Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél éves kisfiam napok óta ordítva ébred. Miért? fórum

Fél éves kisfiam napok óta ordítva ébred. Miért? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 27. 23:59
fozásra még jó a gengigel is... ez kicsit erősebb mint a dentinox, de teljesen bababarát, kimondottan babáknak van, anyatej ízesítésű... 15 ml 3000,- de elég sokáig kitart
2010. aug. 27. 23:38

Ha hirtelen sírva ébred az az estek nagy többségében a fogzás miatt van. Amikor alszik, akkor nem foglalkozik semmi mással ami eltereln a figyelmét, és jobban érzi a fájdalmat. HA nagyon rossz a helyzet, akkor lehet adni Nurofent is. (Ha a homeopátiás szerek már nem segítenek.)

De lehet a sok indertől is ami napközben éri. Bár akkor nem élesen sírva szoktak ébredni általában.

Sok ébredés oka lehet az is, hogy hirtelen megindul a mozgásfejlődés, és az agya nem tudja még feldolgozni.

2010. aug. 27. 23:34
nincsenek meg kifejezett almaik...benyomasaik vannak es erzeseik es kepek. Kb. ennyi idos korukra erik meg az agyukban a felfedezes, h ok kulon vannak, nem egy massza a vilagban eletet elnek, hanem valakik, kulon elettel. Kinel elobb, kinel kesobb jon el ez a siros idoszak. Mint amikor leesik, h megetted az egesz tabla csokit, de azt hitted van meg es tudsz meg enni egy jo darabot es olyan rossz erzes ez, kb olyasmit erezhetnek ebredes utan. 8hosan pedig jon a szorongas, anya utan...akkor mar ebren is sirdogalhatnak ha eltunsz es senki ismeros sincs ott :D eletkori sajatossag. Persze a franya fogak meg radobhatnak egy lapattal...
2010. aug. 27. 23:09
Jó éjt!
21. Ylush
2010. aug. 27. 23:06
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat, és jó éjszakát! :)
20. Ylush (válaszként erre: 4. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 27. 22:59

Én is az álmokra gyanakszom, mert nem mindig van... van amikor nem is jelzi, hogy ébren van, eljátszik magának a kiságyban. Csak rettentő rossz így ébredni, mert mindig az ugrik be, hogy tuti baj van, azért sír így. Pedig eddig olyan szépen ébredt, picike kis nyöszörgéssel...

Azért "jó" tudni, hogy mással is van ilyen...

19. 969a304e2f (válaszként erre: 17. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:56

Közben megkerestem a könyvet:

A homeopátia kézikönyve 1.

Fejezet címe: Csecsemő- és gyermekkori nyugtalanság és alvászavar

Majdnem pont azt írja le a könyv is, amit Te írtál.

18. kszisz (válaszként erre: 16. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:56

Dentinox nálunk is csak rövid ideig hat. Úgy, ahogy a másik gyógyszertári ecsetelő is...

Viburcol, Chamomilla meg semmi látható javulást nem hozott...

Nekem most a Dologelt javasolták, állítólag hatásosabb a Dentinoxnál...

17. Ylush (válaszként erre: 15. - 969a304e2f)
2010. aug. 27. 22:54
Alvászavarnak nem mondanám, mert így ébred, cicizés vagy nyugtatás után alszik tovább. Kivéve, ha "későn" veszem észre, hogy sír, és mire odaérek teljesen felébred.
16. Ylush (válaszként erre: 3. - Noedi)
2010. aug. 27. 22:53
Dentinox gél nálunk csak pillanatnyi megoldásként funkcionál, viburcol kúpot meg kipróbáltuk, aznap éjjel 5x voltunk fent... úgyhogy mondtam, hogy akkor nem szenvedtetem vele, felesleges.
15. 969a304e2f (válaszként erre: 1. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:52
Olvastam egy homeopátiás könyvben erről az alvászavarról. Kérjetek rá valami szert, azzal jobb lesz a babának is.
14. kszisz
2010. aug. 27. 22:51

Tényleg lehet, h fogzik... A doki jóslatára pedig nem szabad adni...Nekem most a kisfiamnál alig egy hónapja azt mondta, h ne várjam a fogait, azok még a Holdon vannak...Hiába mondtam neki, h tipikusan fogzásos tünetei vannak...másfél hét múlva 2 foga volt! Legközelebb meg azt mondta egyik csütörtökön, h hétvégén kibújik a köv. kettő...no, ennek most lesz két hete, fog sehol... :)

Amúgy nekem a lányomnál volt ez, h nagyjából fél évesen elkezdett sírva ébredni. Éjjel is, nappal is. És nagyon-nagyon sokáig így ment, bármit is csináltam vele. Nappali alvásból már csak elvétve ébred üvöltve, de éjjel, ha megébred a mai napig sírva kel...(2,5 éves)

Kicsi fiam pedig a kora délutáni alvásaiból ébred sokszor sírva, de hogy miért...

Én is inkább rossz álomra gyanakszom, meg, h ilyenkor valószínűleg rossz alvási periódusból ébrednek, ezért sírnak...

13. vikasz (válaszként erre: 5. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:50
A fogak inkább alváskor törnek át, ha jól tudom, Legalábbis mindkét lányomnál így volt eddig. És minden alkalommal felsírtak éjjel vagy napközbeni alvás során.
12. ritabimbi (válaszként erre: 1. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:48

Olyankor hidegvizzel megtörölgettem az arcát és teljesen megszünt a sírás,majd ismét álomba szenderült!

De lehet a fogától is!Próbáld ki a hidegvizet

11. vikasz (válaszként erre: 4. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 27. 22:48
Épp ezt akartam írnimég :-) A sok új inger hatása is lehet az ilyen sírdogálás.
10. Pindur77 (válaszként erre: 8. - Pindur77)
2010. aug. 27. 22:47
A fiam 9 hónapos, és most jön a hatodik foga. Nekünk bevált!
9. noedi (válaszként erre: 5. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:46

Nem mindig mocorog az a fogacska ezek szerint...

Nálunk sincs még semmi konkrétum, és én sem látok duzzanatot, de Bendegúz mindent rág, és dug be a szájába, ezerrel nyáladzik, és vakarja füleit.

8. Pindur77 (válaszként erre: 1. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:46
Szia! Szerintem is fogzás. Javaslom a Chamomilla Vulgaris-t. Homeopátiás, babavízben feloldva alvás előtt hatásos! Próbáld ki!
2010. aug. 27. 22:44
Lehet,hogy valamit álmodik ,amitöl megilyed.De valózinübb a foga.AZ én kisfiam is mindig felkelt a fogára,és nagyon sirt.
2010. aug. 27. 22:44
Mondjuk kétségtelen, hogy a fogzástól is lehet :)
2010. aug. 27. 22:43

Gondoltam már rá, de akkor napközben, alvások között miért nincs tünete?

Csak ébredésekkor...

Ínyét amúgy nem látom dagadtnak... 5 hónaposan azt mondta a doki 3 nap és kint lesz a foga... azóta sincs semmi...

4. bf5264a5b9 (válaszként erre: 1. - Ylush)
2010. aug. 27. 22:43

Nekünk mikor ez volt, a védőnőt kérdeztem meg..


Azt mondta, hogy a kinyílik a kicsinek a világ, egyre többmindent felfog, és úgy dolgozza fel a dolgokat, hogy álmodik. Ezek az álmok, ha túl intenzívek megijesztik... Nálunk egy idő után elmúlt, annyit csináltam, hogy behurcolkodtam hozzá éjszakára, és fogtam a kezét :)

2010. aug. 27. 22:43
Szia! Szerintem fogzik. Nálunk is van ilyen, tényleg ijesztő. Dentinox gél és Viburcol kúp segít.
2010. aug. 27. 22:42
Esetleg fogzik? A kislányom akkor produkált ilyesmit, mikor áttört egy-egy foga.
2010. aug. 27. 22:41

Kisfiam 22-én múlt fél éves. Pár napja éjszaka iszonyatos ordításra ébredtem. Mint amikor megüti valamijét, megijed... nagyon-nagyon sírt, már-már sikítva, ordítva.

Ilyenkor felveszem, kicsit megsimizem, ha nem nyugszik meg cicire rakom, és alszik tovább.

Nappal ugyanúgy van rá példa, hogy így ébred, de nem mindig.

Nem értem mi baj lehet... Más is tapasztal ilyet? Annyira rémisztő, főleg éjszaka, azt sem tudom, hogy rohanjak hozzá, mindig azt hiszem, hogy baj van... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook