Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
15568. 14672fd2e5
2016. febr. 24. 05:44

Köszönöm szépen a válaszokat.3 cicám van,természetesen én is probaképp adtam neki a t káposztát mert ült és úgy nézett,hát tudjátok:) szinte szégyelltem magam hogy nem ő nem kap.Most én

is olcsobb tápot adok nekik,de gondoltam váltok.Jo...ra tápot ismeritek?

Az ac..na és társai nekem drága.


Egy kis répáért, a én 8 kilós kiscicám ,bárkivel megharcol.


Egész éjjel járörőzök miattuk mert egyik be másik ki.Ráadásul az egy kislány ki tudja nyitni a kilincset ,és jön megy.mi meg fütjük az udvart.

2016. febr. 23. 21:51

Két macskám van, vegyesen kap mindkettő macska- és házuikaját. A szárazkaját nem szereti egyik sem.

Katzenfuttert szoktam venni a spárban, Nelly pástétotmot és a Lidlben Paté-t, ezt nagyon szereti mind a kettő. Mindkettő eszi a házikaját, maradékot, sokszor főzök nekik túróstésztát, az nagy kedvenc, szeretik még a főtt krumplit. Lehet hogy nem helyes, a nagy - 4 éves kandur, kap még napi 4-5 virslit, a kicsi 10 hónapos Ő 1,5 pástétomot és 2 virslit + a házikaját.

Szeretik az édeset,a jégkrémet, amikor valamilyen édeskrémet készitek azt imádják, kicsit kapnak is belőle. Szép jó erőben levő macska mind a kettő, csak az udvarlás csúfitja el őket, a 4 éves most 3 lábon ugrál, mint egy kengurú, valamelyik éjjel megsérült.

15566. 6a4b267102
2016. febr. 23. 21:36

Kérdés:


nem tudtok olyan szoba- és/vagy erkélynövényt cicafüvön kívül, ami nem méreg a macskáknak? Csak a listákat ismerem, mit nem (pl. tuja, leander, fikuszok, stb.) szabad, petrezselymet még ki merek ültetni (ha kicsit melegebb lesz), de különösen az egyik imádja a növénycincálást, nassolást... és "mitszabadlista" sehol nincs:(


Egy cserepes fát is szívesen beszereznék, bár annak meg az ágacskáit rágcsálva szaladhat egy-egy szálka "veszélyes cigányútra"...


Zeller és petrezselyem lehet a közelükben? Paradicsomot is ültetnék, de annak meg a levele mérgez...

15565. 6a4b267102
2016. febr. 23. 21:30

Válasz FincsiÖtnek:

Az enyémek a Purizont (70 % husi) szeretik és az gabonamentes is. Sokáig nem voltam kibékülve, hogy bár gabonamentes, azért abban is van krumplipor, gyümölcs, vagy mindenféle faxnik, de rá kell jöjjek, zöldség-gyümire a kijárós cicák ízlésük szerint megvendégelik magukat, még gyógynövényre is, ami gyakran okozhat allergiát.


Az állatorvosnál persze a márkás tápok jóval drágábbak, de zoo+ -on néha ki lehet fogni próbacsomagokat, többet kevesebb áráért és akkor néha még a 10kilósnál is jobban kijövök, de kisebb adagokkal.


Öösszel fele-fele arányban tettem hozzá fokozatosan "szöörre-böörre Royal Canint" (hair&skin), mint egy kicsi kúra, de a husitápból kevesebbtööl is jól laknak, mégis imádják.


Tasiból is drágábbat, gabonamenteset kapnak (néha egy kis rizs belefér), de abból is kevesebbet esznek, mégis az egyik tartja a súlyát, a másik meg nöött is.


Havonta egyszer kipofozza a croissant-t a kezembööl...:)


De nem lehet, hogy ösztönösen pótolnák a tápanyagot a nem drága, de nem is jó táp után és ezért addig eszik a házi kosztot, míg azt be nem gyüüjtik, amire pedig nincs szükségük (pl. káposzta), az hasznosítás nélkül kimegy? Mondjuk én káposztát nem hagynék nekik enni, mert ilyen pici gyomrocskában-bélben a puffadás rizikósabb dolog, mint egy embernél.


Kívánom, hogy megtaláld a megoldást és sokáig egészséges társaid legyenek a kis szellemek:)

15564. csgybzs (válaszként erre: 15563. - Fincsi5)
2016. febr. 23. 21:01

:O Hány cicára???


Nekem két cicám van, RC tápot kapnak (ami nem a legjobb, de sajnos függők), 10 kg. kiszerelésben 12.000 Ft, ami két és fél hónapig elég. Ha leosztom fejenként, napi kb. 80 ft-ra jön ki. Annyi szerintem bele kell, hogy férjen...

15563. fincsi5 (válaszként erre: 15562. - Csgybzs)
2016. febr. 23. 20:30

Értelek én, de a dokinő is elmondta, ha olyannal akarjuk etetni, az naponta 1300 körül jönne ki.

Annyi nem futja.:(

Próbálom a házit adni neki, még nem reménytelen, nincs 1 éves, hátha!

Olvastam könyvben, hogy asárgarépát, krumplit, sült húst mennyire ette valamelyik írónak a cicája.

Az enyém nem. 1 napig semmit nem adtam, este tíz körül evett pár falatot a sültből.

De nem nyávogott, csak nem evett.

Ja, és barátnőm hoz neki néha azt a gur...nemtudommianeve konzervet, nem eszi nagyobb étvággyal, volt, hogy azt is a "hajléktalanok" kapták meg. :)

15562. csgybzs (válaszként erre: 15560. - 14672fd2e5)
2016. febr. 23. 19:36

Ha jó minőségű száraztápot veszel nekik, abból sokkal kevesebbet esznek a magas tápanyagtartalom miatt.


Az olcsó = színezék, ízfokozók, nulla beltartalmi érték

Drágább = magas fehérjetartalom, színezék és ízfokozómentes.


Kb. mintha te egész nap puffasztott rizst, vagy zöldséget, gyümölcsöt, gabonafélét ennél.


Mindkettővel eltelítődsz, de az első csak átmegy rajtad, ezért mindig éhes maradsz tőle.

Szóval érdemes rá beruházni... nekik ugyanúgy jár a normális minőségű étel, mint nekünk.

15561. fincsi5
2016. febr. 23. 17:47

Mi a mindig a legolcsóbb alutasakosat vesszük, szárazban ugyanígy.

Aluból kettőt eszik meg 1 nap, szárazból fél maroknyit. A házi kaját nem eszi.

Nappal bent alszik, éjszaka változó. Van, hogy velem alszik el, de hajnali négykor felébred, és ki kell engedni, van, hogy 22-től reggel 7-ig alszik.

A kintiek eszik a házit is, reggel ők tejjel kezdenek.

Most úgy néz ki, a 2 kintiből az anya eltűnt, 3. napja nem jelentkezik, ilyen még nem volt. A kicsije itt van. Nem kezes, de mindent figyel, a teraszon a lábtörlőn ül. D

15560. 14672fd2e5
2016. febr. 23. 17:16
Jaj még egy kérdés ti milyen táppal etetitek őket?Én most szeretnék váltani.Három cicám van,de kiesznek a gatyámból:) Még a táp és a konzerv után benyomnak egy kis töltött káposztát is,vagy éppen ami van.Egészségesek,szép a szőrük is de lehet hogy valami hiányuk van?Imádják a zöldséeket is milánoit amit éppen fözök.És nem ám pár falatot esznek belőle hanem egy macska egy felnött adagot. Ja és rendszeresen kapnak féregajtót.
15559. 14672fd2e5
2016. febr. 23. 17:06
Sziasztok! Lenne egy kérdésem.Szerintetek az eddig kinti- benti cicáimat lehetne csak kintinek szoktatni?
15558. 6a4b267102
2016. febr. 23. 02:13

Hoxa. A nőcis portál.


Ma feltétlen nyomot kellett hagynom egy igazán építő hozzászólással.

15557. l.luiselotte (válaszként erre: 15555. - 99279bb06f)
2016. febr. 19. 18:15

Zulunak a szekrényre reagálok,

2008-ban felkisértem a fiamat Pestre nyelvvizsgázni, másfél napig voltunk oda. ( ilyenkor önetetőből ettek ) de nem is azért irom, hanem mire hazajöttünk, a ruhásszekrényben 3 meseszép kismacska várt bennünket az én fehérneműimet nézte ki az anya,..

2016. febr. 19. 18:12

Lehet 7 macskával is zökkenőmentesen együttélni, lakásban is. Mi főút mellett lakunk ezért esténként mindig begyűjtöttem a csapatot. Volt, hogy 10 körüli volt a létszám, a gangon egy heverőn aludtak jó meleg takarók és turiban vett paplanokon, párnákon ( néha szebb volt az ágyneműjük, mint a miénk ) egy óriási macskagolyót alkottak.

A lakásban l konvektor mellett melegedhettek, amikor hideg volt. Még mindig visszasirom azokat az időket, 2005- 2009 közt volt ez az időszak, a válság előtt jól kerestem, gyönyörű szép jólápolt jóltáplált macskáink voltak.

Néha beengedtük őket a szobákba, nem csináltak nagyobb rendetlenséget, mint a fiam vagy az apja

15555. 99279bb06f (válaszként erre: 15554. - Syria)
2016. febr. 19. 12:00
:) Övéké volt az egész lakás. Szó szerint, mert még a szekrényeket is kinyitották. :)
15554. syria (válaszként erre: 15549. - 99279bb06f)
2016. febr. 18. 22:12
Emeleten 7 cica? Nekem a kertes házban kettő is sok a lakásban.
15553. 99279bb06f (válaszként erre: 15552. - L.luiselotte)
2016. febr. 18. 11:17
Aranyos lehetett, ahogy besegített az ellenőröknek. :)
2016. febr. 18. 08:53

tagnapelőtt nemkívánatos ellenőrzést kaptam, váratlanukl irodámban megjelent két revizor. A Mau - nem volt eső, igy véletlenül tiszta volt, jól nézett ki, mondhatni, dekorativ is volt a 20 kg-s fahér kandúr - el kezdte az ellenőröket és cuccaikat szaglászni, hizelgett, fetrengett nekik, óriási tökeit mutogatta. Mondtam, hogy kiküldöm a macskát., de ragaszkodtak hozzá -. két macskabarát 35 körüli fiatalember volt. A Mau végül arra az asztalra telepedett, amin az ellenőrzés folyt, időnkéntlecsapott a papirokra, hosszú fehér kezeivel nyúlkált hozzájuk.

Tűrte hogy az ellenőrök simogassák, muzsikált nekik, akiket szemmel láthatóan elbűvölt.

Végülis nem végződött rosszul az ellenőrzés.


Nem túl empatikus a Mau, mert a fiamat egyáltlaán nem szereti ( féltékeny), de ügyfelek ellenségeivel, romákkal kimondottan haverkodik.

15551. 99279bb06f (válaszként erre: 15545. - L.luiselotte)
2016. febr. 18. 08:11
Wow! Kalocsai mintás, csengős... Csudi csini lehet!
15550. 99279bb06f (válaszként erre: 15546. - Fincsi5)
2016. febr. 18. 08:10

Állítólag először annak kellene ennie, aki a falkavezér. De ki bírja megállni, hogy kinézik a szájából? :)

Még félájultan első dolgom, hogy adok ennivalót és vizet, ők megeszik, majd elvonulnak tisztálkodni - és itt jön a lényeg, engem hagynak békén nyammogni. :)


Liza rájött, hogy a karácsonyra kapott ékszeres kerámia tetejét ha megbökdösi, akkor arra a legmélyebb álmomból is felébredek. Most azt macerálja meg, ha elfogyott neki a száraza (az éjszaka közepén). Mintha csöngő lenne, úgy használja. Cuki kis pofa.

15549. 99279bb06f (válaszként erre: 15547. - Fincsi5)
2016. febr. 18. 08:04
Nekem panelban volt 5 cicám. Volt, hogy 7 is volt. Észre sem vették a szomszédok.
15548. syria (válaszként erre: 15546. - Fincsi5)
2016. febr. 18. 07:30

A fürdőköpeny öve nálunk is menő. :) Ld. naplóm 2327. bejegyzése.

[link]

15547. fincsi5 (válaszként erre: 15545. - L.luiselotte)
2016. febr. 17. 20:48

20 éve van macskád! De jó lehet.:))

Sokszor olyan bánatos vagyok, hogy miért nem jöttünk hamarabb kertesbe, annyi sok jó kimaradt, már nem lesz időm bepótolni.

15546. fincsi5 (válaszként erre: 15545. - L.luiselotte)
2016. febr. 17. 20:46

Komolyan mondom, a kávét nem tudom meginni, ha nem adok neki előtte enni.

De még a kintieknek is adok, mert zavar, hogy néznek be, szégyellem magam.

Hoztak már neki játékot, csörgős gömböt is, de a fürdőköpeny öve eddig megunhatatlannak tűnik. És igen; a kint hagyott fűzős cipők DD

15545. l.luiselotte (válaszként erre: 15541. - Fincsi5)
2016. febr. 17. 19:32

Biztosan sok csodaszép perc vár még rátok a cicussal. Játék tekintetében tényleg nem igényes állatok, erre 20 évi macskatartás után most jottem rá, még tavaly is vettem Mau nevű macskának kalocsai mintás csengős övet- amire rá sem néz.

8 hónapja nevelünk egy kismacskát ( Picimacska ) , a legkedvesebb játékai : a szóló cipőfűző és a fűzős cipő verhetetlen, aztán jönnek a csillogó ajándék zsinórok, imádja amikor söprök és kinti játéka : húzunk ( a fiam vagy én ) egy hoszsú ágat, úgy hogy ne tudja elérni, ezt órákig kergeti. És a háztartásban mindig talál valami új eszközt, amiben örömét leli.


Először terhemre volt, de már imádom, amikor reggel öltözöm, szép kis arcával leül elém, és várja hogy felvegyem a cipőt, ráteszi a kis kezeit, húzza .( Nem csizmát, hanem ősz óta fűzős cipőket hordok )

15544. fincsi5
2016. febr. 17. 19:31

Este valamivel tele volt a szája, de csak nézett, nem nyelt, azt hittem megfullad. Akartam, hogy köpje ki, hát valami nyálkás nyavalya csurgott ki, aztán nagy nehezen lenyelte, és jóízűen nyalogatta a száját.

Mondom neki; a francba, hát utána meg puszilkodunk? DD

15543. 99279bb06f (válaszként erre: 15541. - Fincsi5)
2016. febr. 17. 19:03
Még mennyi élmény vár rátok! Imádni valóak egytől egyig!
15542. syria (válaszként erre: 15541. - Fincsi5)
2016. febr. 17. 13:16
Tündériek, ahogy mindennel tudnak játszani. Tegnap pl. a partvisnyél vége tetszett meg Mamcicnak, nem győzte lepofozni, miközben használat közben billegett. :)
15541. fincsi5 (válaszként erre: 15539. - Syria)
2016. febr. 16. 17:15

Ó, ezt a játékot imádom! D

Tegnap este tíz körül férjem betette a helyére a cicát, de kijött. Aztán bevittem én, megint kijött.

Mentem wc-re, jött utánam, ott észrevett egy felmosót, játszott vele. Én lecsavartam a nyélről, a cicával együtt bevittem a fürdőszobába, ott még játszott vele, én simogattam őt, suttogva beszéltem hozzá. Aztán lelassult, én még kicsit simogattam, kijöttem és reggel hétig aludt.

Hát, komolyan, mint egy gyerek :)))

Első cicánk, nekem még sok dolog újdonság velük kapcsolatban.

15540. Gizella11
2016. febr. 16. 17:06
a szomszédok cicái lesik mikor teszem ki az ennivalót!
15539. syria (válaszként erre: 15525. - 99279bb06f)
2016. febr. 16. 16:55
Szerintem Mamcickámat egyszerűen szó nélkül rugdoshatták ezelőtt kb. 15 évvel. Abból gondolom, hogy ha csak felé emelem a lábamat, még mindig menekül, nem szereti, ha lábbal dögönyözöm. Bezzeg a kicsi! Ha csak hozzáér a talpam, már hanyatt dobja magát, s nyújtózkodik, hentereg, élvezkedik.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook