Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen trükkel szoktassam gyerekem a bilire? fórum

Milyen trükkel szoktassam gyerekem a bilire? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. máj. 26. 12:21

Nálunk a bili nem vált be. Mi rögtön wc-vel kezdtünk, hiszen azt látták, ahogy anya-apa használja. Mi wc-szűkítőt (sima olcsó műanyag, semmi csilli-villi) használtunk, és pár hónap után az sem kellett.

Egyébként szerintem sem szabad sürgetni.

41. Arel
2014. máj. 27. 15:21
Én már hetek óta próbálgatom a 2 1/4 éves kislányommal a pelusmentességet. Sajnos, nem szól. Ha sikerül időben elkapnom, akkor szerencsés vagyok. Fél-egy óráként rendszeresen ráültetem a wc-re, és ha kell neki, akkor siker volt. Viszont, ha sűrűbben kell neki, vagy valami munkában benne vagyok, akkor megy a bugyiba (vagy most a jóidőben a kertben a lábára). Nem tudom, hogy mikor érik meg arra, hogy szóljon előtte, és letolja a bugyiját, nadrágját. Kicsit elkenődik azért ezen az ember, mert amúgy értelmes kislány...
2014. máj. 25. 15:53

Nem kell ehhez trükk, vedd le róla a pelust és kész. Én nem cicóztam. Amikor láttam rajta, hogy érett már a dologra, csak kényelmesnek tartja, hogy a pelusba nyomja, egyszerűen levettem róla a pelust, és ha kellett pisilnie (úgy láttam, hogy fogja a kukiját, ráültettem és mondtam neki nagyon sokszor, hogy pisilj bele.

Sokszor került ám a szőnyegre, földre pisi, de simán feltakarítottam, nem csináltam belőle gondot. Egy idő után ő is rájött, hogy jobb egy helyre pisilni, mint ha bepisilne. Annyira megszerette a bilit, hogy most meg a wc-re szoktatás nem akaródzik menni. Máshol Wc-be is szívesen pisil, de otthon csak a bili jöhet szóba.

Ja, és még valami. A kakinál azért ráadtam a pelust. Tudtam, hogy kb mikor fog kakilni, és akkor adtam rá a pelust. Aztán kaki után levettem. Aztán szépen lassan kakit is beletette a bilibe. :)

2009. dec. 3. 08:48

Sziasztok!

Most vagyok itt ebben a fórumban először.A kisfiam 15 hónapos lesz,anyum nyaggat hogy vegyek már egy bilit és kezdjem el rászoktatni,mert én ennyi idősen már rajta ültem.Van ennek vmi köze a saját gyermekemnek?Mondjuk szerintem semmi,ha mégis hogyan fogjak hozzá?Ti hogy csináltátok hogy bilibe pisil a gyerkőc?

2007. okt. 9. 20:11

Sziasztok!


Az én kisfiam is 2 éves, és egyszerűen nem marad a bilin. Most vettem egy WC szűkítőtt, és már párszor fürdés előtt pisilt a WC-be, és ő maga szólt, hogy menjünk. Talán azért nem akar a bilire ülni, mert látja, hogy mi is a WC-re járunk, és nem érti, hogy akkor ő miért pisiljen máshova.

2007. okt. 9. 18:34
Sziasztok! Nekünk van hagyományos bilink is meg zenélős is,sajnos egyenlőre egyikbe se produkál,türelmes vagyok de már jó lenne ha legalább magától belepisilne nappal.Kicsit azért el vagyok keseredve,mert nálunk 3-4 hónappal fiatalabb babák itt a környékünkön már mind szobatiszta. Mi két évesek vagyunk.
2007. júl. 29. 09:47
Én annak a híve vagyok,hogy semmit nem szebed erőltetni. Nekünk is régóta volt bilink,megbeszéltük mire való és néha rákérdeztem,hogy van e kedve ráülni,de nem volt.Olvastuk a Bilikönyvet is,ő is imádta,tehát elvileg be volt avatva. Aztán egyik napról a másikra ő kérte a bilit és 10 nap altt szoba és ágytiszta lett. A kakival vannak még apró gondok,mert szívesen kakil a bilibe,de nem szól. Ha észreveszem,hogy készül kakilni,akkor bilibe megy,de ha nem ,akkor a bugyiba. Abban bízom,hogy erre is magától megérik. Nem szidom meg érte,csak elmondom,hogy könnyebb mindenkinek,ha legközelebb szól. Nekünk ez a módszer eddig bevált...
35. 9778ca1817 (válaszként erre: 33. - Eva27)
2007. máj. 18. 13:26

Az én fiam is pont így lett szobatiszta (kb 2 és fél éves korára), hogy nem engedte hogy rátegyem a pelenkát (még éjszakára sem)

Természetesen jó pár napig "későn" szólt, de akkor sem pelenkáztam be. Voltak olyan napok, hogy már nem tudtam mit ráadni és a lakás összes fűtőtestén száradt valami (akkor december volt)

Meglepően rövid idő alatt (1-2 hét) teljesen megbízhatóan szobatiszta lett nappalra.

Éjszakára pelus helyett kapott a matracára egy műanyag lepedőt és gond esetén pillanatok alatt ki lehetett cserélni a vászon lepedőt.


Ne tegyél rá pelenkát egyáltalán, nem baj ha néha egy kicsi a nadrágba sikerül, egyébként is itt a nyár:)), meglátod, hogy nagyon gyorsan szobatiszta lesz, hiszen ő is ezt akarja azzal, hogy elutasítja a pelust!

34. mongi (válaszként erre: 26. - Dikóka)
2007. máj. 18. 12:21

Szia!

Ugyan hol lehet kapni zenélő bilit?

Még nem hallottam ilyenről,de nagyon-nagyon tetszik az ötlet!!!

33. eva27
2007. máj. 18. 10:13

Sziasztok!

Kisfiam decemberben lesz 3 éves van még pelusunk sajnos.Van olyan nap hogy a bölcsiből hazajövünk és egyszerüen nem engedi hogy rakjak rá pelust de sajnos 30 perc múlva jön hogy anya bepisiltem. Azt szoktam neki mondogatni ha kin vagyunk az udvaron gyere kisfiam szomjasak a hangyák drágám jön és erölteti de csak egy két csep jön neki. Este fürdés előtt pedig a bili az első neki pisil és utána pancsi.

32. Csibe78 (válaszként erre: 31. - Manhattan22)
2007. máj. 9. 22:39
És mennyi ideig ültetted a bilire? Csak addig amíg a vizet engedted? Vagy már előtte is egy kicsit, meg utána is egy kicsit? Mi most fogjuk kezdeni a bilire szokást, és jól jönnek a tapasztalatok! :)
2007. máj. 4. 11:38
A nagy fiamat mindig fürdés előtt ültettem rá a bilire, míg folyt a víz. És ott volt akkor még mosógép, minek a képecskéit nézegettük, a számokat, betűket. Az én fiam volt az, aki 1,5 évesen ismerte a számokat 1-8-ig, valamint az A, B, C, D betűket:)))
2007. máj. 4. 09:40

Mi egyszerre 2 gyereket szoktattunk bilire.

Elővettem nappalra a textilpelust, hogy érezze, mikor jön a pisi. Amikor ezt már megtanulta, hogy előtte van egy érzés, akkor meg lehetett vele beszélni, hogy ne a pelusba csorgassa, hanem a bilibe. Nyár elején kezdtük, s mivel érett volt már rá, ezért kb 2 hét alatt rászokott.

(Mindenhova azért vittünk 2 váltás ruhát magunkkal.) Nagyon élvezte, hogy végre lekerülhet róla a pelus! Sok sikert!

2007. máj. 3. 13:19
CSAK NE ERŐLTESD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. márc. 29. 18:53
Mi olvastunk a bilin:) Meg mondókáztunk. Ez nagyon bejött. Ha pelus nélkül volt, akkor 1-1,5 óránként kérdezgettem hogy kell e neki. Aztán már magától hozta a bilit :)
27. gkreka
2007. febr. 1. 15:22

Alona Frankel: Bilikönyv

nalunk imadta a fiam

2007. febr. 1. 14:37
Mi is 14 hósak vagyunk,én minden tisztába rakásnál ráültetem a bilire (mikor van idő rá),elépakolom a játékait,és így elvan rajta,ha pisil akkor zenél a bili,olyankor tapsolunk,meg örülünk,és érti,hogy valami jót csinált. Bár nincs mindig pisi,de sűrűn bele pisil,meg volt már kaki is.
2007. jan. 30. 11:02

Mi most 14 hósak vagyunk és úgy kezdtük el a bilira szokást, hogy először csak ruhában ültettem rá a kisasszonyt, hogy megismerje, megkedvelje. Mikor már elüldögélt rajta nyugodtan, akkor kezdtem el ruha nélkül is rátenni, bizonyos fix időpontokban. És már sikerült is belepisilni, nagy csoda volt mondhatom. Most már magátólis tudja, hogy pl fürdi előtt ráülünk a bilire. Egyébként nagyon különlegese bilink van, olyan mint egy kisszék, és van rajt egy érdekes játék is, még az enyém volt én is nagyon szerettem. Nagyon könnyen megszeretteti a bilin ücsörgést a gyerekkel.

Rményeim szerint nyáron leszokunk a bilizésről, talán könnyebb lesz, mert kevesebb ruhából kell kivetkőzni. Most sem a bilizéssel van a baj, hanem a sok öltözéssel (nadrág, harisnya, body, pelus)

24. dogiz
2006. nov. 25. 21:24

Sziasztok!

Ma egész nap babáztam. Az öcsém 20 hónapos kisfia volt nálunk. Reggel bilizett, s azt játszottuk, hogy a pellust a cicának majd kidobjuk, s egész nap pallus nélkül volt. A bilit odakészítettük a közelbe és megbeszéltük, (jobbanmondva én mondtam ő csak helyeselte, mert még nem beszél csak mutogat), hogy ha pisilni kell, akkor gyorsan szól. Ja persze nem szólt de gyakran megkérdeztem és 1,5 - 2 óránként pisiltettem. Nagyon örültünk, megdícsértem s ő is velem örült.

Nem tudom hosszabb távon, hogy boldogulnánk!

Nekem a gyerekeimmel nem voltak ilyen problémáim. A lányom egy éves korára szobatiszta volt, nem kellett egyáltalán pellust használni, A fiam is egy éves kora után csak éjszaka volt pellusba, mert akkor néha megtörtént.

2006. okt. 15. 21:02

Nem szabad erőltetni a bilizést, a szobatisztaságra való rászoktatást.

Minden gyereknél máskor /nem lehet leszabályozni pontosan "nagykönyvbenmegirva"/ van az érzés amikor már már ösztönösen tudja szabályozni a reflexeit, pontosabban ami a visszatartáshoz kell.

Megjegyzem, kimutathatóan a fiú gyermekek ennek szabályozásában sokkal "lustábbak", illetve csak később érők.

22. ijudit
2006. szept. 21. 22:36

Sziasztok!

Hallottam olyan módszert, hogy az anyuka zabpelyhet szórt a bilibe és bíztatta a gyereket, hogy célozzon rá ( ha fiú)Usztassa meg ha lány.

A kisfiamnak meg az a szisztémája, hogy fordítva ül rá a WC-re (hátrafelé néz)és így nem esik bele a kagylóba.

2006. szept. 21. 15:24

mi úgy szoktunk a bilire, hogy textil pelust használtam.nem szerette a lányom,minden este könyörgött, hogy ne adjak rá pelust.

Elmagyaráztam neki a dolgokat,1-2 nap mulva száraz pelussal ébredt.Azóta nem kell a pelenka. De éjjel egyszer kellett ébreszteni pisilni.

Ma már az is elmaradt.

2006. szept. 21. 13:56
én ugy szoktattam le a lányomat, hogy egyszerűen nem adtam rá pelust, viszont elmagyaráztam neki , mire való a bili, kétszer bepisilt még, de harmadszor már büszkén mutatta, hogy ő milyen ügyes!többet nem is kellett rá pelus, mert rájött, hogy mennyivel jobb érzés, ha nincs, és még meg is dicsérik,,18 hónapos volt amúgy,, ,
2006. júl. 27. 12:16
MIkormarta egyetértek veled. Ez 1 nagyon jó módszer.
2006. júl. 24. 22:28
Szerintem nem kell bevetni trükköket. Olyan okosak a gyerekek, hogy maguktól elhajítják a pelust, ha megértek rá. Én egyik gyerekemnél sem gurnyasztottam a bili fölött, hanem pelenkáztam őket rendesen. Úgy másfél éves korukban észrevettem, hogy száraz a pelenka, mikor cserélni akartam. Mindkettővel megbeszéltem, hogy figyelj csak, nem teszek pelenkát rád, majd szólj, ha pisilni kell.Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem volt néhány pisis lepedő, de gyönyörűen, mindenféle kényszer nélkül átsiklottunk a bugyira, gatyára, bárminemű kényszertől mentesen.Én amondó vagyok, ki kell várni! A természet okosabb, mint mi.
2006. júl. 23. 16:06
Az én kisfiam 2 éves..sajnos eszében sincs bilizni..ruhában ráül, sőt néha meztelenül is, de csak másodpercekig. Valszeg azzal is baj van, hogy nagyon vacak biliket lehet kapni mostanában. Labilisak, kényelmetlenek. Egyszer láttam egy olyat, ami mint egy kis dobozka olyan volt, valahol Amerikában vették..nem kellett olyan mélyre ülnie a gyereknek, nem ragadt rá a bili 1 perc után..brrr..pedig jó lenne, ha leszoknánk a pelusról, mert a gyes-ből már nehezebben futja...
2006. júl. 23. 12:33

Szia Katesz!

Én is azt hittem,hogy a kisfiam nemfog bilizni...

Figyu, mi lenne ha levennéd róla a bugyit is, közelében a bili. Lehet,hogy csak a bugyival nem akar bajlódni?

Nálunk 2x bepisilt az ágyban, alvás közben.Aztán egyszer szárazb maradt az ágyikó,és akkor mutattam neki,hogy mennyire ügyes, és megdícsértem.onnantól kezdve csak véletlenül pisilt be :) Előfordul az ilyen, akkor sem szídtam meg.

2006. júl. 18. 15:30

Sziasztok!

Az én édesapám a túrórudi-trükköt először az unokahugaimon vezette be, és látva ennek sikerességét én is alkalmaztam a gyermekeimen.

Bevált. Ha van pisi-kaki a bilibe, akkor van túró rudi is. Raáadásul egészséges. Nálunk nagyon szerették a manók, de helyettesíthető mással is.

14. bige (válaszként erre: 10. - 33e0394ae2)
2006. ápr. 16. 13:08
én rendszeresen, meghatározott időközönként ráültettem a lányaimat a bilire. előbb-utóbb szólnak. annyira belemerül a játékbaa, hogy tényleg elfelejt szólni! nem is baj, ha nagyon tud koncentrálni:-)
13. Miabo (válaszként erre: 12. - 33e0394ae2)
2006. ápr. 6. 12:40
Kitartás Katesz, kitartás.Lesz ez még így se. Az én kis nebulom 9 éves már, és most amivel az idegemet tépi, azok a lányok. Udvarol veszettül a kis manó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook