Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha vendéglátói szakon érettségizek, utána hova tudok menni? fórum

Ha vendéglátói szakon érettségizek, utána hova tudok menni? (beszélgetős fórum)


7. Sicike (válaszként erre: 6. - Csucs)
2010. aug. 30. 10:29

Szívesen.

Ezek csak az én tapasztalataim,véleményeim.

6. Csucs (válaszként erre: 5. - Sicike)
2010. aug. 30. 10:12
köszi, sokat segítettél :)
2010. aug. 29. 22:01

Én is vendéglátó suliban érettségiztem.

Az érettségimben ez áll:vendéglátó ismeretekkel bővített érettségit tett.

De pluszban letettem a vend. üzletvezetőit és a vend.eladóit (pultost) is.

Érintettük a szakácsot,cukrász és felszolgáló ismereteket.Érintettük?Kötelező gyakorlatot tettünk.Tehát?Nem kell sz.tem plusz szakma.

De és most jön a de:én ezeket mind hiába szerettem az életem volt a vendéglátás,mióta gyerekeim vannak nem mennék vissza.

A családomat nem adom fel.

Addig jó csinálni,ég nem vár haza senki,ha túlórázni kell maradhass.....és köztudott nem napi 8 órában kell dolgozni.

Úgyhogy nekem fiatalkori szerelmem volt a vendéglátás,de én éjjel-nappal talpaltam és bírtam.Szeretettel,örömmel.Egy ideig.Az x-edik évben elég volt,kiégtem,pihenni akartam.

Aztán jött a család,gyerekek.Most pedig már nem érdekel,sőt taszít...... nincs az a pénz,hogy az oviba ne érjek oda.És már humorom sincs muszájból vigyorogni,parancsra.....mert a gondokat be nem viheted a vendégeknek.

De ha fiatal vagy és vonz,sok szerencsét kívánok hozzá!

4. Csucs (válaszként erre: 3. - 9016690da6)
2010. aug. 29. 20:34
de, kell még,csak nem tudom, hogy milyet.
2010. aug. 29. 18:51
Utána nem kell még szakmát is tanulni? Öcsém is vendéglátós érettségizős osztályban érettségizett, de ő azóta elvégezte a vendéglátó technikusi szakképzést, most tudna elhelyezkedni, ha lenne lehetősége, de nincs....
2010. aug. 29. 16:12
Szakács, cukrász, üzletvezető, áruforgalmis, raktáros, londíner, portás,felszolgáló.....stb.
2010. aug. 29. 16:10
Pl. felszolgáló, meg ilyenekre gondoltam.Várom a tippeket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook