Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 májusi babavárók!!! fórum

2011 májusi babavárók!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
21148. Bcicus (válaszként erre: 21147. - Fildus)
2015. jún. 12. 09:28
Ez nem hangzik jól. De remélem rendeződnek.
21147. fildus (válaszként erre: 21146. - Bcicus)
2015. jún. 11. 10:04

A tavalyi év nagyon kemény volt.

A gyerekek jobban megsinylették, főleg a nagy, Ő pszihológus kezelésére szorul, emiatt marad egy évet ovis, nem engedtem iskolába.

Anna szerencsére sokkal szívósabb, neki volt egy aggressziv korszaka, de szerencsére lezárult.

21146. Bcicus (válaszként erre: 21145. - Fildus)
2015. jún. 10. 19:26
Akkor rendeződtél. Örülök.
21145. fildus (válaszként erre: 21144. - Bcicus)
2015. jún. 10. 12:19
Én akartam, mert megelégeltem a dolgait. Októberben mondtuk ki, hogy akkor jobb lesz külön, novemberben tudtam elköltözni a lányokkal. Február óta van vki az életemben, aki hozzánk is költözött már. Apukának november óta van új párja, szerencsére a gyerekek szeretik mindkettőnk új párját.
21144. Bcicus (válaszként erre: 21143. - Fildus)
2015. jún. 9. 22:48
SB ugyanodajár 2 éve. Csana volt, majd megkapták az ovi engedély így a barátaival maradt. Sajnálom a válást. Hogy bírod?
21143. fildus (válaszként erre: 21141. - Vberni01)
2015. jún. 9. 14:45
Anna is imádja az ovit szerencsére, a bölcsiből mentek a kis pajtársai. Nálunk június 19-től július 19-ig van szünet. Ebből két két enyém, másik kettő apukáé a válás miatt.
21142. Bcicus (válaszként erre: 21141. - Vberni01)
2015. jún. 9. 07:51
SB már régóta jár, nálunk augusztus első 3 hetében lesz szünet. Szereti. Ősz óta nagyon anyás lett. Nő mint a gomba, nem tudom már hova.
21141. vberni01
2015. jún. 8. 15:42

Hali,


mi megvagyunk. Maszat ovis, szereti, de már kezd bele fáradni. Már csak ezen a héten megy, utána egy hónap szünet. Veletek mi újság?

21140. Bcicus
2015. máj. 19. 01:10
Van még itt valaki a régiekből? Kivel mivan?
21139. HLSZ
2012. szept. 23. 19:17

Sziasztok!


Van néhány dm-es kuponom (szept.végéig jó), pelenkás is, ha valaki felhasználná közületek, szívesen odaadom.

21138. Sylvi07 (válaszként erre: 21137. - D550c57e19)
2012. szept. 21. 20:34
Azt nem tudom, hogy a sokkal kisebbekkel mi van, de Danit leteszik kb 9 től egy fél órára aludni. Rendesen lefektetik aludni, nem az, hogy berakják az ágyba, aztán sírjon. Ebéd utánig kihúzzák így, és evés után meg mindenki alszik. Olyan aranyosak, végeznek az ebéddel, és maguktól mennek az ágyba.
21137. d550c57e19
2012. szept. 21. 13:32

szia! Tényleg ti kezdtétek a bölcsit:) ott hogy van a délelőtti alvás lerakják ha álmos és aludjon ? Vagy segítenek nekik elaludni ?és ha a gyerek kisebb és Mondjuk 2szer alszik akkor hogy oldják meg ?

ne is mondd ezt a szabadság dolgot, Atti most kezdte az Ovit , már ez is nagyon jó mert vele aztán pláne nehéz volt itthon. Gergő most élvezi hogy egyedül van nyugton játszhat:) szerdán mama szabadságon volt és volt egy napon nyugiban Csavarogtam kicsit annyira jó volt:) mikor még Attival terhes voltam akkor csináltam ilyet utoljára :) Szilvi és visszamész valamikortól dolgozni ? Egyébként ,ha nálunk lenne bölcsi Gergőt szó nélkül beadnám. Nem is az unatkozás miatt mert Attival is eltelt az idő inkább a szocializálodás miatt. Ő imádja a gyerekeket társaságot . Kevés vele egykorú van télen ez lesz a gond nálunk -nem lesz társasága és unatkozni fog. Tök jó hogy Danira is ilyen hatással van a dolog hogy el is indult meg minden:)

nálunk fejlődés ügyben nem nagyon van mit írni szinte úgy működik mint Atti csak szófogadóbb:) NAGYON hisztis most ez a legfőbb gond. De Egyébként beszél folyamatosan érthetően. Szalad mászókázik motorozik eszik egyedül stb. Mindent ért Amit mondok összetett dolgokat is. Ügyes , próbál rajzolni , tanulja a színeket a piros és a kék megy:) Szóval alakul a dolog:)

21136. Sylvi07
2012. szept. 21. 11:57

Sziasztok!


Újra beszámolok!

Ma van a hivatalos bölcsis beszoktatás utolsó napja.

Az első héten tiszta élvezet volt, nagyon tetszett Daninak, jókedvűen játszott. Kedden kicsit zaklatott volt, mert pont az alvásidejében kellett ott lenni, és nagyon fáradt volt.

Aztán az első hét végére már ott kellett maradnia nélkülem ebédre is, na az kiverte nála a biztosítékot. Nála az evés bizalmi kérdés, nem fogadja el csak úgy bárkitől! Így a második héten már jóval bizalmatlanabb volt, és nem nagyon akart elengedni, de igyekeztem pozitívan hozzáállni, és azt sugározni, hogy ez buli hely, csomó klassz dolog van itt. És tényleg...

Vannak szabályok, szakszerűen bánnak velük, odafigyelnek rájuk, és nevelik őket. Nagyon fura volt látni, hogy ezek a pici gyerekek mennyire szófogadóak, és barátságosak.

Rengeteg új dolgot tanult Dani ezalatt a 2 hét alatt, és még sokat fog. Azóta rendes ennivalót eszik velünk együtt, többnyire kézzel.

Elkezdett járni, tegnap már szabályosan leguggolt, felállt és ment tovább.

Dumál folyamatosan, de még nem értem mit, a kutyákra mondja hogy "ava". De úgy látom a cica is ava....no mindegy:D

Délelőtt már rendszeresen alszik a bölcsiben fél órát, majd ebéd után is már aludt 2x is.

Tegnap már játszott is, és rendesen evett ivott is. Az itthoni alvása kicsit zaklatottabb, újabban nem nagyon alszik el, ha becsukom az ajtót. A bölcsiben ugye egy térben vannak, és úgy alszik, úgy tűnik megtetszett neki:)

Egy egy éjszaka kicsit zaklatottabban alszik, nehezebb megnyugtatni, de nem vészes.

Gondozónője szerint mindent papírforma szerint csinál, és mindig elmondják, hogy az jó ha sír, mert ez azt jelenti, hogy hiányol, és az jó:) Hát izé...

Nekem nagyon felemás, egyik oldalról mardos a bűntudat, főleg, hogy sokakon látom, hogy nem értenek meg, másik oldalról meg nem is tudtam mennyire hiányik, hogy úgy mehessek el egy délelőtt ügyintézni, vásárolni, hogy nem kell lesnem az órát, és izgulnom, hogy hazaérjek időben. Újra szabadnak lenni jó dolog.

Összességében nagyon ügyesek vagyunk, nem sírtam, igyekeztem ezzel is erőt adni Daninak. Néhány hét és már kedvvel fog menni, azt mondták szeretnek ide jönni.

Ez az eleje nehéz ez tény, de már délután is alig bírok vele ha rossz az idő és nem mehetünk ki, meghal az unalomtól, és nagyon nincs játék ami lekösse több órára. Jön a tél, és sokat leszünk bezárva, ebből a szempontból nagyon jó a bölcsi. 4-en vannak a csoportban egyelőre(folyamatosan töltik fel) 2 nevelőnővel.

Itt a 13-ik kerületben 100%-an ingyenes, de van lehetőség az alapítványt támogatni, amit a bölcsire, játékokra fordítanak. Valamint havonta egyszer minden szülő vesz 2-3 kg gyümölcsöt, amivel kiegészítik az étrendjüket. Nagyon finom, és változatos kajákat esznek, én nem is tudnék neki ilyeneket csinálni, mert egész nap a konyhába állnék. Első nap mikor bent ebédelt, csokis piskóta volt leves után, no abból benyomott két tányérral is:D


Bocsi csajok hogy hosszú voltam!

21135. d550c57e19
2012. szept. 1. 07:42
jó olvasni hogy mindenki jól van és halad a dolgokkal :) pár hónap múlva amikor mindenki járni fog alig lesz különbség köztük :) a hisztik borzasztóak alig tudom kezelni nekem ez a legnehezebb. Legtöbbször ráhagyom .
21134. Bcicus
2012. aug. 31. 22:40

Sziasztok!


SB ugye már rég jár, sőt fur szalad mi már 4 hónapja babkocsit sem használunk, viszont nem beszél, pontosabban folyamatosan de csak babanyelven, ezenkívül csak anyu, apu és a nemnem megy fejrázással. Kilincset már profin használja sajnos. Enni szinte mindent eszik kanalas kajákat egyedül. 1 hét múlva megyünk gekkoba képességfelmérésre kiváncsi vagyok mint mondanak.


Imádja a kutyákat a mieinket is meg másét is.

Egyébkétn nagyon jó kedvű gyerek csak akkor van hiszti ha ölbe van azt utálja. Állandóan mosolyog. Az alvásával továbbra sincs gond.

21133. HLSZ
2012. aug. 31. 17:48

Sziasztok!


De jó hallani rólatok és a lurkók fejlődéséről!


Nálunk a helyzet a következő:

A járás kapaszkodva és a mi kezünket fogva megy, egyedül még egyik sem hajlandó elindulni. Ismét szembesültem egy ikres "problémával", mégpedig mindketten egyszerre szeretnének sétálni, úgyhpgy hol az egyik, hol a másik üvölt, hogy nem vele megyek. Jó hallgatni.

A kanapé nálunk is jó muri, pedig kismilliószor leestek már, pedig le tudnak jönni szépen, de hát izgi háttal ülni a szélén.

Az evés még mindig problémás, D. most kapott étvágygerjesztő trutyit is, de az a gyanum, hogy nem is az étvégyéval van baj, hanem unja a kajálást egy idő után. Egész szépen kanalazgatnak, persze a fele a ruhájukon köt ki, de mindegy, próbálkozzanak.

Az ikrek jöval később kezdenek beszélni, úgyhogy ebben legálisan vagyunk lemaradva: B. mondja: apa, anya, mama, baba, (z)ebra, (l)ámpa, aaama=alma, máááma=málna, csá, háj (anya hasán), ami sokszor jáh, kök=tök és hasonlóak. D. is tud pár szót, de ő lusta használni.

Az alvás még mindig katasztrófális, de apukának hála, javult valamit. Nappal már jó pár hónapja csak 1x alszanak, 1,5-2 órát.

Fogakkal jól állunk, 11-11 foguk van, már 3 rágófoga is kibújt, most jön a 4.

A hiszti nálunk is megy, egyikük kezelhető, másikuk nem, ő képes annyira belelovallni magát, hogy 1-1,5 órát is ordít, visít, mint egy kismalac.

A bölcsisek beszámolóit (is) várom, én is vacillálok rajta (bár itt csak csana van), de még olyan kicsinek tartom őket hozzá. Ha megtanulnak járni, akkor majd jönnek velem dolgozni hetente néhány órára, igaz saját cég, így azt csinálok, amit akarok, és nem lesznek útban senkinek.

Bocsi, hosszú lettem. Írjatok, jó olvani a történéseket.

21132. Pyry
2012. aug. 30. 15:37

Sziasztok!

Jó volt olvasni a lenti sorokat!!! Én is mesélek kicsit :)

Zsófi 3 hónapja mászik, most már tökéletesen, gyorsan néha alig tudom elkapni, komolyan mondom szinte futok utána :) Pár hete már feláll, kapaszkodva lépeget, felmászik mindenhová ahová csak tud, kanapé, ágy, fotel. Épp most tanítottam meg, hogy jöjjön le onnan, mert eddig mindig nagy puff lett a vége. Tök ügyi, hasra fordul az ágyon, karjával tolja magát hátra, lábait nyújtja, és lassan leereszkedik. Most már bátrabban hagyom, hadd másszon fel. :) A legjobb az, ahogy leér, kacag és azt mondja: hoppá! :)

A beszéd...egész nap be nem áll a szája, halandzsázik. Először minden állat vava, minden gyümölcs amma volt. Kezdi érteni hogy nem minden 4 lábú jószág kutya, ahogy kijavítom bólogat. A szilvát sziszegi, jó mindegy de legalább nem amma. :)

Alvás. Napközben 2x, éjjel viszont sokszor ébred. Megbocsájtom neki, mert folyamatosan jönnek a fogai, már 11 van.

Most épp felébredt, már szól is, úgyhogy megyek! Üdv, mindenkinek!

21131. Sylvi07
2012. aug. 27. 15:54

Sziasztok!


Jó hallani felőletek, csatlakozom én is.


Amilyen rögösen indult a közös életünk Danival, annyival könnyebb lett most. Persze nyűglődés van sok, meg újabban hiszti is, de ez már más:) Seggre vágja magát, és elkezd bömbölni, ez a kedvencem:D

Dani sem jár még, kapaszkodva lépeget, bármibe kapaszkodik, ha az nem a kezünk, azt utálja. Biztosra megy, gyanítom, ő egyszer csak menni fog.

A főzelékevés nem túl izgalmas program, de a májkrémes kenyeret csak úgy tömi az arcába.

Változatlanul 6 foga van már egy ideje, és az alsó bal elsőt nagyon beütötte a minap, hasra esett a kövön, és nagyon bevérzett a foga körül, remélem nem fog fogyni a fogak száma:D

Mostanság ha valamit akar, akkor mutogat, nagyon aranyosan csinálja. Ma bevezényelt a nappaliba, a maga módján közölte velem "Anya ne mosogass, játszunk!".

Dani nagyon félénk lett. Idegenekkel nagyon bizalmatlan, a vele egykorú gyerekektől kifejezetten fél, így nehézkes vele a játszóterezés, de ha ráérez, akkor nagyon élvezi.

Cserébe nagyon jó elfoglalja magát, elautókázik akár egy órát is, olyan "szöszmötölős".

Szeret a kanapén fetrengve játszani, és szeret mesét nézni, olyankor a mese idejéig meg se mozdul. Nagyon szépen, és gyorsan mászik már, de igazából se a beszéde, se a mozgása nem fejlődik látványosan.

Alvás terén megérte a küzdelem, 11 órát alszik este fél 8-től fél 7-ig ébredés nélkül. Napközben meg 2x1.5 órát, de van, hogy többet. Jaj nekem, ha nem piheni ki magát, akkor nehéz vele:)

Felvették a bölcsödébe, szeptember 10-étől kezdünk, nagyon izgatott vagyok, hogy mi lesz. Én bizakodom, és remélem Daninak is tetszeni fog. 4-en lesznek a csoportjában, ebből egy ikerpár.

Részemről ennyi:)

21130. olívia23
2012. aug. 24. 00:07

Tegnap nem tudtam befejezni.

Szóval az evést és a betegeskedést leszámítva minden nagyon jó, Vilma nagyon édes, mondja ezt elfogulatlan anyukája:)

Mozgás: 11,5 hósan kezdett mászni és akkor ült fel egyedül, a mászása mintaszerű, egyik végtagja sem lomha, stb. Azóta mászik, most már 3,5 hónapja, akkor azt mondta a gyógytornász, hogy nem baj, ha minél később áll fel, jó ha sokat mászik. Ezt a feladatot teljesítjük is, azonban még mindig nem állt fel és nem is próbál. Most 2 hónap szünet után voltunk újra dévényen és hát a nő is meglepődött, hogy még nem állt fel, úgyhogy most újra járnunk kell, most főleg a lábát és a hasát masszírozza. Nekünk a járásig még azt hiszem rögös út vezet. Meg ilyen nagy gyereket már elég nehéz masszírozni, rendesen ellenkezik. Furcsa, de emiatt most nem idegeskedek, eddig minden fázisnál zavart, hogy le van maradva, de amikor elkezdett mászni, ráadásul szépen, akkor megnyugodtam, mert az agyi idegpályák összekapcsolódásához az kell, nekem meg az volt a fontos.


Beszéd: a beszédfejlődése fordítottan arányos a mozgásfejlődéssel. Gergőhöz hasonlóan Vilma is nagyon sokat és szépen beszél. A használati tárgyaknak, testrészeknek, embereknek tudja a nevét, az utóbbi hónapban elkezdte az igéket használni, és alany állítmányos mondatokat mondd, és kb. 20 mondókát tud kívülről, van amelyiket egyedül végigmondja, van amelyiket kiegészíti. És nagyon szereti is őket, játék közben be nem áll a szája vagy mondókarészeket mondd van, hogy haladzsázik és imád énekelni.

A héten teljesen levett a lábamról, megölelt és azt mondta "szeretsz", ami gondolom a szeretlek akart lenni. Ja a ragozás persze még nem megy.


Mostanában egyre jobban szeret "rajzolni" vagyis húzogatni a papíron a ceruzát, meg elkezdett szerepjátékozni az plüssállatokkal, megeteti, megitatja őket, kéri, hogy öltöztessem fel a macit, integet a maci kezével, stb.


A játszóteret nagyon szereti, az utóbbi időben már ki merte venni más gyerek kezéből is a játékot, pedig 2 hónapja még oda sem mert menni.


Segít mosakodni fürdésnél és kenegeti magát krémmel, amikor én is kenem.


Most ennyi jut eszembe.

Remélem nem sikerült túl ömlengősre a beszámoló.


Majd írjatok, ha lesz időtök, nagyon kíváncsi vagyok hogy vagytok! Többeknél mindjárt kezdődik a bölcsi, nagyon izgi:)

21129. olívia23
2012. aug. 22. 23:09

Sziasztok!


Én is nagyon-nagyon rég voltam, de úgy eltelt a nyár... Gondolom mindenki így van ezzel. De nagyon sokszor akartam jönni írni. Hátha ősszel kicist jobban felpörgünk megint, mármint írásügyileg:)


Akkor Szilvihez hasonlóan én is írok pár sort Vilmusról:

A júniust sajnos végigbetegeskedtük mindketten, addig nem is volt beteg, volt egy hanyós-hasmenős meg egy torokfájós-orrfújós vírusunk, az egyik alatt 5 napig kizárólag anyatejet fogadott el. Az evés a betegségeket leszámítva is nehezen ment egész nyáron, 2-3 falat volt az adagja, és a kedvence az uborka és a natúrjoghurt volt, ami nem túl kalóriadús. Most 3 napja viszont elkezdett enni, nem tudom mitől, de nemis érdekel, remélem nem csak múló szeszélyről van szó. Még egy csomó 74-es ruha jó rá.

21128. d550c57e19
2012. aug. 3. 20:03

Sziassztok!


Ki hogy van? Sajnos rég voltam erre, meleg van, állandóan kint lógunk:) Mit csinálnak a babák? Babák.. már annyira nem babák..:)

Írok Gergőről kicst:

1 hónapja indult el egyedül, azóta nincs megállás. Nagyon ügyes (ÁÁÁ nem vagyok elfogult:)) , olyan dolgokat csinál hogy lesek. Az egy dolog hogy felmászik és keresztül mászik mindenen meg mindenhová, de pl a 3 fokos csúsuzdára aggódás nélkül engeem egyedül felmászni leülni lecsúszni , nagyon megy neki, pedig nekünk csak kis műanyag van a kertben de valahogy nagyon ráérzett:) ügyesen megfordulva mászik le mindenhonnan. Egyedül eszik villával, ha kanalas dologról van szó akkor csak azért nem rajongok érte mert minden úszik a kajában:) Szinta mindent mond nagyon szépen, használ is rengeteg szót, igaz csak a megszokottakat mondja együtt mondatként (pl ha kérdezem tőle hol van a cumi a válasz: nem tudom hol van), de az összes használati tárgyat tudja mi micsoda, sőt, amit egyszer kétszer hall azt is tuni szokta. Mindent és mindenkit utánoz,főleg Attit persze. A napi rutin dolgokat imán tudja, pl pelenkázás után ő viszi ki a ajtó elé a vödörbe a pelenkát és közben mondja hogy fujjj büdös peenka:) a sűrűn mondott mondókák pár sorát végigmondja . Felismer egy csomó alakzatot, vmelyik nap pl zokniján lévő csillagra mondta hogy csillag , nem is tudom honnan tudja. A legtöbb állat hangját tudja, ismétli.Nagyon huncut , nagyon önállő és ha vmi nem úgy van ahogy ő akarja vagy nem úgy sikerül akkor kiborul és hiszti van.

Alvás:este fél8tól reggel5 (ha fogzik még mindíg sokszor kel éjjal, eddig 11 foga van , 4-4 első és 2 rágófog fent, most jön alul a rágófog.). Ezen kívül reggel alszik még 1/2 - 1 órát és délben 2-2,5-órát.


HA van időtök irjatok kivel mi van:)

21127. Sylvi07
2012. júl. 9. 20:24
Na milyen a klíma?:) Remélhetőleg ma már tudtok aludni. Én még kivárom a holnapi enyhülést:D
21126. Sylvi07 (válaszként erre: 21125. - D550c57e19)
2012. júl. 6. 09:58

Hú dejó! Akkor nektek már csak hétfőig kell kibírni.

Hát nincs szerencséd a srácokkal. Jobbulást Attinak!

21125. d550c57e19
2012. júl. 6. 07:01

Sziasztok!


Szilvi, úgy tűnik Gergő rendben van, a fogai jönnek, a rágók másik csücske meg elől is van még hiány, rosszul alszik.. Most Atti lett beteg, a torka gyulladt meg a garat genynes, jó lázas, úgyhogy vele szenvedünk...


A meleg elviselhetetlen tényleg, nálunk szombaton szerelik a klímár, remélem attól meg nem leszünk folyton betegek (persze nem 20 fokra hűtünk csak 26-27-re) de jó lesz éjszakára...

21124. Bcicus (válaszként erre: 21123. - Sylvi07)
2012. júl. 5. 15:07
Köszi. Átvitték rehabra, de az valami tragédia így intéztünk másik helyet, holnap viszik oda.
21123. Sylvi07
2012. júl. 5. 08:32

Sziasztok lányok!


Beszorultunk a lakásba. 31 és 32 fok között ingadozik a hőmérséklet bent. Kint elviselhetetlen. Most éjszaka kivételesen mindannyian sokat aludtunk, több napos nem alvás után:) Most még lemegyünk egyet sétálni amíg még frissítő.


Bcicus, anyukád hogy van?

21122. Bcicus (válaszként erre: 21121. - HLSZ)
2012. júl. 2. 20:29
köszi neked is
21121. HLSZ (válaszként erre: 21120. - Bcicus)
2012. júl. 2. 20:16
Szegény :( Gyors gyógyulást kívánunk neki!
21120. Bcicus
2012. júl. 2. 18:12
Köszi lányok. Hajnalban elcsúszott a konyhában és két helyen tört a bokája. A műtéten túl van, de nincs valami fényes állapotban.
21119. Sylvi07 (válaszként erre: 21115. - D550c57e19)
2012. júl. 2. 13:40

Gergő már teljesen felépült?


Nehezen. Dani jobban azt hiszem, én már aludni sem tudok, csak néhány órát, azt is darabokban.


Most már nagyon ki sem tudunk menni, még korán reggel egész jó, aztán egész nap itt ülünk a dunsztban.:D


Bcicus, anyukádnak jobbulást, remélem sikeres a műtét.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook