Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
15448. 99279bb06f
2015. szept. 7. 17:18
Olyan hideg lett hirtelen, hogy estére bejött még a Szibériai husky kutyám is! Kyttike is, pedig neki is nagy szőrméje van (angóra). Fagyunk meg! :(
15447. 99279bb06f (válaszként erre: 15446. - Letihill)
2015. szept. 7. 17:17

Szia! Jártam arra, hívtam, de nem jött elő. A kutya nem volt otthon, az a gazdáékkal szokott sétálni. Lehet hogy cicuka meg a lakásban volt.

Megsimogattam volna a kis arany pofiját, olyan kis kedves cicalány. Hiányzik, pedig csak 3 napig volt itt. :(

15446. letihill (válaszként erre: 15445. - 99279bb06f)
2015. szept. 6. 21:25
Na mi van a cicuval?Tudsz valamit a másikról?
15445. 99279bb06f (válaszként erre: 15444. - Letihill)
2015. aug. 25. 11:29

Az első este már feltettem a hirdetést a helyi újságba, mert azt hittem, hogy ennek a csodás kiscicának a gazdijai megőrülnek, hogy elveszett. Épp le akartam szedni, amikor előtte hívott telefonon. Akkor is úgy szóltak neki, hogy egy cicát találtak, olvasson lefele kettő bejegyzéssel - és akkor hívott fel. Lehet hogy nem is hiányolta őt, csak a 10 hetest akarta feltenni? :(

Ma délután majd megyek arra, megnézem Cicukát.

15444. letihill (válaszként erre: 15441. - 99279bb06f)
2015. aug. 24. 21:15
Én letagadtam volna hogy nálam van.Ha az enyém eltünne biztos nem ülnék a fenekemen 3-4 napig.Ugyan mi lehet a kis 10 hetessel?De nagyon sok a felelötlen ember.
15443. 99279bb06f (válaszként erre: 15442. - L.luiselotte)
2015. aug. 24. 15:34

Na ez a másik! Két kiscicája tűnt el. Az egyik, aki nálam volt, kb. 3 hónapos, a másik viszont csak 10 hetes - és bacik rá 4 napig? Nem érdekli, hogy mi lett velük? Nem keresi sehol?

Ez nem egy felelős gazdi! :(

2015. aug. 24. 11:56
Nagyon sajnálom :( de azért elég sokáig - 4-5 napig birta kismacs nélkül.
15441. 99279bb06f
2015. aug. 24. 10:36

:( Jött a gazdi és elvitte a kiscicát.

Nem véletlenül menekült el ő és a kistestvére, hisz van egy kisgyerek, van kutya (pumi), állandóan tele az udvar emberekkel, sok a vendég náluk - lehet, hogy a cicuka nyugalmat akart.

Ami szintén furcsa, hogy kb. 1 km-re laknak.Igazán nem is nagyon akarom elhinni, hogy ekkora utat tett meg ez a kiscica az autók, a kutyák, az emberek közt.

Ha megyek arra, majd megnézem őt.

15440. l.luiselotte (válaszként erre: 15439. - 99279bb06f)
2015. aug. 24. 09:49

Nekem is nagyon hiányzott már egy kismacska, jobb az ember hangulata, életkedve.( gondolom, ezt csak e topic fórumozói értik meg )

Tényleg sokba kerül, főleg a kölyök wishkas, de meg szeretném tartani.

15439. 99279bb06f
2015. aug. 24. 08:49
Most, hogy "kisgyerek" van a háznál, fel van fordulva fenekestül a reggel. Mert ugye ébredés, reggeli, aztán utána az un. őrült félóra következik. Rohangál, játszik mindennel ami mozog, vagy nem mozog, akkor azért, de csöndben. Csak úgy hallom, hogy merre jár, mert ott felnyög a kutya, amelyiket épp nyüstöl. Nagyon kis cuki. Imádom ezt a gyerekes reggeleket. Rég volt ilyenben részem. :)
15438. 99279bb06f (válaszként erre: 15437. - L.luiselotte)
2015. aug. 23. 20:49
Ha jelentkezik a gazdája, akkor visszaadom, de elég kevés pénzem van, nem nagyon tudok ám új cicát vállalni, és ha nem jönnek érte, akkor kell gazdát találni neki.
2015. aug. 23. 20:03

:)


Én már nem adnám vissza a picit, akűárhogy igazolja, hogy a gazdája. Bár a Cicum halála után fekete kiskandúrt szerettem volna, hát a mintája nem nagyon tetszik, de kisfiú. ( igen eleven kisfiú ) és nagyon nagy szerencs nálunk is, hogy szeretik babusgatják a nagyok, az egyik az idén nem is szült, de tűri, hogy szopja.

15436. 99279bb06f (válaszként erre: 15435. - L.luiselotte)
2015. aug. 23. 19:51

:) Aranyos lehet ő is.


Barátnőm már talált is neki nevet a nálunk lévőnek. :)

Olyan jókat mosolygok, mert a 3 cicám megmutatja a kicsinek a dolgokat, és a kis arany pofám meg csinálja utánuk. Nagyon tündérek. Pld. a kertben van egy gyerekkád, amiből szoktak inni, vagy belelépkednek (a kutyák). Gréti megmutatta, hogy szétterpesztett lábbal hogy kell megállni, hogy ne potyogjon bele. Picike meg nézte, aztán ő is odament, és ugyanúgy ivott. Nagyon kis cukik!

15435. l.luiselotte (válaszként erre: 15434. - 99279bb06f)
2015. aug. 23. 17:30

nem akarok vészmadár lenni, de hozzánk is így szokták bedobni a macskákat ( a Maut és a legfrissebb kismacskát ) , biznak abban, hogy felneveljük.

Tudta a gazdája, hogy Nálad jó helyen lesz.


Nálunk julius 13-án tették be a keritésen a picimacskát, én észrevettem, kiabáltam a fickóval, hogy vigye innen ezt a macskát, mert nem a miénk, nem akarok többet, és elszaladt. beült a kocsijába. Még jó, hogy megszerettük a kicsit, most ő a favorit.

15434. 99279bb06f (válaszként erre: 15433. - 6a4b267102)
2015. aug. 22. 15:05
Még nem jelentkeztek érte. Nem is értem, hogy egy ilyen pici kis állat mit tehetett, hogy nem hiányzik. :(
15433. 6a4b267102
2015. aug. 22. 14:08
Milyen hálás lehet a gazdi, mikor megtudja, hogy a legjobb kezekben landolt a cicája...
15432. 99279bb06f (válaszként erre: 15431. - Csigusz 79)
2015. aug. 21. 15:38

Köszönöm!


Jelenleg egy 3 hónapos, fekete-fehér cica van vendégségben nálunk. A fenyőfánkról tornáztam őt le. Keresem a gazdiját - egyenlőre mindenki hárít. :(

Egészséges, tiszta, bolhátlan, tiszta a füle, kedves, belakta a lakást, biztos, hogy állandóan kézben volt, mert úgy viselkedik.

Valakinek pedig nagyon hiányzik, de még nem jelentkeztek érte.

15431. Csigusz 79 (válaszként erre: 15428. - 99279bb06f)
2015. aug. 20. 19:20

Jajj szegénykém hogy fájhatott :((

Ó hát akkor Isten éltesse!!! :-))) ♥

2015. aug. 20. 12:52
és még értéknövelendő tényező, hogy eddigi életében legalább 60 macskát szült, cirmos, el is szaporodtak a környéken a cirmosok.
2015. aug. 20. 12:35

Igazi mókut kergetett ? ez az tán élmény !



Jobbulást a farkának, azért ugye maradt pár centi ?

A mieink közül elég soknak eltört a farka, van egy 12 éves, az a szomszédba költözött, és már legalább 10 éve törött farokkal él.

15428. 99279bb06f
2015. aug. 19. 19:32

Sziasztok!

Írtam, hogy AranyTündérBogaram valószínűleg leesett a fáról, amikor a kismókusok után mászott. Eltörött a farkincája több helyen, és a csípője is torzult. :(

Naponta többször masszírozgattam, de sajnos a farkincájának az utolsó 10 cm-e leesett tegnapelőtt. Nagyon magasról ugrott le, és ahogy "becsapódott" a földre a farka, az rögtön ott le is szakadt. :( Sikított egy nagyon nagyot szegénykém, rohant ki mindegyikünk, hogy mi történt.

Most kisebb ugyan a farka, de legalább nem csapja oda, ha leugrik bárhonnan. Nem vérzett, de ideg biztos volt még benne.


Holnap meg laposra pusszantom azt az okos kis fejét, mert betölti a 15. évét! :)

15427. letihill (válaszként erre: 15418. - Nikoszka)
2015. aug. 14. 20:54
Az én előző cicám volt ilyen undok az idegenekkel,sőt még az unokákkal is.De a lányom a harapása miatt egy nyarat a traumatőéógiára járva töltötte.Hiába szerettük,sosem bántottuk,ő ilyen volt.Ha ilyen a természete a te cicádnak is nem fogod tudni megváltoztatni,el kell fogadni ez van.A mostani cicám is is meg ér egy misét,de ö azért valamivel kedvesebb.:)Amit mondtak a többiek lehet hogy jó lenne a tied mellé egy másik,én azért kipróbálnám.Hátha...
15426. 99279bb06f (válaszként erre: 15425. - Nikoszka)
2015. aug. 11. 11:01

Mi itt azt tartjuk, hogy "egy cica nem cica", vagyis a sokmacskások táborába tartozunk. Nem bántuk meg és a cicáink sem, ezt állíthatom.

Az egyedül élő 7 éves kandúromhoz egy perc alatt 5 kiscica került. Akkor még csak ideiglenesen, de Ő abban a pillanatban ELFOGADTA őket, és úgy játszott velük, mintha közéjük tartozna.

Ne félj attól, hogy nem fogják megérteni egymást. A macska intelligens állat, el sem hinnéd mennyire.

15425. Nikoszka
2015. aug. 10. 14:52

Köszönöm, hogy ennyien írtatok véleményt.


Az a baj, hogy félek hozni mellé egy kicsit, mert ő már 8 éves, és mindig is rosszul reagált más állatokra. Volt már hogy próbáltuk, de bebújt egy helyre és hozzám sem tudtunk nyúlni... Csak akkor nyugodott meg amikor újra egyedül lett. Félteném a kicsit, illetve, hogy mit csinálok vele ha mégsem szoknak össze, hiszen arra is hallottam már példát.


Nem hinném, hogy Bálint bántotta, mindig is nagyon félt tőle, szerintem ránézni sem mert ha nem voltam 10 centis körzetben :-). Alapvetően nagyon állatbarát, és a Mollcsi nem az a cica, akit csak úgy seggbe lehet billenteni.


Zulu: Persze, vannak karmolások támadások, melyeket játékból csinál, azok számomra is természetesek. Alapvetően sokat játszom vele esténként, különböző játékokkal jól lefárasztom, az esti alvás előtt :D.

Az, hogy hamar lett e elválasztva anyukától? Akár még az is megeshet, nem tudom pontosan, vásári cica, és amikor hozzánk került akkor én macskát csak messziről láttam. Az ex páromnak voltak előtte cicái, nekem sosem.

Mint macska egyedül él a területen, eddig ketten éltünk vele pluszban. Most csak én, illetve van, hogy az ex visszajár hozzá ha én nem vagyok otthon.


Félek ettől a másik cica témától. Alapvetően én sajnos olyan vagyok aki leginkább szeretgetni tudja, fegyelmezni nem nagyon, mi van ha kárt tesz a kicsiben....


Sajnos ez az unokaöcsis dolog nagyon durva támadás volt, szó szerint olyan volt mint ami megőrült, eszméletlen agresszív lett akkor, alig bírtam leszedni róla, csak kergette a lakásba....nem tudom számított e hogy félt tőle alapvetően.

Csak tudjátok, nehéz ez a helyzet, mert egy hosszú kapcsolat lezárása után természetes folyamat, hogy azon gondolkozom, hogy idővel lesz egyszer egy új, de akkor ő is idegen lesz számára, és hát mi van ha őt is így támadja meg :O. Szinte félelmetes volt számomra komolyan.... És ugye az új kapcsolat mindkettőnknél fenn áll.

De azon is szoktam gondolkozni, hogy vannak olyan cicák akik valamilyen oknál fogva új gazdihoz kerülnek, hát őket is megszokja valahogy... vagy más nem tudom mit gondoljak....lehet, hogy az enyém ennyire agresszor csak? :-)

15424. 99279bb06f (válaszként erre: 15418. - Nikoszka)
2015. aug. 10. 10:29

Hasonló a véleményem, a cica unatkozik egyedül. Az a bizonyos karmolások, támadások a JÁTÉK jelei is lehetnek! Hisz így játszik egy cica! Támad, karmol, morog, verekszik, fúj... Vadállatok, nekik harcolniuk kell(ene) az élelemért, ezért is tanítja anyucija meg őket.

Lehet, hogy túl korán lett ELVÁLASZTVA az anyjától? Ezeket még nem tudta megtanulni, ezért az ösztön azt hozza, hogy titeket támadjon le.

Szerintem ez természetes reakció egy olyan cicánál, aki

- egyedül él egy területen (a vendéget betolakodónak tekinti)

- aki túl korán lett elválasztva az anyjától

- akinek valamilyen idegrendszeri problémája van (maradhatott fertőzésből is) DE EZ ITT NEM valószínű

- az unokaöcséd meg bizonyára már bántotta a cicát (amikor te nem láttad) és a CICA NEM FELEJT.


Ezt egy másik cicával nagyon jól meg tudnák oldani ezeket a helyzeteket, hisz egymástól is tanulnak.


Fürdetni soha nem szoktam a cicákat, még akkor sem, ha rájuk férne, mert koszos, de elintézik ezt maguknak - ez ügyben nem tudok tanácsot adni.

15423. l.luiselotte (válaszként erre: 15418. - Nikoszka)
2015. aug. 10. 10:25

A macskák alapvetően féltékenyek, másik macskára, emberre egyaránt. Nekem az egyik főbenjáró bűnöm a macskáim szerint, hogy a fiamnak minden este beviszem a szobájába a vacsorát, mégha kaptak is előzőleg kaját.

Macskatemperamentuma válogatja, hogy mennyire viselik el az idegent, nem biztos hogy féltékenység a vadságuk, lehet hogy csak félnek tőle..

Szinte egész életemben volt macskánk, de azok a családtagokon kivül senki más emberrel nem " kommunikáltak ".

Szerintem idegenhez barátságos macska nincs.

Kisfehér macskám a Mau nagyon tetszik egy idős hölgynek, aki elég sűrűn hoz neki finpm falatokat, de már néha én röstellem, hogy az amugy szelid, imádnivaló kismacskám ha meglátja a kajahozó nőt, olyan lesz, mint egy vadállat, fúj, morog kiszalad.

15422. csgybzs
2015. aug. 10. 09:43

És ismét egyetértek Macsekkel. Az én cicám is elég magának való, "hisztis" volt, amíg nem került mellé a Kicsi. Rá is fújt, kiabált 1 egész napig, azóta pedig elválaszthatatlanok és ő is sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb.


Amúgy lehet, hogy az öcsi párszor suhantott a macskára titokban, nem? Akkor szoktak így megnyilvánulni...

15421. Macsek. (válaszként erre: 15418. - Nikoszka)
2015. aug. 10. 09:13

Hűha!

Ide Jackson Galaxy kéne :))

Sajnos nincs ötletem.

Esetleg egy cicatárs? Együtt játszanának, rosszalkodnának, és akkor talán nem az ismerőseiddel lenne elfoglalva a cicád.

15420. Macsek. (válaszként erre: 15416. - L.luiselotte)
2015. aug. 10. 08:49
Ha a bőrét nem érte a festék, akkor szerintem hagyd. Megpróbálhatod lemosni, de valószínű tiszta vízzel nem fog lejönni, vegyszerrel pedig nem kéne.
15419. Macsek. (válaszként erre: 15417. - Csgybzs)
2015. aug. 10. 08:47
Mi mindig egyetértünk :)
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook