Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » El Camino... Aki volt és aki tervezi... fórum

El Camino... Aki volt és aki tervezi... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
217. Cibatta (válaszként erre: 216. - Inddor)
2018. szept. 7. 13:15

Jók voltak a szállások

Ezek többnyire vendégházak

Egy evésre való kaját vittem, általában szendvicset amit reggel megcsináltam

Este ettem étterembe, reggel boltban vásároltam.

Volt velem egy májkrém meg müzli szelet vész tartaléknak, de azokat végig vittem es haza hoztam :)

216. inddor (válaszként erre: 215. - Cibatta)
2018. szept. 6. 18:48

Milyenek voltak a szállások?

Vittél magaddal ennivalót vagy vásároltál menet közben?

Magyar Camino Húngaro Budapest-Tata-Pannonhalma-Lébény-Pozsony ezt az utat gondoltam végig járni kezdésnek.

215. Cibatta (válaszként erre: 214. - Inddor)
2018. szept. 6. 16:13

Igen egyedül mentem, es ahogy a vendég könyveket nézegettem a zarándok szállásokon három nappal korábban jártak csak előttem, az utánam szállást foglalók meg mind lemondtak a nagy hőség miatt. Ezert másik zarándokokal esélyem se volt találkozni.

A szent Jakab út útikönyve és a jelek felfestése nagyon jó, a Magyar zarándok úté már nem annyira.

Dobogókő alatt és a budai hegyekben már szükségem volt másik térképre is.

Vágj bele, nagyszerű kaland az önmegismerés útján :)

214. inddor (válaszként erre: 213. - Cibatta)
2018. szept. 6. 12:58

De jó :)

Egyedül mentél?

Neked van az útról le írásod?

Én jövő tavaszra tervezem az utat.

213. Cibatta (válaszként erre: 212. - Inddor)
2018. szept. 6. 08:34

Én Esztergomból indultam a Magyar zarándok úton és a Normafanal tertem át a Szent Jakab útra.

Lébényig mentem

212. inddor (válaszként erre: 208. - Cibatta)
2018. szept. 5. 17:39
Melyik hazai szakaszon voltál?
211. inddor
2018. szept. 5. 17:37

Sziasztok!


Volt már valaki a Portugál vagy a Magyar Camino Húngaro (Budapest-Tata-Pannonhalma-Lébény-Pozsony-Wolfsthal) vagy a Camino Benedictus (Tihany-Bakonybél-Pannonhalma-Lébény-Pozsony-Wolfsthal) útvonalon?

2017. dec. 21. 22:32

Kedves leendő Caminora igyekező emberke!


A Camino del Norte (északi) zarándokutat szeretném a nyáron végigjárni. Szívem szerint nem mennék el ismerőssel, de nem is célom, hogy egyedül induljak útnak. Egy zarándoktársat keresek magam mellé, akivel a kezdeti nehézségeket együtt vészelnénk át. Az úton már nem igénylek semmiféle társaságot. Végsősoron egyedül is neki fogok vágni, de egy próbát megér nekem ez a kis üzenet. Szegedi vagyok, így egy környékbeli belevaló fiatal tűnik a legideálisabb útitársnak. Úgyhogy hajrá, találj rám! :)


Üdv, leendő cimborád: egy 25 éves vegyész lányka (:

209. Kajati
2015. aug. 13. 21:02
Aug 10-15-ig a Máriapócsi ifjusági zarándokút
208. Cibatta (válaszként erre: 207. - Csipkerózsika)
2015. aug. 13. 20:58

Bizony van hat zarandok ut itthon.

Es a Caminonak is van hazai szakasza.

En ma jottem haza rola.

2015. aug. 9. 02:09

Sziasztok! Nem beszélnék le senkit Caminoról, de azt tudjátok, hogy nekünk is van zarándukutunk, ami ami átszeli széltében, illetve hosszában is az országot? !Ez a Mária-út.

Ha valakit érdekel mariaut.hu-n talál infót. Én jövő 7-en indulok Zalából Dobogó-kőre. :)

206. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 202. - Strawberry1)
2015. jún. 14. 21:49

Most € 25 átlagban a napi kiadás.

Az utat kb. 40 nap alatt járják meg.

Természetesen a repülô- és az autóbuszjegy, a speciális lábbeli, hátizsák, öltözék, apró kellékek meg pluszban jönnek ehhez.

3-400 ezret lehet számolni.

2015. jún. 14. 21:05
Jah, bocs :D
2015. jún. 14. 21:04
Én nem tervezem :)
2015. jún. 14. 21:03
2015. jún. 8. 12:37
Én amióta tudok az El Caminoról, azóta tudom, hogy egyszer megakarom járni. Egyetlen gondom van: a pénz. Mégis mennyi pénzzel kell tervezni egy ilyen hosszú útra? Valaki tud ezzel kapcsolatban infóval szolgálni?
2015. márc. 23. 08:47

Egy kis statisztika. A cikk végén miniszótár :)


[link]


Spanyolországban a munkavállalásnál elônyt jelent, ha valaki már megjárta a Caminót!

200. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 197. - Etlné Bognár Éva)
2015. márc. 21. 16:40

Sok középkorú járja a Caminot...

Nyugodtan mondhatom, hogy legalább a felétôl több 60 körüli vagy afeletti.

Most ôsszel 3 hetet voltam kint önkéntesként, jómagam is gyalogoltam néhány km-t.

Az elméletileg jó, hogy nem egyedül indulsz el, viszont ha valamelyikôtöknek bejön egy nem ütemezett pihenônap, már borul az egész.

Októberben indulni kicsit késô. A reggelek igen hidegek, 8 órakor még tiszta sötét van, és ha esik az esô, még hidegebb tud lenni.

199. ec7efbffe4 (válaszként erre: 197. - Etlné Bognár Éva)
2015. márc. 21. 16:34
Bátor lány vagy!Sok szerencsét és azt hiszem nagyon irigy vagyok!:)
2015. márc. 21. 16:30

Ide írj. Itt minden informaciót megkaphatsz.

De az utat egyedül fogod járni, mégis mindig lesznek körülötted.


[link]

2015. márc. 21. 16:06
Sziasztok! Már legalább 2 éve tervezem, hogy végigjárom a 800 km-es utat és már az utolsó pillanatban vagyok, hogy még megtehessem. Ehhez társat vagy társakat keresek, mert egyedül félnék elindulni. Már elég idős vagyok ( 68 éves), de biztos vagyok benne, hogy van hozzá elég erőm. Az külön ajándék lenne, ha győri v. Győr környéki lenne az illető. Idén szeptemberben vagy októberben tervezem az indulást. Nem sokat zavarnék út közben, csak legyen a közelemben ismerős. Ha van elég bátor ember vagy társaság, aki a fentiek ellenére is elfogadna útitársnak, kérem keressen meg az etlmama@citromail.hu e-mail címen. Tanácsokat is szívesen veszek ! Előre is köszönöm: Éva.
196. ogiro
2015. febr. 2. 10:56
Rég tervezem, de nem találtam eddig társakat.
2014. júl. 4. 19:31
Kedves forumozók! 24 éves egyetemista lány vayok. ÉLetem olyan szakaszához értem, hogy jövőre belső indíttatásból vezérelve tervezem, hogy részese legyek az El Caminonak. Megadok egy emailcímet: katyesz0418@gmail.com. Szeretnélek Titeket megkérni arra, hogy ha lehetőség van rá emailen keresztül osszátok meg velem tapasztalataitokat, az út minden velejáróját. Aki tervezi, hogy részt vesz majd, annak a levelét is várom! Nagyon szépen köszönöm. Kata
2014. ápr. 4. 18:22
Kedves Zarándoktársak! április 18. duna tv 22:55 Vándorút ( amerikai film)
193. Rena_28 (válaszként erre: 168. - Ficusbenjamicus)
2014. márc. 21. 00:17
Szia, ha nem veszed zaklatásnak kíváncsi lennék anyukád élményeire, hogy ennyi idősen hogyan is élte meg és minden tiszteletem az övé! Most végzek a gazdasági főiskolán és szakdolgozatom fő témája a Camino, ezért is érdekelne nagyon.
192. Rena_28 (válaszként erre: 183. - Hanna888)
2014. márc. 21. 00:07
szia, érdeklődnék, hogy sikerült végül elutaznod illetve megtenni az utat? szakdolgozatom fő témája a Camino és kíváncsi lennék az élményeidre, tapasztalataidra. 23 éves vagyok ezért is érdekel, mert ahogy olvastam a hozzászólásodat te is fiatal vagy még és egyszer én is szeretném végigjárni :)
2013. máj. 7. 19:43

László Südi

Összefoglalva


930 kilométer 33 nap alatt.Napi adag,legtöbb 40 kilométer,legkevesebb 22 kilométer.Az út nehézségét jelzi hogy hét kilót fogytam,úgy hogy ez egy jó fogyókúrás módszer,csak egy kicsit drága.Én 250 ezer forintból megúsztam,de lehet kicsit kevesebb,de lehet sokkal több is.Zarándokigazolványt kaptam és bele mindenhol pecsétet.33 éjszaka mindig máshol.Hogy naponta meddig akarsz menni azt mindig te döntöd el.Én szinte mindig egyedül mentem és a jeleket követtem.Semmi idegen nyelvet nem tudok,ez elég nagy hátrány volt,de a végére már nem zavart.Magyarokkal a 12. és 17. nap között találkoztam és a legvégén.A mondás szerint az út három szakaszból áll,a szenvedés,a meghalás és az újjászületés szakaszból.Ez beigazolódott számomra is.

Fizikai szenvedés mikor jön a vízhólyag,bokafájás,derékfájás,hátfájás,körömszakadás.Nekem meg volt mind!Aztán mész csodálatos tájakon napokon keresztül és pereg előtted az életed,mint ha állna az idő és nem tudod megmagyarázni hogy miért törnek rád sírási rohamok.Nem hittem de így történt velem is.Aztán a második szakasz,mikor a hegyek eltűnnek és mész a semmibe órákon keresztül,már belül lepereg sok minden és jönnek furcsa gondolatok,mikor megadod magad,szinte alig érzékeled a külvilágot,a testi szenvedés jelen van de már nem érdekel,ez a meghalás szakasza.Aztán elmúlik a fizikai fájdalom,öröm menni és jönnek sok kérdésre a válaszok és kezdesz átértékelni dolgokat magadban.Ez az újjászületés,ez már újra csodálatos vidéken.Nálam működött!A cél Santiago katedrálisa,Szent Jakab apostol sírja.Ráadás az Óceán,Finisterre ami a középkori ember számára a világ végét jelentette,az ottani naplemente látványa és Muxia,szintén gyönyörű város!

Az úton egyedül mész,de akik szintén ugyanazt a célt űzik,azokkal egy idő után úgy érzed mint ha egy nagy családba tartoznál.A szállásokon találkozol emberekkel,van mikor naponta kerülgetitek egymást,van hogy két három nap múlva bukkan fel újra.Aztán van aki végleg elmarad,vagy te maradsz el tőle.Egy két nap után úgy üdvözlöd a másikat mint ezer éves nagyon jó barátodat.Az emberi kapcsolatok legmagasabb,legcsodálatosabb szintje.Mindegy hogy ki milyen nemzetiségű és hogy tudsz e az ő nyelvén.A magyar annyira szereti a magyart,hogy a mindennapokra visszagondolva ez számomra teljesen hihetetlennek tűnik.Persze ez más nemzetre is érvényes.Nem csak saját honfitársával,hanem bárkivel óriási az összetartás.Ezen az úton mint ha sokkal jobban tudnánk szeretni mint máskor!Ez is érdekes!!!Aztán fényképeken őrzöl néhány ismerőst,valaki a szívedben él tovább.Mikor naponta elköszönsz valakitől,nem tudod hogy csak holnapig szól,vagy örökre.Vannak érzések amiket nem tudok leírni,azt csak átélni lehet.

Kétezer képet csináltam,mindegyiknek van saját története.Van aki óriási tempót megy de rövid szakaszokat,van aki lassan de hosszabb utat naponta.Mindenki számára mást nyújt ez az út,mindenki másként éli át.Hogy mennyire tudsz hasznot húzni az ott tapasztaltakból azt az itthoni mindennapok fogják eldönteni.Persze az embert érik negatív dolgok is,de ha érted a történések lényegét,akkor tudod hogy neked ez is hozzátartozott az utadhoz.Egy példa.Nekem a közepe táján ellopták a pénzemet(az ördög is jelen van).8 euróm maradt!Másnapra volt megint 190 euróm!A magyarok mellett egy német srác is adott 50 eurót!A fele pénzt soha nem tudom visszaadni!

Mikor mész az úton és úgy érzed,tudod mikor mész egyedül és mikor van veled az úgynevezett Őrangyal!Mikor mész és azt veszed észre hogy hangosan beszélsz.Ha mondod,hogy még egy óra és odaérek,vagy úgy mondod,hogy még egy óra és odaérünk.Ha többes számban beszélsz,akkor az Angyal az a másik!

Aztán az úton ott vannak az állatok.Lovak,tehenek,pónik,macskák,kutyák,madarak!Ott közelebb érzed őket is.Arra döbbensz,mikor a kutya elkerül és közben megnyalja a kezedet,a cicus sem fél hanem rohan feléd mint ha üdvözölne,vagy ennivalót vár tőled.Nem vagy neki idegen.Az időt még mész a hosszú úton nem érzékeled,csak mikor az út végére érsz döbbensz rá hogy milyen gyorsan elszaladt.A végén mikor Santiagóban a katedrálisban átöleled vagy megérinted Szent Jakab apostol szobrát és letérdelsz az oltár alatt lévő kripta előtt,majd a zarándok misén magadhoz veszed az áldozati ostyát,akkor ér véget az utadnak ez a része!

Ez az út az igazi,hiteles gyónás az én felfogásom szerint,ami sokkal erősebb egy gyóntatószékben elhadart szövegnél!

Aztán a ráadás,hogy megnézd a naplementét ahogyan elmerül a nap az Óceánban,az valami leírhatatlan élmény!Ez a mi világunk,tele kicsiny kis csodákkal,amit a rohanásban észre sem veszünk.Azt hisszük hogy a nagy dolgok döntik el sorsunkat életünk során,pedig valójában a számunkra jelentéktelennek vélt részletek azok amik meghatározzák sorsunkat.Sajnos ezek a dolgok is láthatatlanok számunkra,de itt ilyen dolgokra is rádöbbenhetünk.

Számomra ez volt az út röviden összefoglalva,ahol Ti is jelen voltatok a sok hozzászólással,biztatással.Ugye közben észre sem vettétek hogy milyen erős kisugárzásotok van a másik ember számára.Ezt nagyon köszönöm!Ha valaki valamikor teheti,kívánom hogy jusson el ide,élje át saját maga csodáját,mert a csoda ahogy mondják,bennünk van!


ELINDULSZ,MIKÖZBEN AZ IDŐ MEGÁLL OTT LEGBELÜL,

CSAK EGY EGY HANG KIÁLLT MÉG FENTRŐL,MAJD LASSAN ELMERÜL.

IDŐTLEN IDŐBEN PEREG AZ ÉLETED,ÉLET ÉS HALÁL,

NINCS MEGALKUVÁS,MERT MINDEN PILLANAT SZÍVEN TALÁL.

ELVESZTED SZÁRNYAID,CSAK NEHÉZ ÓLOM LÁBAIDDAL LÉPDELSZ,

S HA MÁR NEM BÍROD,KRISZTUS KERESZTJE ELÉ TÉRDELSZ!

MINDEN JELBE,MI AZ UTAT MUTATJA,OTT A SZERETET,

SOK KÉRDÉSEDRE,MI MEGSZÜLETIK BENNED,OTT A FELELET.

LASSÚ LÉPTEID GYORSULNAK,EZ EGY ÚJ LÜKTETÉS,

A TEST ÉS LÉLEK AMIT ÁTÉL,AZ EGY ÚJJÁSZÜLETÉS!

LASSAN RÁJÖSSZ ÉS FELISMERED MAGADBAN A CSODÁT,

SOKSZOR INDULSZ AZ ÉLETBEN,MINDIG KICSIVEL TOVÁBB!

NEKEM AZ EL CAMINO,SZENT JAKAB ÚTJA VOLT A JEL,

NEKTEK ÉN ONNAN MINT CSODÁT,A SZERETETET HOZTAM EL!

190. hepo
2013. máj. 6. 11:16

Sziasztok!

Jól jöhet a nagy útra:

Eladom Lomer Chamonix 38-as, szürke, csak 1-2 alkalommal használt bakancsomat 28 000 Ft-ért (+szállítási/postázási ktg.) A bakancs piaci ára 40 eFt.

Buen Camino ;)

189. karangy
2013. ápr. 30. 13:27

Sziasztok!


Máj. 23-án indulok a francia Útra, ha valakinek van kedve és az időpont is megfelelő, csatlakozhat hozzám:-)

188. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 187. - Dodi44)
2013. ápr. 18. 20:37
Ezt tudjuk... de nem errôl volt szó! :(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook