Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. fórum

Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
180. stokimagdi (válaszként erre: 179. - Andi.nagy)
2012. febr. 14. 12:39
:D
179. andi.nagy (válaszként erre: 177. - Stokimagdi)
2012. febr. 13. 15:30
Mi a fűtéshez kaptunk havi 3.200 ft-ot :D
178. f8db0709b8 (válaszként erre: 177. - Stokimagdi)
2012. febr. 12. 07:28
nekünk a gázba tették!tehát most már csak természetbeni juttatásként adják.
2012. febr. 11. 20:35
Tegnap kaptam meg a lakásfenntartásiról a határozatot. Kemény 5900 .-ft. Megy a vizeseknek több hónapon keresztül. :D
176. f8db0709b8 (válaszként erre: 175. - F8db0709b8)
2012. jan. 17. 16:17
ja,határozat kelt jan.12én,és onnantól számítva 8 nap,mert ez is benne van,tehát mire kézhez kaptam,a fele már eltelt.
2012. jan. 17. 16:15

Én sem bírom ki,hogy ne írjak.

Beadtam.Jött egy levél,hogy hiánypótlás.

Olyan dolgokat kérnek,amit eddig nem.

pl:papírt a tulajdoni hányadról,ami hiteles,banktól igazolás,hogy lizingelve van a kocsi,illetve engedélyt szintén a banktól,hogy após lehet az üzembentartó,mert a szerződés nem elég.

no komment.

174. Vera31 (válaszként erre: 171. - Vera31)
2012. jan. 16. 11:54

Sziasztok!


Ígértem,hogy írok.Én december közepén adtam be és most kaptam meg a határozatot.Tavaly 6900 most 7300.Három gyerek van kiadás lakáshitel+rezsi 145000 bevétel 160000.Azért azt hittem,hogy a maximum 9000 forintot megkapom majd,de persze ennek is örülök.

173. stokimagdi (válaszként erre: 172. - Bariba)
2012. jan. 5. 09:43

Ez eléggé meglepő, merthogy én arra számítottam, hogy több lesz mint régen.

Ugyanis azért változtattak rajta, mert a gázszámlán megszűnt a kedvezmény. Elvileg arról volt szó, hogy bele van építve a lakásfenntartásiba. Ehhez képest, régen adtak ilyen 5-6 ezer ft-okat. Akkor most hogy hogy ugyanennyire jön ki???

Én bemegyek az önkorm.-hoz, mert én nov. közepe óta nem kaptam meg a határozatot.

172. bariba
2012. jan. 2. 11:29

No, én fellebbeztem nov. 4-én, nem küldték el a Korm.hivatalnak, mert igazam volt: nincsen semmiféle 30%-os bla-bla...!!!

Felülvizsgálták saját hatáskörben mindenkiét, a rendszerük szerint 5000.-Ft jár, amit szintén ugyanazzal a rendszerrel számolt egy ismerős, nála az 5300 Ft, de ha a képletet nézem, aszerint 5384 Ft illetne meg, azaz 5400 Ft (százasra kerekítés miatt)!!!

Ezt mondja már meg valaki, az a bizonyos winszoc. rendszer, nem ugyanúgy számol nálunk Berkiben, mint Dunaújvárosban vagy Pesten???

171. Vera31
2011. dec. 17. 11:44
Én tegnap igényeltem ha megjött a határozat írok.
170. stokimagdi (válaszként erre: 169. - F8db0709b8)
2011. dec. 6. 14:25

Neked is.

Írtam privit.

169. f8db0709b8 (válaszként erre: 168. - Stokimagdi)
2011. dec. 6. 14:11

Rosszabbul vagyok,mint eddig,de ez van..

Boldog Mikut!:)

2011. dec. 5. 09:35

Én, sajna úgy ahogy eddig.

És Te?

167. f8db0709b8 (válaszként erre: 166. - Stokimagdi)
2011. dec. 1. 10:16
szia!:)Hogy vagy?
2011. dec. 1. 09:28
Szia Filcike :D
2011. nov. 29. 20:18

(1)A lakásfenntartási támogatás a szociálisan rászorult személyeknek, családoknak az általuk lakott lakás vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás.

A települési önkormányzat lakásfenntartási támogatást nyújt

a)az e törvényben meghatározott feltételek szerinti jogosultnak (a továbbiakban: normatív lakásfenntartási támogatás),

b)az adósságkezelési szolgáltatásban részesülő személynek,

c)az önkormányzat rendeletében meghatározott feltételek szerinti jogosultnak (a továbbiakban: helyi lakásfenntartási támogatás).


(1a)A lakásfenntartási támogatást elsősorban természetbeni szociális ellátás formájában, és a lakásfenntartással összefüggő azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

Normatív lakásfenntartási támogatás


(2)Normatív lakásfenntartási támogatásra jogosult az a személy, akinek a háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250%-át (2011.-ben 71 250 forintot), és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona.

Az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem megegyezik a háztartás összjövedelmének és a fogyasztási egységek összegének hányadosával.


(2a)A lakásfenntartási támogatás tekintetében fogyasztási egység a háztartás tagjainak a háztartáson belüli fogyasztási szerkezetet kifejező arányszáma, ahol

a)a háztartás első nagykorú tagjának arányszáma 1,0,

b)a háztartás második nagykorú tagjának arányszáma 0,9,

c)a háztartás minden további nagykorú tagjának arányszáma 0,8,

d)a háztartás első és második kiskorú tagjának arányszáma személyenként 0,8,

e)a háztartás minden további kiskorú tagjának arányszáma tagonként 0,7.


(2b)Ha a háztartás

a)(2a) bekezdés a)-c) pontja szerinti tagja magasabb összegű családi pótlékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül, vagy

b)(2a) bekezdés d) vagy e) pontja szerinti tagjára tekintettel magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak,

a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.


(2c)Ha a háztartásban gyermekét egyedülállóként nevelő szülő - ideértve a gyámot, a nevelőszülőt és a hivatásos nevelőszülőt - él, a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.


(3)A normatív lakásfenntartási támogatás esetében a lakásfenntartás elismert havi költsége az elismert lakásnagyság és az egy négyzetméterre jutó elismert költség szorzata.

Az egy négyzetméterre jutó elismert havi költség összegét - az energiaárak várható alakulására figyelemmel - az éves központi költségvetésről szóló törvény határozza meg.

az egy négyzetméterre jutó elismert havi költség 2011. évben 450 forint [központi költségvetésről szóló 2010. évi CLXIX. törvény 62. § (5)].



(4)A normatív lakásfenntartási támogatás esetében elismert lakásnagyság

a)ha a háztartásban egy személy lakik 35 nm,

b)ha a háztartásban két személy lakik 45 nm,

c)ha a háztartásban három személy lakik 55 nm,

d)ha a háztartásban négy személy lakik 65 nm,

e)ha négy személynél több lakik a háztartásban, a d) pontban megjelölt lakásnagyság és minden további személy után 5-5 nm,

de legfeljebb a jogosult által lakott lakás nagysága.


(5)Az adósságkezelési szolgáltatásban részesülő személy a szolgáltatás időtartama alatt lakásfenntartási támogatásra jogosult.

Az e jogcímen lakásfenntartási támogatásban részesülő személy egyidejűleg normatív lakásfenntartási támogatásra nem jogosult.

A támogatás összegének kiszámítására a normatív lakásfenntartási támogatásra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.

Azon személy esetében, akinél előrefizetős gáz- vagy áramfogyasztást mérő készülék működik, a lakásfenntartási támogatást vagy annak meghatározott részét természetben, a készülék működtetését lehetővé tévő formában kell nyújtani.


(6)A normatív lakásfenntartási támogatás egy hónapra jutó összege

a)a lakásfenntartás elismert havi költségének 30%-a, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50%-át, (2011.-ben 14 250 forintot)

b)a lakásfenntartás elismert havi költségének és a támogatás mértékének (a továbbiakban: TM) szorzata, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem az a) pont szerinti mértéket meghaladja,

de nem lehet kevesebb, mint 2500 forint, azzal, hogy a támogatás összegét 100 forintra kerekítve kell meghatározni.


(7)A (6) bekezdés b) pontja szerinti TM kiszámítása a következő módon történik:



ahol a

J a jogosult háztartásában egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelmet, az

NyM pedig az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét jelöli.

A TM-et századra kerekítve kell meghatározni.


(8)A normatív lakásfenntartási támogatást egy évre kell megállapítani.


Helyi lakásfenntartási támogatás


(9)A települési önkormányzat rendeletében határozza meg a helyi lakásfenntartási támogatás jogosultsági feltételeit, eljárási szabályait és a támogatás összegét. A helyi lakásfenntartási támogatást a települési önkormányzat a normatív, illetve az (5) bekezdésben meghatározott lakásfenntartási támogatás kiegészítéseként vagy önálló ellátásként nyújtja. Az önálló ellátásként nyújtott helyi lakásfenntartási támogatás esetében

a)a lakásfenntartási támogatásra való jogosultságnak a háztartásban az egy fogyasztási egységre számított havi jövedelmi határát úgy kell szabályozni, hogy az önkormányzat rendelete az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250%-ánál alacsonyabb jövedelmet jogosultsági feltételként nem írhat elő;

b)a támogatás összegét úgy kell szabályozni, hogy annak az egy hónapra jutó, 100 forintra kerekített összege nem lehet kevesebb 2500 forintnál;

c)az igénylés menetét úgy kell szabályozni, hogy a kérelem évente legalább két alkalommal benyújtható legyen;

d)a lakásfenntartási támogatás megállapításánál figyelembe vett költséget úgy kell szabályozni, hogy az önkormányzat

da)az egy négyzetméterre jutó helyben elismert havi költség összegét határozza meg a (10) bekezdésben szereplő - a településen jellemző - költségek figyelembevételével, vagy

db)tételesen határozza meg a költség típusait, melynek során legalább a (10) bekezdésben szereplő költségeket figyelembe kell venni.


(10)Költségeken a helyi lakásfenntartási támogatás esetében lakbért vagy albérleti díjat, a lakáscélú pénzintézeti kölcsön törlesztő részletét, a távhő-szolgáltatási díjat, a közös költséget, a csatornahasználati díjat, a szemétszállítás költségeit, valamint a villanyáram, a víz- és gázfogyasztás, valamint a tüzelőanyag költségeit kell érteni.


39. §

(1)Lakásfenntartási támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.


(2)Az (1) bekezdés alkalmazásában külön lakásnak kell tekinteni a társbérletet, az albérletet és a jogerős bírói határozattal megosztott lakás lakrészeit.


140/E. §

E törvénynek az egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási, fogyatékosságügyi és foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról szóló 2010. évi CLXXI. törvénnyel megállapított 38. § (1a)-(3) bekezdését, valamint (6) és (9) bekezdését a lakásfenntartási támogatás megállapítása iránt 2011. augusztus 31-ét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.

164. stokimagdi (válaszként erre: 163. - Bariba)
2011. nov. 16. 09:13

Valami olyasmi volt, hogy a bevétel 30 %-ába belefér-e a rezsi. Vagy nem is tudom. Nem is értem az egészet, mert a gázszámla az ugye változó. Elő kéne kotorni a legutóbbi határozatot, nem tudom megvan-e.

No mindegy, én most várom a határozatot, be van adva minden, kiváncsi leszek mert ugye az indoklásban benne van a törvény is. Ha megjön, okosabbak leszünk. :D Én is írni fogok.

163. bariba (válaszként erre: 162. - Stokimagdi)
2011. nov. 15. 09:48

Szept. 1-jétől megváltozott a számolás, a jöv.határ a Szoc. tv. szerint. Szakértőkkel beszéltem és ők azt mondták, hogy ilyent, hogy a háztart. összjöv. 30%-át számolgatják, és amiatt utasítják el, ilyen nincs.

A 30%-os rész a támogatás mértékére vonatkozik akkor, ha valakinek nem éri a 14250 Ft, mert akkor azt szorozgatják vmivel.

Mindegy, majd megírom, mi lesz, mert fellebbeztem!

162. stokimagdi (válaszként erre: 161. - Bariba)
2011. nov. 10. 18:36

Gondolom olvastad az előzményeket.

Nem értjük itt többen az egészet, először is nem mindegy téli vagy nyári gázszámlát viszel be, aztán nem mindegy, hogy a bevételt osszák a létszámmal, vagy a rezsivel csökkentett összeget.

Ők számolnak valami fő, meg négyzetméter, ember legyen a talpán aki érti, hogy jön ki ez a 30 %-os dolog.

És ugye mellesleg van egyéb rezsi is ami ugye szerintük nem kötelező. Merthogy csak a viz gáz villany szennyviz kuka van benne. Ez talán még ha nagyon megerőszakolom magam akkor érthető,....de a többi?.....................

161. bariba (válaszként erre: 159. - Stokimagdi)
2011. nov. 9. 10:08

Szia!

Várjál, mert most fellebbeztem, küldik a Korm. Hivatalnak!

Régen volt ez a tv-ben, most szetp. 1-től nincsen benne.

2011. nov. 8. 10:47
Filcike ? Patyoma ? mi van Veletek ?
159. stokimagdi (válaszként erre: 157. - Bariba)
2011. nov. 8. 10:26

Hát keltsük fel a fórumot lányok ! :D

Én is most adtam be újfent a lakásfenntartásit.

Az egy főre eső jövedelem, valami 72 000 ft körüli összegre változott, merthogy bele van építve a gázkedvezmény, ami azelőtt a gázszámlán volt.

Ez a rezsi 30 %-a dolog, .............. hát ezt már régebben sem értettem, én ezen buktam meg tavasszal, vagy nyár elején idén is.

158. bariba
2011. nov. 6. 07:34
Érdeklődnék, hogy a normatív lakásfenntartási támogatást elutasítják-e, ha a háztartás havi jövedelmének 30%-a több, mint az elismert havi költség?
157. bariba
2011. nov. 5. 19:24
Kár, hogy nem él a fórum, mert éppen aktuális lenne egy-két dolgot megosztani egymással: ki milyen jövedelem után hány tagú családra számolva kapja illetve nem kapja (elutasított), mert szept. 1-jétől változott.
156. stokimagdi (válaszként erre: 155. - Patyoma)
2010. szept. 11. 20:28

Nem bizony.

Meg az sem, hogy a rezsi, ami inkorrektül van figyelembe véve, nincs levonva.

155. patyoma (válaszként erre: 153. - Andi.nagy)
2010. szept. 6. 12:56
Pedig elméletileg azt az ember azért kapja, hogy a gyerekre költse, nem pedig rezsire, szóval nem korrekt, hogy beleszámít.
2010. szept. 3. 13:08
Az egész eljárás nem korrekt, ugy ahogy van.
153. andi.nagy (válaszként erre: 151. - Patyoma)
2010. szept. 3. 09:13
Igen, ebben már benne van a családi pótlék is, ami ugye 3 gyerek után 48.000 ft.
2010. szept. 2. 18:58

Igen beleszámolnak családit, meg mindent.

Nekem még mindig az nem fér e fejembe, hogy miért nem a maradákot osszák a családtagok számával.

Nem bizom már benne, mert a következő havi a férjemnek megint annyi lesz mint amikor először elutasitottak. Nálunk itt pár ezer ft, hol pluszba hol minuszba. Nem mindegy, melyik hónapot adom be. A rezsi nem csökken, és lassan jön a fűtés is. Ezután a pár napos szél után áthűltek a szobák.

Magyarázott az ügyintéső valami táblázatról, meg egy főre jutó négyzetméterről, de nem igazán értettem. Merthogy szóvá tettem a számlákat, vagyis a téli nyári gáz közötti különbséget,

Nem vagyok előrébb . :(

151. patyoma (válaszként erre: 150. - Andi.nagy)
2010. szept. 2. 15:32

Hát, sajnos ma? Magyarországon ez valóban nem számít rossz bevételnek. (Mondjuk úgy árnyaltabb kicsit a kép, hogy gondolom ebben már benne van a 3 gyerek után járó csp is)

Az önkormányzati lakások ügye valóban felháborító! Évekig nem fizetnek semmi és utána meg követelik, a lakhatáshoz való jogot! Meg az önkényes lakásfoglalók! Szerencsétlen hivatalnokok vannak leköpködve, ha ki akarják lakoltatni őket és olyan családnak kiadni a lakást akik évek óta várnak már rá. A legjobban az háborít fel, hogy ilyenkor néhány fehér, középosztálybeli kis bölcsészpalánta jön valami alapítvánnyal és járatja a száját, hogy mindenkinek kell lakást adni, erre van az állam. Persze akinek nagy a pofája, meg védekezik a színével, attól félnek és annak mindent megadnak, a dolgos magyar meg csöndesen éhen hal.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook