Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16108. syria (válaszként erre: 16107. - Százas Evelin)
2019. febr. 24. 13:21
Az én kandúrkám nem szokott le a harciasságról; nagyon tud verekedni; minden idegen macskát jól elzavar a portánkról. Viszont tény, hogy nem kódorog el messzire. És előszeretettel iszik a madaraknak kitett vízből.
2019. febr. 20. 17:20

Most, hogy már elmúltak az ivartalanító műtét utáni bonyodalmak (mert azok azért akadtak) már én is egyértelműen örülök, mintha a természetük kifejezetten pozitív irányban változott volna.

Addig is nagyon játékosak voltak, mostanra meg szinte méginkább bolondosak. :-) És simulékonyabbak, ragaszkodóbbak. Ez különösen a (volt) kandúrkánál feltűnőbb, mert ő azelőtt kicsivel tartózkodóbb volt. Most nem az. :-)

Kalandoznak persze odakinn is, vadásznak, fára másznak, minden. De nix hosszas távollét, mindig be-bejönnek.

Szóval minden rendben, tényleg jó döntés volt. :-) Majd lassan venni kell nekik a spéci, ivartalan macsekoknak való kaját.

2019. febr. 11. 17:44
a mi ivartalan kandurunk habitusa semmiben nem különbözöttt ivaros társaiétól.M ár a kiherélésae napján meglógott 2 napra. Még néha ő volt a legagresszivebb a legvereekedősebb( Cicum adaTlapomon az egyetlen fekete macska 1999-2015 egyébként imádtuk,mint minden macskánkat halálakor 2015-ben egy korszak zárult le családunk történetében .
16105. Ramcsika (válaszként erre: 16103. - Százas Evelin)
2019. febr. 11. 16:49
Ismétlem Syria hozzászólását. Nagyon jól döntöttél. Nekik és főleg Neked is így a legjobb.
16104. syria (válaszként erre: 16103. - Százas Evelin)
2019. febr. 9. 16:56
Jól döntöttél. :)
16103. Százas Evelin (válaszként erre: 16102. - Százas Evelin)
2019. febr. 9. 16:38

Közben mégiscsak úgy döntöttem, hogy legyen egál a cicáknál, ha már az egyiket mindenképpen muszáj ivartalanítani, akkor essen át ezen a másik is.

Nem tudom ugyan, hogy kinek mi erről a véleménye, de annyi ilyen értelmű győzködés van a neten, ami meglehetősen elgondolkodtatott. És az eredeti szándékom felülbírálására késztetett. :-)

Mostmár mind a két cicám ivartalan, és épp el is múlik már róluk minden, műtéttel kapcsolatos probléma.

16102. Százas Evelin (válaszként erre: 16099. - Evawitch)
2019. jan. 23. 18:47

Jó ég, szeptemberben írtam azt, amire itt válaszoltál, és amire én meg januárban válaszolok.

Nahát, azóta edződtem már én is sokat. :-) Az ablakfüggönyök a konyhában vitrázs megoldásúak lettek, a szobákban csak a párkány aljáig érnek, így van esély rá, hogy a helyükön maradnak. (Nem mindig).

Az üvegtáblás ajtókon is voltak függönyök, korábban. De az egyáltalán nem macska kompatibilis, - már nincs. Majd lesz áttetsző üvegtapéta, ha végre kapok valahol olyat amit szeretnék, addig meg "kopasz", egyáltalán minek is kell egy ajtóra függönyt akasztani? :-)

Lemondtam az olyan lábtörlőről, ami nem elég vastag, és nem gumitapadós az alja. Még ha ilyen az a lábtörlő, az sincs általában a helyén, azt lazán a helyére rugdalom, ha arra járok. :-)

Jól mondod, meg kell tanulni, milyen holmikat lehet egy macskás lakásban tartani, és milyeneket felesleges...

Aranyos lehet az a lóverseny. :-) Az enyémek is folyton kergetik egymást, birkóznak, meg kölcsönösen tisztogatják, nyalogatják egymást, ennivalóak. :-)

Mostanra ugyan egy kis prücök támadt, mert hát ellenkező neműek, a nőstényt szeretném csak ivartalanítani, a kandúrt azt nem. De pont ma betöltötték a hét hónapot, és hát már vannak jelei a kezdődő felnőtt kornak. Ezeknek nem okoz különösebb skrupulust az, hogy ők ikertestvérek. A kis nőstény cicám 1,5 napra elkódorgott, ettől kissé bepánikoltam, na sürgősen ivartalanítani kell.

De az állatorvos szerint addig amíg tüzel (ezért csavaroghatott el, bár én nem láttam ennek jeleit rajta) addig vérzékeny, nem igazán szerencsés ilyenkor műteni.

Most tablettát kell csórikámnak szednie egy hétig, hogy ezt a gondot megoldjuk, és csak azután lehet műttetni.

Nemcsak a rumlit, hanem az ilyesmit is vállaltuk, ugye? Minden téren gondoskodni kell róluk. :-)

Szerintem nagyon megéri. A macskás élet tulajdonképpen vidámabb, színesebb élet, jó az, hogy ott rajcsúroznak körülöttünk. :-)

16101. kiscica2016 (válaszként erre: 16098. - *virág)
2019. jan. 6. 20:02
Szia ! Mi újság a vendèg cicával ? Jár mèg ? Szèp tőled hogy eteted.
16100. *virág (válaszként erre: 16099. - Evawitch)
2018. dec. 20. 10:03

:D Nagyon bírom, mikor a cicák játszanak, zörögnek. Nekem megnyugtató hang, ha éjjel hallom, hogy zörög, futkos, labdázik.

Sajnos csak egy cicám van most, gyógyíthatatlan beteg, nem vállalok másik cicát, nehogy elkapja.

A vendégcicától is el kell zárnom mindent, nehogy megfertőzze őt.

16099. Evawitch (válaszként erre: 16080. - Százas Evelin)
2018. dec. 19. 08:57

Enyémek lóversenyt rendeznek a lakásban. Szőnyegek vannak mindig összegyűrve, minden más el van rakva, amiben kárt tehetnének. Igaz , 2 ablakon nincs csipke függöny... A műanyag , egyszerű tartót mindig letepik, mert öntapadó cuccal volt felrakva. Ma lehet , hogy más felrakási módot próbálok meg , hátha az fent marad... 😃

Macskám van , ezt vállaltam. Vállaltam a káoszt velük együtt. Ha nem vagyok itthon ,akkor úgyis azt teszik, amihez kedvük van. Kicsi például a fiókokat nyitogatja. Igazi betörő. 😃

16098. *virág
2018. dec. 18. 21:32

Ősszel már láttam egy szürke cicát a szomszéd telkén, de az én cicám területe az, ezért mikor észrevette, nekilódult, és elzavarta.

Néhány napja viszont a cica ismét itt van, egészen bejön a teraszig. Úgyhogy teszek ki neki ennivalót. Most dobozt is készítettem, sok párnával, hátha nincs jó alvóhelye sem. Mert hogy nem kap eleget enni, az biztos. Kapott vajat, kacsazsírt, kacsatöpörtyűt - olyanokat, amiktől lesz egy kis kalóriája szegénynek. A cicakonzerv megfagy, de így is megette. Száraz mindig van kitéve neki - el is fogy minden szem.

Szép, cirmos cica, egy fekete "nyaklánc" van a mellén. <3

16097. *virág (válaszként erre: 16096. - *virág)
2018. nov. 13. 22:40
És a diófa levelet se feledd el, az tényleg nagyon hatásos. Nem baj, ha száraz, zörög, csörög - úgy is hat.
16096. *virág (válaszként erre: 16095. - Lgaga)
2018. nov. 13. 22:38

:( Akkor az allergiás cicu is lehet, hogy bolhaallergiás? Ha találsz valamilyen szert, okvetlen olyant vegyél, ami nem vegyi, és még hajtógázt sem tartalmaz, és azzal spricceled be a cicákat, valamint az összes helyet, ahol fekszenek, pihennek. Nekem is pult alól adták, nézz ki egy szimpatikus eladót, és azzal tárgyalj. Tudod az üzlet az nekik, ha minél drágább, és kevésbé hathatóst sóznak rád.

Írj, hogy sikerült-e kapnod, ha nem, akkor én is körülnézek. Sok sikert!

16095. lgaga (válaszként erre: 16094. - *virág)
2018. nov. 11. 07:45

szia!

a kutyáknál próbáltam a diófalevelet, ha tudok, szerzek a macskáknak is. el vagyok keseredve, mert megint bolhásak. kb. két hétig voltak bolhamentesek. majd rákérdezek a gyógynövényesre, hátha van olyasmi. úgy érzem, el vagyok átkozva, macskástul :) bár a kis allergiásnak sokkal szebbek a sebei, sokat jelentett a két hét gyógyulás...

16094. *virág (válaszként erre: 16088. - Lgaga)
2018. nov. 8. 10:42

Ha annyira allergiás, akkor szedjél diófa levelet, és azt tedd a fekvőhelyére. Még lehet találni zöld leveleket.

Az eledeles boltban kaptam egy kézzel nyomkodós spricnis, bio bolhariasztót. Ezren alul volt az ára. Sajnos kidobtam a flakont, mert elfogyott (valószínűleg a nyestektől kaptak bolhafertőzést, akik éjjel randalíroznak az udvarunkon).

Kiírtott minden bolhát ez a két dolog.

16093. Ramcsika (válaszként erre: 16092. - Lgaga)
2018. okt. 19. 10:20
Ok megkérdezem
16092. lgaga (válaszként erre: 16091. - Ramcsika)
2018. okt. 19. 07:49
szia! mindenképp kérdezd meg a tabletta nevét. még nem hallottam ilyenről. lehet, h a két allergiáson csak ez segít majd. egyelőre remélem, h egyszerűbben megoldódik a dolog.
16091. Ramcsika (válaszként erre: 16088. - Lgaga)
2018. okt. 17. 20:12

Szia! Nekem is van egy benti cicám ráadásul hosszú szőrű.

Az elmúlt nyáron balatonra vittük magunkkal a nyaralóban, ahol nagyon sok a kóbor cicus. Bolhás lett. Azonnal vittem orvoshoz és kapott valami cseppet, de sajna nem használt. Hazajöttünk vele, és vittem a megszokott dokihoz, aki sajna nem volt, csak a kolléganő. adott neki valami tablettát, cseppeket, és mondta hogy egy hét múlva vigyem vissza. begyulladt a szeme is, mert állandóan azt vakarta. Mikor egy hét múltán visszavittem, ott volt a dokibácsi és ő adott neki valami tablettát /nem tudom, hogy milyet/ meg allergiára injekciót, mert mondta, hogy a viszketéstől, és a vakarózástól kapott allergiát. Ez a tabletta /ő mondta/, hogy 4 hónap bolha, kullancs ellen, de szerinte 6 hónapig is kitart. Igaz 8.000.-ft az ára, de nekem azért érte meg, mert már előtte elköltöttem ugyanennyit mindenféle cseppre, kezelésre és semmi nem változott. Most fogok vinni ismét, mert féreghajtózni kell és szeretném vele megbeszélni, hogy szerinte télre is kellene -e neki adni ebből a tablettából. /Ja elfelejtettem mondani, hogy most már kijár az udvarra. amig nem vittem ki soha nem kapott bolhát. Igaz a balcsin csak hámon volt kint, de sajna ott kapta el. Ha gondolod megkérdezem a nevét kb. két hét múlva viszem, de addig szerintem nem lehet vele várni, mert írdatlanul szaporodnak.

16090. lgaga (válaszként erre: 16089. - Kiscica2016)
2018. okt. 17. 07:22
köszi, akkor vmelyiket megpróbáljuk.
16089. kiscica2016 (válaszként erre: 16088. - Lgaga)
2018. okt. 16. 08:30
Én a spot ont tartom a leghatékonyabbnak. Fypryst vagy a Frontline szerintem jo.
16088. lgaga
2018. okt. 16. 07:43
sziasztok! régebben gyakran írtam ide, öt benti macskám van. sajnos ma észrevettem, hogy bolhásak...hetek óta láttam, h vakaróznak, de meg se fordult a fejemben, h bolha lehet. rejtély, hogyan szedték össze, de ketten allergiásak is (ételallergiára gyanakodtam). kérdésem: melyik a legjobb bolhairtó szer? muszáj kezelni a problémát, és sztem még sose voltak bolhásak, így nem vagyok képben a gyógyszereket illetően. ha reklámnak minősülne, jöhet priviben is :) köszi!
16087. Százas Evelin (válaszként erre: 16086. - Syria)
2018. szept. 17. 21:05

Egész biztos nagyon nehéz döntés. Remélem, nem lesz ilyen helyzet.

Rossz belegondolni is.

Az előző cica hat éves volt, egyszercsak ott feküdt a kert betonjárdáján, és nem ment arrébb, nem tudtam kimenni az autóval. Kiszálltam, hogy elhessegessem, akkor láttam hogy nem él.

A fiam meg a barátnője szerint patkányméreg volt. Hát ezzel a macskával ilyen tekintetben nem volt gondunk. Csóró cica.

16086. syria (válaszként erre: 16085. - Százas Evelin)
2018. szept. 17. 20:53
Az elaltatás sem olyan egyszerű. A szomszédasszonyom csivavájának már minden baja volt, látszott, hogy mennie kell. Napokig magyaráztam, hogy vessen véget mindkettőjük szenvedésének. Nagyon nehezen szánta rá magát a végső búcsúra.
16085. Százas Evelin (válaszként erre: 16084. - Syria)
2018. szept. 16. 13:21

Borzasztó. A hozzáállásuk is, meg ezen keresztülmenni is az lehetett.

Valóban az altatással kellett volna sajnos ezt eleve megoldani.

Én már most arra gondolok, hogy ha valami komoly nyavalyája támad az állatkáknak, akkor én altattatok. Aztán ha ott tartok - ne kelljen - akkor meg majd észreveszem, hogy mit gondolok. Nincs túl sok kidobnivaló pénzem. Őszintén szeretem ezeket a cicákat, de egy kutya az szerintem mégiscsak más.

Cica énnekem nem lehet társ, de a kutya az igen. Más megítélés alá esik.

16084. syria (válaszként erre: 16082. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 13:06

Tojtam a pénztárcámra, amikor Fanni megmentéséről volt szó. Először gyomorvérzésre gyanakodtak majd ultrahang alapján hasnyálmirigy gyulladást állapítottak meg, amiről azt mondták, abból nehezen jönnek ki. Mégis kínoztak négyünket (a kutyust, a fiaimat aki segítettek, és engem) a naponkénti infúzióval, ami 1-2 óráig tartott.

Vagy nem álltak a tudásuk magaslatán, vagy csak az a 6 számjegyű összeg érdekelte őket, amit náluk hagytam 10 nap (alatt 8 évvel ezelőtt). Azt gondolom, becsületesebb lett volna azt mondaniuk: kb. 5% az esély a 12 éves kutyus meggyógyulására, inkább búcsúzzunk el tőle, annak érdekében, hogy ne szenvedjünk.

16083. Ramcsika (válaszként erre: 16081. - Syria)
2018. szept. 15. 20:31
Igen kezet foghatunk! Nekem is a német juhásznál kezdődik és ott is végződik a kutya! Igen ahogy leírtad pont én is ugyanezt csináltam vele végig, és soha nem fogom elfelejteni, ahogy az utolsó percekben nézett a szememben és folytak a könnyei. Most folyik az enyém is, mert nem tudom még most sem túltenni magam. Az orvosi kezelésről meg ne is beszéljünk. Nekem egy hónap alatt 150.000.-ft-ba került a kezelése, meg a műtét. Nem sajnáltam, csak gyógyult volna meg. Igaz akkor meggyógyult, de utána minden előzmény nélkül egy nap alatt elment. Soha többé nem lesz kutyusom. A szomszédban most van egy kis kölyök német juhász, elmegyek mindennap megsimizom és ennyi.
16082. Százas Evelin (válaszként erre: 16081. - Syria)
2018. szept. 15. 09:23

Ez lelkileg is trauma, de a pénztárcád is megérezhette. Mivel az állatkáknak nincs tb-je, igencsak zsebbe kell nyúlni.

A két macsnak eddig 17-17 ezer volt a két oltás, három hét múlva megint annyi lesz, a leukózis elleni. Egy macska esetén ez feleződne, hát mostmár mindegy, kettő van és kész.

De a műtétek (az ivartalanítás) az valami harmincezer fejenként, már rá se mertem nézni a táblára, pedig ott van kifüggesztve a rendelőben hogy mi mennyi.

Hallottam olyanról, hogy valaki százerzeket fizetett a beteg állata miatt, aztán mégis elpusztult. Nade rögtön elaltatni, ha valami baja van? Megszakadna az ember szíve. Mellesleg az is elég sokba kerül.

16081. syria (válaszként erre: 16079. - Ramcsika)
2018. szept. 15. 09:12
Kezet foghatunk. Nekem is német juhászom volt (nálam ott kezdődik és kb. ott is végződik a kutya). Mikor hosszadalmas orvosi kezelés ellenére kínok között a szemem láttára elpusztult, akkor megfogadtam: többé nem lesz kutyusom. Lehetetlen elfelejteni azokat a szemeket, ahogy a haláltusája közben nézett engem.
2018. szept. 14. 09:30

A kis terroristák dzsungelesdit játszottak a virágos asztalomon. Van egy kis szobám, ott télen nem szoktam fűteni, van egy nagy asztal, meg egy kisebb komód, tele cserepessel. Pottyantak le onnan már dolgok, némileg át is rendeztem, szortíroztam, igyekeztem fixen elhelyezni a cserepeket.

Nade eddig egy harsány sicc, meg tapsolás révén leugráltak onnan ahova fel se kellett volna menni.

Nade most? Kajabálom hogy sicc, Tüncike le is ment. Safranek meg bebújt két lehajló virág közé, és a mohának el nem mozdult, ő ott sincs, őrá ez nem vonatkozik. Közelmentem, onnan is rákiabáltam, csak még jobban lapított. Pofán akartam verni, megpofozta a kezem. :-)

Nane. Tejjel kicsalogattam őket, és sziggorúan becsuktam a kis szoba ajtaját. Rossz macskák, mostantól nem mehetnek oda be.

Most az ajtón ugrálnak. :-)

16079. Ramcsika (válaszként erre: 16076. - Syria)
2018. szept. 14. 09:28
Meg van bolondulva a telefonom. Csak azt szerettem volna irni,hogy én a kutyusokat és a cicusokat is imádom.A cicához való rajongásom ez csak mostanában tudatosult ilyen intenziven bennem.Eddig mindig kutyapárti voltam de mikor a nagy szerelem kutyus elment attôl fogva eldöntöttem hogy több kutya nem lesz.De nem tudtam meglenni állat nélkül ezért hoztam a cicust.Na nem kell mondanom épp ugy ragaszkodom hozzá mint a kutyához. Adatlapomon vannak képek mindkettőről.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook