innen orvoshoz vinni ha beteg, nagyon körülményes lenne.


Gondolom azért nem akarod az ajánlott cicát nekem adni, mert arra gondolsz hogy nálunk az eligazítás verést jelent. Hát nem. :) De semmi baj, lesz itt a környéken kirakott cica, majd azt behozom. Azzal csak az a baj, hogy ha megnézem a nemét,és ha véletlen lány, már nincs szivem vissza tenni az út szélére. pedig fiút szeretnék.

De majd úgy lesz, ahogy a jó Isten rendeli. :)

15411. 99279bb06f (válaszként erre: 15410. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 15:57

Ajánlottak cicát, de inkább maradjon a jelenlegi helyén.

El kellene gondolkodnod, hogy inkább kutyát fogadj örökbe.

15410. bjudit55
2015. aug. 8. 14:13

Szegényke!

Nálunk nem szabad az asztalra felmenni. Az első próbálkozásnál megkapta a cica az eligazítást,utána nem mert próbálkozni se. Sőt, később a székre se ugrott fel.

15409. l.luiselotte (válaszként erre: 15408. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 14:00

még agitáltalak a kismacskára, addig az én picim belenyalt a rumos kakaós piskótakrémbe alig akarta abbahagyni, utána rálépett a piskótára és elkezdte enni.

Pedagógiai célzattal kivágtam az udvarunkra, aminek egy része jelen állapotában egy 50 ° C kiégett sztyeppének felel meg. ( ez volt még tavasszal a fű )

15408. bjudit55 (válaszként erre: 15407. - L.luiselotte)
2015. aug. 8. 13:53

gyönyörű cicáid vannak. A mau tetszik nekem a legjobban. Volt egy hasonlóm, Cicó volt a neve.


Hát, én is tanultam a saját káromon, és mivel máshogy nincs esély a függöny megvédésére, a jövőben nem engedem be a macskát. Persze ez még nem biztos, csak most így gondolom. :)))

2015. aug. 8. 13:42

Sok kárt okoztak nálunk is, főleg tányérokat csészéket és poharakat törtek össze. De nézd meg az adatlapomon, hogy milyenek, .. nem is kellett olyan sok idő, hogy megbocsássak nekik- de azért persze elővigyázatosabb lettem.-

saját káromon tanultam

15406. bjudit55
2015. aug. 8. 13:28
A következő cicám valószínű udvar lakó lesz. Az előző sok ezer ft-os kárt csinált a lakásban, még egyszer nem tudom bevállalni. Most megint új függönyöm van. Éppen elég a folyamatos féregtelenítés, a bolha és kullancs risztás, a drága cica kaja, jutalomfalatka, ha beteg orvoshoz járni, stb. Van egy megüresedett kutya ház a bejárati ajtó mellett, az kibélelve a cicának is megfelel. Nagy udvar van, zárt kert, és sok szeretet. :)
2015. aug. 8. 13:19

mi sehogy. Ha meglátjuk, próbáljuk elkergetni, de aránylag sokat van egyedül, amikor dolgozok, ill. a fiam egyetemen van.

Idővel abbahagyja, és talál magának más játékot

Most kérdésedre megnézem a függőnyöket, hát nem éppen újszerűek, de nem is olyan rémesek.



Most próbálj meg szerezni kismacskát, most a legaranyosabbak a 2-3-4 hónaposak, még tanithatók, sok mindenre idomithatod a jó időben.M i márt nem terveztünk több macskát, de 3 hete bedobtak egy ilyen tavaszi kismacskát a keritésen, és elveim ellenére ő a család kedvence

15404. bjudit55
2015. aug. 8. 13:05
Hogyan véditek ki a függöny letépést?
15403. bjudit55 (válaszként erre: 15402. - 99279bb06f)
2015. aug. 8. 12:44
Köszi. Az enyém sajnos valakinél fagyállót ivott télen, és hiába kapott 1 héten át infúziót, elpusztult. Utcáról befogadott cica volt. Az idén még nem láttam kitett cicát, de egyet szeretnék örökbe fogadni.
15402. 99279bb06f (válaszként erre: 15401. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 11:46
Megkérdezek valakit, majd írok.
15401. bjudit55
2015. aug. 8. 11:34

Szervusztok!

Nincs véletlenül valakinek egy felesleges fiú cicája? A Balaton keleti csücskénél lakom.

15400. 99279bb06f (válaszként erre: 15399. - 6a4b267102)
2015. aug. 8. 11:07
Nektek is az új lakásban!
15399. 6a4b267102
2015. aug. 8. 09:52

Nagyon köszönöm Mindenkinek, igazán jól esett, hogy sorra jöttek a bíztató szavak!!! Nemsokára aktívabb leszek, csak berendezkedés,új munkahely, új környék feltérképezése és új emberek zöttyentenek ki a napi rituáléim teljes véghezvitelébõl. De ma aludtam! Kialudtam magam!:))

Legyen nagyon szép hétvégétek!!!

15398. letihill (válaszként erre: 15394. - 6a4b267102)
2015. aug. 2. 21:13

Húú nem semmi amit csináltál!Kívánom találd meg az utadat és légy nagyon boldog!

És szeresd a cicákat:)

15397. l.luiselotte (válaszként erre: 15395. - 99279bb06f)
2015. júl. 31. 23:29

Én is gratulálok sajnosnincs lelkierejéhez.


Mondják, hogy van a macskáknak egy vigasztaló, vérnyomáscsökkentő tulajdonsága, de az biztos,hogy akkor érzik igazán jól és biztonságban magukat, amikor nem őnekik kell " vigasztalni", hanem amikor a gazdival minden rendben van. akkor készséggel teljes gőzerővel viszontszeretnek.

15396. 6a4b267102 (válaszként erre: 15395. - 99279bb06f)
2015. júl. 31. 21:27

Teljes szívbõl köszönöm és viszont kívánom, Mindnyájatoknak ezt kívánom! <3


Igen Zulu, ahogy mondod... bár vendégem, meg festõ az volt, de hál' Istennek a festõt jó ideig nem látjuk (bájosan fogalmazva is egy nagy tahó volt), vendég meg csak olyan látogathat, aki a mamijukat nagyon szereti, így õk is megnyugodtak. egyem a kis fülemüléiket:)))

15395. 99279bb06f (válaszként erre: 15394. - 6a4b267102)
2015. júl. 31. 11:07

Nagy lépés volt, és bátor voltál, hogy meglépted.

Amint érzik a nyugalmat a cicák, ugye, hogy mennyire máshogy viselkednek? Örülnek ők is, hogy nincs az a lelki feszültség, amit ők százszorosan jobban éreztek kettőtök közt. Hosszú boldog, nyugodt életet kívánok mindnyájatoknak!

15394. 6a4b267102
2015. júl. 31. 00:52
Elköltöztem a leendõ ex-férjemtõl. A titkos készülõdés miatt nem voltam itt aktív a nagy stresszben. Olyan szintû nyugi van (végre), hogy a régi ápolói szerint lehetetlen bekövetkezett:egyik tündérmancsom, aki "elvan a többiekkel, de sosem lesz az a mosdassukegymást-fajta" gondosan tisztogatja a másik királylányomat:)))), mellesleg amint felfogta, hogy itt vagyok, már otthon is érezte magát:), a másik elsõ éjjel még értetlenül énekelte a miiiiiaú-skálát, de felébredtem hozzá és játszottunk, azóta megadta az esélyt a körbekutakodásnak, élvezik a napfényt, egészségesek, elevenek és bûbájba öltöztetik a mindennapokat:)))). A legjobb döntés, ami csak lehetett... a férfiúról azóta kiderült, hogy hiteligénylésnél hamisítgatta az aláírásomat, ezek után a legkevésbé sem aggódom, nem okoztam-e fájdalmat, de be kell valljam, hosszú boldogtalanságot és testi-lelki tönkremenetelt köszönhetek a megváltozott, üressé vált értékrendjének, már megfulladtam mellette...
15393. 99279bb06f (válaszként erre: 15392. - Borso23)
2015. júl. 30. 19:13
De jó!
15392. Borso23
2015. júl. 30. 19:06

A kandúr cicus is gazdira talált, remélem, hogy jó helyre kerül, szombaton visszük el kocsival, akkor látni fogom, kik lesznek az új gazdijai (egy házaspár vidéken) és tudok velük jobban beszélni, hogy megismerjem őket, de nagyon örültek, hogy még megvan és várják nagyon...

Köszönöm a segítségeket mindenkinek!:)

15391. Borso23 (válaszként erre: 15390. - 99279bb06f)
2015. júl. 30. 14:41
Én is sajnálom nagyon, mert együtt hihetetlenek :) De sajnos most nem tudtunk várni arra, hogy olyan jelentkező legyen aki tesó cicákat szeretne :( Még így is alig akad, hogy külön-külön :(
15390. 99279bb06f
2015. júl. 30. 13:27

Akkor már csak a kisfiúnak kell egy jó gazdi.

Sajnálom, hogy nem együtt mentek új helyre.

2015. júl. 30. 06:20
Férjem nagymamája egy idős szerb asszony volt ő mondogatta mindig, a fiam csecsemőkorában, hogy a kisgyerek örömet boldogságot hoz a házba. Én ezt az érzést nem igzán ismerem ( a " mindig " viszonylatában) mert nagyon kicsi a családunk, de hogy egy kismacska örömet, jókedvet hoz és megváltozik az élet, az biztos.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook