Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16078. Ramcsika (válaszként erre: 16077. - Ramcsika)
2018. szept. 14. 09:21
Ên
16077. Ramcsika (válaszként erre: 16076. - Syria)
2018. szept. 14. 09:20
Én
16076. syria (válaszként erre: 16070. - Ramcsika)
2018. szept. 14. 09:00
Nem véletlen, hogy több a kutya-, mint macskabarát; én legalábbis így érzékelem.
16075. Százas Evelin (válaszként erre: 16071. - Ramcsika)
2018. szept. 14. 06:52

Volt már egy pici kitaccsolás is, az mondjuk épp kövön történt. Lehet hogy ez volt az első, a macho Safranek úgy megrémült a saját érzésétől, hogy nyarvintott előbb pár panaszosat, pedig ő nem szokott. Az a Tünci reszortja. :-)

Ezek nem olyan extrém bundásak. Azt remélem, hogy ha majd két hét múlva már kimehetnek, esznek maguknak valami füvet.

Addigra már beáll a védettség az oltások után, alig várom hogy ne csak itt benn terrorkodjanak. :-)

16074. Százas Evelin (válaszként erre: 16072. - Andi6020)
2018. szept. 14. 06:49

Atyaisten, macska aids is van? Már rádumált az állatorvos, hogy kell leikózis ellen is oltani, abban is rengeget állat pusztul el. Az aidset nem mondta.

És akkor mit kell csinálni, ha megkapta a macs? Nem fertőz? Kap kezelést? Csóró macska.

16073. 04424e865e (válaszként erre: 16072. - Andi6020)
2018. szept. 13. 21:56
Csak nem lefeküdt Magic Johnsonnal?
16072. andi6020
2018. szept. 13. 21:54
Az egyik cicám AIDS-es :(
16071. Ramcsika (válaszként erre: 16069. - Százas Evelin)
2018. szept. 13. 21:42
Nem baj egy kis baleset még belefér. Habár az én macskuszom még soha nem csinált semmi ilyet. Ha az almosát máshova teszem pl. festés során, vagy mindig magunkkal visszük a balatonra nyáron, egyszer megmutatom neki, és teszi a dolgát. Az udvarról is bejön az alomba végezni a dolgát. Nálunk csak a hányás megy a szőnyegre, de az mindig oda. A járólapról bejön a szőnyegre. A hosszú szőre miatt szőroldó tápot kap, és szőroldó pasztát, meg természetesen macskafűvet.
16070. Ramcsika (válaszként erre: 16065. - Syria)
2018. szept. 13. 21:39
Ez igaz! Erre mondják, hogy a kutyának gazdája, macskának szolgája vagy.
2018. szept. 13. 19:27

Különféle balesetek történnek.

Először az volt, hogy az almot máshova tettem, annak a helyére meg leraktam a nagy cicapárnát. Egy idő után arra lettem figyelmes, hogy nedvesség van alatta - merthogy az folyton el lett onnan pofozva. Uramatyám, "valakik" arra pisilgettek, a jelek szerint nem is egyszer.

Kimostam a párnát gépben, de nem merem sehova se letenni. Malőr. Én lehettem a hibás, minek raktam az alom helyére. :-)

Ma meg két világos színű, helyes kis termék sorakozott az almos doboz mellett. Hát ilyen se volt még... Miért? A színe nem stimmelt, ez idáig mindig sötét volt. Lehet, hogy a féreghajtó? Ma voltunk a második oltáson, és féreghajtót is kaptak, szájba, valami krémet, amit szépen elnyammogtak, bár Tünci nem tudta rendesen megenni, egy kicsi kiesett belőle a szájából. Vagy nem ízlett neki.

Talán ez hajtotta meg valamelyik cicát, hogy nem ért el a dobozig? Istenem-istenem, remélem nem lesz ebből rendszer.:-)

Nem rendültem meg rettenetesen, azt hiszem tudomásul kell venni, hogy vannak időnként nüanszok.

16068. Százas Evelin (válaszként erre: 16067. - 9f9aa0ac88)
2018. szept. 12. 13:08

Én szívesen megengedem, hogy felmásszon a nyakamba, ha egyszer ahhoz van kedve. De a konyha asztalra nem mehet. Nem is megy, egyik sem, itten most kettő van. De csak az egyik mászik folyton fel rám. Bár csak akkor, ha ülök vagy fekszem.:-)

Azért akar mindent megkóstolni a macs ami az asztalon van, mert kíváncsi, nem biztos hogy megenné, de azért beleharapna esetleg.

A párom azt szeretné, ha csak két nagy étkezés lenne egy nap, reggel-este. Mármint a macskáknak. De ezek márcsak olyanok, hogy szeretnek rájárni.

Engem a kismacs meg még hajnalban is felébreszt, hogyha éhes. Riaszt. Nane. Én bizony kirakok este annyit, hogy ne kelljen hajnalban kelnem. A fene bánja, ha ott áll. :-) Előbb-utóbb elfogyik. :-)

16067. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 16066. - Százas Evelin)
2018. szept. 12. 13:02
Az én cicám is ilyen,de szerencsére jó természete van ,nem pákosztoskodik ,hanem kér és bizony kap is egyből és tudja ezt.
16066. Százas Evelin (válaszként erre: 16065. - Syria)
2018. szept. 12. 10:15

Egészen biztosan. Fölényben vannak mert a végtelenségig közömbösek egyébként. :-)

Én kiteszem a lelkem, ő le se car, akkor lehet simizni amikor azt ő akarja. :-)

Fegyelmezni is úgyszólván lehetetlenségnek tűnik, de azért valamit mégis el lehet érni.

Ezek a kisördögök nem ugranak pl. mostmár rá a konyhaasztalra. Na legalább ennyi...

Az én dohányzóasztalomat is kikerülik, ott szoktam a cigit tölteni, rengeteg kívánatos holmi van, és minden borul ha ott ők előfordulnak. Általában kikerülik. Nade ha röpül valami... Beszabadul egy éjjeli lepke... Azt árkon bokron át üldözik, mindegy hogy mi esik az útjukba. Akár a dohányos pikszis is.

Mostmár fedeles dobozt használok, a macskák miatt. Túl sokszor találtam a földön szétrágott betöltött cigit... :-)

16065. syria (válaszként erre: 16062. - Százas Evelin)
2018. szept. 12. 10:09
Szerintem a az állatok közül a macskák képesek legjobban terrorizálni a gazdit. :)
2018. szept. 12. 10:03

Menni kell második oltásra, letelt a három hét. Az elsőnél bőven befért a két kiscica egy hordozóba, még most is, csak valahogy jóval elevenebbek.

Igencsak kinyílt a csipájuk. Attól tartok, hogy még szétszaladnak nekem. Azt hiszem, kérek valami családtag segítséget, a macskák is ketten vannak, mi is ketten legyünk. :-)

16063. Százas Evelin (válaszként erre: 16061. - Ramcsika)
2018. szept. 11. 23:29
Valóban. Egész biztos van benne olyan vér, de az a lényeg hogy imádjátok egymást. :-)
16062. Százas Evelin (válaszként erre: 16060. - Syria)
2018. szept. 11. 23:28

Azon már túl vagyok, hogy könnyekig hatódjak a látványuktól is. :-)


Bízom benne, hogy ez elmúlik, de valóban enyhül már a terror.


Tüncikét is félreértettem, azt hittem hogyha egy bizonyos módon törleszkedik (konkrétan az arcomba nyarvintgat és keresi a kezemet, nyomja bele a fejét) - akkor éhes, vagy kifogyott a tányérból a tej.


Ezzel a módszerrel sikerült engem beidomítania. Atyaúristen, a falatnyi cica nélkülözik. Safranek sosem, Tüncike meg igen. :-)


Akkor én felkeltem akárhány óra volt, megtölteni a tálakat. Nade volt hogy tele találtam őket. Akkor nem azért csinálja a macs. Azért csinálja, mert miért ne. :-)


Szóval: ajaj. :-)

16061. Ramcsika (válaszként erre: 16057. - Százas Evelin)
2018. szept. 11. 21:35
Igen hosszúszörű nagyon. Szerintem meg a doki szerint is perzsa de van aki azt mondta hogy keverék. Teljesen mindegy imádni való.
16060. syria (válaszként erre: 16056. - Százas Evelin)
2018. szept. 11. 19:59
Nem szükségszerű. Kivétel aki elvetemült macskaimádó. :-)
16059. Százas Evelin (válaszként erre: 16058. - Ildi)
2018. szept. 11. 17:42
Testvérek? Ők is olyan nagyon egymástól eltérő jellemek?
16058. Ildi
2018. szept. 11. 08:10
kettö van egy fiú és egy lány, cirmosak.
16057. Százas Evelin (válaszként erre: 16055. - Ramcsika)
2018. szept. 10. 21:48

Abból a 4,5 kg-ból szerintem legalább fél kiló a szőre. :-)

Ez nagyon bundás. Gyönyörűszép. Perzsa? Milyen macs ez?


Az én két cicámból - fiú lány, egy alomból - a nőstény az enyém, a Tüncike.

Ő mintha tudná hogy ő az én saját macskám, rettentően igényli a társaságomat, amikor olyanja van, semmit nem tudok csinálni, annyira a nyakamban van. Szó szerint. Én mindig hízelgős cicát szerettem volna, nade ez... :-))) Gondolom később majd lehiggad. Addig is igyekszem átrakni a nyakamból az ölembe. Egy pillanatig ott van, aztán megint a nyakamban. Jaj. :-)

A másik cica, a Safranek, aki ugye a fiamé és kandúr, az ezt nem csinálja. Az akkor van a kezemben, ha felveszem. Ő is rém aranyos, de micsoda különbség van a kettő között, az ember el se hinné. :-)

16056. Százas Evelin (válaszként erre: 16054. - Syria)
2018. szept. 10. 21:39
Igen, már észrevettem. Már elgondolkodtam, annyira szükségszerű dolog-e, hogy hajnalban énrajtam hancúrozzanak. :-)
16055. Ramcsika
2018. szept. 10. 20:13

Sziasztok! Nekem is van egy menhelyről hozott cicusom.

Nagyon-nagyon aranyos, kedves. 35 C fokos melegben találták az utcán, kiszáradva, betegen. Egy hónapig volt a menhelyen, mert nem tudtam elhozni, és utána vettem magamhoz. Mikor már nálam volt 2 hete, akkor volt 1.30 dkg. Egy kis maroknyi volt. Most 4,50 kg, kislány. Ivartalanítva lett. Kiengedem az udvarra / csak ebben az évben/ nem megy el, és ha egyet szólók neki, hogy jöjjön be, mint egy okos kutyus úgy jön. Imádni való pici angyal.

Adatlapomon van róla kép.

16054. syria (válaszként erre: 16053. - Százas Evelin)
2018. szept. 10. 20:05
A cicusokkal nagyon vigyázni kell, mert hamar a fejünkre nőnek. :)
2018. szept. 10. 19:20

Sziasztok!

Csatlakozhatom?

Most vannak életemben először saját macskáim. Igaz, volt már egy cica a háztartásomban, mert a fiamé folyton bejárt hozzám.

Most kettő van egyszerre, ebből is az egyik elméletileg a fiamé, de mivel párban hoztuk el őket - egy alomból valók - nem lehet szétválasztani, az kegyetlenség volna, hadd játsszanak egymással.

Majd később valószínűleg megoldódik ez. Vagy nem oldódik meg, ők mindig együtt lesznek, vagy nálam, vagy a fiamnál. Külön lakásban lakunk de csak egy emelet választ el minket.


A cicusok anyja Maine Coon, az apjuk meg házimacs. A fejük az jellegzetesen a mama fajtája, eddig azt hittem hogy a "többi rész" az házimacs, bár ilyen házimacska mintázat nincs. Felül csík, oldalt meg valami tigrisminta.

Mindegy is, mennyire hasonlítanak egy Maine Coonra, gyönyörűek, játékosak, kedvesek, mostmár csak azt sajnálom, hogy eddig nem volt saját cicusom. :-)

Vannak róluk képek az adatlapomon.

2018. máj. 5. 11:51
Nagyon szépen köszönöm!!!
16051. PöttyösPanka (válaszként erre: 16049. - Ensiferum999)
2018. máj. 5. 11:45
Nagyon aranyos cicus. Szép tőled, hogy befogadtad. Legyen sok örömöd benne!
16050. PöttyösPanka (válaszként erre: 16048. - Rosszcsillag)
2018. máj. 5. 11:44
Örülök, hogy simán ment. Látod, milyen kis okos! :)
2018. máj. 5. 11:36
Egyik nap pár nappal a költözésem után ,megjelent két pici lány, akik hoztak magukkal egy kiscicát, akit a téren találtak. Kérdezték befogadnám e a cicát mert édesanyjuk nem engedi hogy hazavigyék, így lett egy kiscicám. [link]
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook