Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az iwiw-en kaptam ezt az üzenetet? Ez komoly? fórum

Az iwiw-en kaptam ezt az üzenetet? Ez komoly? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. Ageeca (válaszként erre: 68. - Csókica)
2011. máj. 8. 21:48
itt több tízezret :D
2010. aug. 31. 20:39
hát persze...komoly agybajra utal a továbbküldőre nézve...
2010. aug. 31. 18:53
Egy mondás jut eszembe a körüzenetekről "Egy bolond százat csinál":))
67. Vikianya (válaszként erre: 64. - Lisa65)
2010. aug. 31. 18:50
Úgy látom a lényeget figyeled :SSSS
2010. aug. 30. 13:53
Válaszolt a Gépház, és a válaszból az derül ki, hogy nem igazán érdekli őket a sok körüzenet...
2010. aug. 28. 16:08

Egy kis érdekesség a körlevelekről.

[link]

64. lisa65
2010. aug. 28. 15:15

Az iwiw-en kaptam ezt az üzenetet? Ez komoly?


Szerintem a kérdőjel nem figyelem felhivást jelent!

63. 36a26f5226 (válaszként erre: 62. - Lisa65)
2010. aug. 28. 15:00
Nem kérdezem, hanem felhívtam rá a figyelmüket!!
62. lisa65 (válaszként erre: 60. - 36a26f5226)
2010. aug. 28. 14:59

Akkor miért is kérdezed?


Nem kell vele foglalkozni, ki kell törölni és annyi!

61. Nkriszti (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2010. aug. 28. 13:44
Én ezt az üzenetet kb. már vagy 3-4 alkalommal megkaptam, én nem küldözgettem senkinek! Kamu csak, de meglep, hogy még mindig kering, már vagy 2-3 éve kaptam az elsőt!
60. 36a26f5226 (válaszként erre: 59. - Lisa65)
2010. aug. 28. 13:40

Én eddig akár hányszor írtam nekik, mindig megtiszteltek válasszal, és pont azt másoltam be a 25. hsz.-nél, én tudom, hogy oda írják ki...


De Te is olvasd el a 25.hsz.-t...

59. lisa65
2010. aug. 28. 13:32
De ha elolvastad volna tudnád, hogy ők csak a gépházban üzennek! Nem kell vele foglalkozni, ki kell törölni és annyi!
58. 36a26f5226 (válaszként erre: 56. - Lisa65)
2010. aug. 28. 12:53
Azt írtam ki a 25. hsz.-nél...
2010. aug. 28. 12:53

nekem már tele van a nemlétezőm azzal, hogy naponta egy rakással kapok belőlük...


Hiába írtam ki a profilomhoz is, magasról ejtenek rá...


A gépház még nem válaszolt, pedig elküldtem nekik ezt a Hoxás linket is...

56. lisa65
2010. aug. 28. 11:13

A gépház már ez ügyben irt az üzenőfalra, hogy ilyen módon soha nem irnak üzenetet!

Nem tudom ki az a nemnormális aki ezzel szórakozik, amúgy szerintem ha elolvastad volna a felhasználóit akkor Te is tudnád, hogy ez az egész egy hülyeség!

55. ecb0a96a08 (válaszként erre: 39. - 67ee1a7bd3)
2010. aug. 28. 01:37
Küldtem egy csokorra valót, úgyhogy várom a 2451 Észak-Koreai fadobozos promóciós fadobozos féltengelyes háromütemű laptop egyikét. De mihamarabb ám, ennyi szívért cserében! Akár gyöngyház berakásos is lehetne a fadoboz teteje. A laptopon meg majd küldözgetek neked jó kis hoaxa-kat.
2010. aug. 28. 00:10

És ezen az oldalon, milyen érdekes:


EGy igazi körlevél:

[link]



Az utolsó mondata:


Most pedig küldd tovább ezt a levelet mindenkinek akit ismersz, különben holnap reggelre fogakat növeszt a nadrágod és szétmarcangolja a nemi szervedet.



:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd

2010. aug. 28. 00:01
2010. aug. 27. 23:30

Ezt most kaptam, és ugyanattól az illetőtől már másodszor:



Egy próbát megér. Veszteni való nincs. Hátha!!!

Normál esetben nem küldök tovább ilyen fajta üzeneteket,de ez a levél egy nagyon jó baráttól jött,aki ügyvédnõ, és egy érdekes lehetõségnek tûnik!!!


Ha õ azt mondja nekem, hogy ez mûködik, akkor mûködik is.

Minden esetre nem veszt vele semmit az ember.

A következõket mesélte el nekem: Ügyvédnõ vagyok és ismerem a törvényt. Ez egy tény.

Ne csapjátok be magatokat, az AOL és az Intel tartja magát az ígéretéhez a bíróságtól és milliós nagyságrendû követelésektõl való félelme miatt,ahogy ezt nemrég a Pepsi Cola csinálta a General Electic-kel.

Kedves barátaim, ne tartsátok ezt egy buta viccnek.

Bill Gates most osztja szét a jövedelmét. Ha most nem reagáltok rá, késõbb megbánhatjátok.

A windows még mindig a leggyakrabban használt program. A Microsoft és az AOL kísérleteznek ezzel az e-mailen keresztül elküldött szöveggel (e-mail beta test).

Ha elkülditek ezt az e-mailt a barátaitoknak, akkor a Microsoft 2 hétig követi a nyomotokat. Minden egyes személyért, aki ezt az e-mailt elküldi 245 EUR-t fizet a Microsoft. Minden egyes személyért, akinek elküldtétek és õ továbbküldte ezt az e-mailt 243 EUR-t fizetnek, a harmadik személyért, aki megkapja 241 EUR-t fizet a Microsoft. 2 hét után a Microsoft küld nektek egy levelet, amiben kéri a postai címetek megerõsítését és küld egy csekket.


Üdvözlettel:

Charles S. Bailey General Manager Field

Operations Ext.

1085 or 904/245-1085 or RNX 292-1085

mailto: Charles_Bailey@csx.com_


Én ezt csalásnak tartottam, de két héttel késõbb,miután ezt a levelet megkaptam és továbbküldtem,a Microsoft kérte tõlem a címem és kaptam egy csekket 24800 Eur-ról.

Válaszolnotok kell, mielõtt vége a tesztnek, ha valakinek megadatik ez a lehetõség, élnie kell vele.

Bill Gates számára ez a kiadás csak egy reklámköltség.

Kérlek küldjétek el ezt a mailt annyi embernek, amennyinek csak tudjátok. Legalább 1000 EUR-t kell kapjatok.

2010. aug. 27. 23:28
Ja, meg olyan is,hogy így lehet meggazdagodni, hogy én kipróbáltam, te is kattints a linkre, vagy hogy ezt, meg azt nyered,ha tovább küldöd...
50. 3265084553 (válaszként erre: 49. - Globus)
2010. aug. 27. 23:19
Pilótajáték. Ugyanez a buktatója, a meredek növekedés. Ma már három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető aki ilyet szervez.
49. globus (válaszként erre: 48. - 3265084553)
2010. aug. 27. 23:07

"A SZERETET MINDENT VALÓRA VÁLT"

Jézusom, ez a levél testvérek között is legalább 30 éves :)

A képeslaposdi után következő érdekes játék volt a: küldj a lista első helyén álló embernek 500 Ft-ot, majd írd fel magad az utolsó helyre, a listát küldd el 6 másik embernek. Ők ugyanígy tesznek, és előbb-utóbb TE fogsz állni az első sorban, amikor dől a lé... :)

48. 3265084553 (válaszként erre: 47. - Globus)
2010. aug. 27. 22:56

Igen. és közben néha mutálódik is.

Richar Dawkins az evolúció folyamatát szemléltette a lánclevéllel, Folyamat az Édenkertből című könyvében:


"...Egyszerű példa erre az úgynevezett lánclevél. Az ember kap egy levelet a postán, amelyben a következő áll: "Készíts hat másolatot erről a levelezőlapról, és küldd el hat barátodnak egy héten belül. Ha nem teszed, rontás száll rád, és iszonyú kínok közepette meghalsz egy hónap leforgása alatt." Ha van eszük, eldobják ezt a sületlenséget. Csakhogy az emberek tetemes százalékának nincs elegendő esze, zavarba ejti őket a fenyegetés, vagy homályos félelmeket ébreszt bennük, ezért postára adják a levél hat másolatát. A hat további emberből, aki kézhez kapja az irományokat, talán mindössze kettő küldi őket megint tovább. Ha átlag az emberek egyharmada követi a levelezőlap utasításait, a világban keringő levelezőlapok száma minden héten megkettőződik. Elméletben ez azt jelenti, hogy egy év után a növekedés mértéke 2-nek az 52. hatványa lesz, azaz körülbelül négybillióra szaporodik a levelezőlapok száma. Ami elég ahhoz, hogy maga alá temesse a föld minden halandóját.


A mértani haladvány szerinti növekedés, ha nem tartja kordában az erőforrások hiánya, mindig megdöbbentően nagy léptékű változásokat eredményez meglepően rövid időn belül. Gyakorlatban azonban az erőforrások korlátozottak, ami határt szab a további növekedésnek. Hipotetikus példánkban az emberek valószínűleg meglepődnének, mikor ugyanaz a lánclevél másodszor is visszakerülne hozzájuk. Az erőforrásokért folyó versenyben olyan replikátorváltozatok keletkezhetnek, amelyek hatékonyabban képesek megkettőzni önmagukat. Ezek a hatékonyabb replikátorok foltonként kiszorítják kevésbé hatékony vetélytársaikat. Fontos, hogy megértsük, egyetlen replikálóegység sem érdekelt tudatosan önmaga megkettőzésében. Mégis az lesz a vége, hogy a világ megtelik hatékonyabb replikátorokkal.


A lánclevél példájánál maradva, a hatékonyság jól megválogatott szavakat is jelent. A meglehetősen nehezen hihető kijelentés helyett, miszerint "ha nem engedelmeskedsz a levelezőlap meghagyásainak, iszonyatos kínok közepette meghalsz egy hónap leforgása alatt", ugyanez az üzenet enyhébbre hangolva így hangzik: "Nagyon kérlek, lelki üdvöd és az enyém megmentése érdekébben ne kockáztass. Ha a legkisebb kételyed is támad, engedelmeskedj az utasításoknak, és küldd tovább a levelet hat embernek." Ilyen "mutációkra" újra meg újra sor kerül, aminek eredményeként üzenetek különböző elemekből álló populációja kering a világban, amelyek mindegyike ugyanattól a közös őstől származik, csupán a fogalmazás részleteiben és a rábeszélés hízelgő vagy fenyegető fogásaiban térnek el egymástól. A sikeresebb változatok mind jobban elszaporodnak a kevésbé sikeres vetélytársak rovására. A siker ez esetben a forgalomban lévő levelek gyakoriságával egyenértékű. Jó példa erre a Szent Júdás levél; többször körbejárta a világot, miközben feltehetőleg terjedelme is gyarapodott. Könyvem írása közben Dr. Oliver Goodenough, a University of Vermont munkatársa a következő változatot küldte el számomra, s közös cikket jelentettünk meg róla a Nature-ben mint "az elme vírusának példájáról". A levél így szól:



"A SZERETET MINDENT VALÓRA VÁLT"


Eszt a papírt a szerencse küldte hozád. Eredeti változata New Englandben van. 9-szer kerülte meg a világot. A Szerencse elért hozzád. 4 nappal e levél kézhezvétele után beköszönt hozzád a szerencse téve ha te is továbküldöd. Ez nem tréfa. A szerencse postán érkezik hozád. Ne külgy pénzt. Külgy másolatot azoknak, akikről úgy gondolod, rászorulnak a szerencsére. Ne külgy pénzt, mert a hitnek nincs ára. Ne őrizd meg ezt a levelet. 96 órán belül add ki a kezedből. Joe Elliot légelhárító tiszt 40.000.000 $-t kapott. Welch 5 nappal e levél után elvesztette a feleségét, mert elmulasztotta továbküldeni. Ennek ellenére, felesége halála előtt 75.000 $-t kapott. Kérlek, külgy másolatokat, és meglátod, mi történik 4 nap után. A lánc Venezuelából indult ki, Saul Anthony Degnas, egy Délamerikai miszionárius írta. Azóta az a példány körbe utazhatta a világot. Készíts 20 másolatot, küld el a barátaidnak és munkatársaidnak, néhány nap múlva meglepésben lesz részed. Ez a szeretet, akkor is ha nem vagy babonás. Jegyezd meg a következőket: Cantonare Dias 1903-ban kapta ezt a levelet. Megkérte a titkárát, hogy készítsen róla másolatokat, és adja postára. Néhány nap múlva 20 millió dollárt nyert a lottón. Carl Dobbit hivatalnok megkapta a levelet, és elfeletkezett róla, hogy 96 órán belül ki kell aggya a kezéből. Elvesztette az állását. Miután újra megtalálta a levelet, másolatokat készített, és postára adott 20 példányt. Néhány nap múlva jobb álláshoz jutott. Dolan Fairchild megkapta a levelet, de nem hitt benne, és eldopta. 9 nap múlva meghalt. 1987-ben a levél egy fiatal kalifi nőhöz jutott. Az írás elmosodott, alig lehetett elolvasni. Dolan elhatározta, hogy átgépeli a levelet, és továbbküldi, de félre rakta. Tele volt problémákkal, töbek között a kocsija került sokba. Ezt a levelet nem atta ki a kezéből 96 órán belül. Végül, amint elhatározta, legépelte a levelet, és vet egy új autót. Ne pénzt külgy. Ne feledkez meg erről, mert hat.



Szent Júdás


Ez a nevetséges iromány sok-sok mutáció bélyegét viseli magán. Hemzseg a hibáktól és pontatlanságoktól, és több változatban van forgalomban. Mióta cikkünk megjelent a Nature-ben, több, egymástól jelentősen különböző változatot kaptam a világ minden tájáról. Az egyik ilyen szövegváltozatban például a "légelhárító tiszt" a "királyi légierő tisztje". Az Egyesült Államok postaszolgálata behatóan ismeri a Szent Júdás-levelet, előbb kezdődött, mielőtt figyelni kezdték volna, és időről időre újra felüti fejét ez a járvány.


Érdemes felfigyelnünk arra, hogy az engedelmesek állítólagos szerencséjének, valamint az engedetlenekre köszöntő balszerencsének a katalógusát nem írhatták maguk az áldozatok/a szerencse kegyeltjei. Az utóbbiak ugyanis csak azután élvezték a szerencse áldásait, hogy a levelet kiadták a kezükből. Az áldozatoknak pedig már nem volt módjuk a levél továbbküldésére. Ezeket a történeteket valószínűleg csak kitalálták - amint azt a tartalmi képtelenségekből is sejthettük. Egyúttal ebben rejlik a döntő különbség a lánclevelek és az élet robbanásához vezető természetes replikátorok között..."

47. globus (válaszként erre: 45. - 3265084553)
2010. aug. 27. 22:44
Magasan kvalifikált emberek is küldözgetik, s nem tűnik fel nekik, hogy a "nekem és családomnak szép életünk volt" kezdetű levél kb. 5-6 éve kering?
46. 36a26f5226 (válaszként erre: 38. - Erika1012)
2010. aug. 27. 22:42
25. hsz.
45. 3265084553 (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2010. aug. 27. 22:40

Az ilyet nevezik lánclevélnek. Legfőbb tulajdonsága az exponenciális növekedés, azaz nagyon gyorsan képes terjedni. Ha mindenki 5 embernek elküldené, akkor

5

25

125

625

3125

15625

78125

390625

1953125

9765625


10 lépésben az összes magyarhoz eljutna


[link]

2010. aug. 27. 22:19
Az a baj,hogy mindig is lesz olyan h.... aki továbbítja!Én hónapok óta kapok ilyet,egy nagyon "kedves" ismerősömtöl vagy 3x!Ő minden szart továbbküld,mert még hisz a mesékben...
43. homern
2010. aug. 27. 21:34
Ez már pár éve is volt,de még azóta sem töröltek engem :D.Persze nem küldtem tovább..de sokan elhiszik..
42. mamcili (válaszként erre: 1. - Vikianya)
2010. aug. 27. 21:25

vicc

engem már rég törölniük kellett volna:)

kitettem az üzifalra, hogy ne döljenek be neki

és ne küldözgessenek nekem ilyen üziket

41. badonyimariaeva (válaszként erre: 39. - 67ee1a7bd3)
2010. aug. 27. 21:18
Küldtem!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook