Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Etessem-DE HOGYAN?? fórum

Etessem-DE HOGYAN?? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 27. 09:48
Aaron 2.45kg Anna 2.25kg volt mikor megszulettek..Most Aaron 13.5kg Anna 10.5kg..Vedono szerint nagyon ok minden veluk..De itt (Irorszag) egyebkent annyira nem paraznak ra a dolgokra..Ha latjak hogy rendben vannak a manok nincs tartos betegseg akkor viszed oket vedonohoz ha eppen kedved szottyan..6 honaposan mar paradicsomos babot adnak babaknak szoval en annyira nem kovetem a helyi szokasokat..A rantott husival egyebekkel nem is merek probalkozni naluk mert Anna rogton kihany mindent amit nem tud megragni..Neki meg csak 8 foga van Aaronnak 12..Ma spenot lesz az egyik nagy kedvenc meglatjuk mi lesz..Szendvicseket esznek reggelire sonkaval sajttal de Anna azt is kikopkodi..Doki neni azt mondja ez normalis ha pepeset akar enni..De a piritossal nincs baj nala pedig azt is ragni kell..Tapszerblo napk0zben keveset isznak Aaron kb 100-150 ml Anna kb 200ml ez valtozo..De ejszaka fejenkent megisszak az 500 ml neha Anna tobbet is..Probaltam mar nekik vizet adni ejszakara csak az orditas volt es nem alvas..A gond az ha nem alszom ejszaka masnap zombikent jarkalok es nekem itt nincs segitsegem egyaltalan napkozben tehat mindent hazimunkat fozest takaritast es a manokat is egyedul kell ellatnom.Lehet hulyen hangzik de probalom ugy csinalni- ha lehet -akkor megkonnyitem a magam dolgat..Mivel miota megszulettek azota nem volt egy ejszaka sem hgy 3-4szer fol ne kelnenek hat tapszerezek hogy tudjak pihenni egy kicsit..Mst hetvegen majd kiprobalom a vizet..Koszonom mindenkinek!!
10. Bebe83
2010. aug. 27. 08:27
A 2.5 eves keresztfiam is reggel delben este meg tejet iszik, anyukaja azt mondta a nagy melegben az tartotta eletben. Szerintem sem baj hogy tejcsit isznak , de az ejszakai etetesrol gyorsan szoktasd le, meglatod hamarabb fog menni mint gondolnad. Az en fiam 10 es fel honapos. 7 honapos koraig nem akart enni csak szopizott, nagyon ritkan evett egy kis gyumit. Aztan 7 hos volt amikor elkezdett krumplit enni tolem na akkor kezdett el enni fozelekeket amiket kulon foztem neki, aztan mire 9 hos lett mar azt ette amit mi rantott hust meg porkoltot, meg paszulylevest , semmitol nem volt baja. A te gyerekeid meg mar reg azt kene egyek amit ti, lehet szivesebben is enne a lanyod veletek halatja azt eszi amit es akkor amit ti.
2010. aug. 27. 01:31

A tápszert nyugodtan adhatod nekik, amíg igénylik. Lánykám két és fél évesen még pohárból is megitta tej helyett. (vitamin és ásványi anyag tartalma miatt)Szól ha már nem kell neki :)


Viszont ha ilyen szépen rágnak már kicsit lehetne változatosabb az étrendjük.

Reggelire akár szendvicskét is készíthetsz nekik (az oviban sem lesz más nagyon :( )


tízóraira gyümölcs ivólé vagy víz, (tápszer nem nagyon kéne, az inkább a reggelihez pohárban)


ebéd amit ti esztek, a főzelékfélék nagyon jók :)

Lánykám kedvence a céklafőzelék és a saláta főzelék volt :)


uzsi egy könnyű szendvics, gyümölcs (egy kis nasi időnként nem árt, abban is van ami jobb :) )


vacsi, amit ti esztek vagy valami könnyű, és folyadék


éjszakára viszont én csak vizet adtam már babaként, de én is más vagyok :)


De bátran kérdezd a védőnődet.


Ja és az evés az nagyon függhet az időjárástól is...

8. Mandula71 (válaszként erre: 1. - 5b315db51e)
2010. aug. 26. 23:36

Nem írtad, hogy milyen súllyal születtek és most mekkorák a gyerekek?

Én a helyedben tízóraira nem adnék nekik tápszert akkor sem, ha nem kérik a gyümölcsöt. Illetve az éjszakai ébredéseknél sem adnék tápszert, csak vizet. Bár ehhez ismerni kellene a napközben elfogyasztott mennyiséget is.

Most már szerintem nem kell külön főzni nekik, másfél évesen egy-két kivétellel adhatod azt, amit ti is esztek.

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - 2e0264df59)
2010. aug. 26. 23:35
ja, persze. :)
2010. aug. 26. 23:35

Szia!

Nekem 14 honapos a fiam de boven azt eszi amit mi!Nyugodtan adhatod azt neki es elkezdheted mar a tejet is.Az ejszakai evesrol meg surgosen le kell oket szoktatni.Nekem egy hetembe tellet,mire leszokott az ejszakai tapszerrol.Akarmennyire is nehez ne adj neki ejszaka tapszert csak vizet!Bele fog telni egy par almatlan ejszakaba de megeri hidd el!!!Es felejtsd el a kulon fozest nekik hacsak nem indokolt valamiert

(tejerzekenyseg,liszterzekenyseg,stb.)

2010. aug. 26. 23:35

védőnőd, dokid mit mond?

szerintem kérj tőlük tanácsot

vagy itt is tudsz:

[link]

4. 2e0264df59 (válaszként erre: 3. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 26. 23:34
Szerintem is, csak fokozatosan vezesse be. Ne úgy, hogy na akkor holnaptól....
3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - 5b315db51e)
2010. aug. 26. 23:30

Az én gyerekeim még egy évesek sem voltak, már azt ették, amit mi. A középsőnek a kolbász volt a kedvence, szalonnával.

Sztem add nekik,amit ti is, baromi uncsi lehet a kajájuk, pláne, hogy látják, hogy ti mást esztek.

2. 2e0264df59 (válaszként erre: 1. - 5b315db51e)
2010. aug. 26. 23:28
szia! Én sosem tápszereztem, nincs benne tapasztalatom, de kell az még ilyen gyakorisággal?
2010. aug. 26. 23:20

Sziasztok!


Szeretnek tanacsot kerni..!!17 honapos ikreim vannak..Sajnos szoptatni csak kb 6 hetes korukig tudtam oket utana tapszereztunk-Aptamil.Ma mar az 1 eves utanit kapjak a tejjel meg varok egy kicsit.4 honapos koruk utan kezdtem el a hozzataplalast rizspehellyel aztan szepen fokozatosan kezdtunk eszegetni.Imadtak a huslevest (szigoruan csirkebol)a gyumolcsos csirkemellet ugy egyaltalan a gyumolcsoket.Most ott tartunk hogy szinte semmit nem akarnak megenni foleg a kislanyom- gyumolcsot sem..2 hetig piritoson es virslin elt..Na meg az Aptamilon.Edesseget csokit nem kapnak keksz helyett extrudalt kukoricakenyeret (azt imadtak most azt sem)es szigoruan csak vizet isznak.

Az etrendjuk a kovetkezo:Reggelire piritos sajttal sonkaval vagy baby zabpehely esetleg virsli..Tizorai gyumolcs ha nem kell Aptamil

Ebedre Fozelek felek feltettel ritkan tesztafelek Uzsonna gyumolcs joghurt Vacsi fozelek feltettel Altatasnal Aptamil

Ejszaka tobbszor folkelnek es Aptamilt kernek vizet nem akarjak meginni..A kisfiam mindent megeszik szinte kiveve a karfiolt azr utaljak;-(De a kislanyom egyszeruen nem hajlando enni.Tegnap mar kinomban Kinder Pinguit vettem nekik minden meggyozodesem ellenere..Eredmeny:kisfiam lelkesen betermelte kislanyom nyalogatta egy picit aztan vizet kert..Mar nem tudom mit csinaljak parom szerint tuletetem oket esegyebkent is mar regen azt kellene enniuk amit mi eszunk..Meg alatalaban kulon fozok nekik a fuszerezes miatt..

Van valakinek valami otlete mit tehetnek??Vagy valamit rosszul csinalok??S.O.S!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook