Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek szív katéterezése? Mesélnél róla milyen volt? fórum

Volt már valakinek szív katéterezése? Mesélnél róla milyen volt? (beszélgetős fórum)


2022. szept. 25. 05:58
Sziasztok!! Gondoltam felfrissitem a topicot.:) 36 éves vagyok, volt màr 3-om infarktusom. Az utóbbiba majdnem bele is ...tam.Jelenleg menni fogok október elején egy katéterezésre ahol kiderül, hogy a màsik kettő eret lehet e stentelni. Egy stentem màr van.( Ezt amikor csinàltàk lélegeztetőgépen voltam és altattak).Ezért nekem sincs tapasztalatom még, hogy milyen ezt ébren megélni.
15. Łaci
2021. máj. 26. 15:23

2 het kb estem át életem 1.és remelem utolso beavatkozásán. Mindket kezemen a vénába vezettek katétert, kissé kellemetlen volt meg feszítö erzés. De nem fájt . Most itthon regenerálodom szép lassan.

33/f

2020. febr. 9. 09:41
Én is átestem katéterezésen. Kicsit izgultam,nekem a csuklómnál vezették be,semmi kellemetlenség, vagy fájdalom.
2020. febr. 8. 14:44

Három is volt, a legutóbbi 2 nappal ezelőtt. Féltem tőle, mert most volt az első, hogy nem altattak (eddig azért altattak, mert gyerekként került sor ezekre a beavatkozásokra). Érzéstelenítőt adtak, kb. mint egy foghúzásnál. Nagyon ideges voltam, de igazság szerint semmit nem éreztem egy pár másodperces feszülésen kívül, még a monitort is figyeltem közben, pedig én az ilyenektől rosszul vagyok :)

Az aznap délután volt rossz, mert ugye nem lehet felkelni, és mivel nekem lábból volt, nem fordulhattam az oldalamra sem, a seb miatt. Éjjel viszont már felkelhettem, hogy mosdóba menjek, másnap reggel pedig levették a kötést és haza is jöhettem.

Kb. másfél órát voltam bent, de ez szerintem egyéni, nálam egy kontroll vizsgálat miatt volt, minden részletet megnéztek, ezért tartott idáig.

2010. aug. 29. 07:35
Szívesen:)
2010. aug. 26. 09:52
Köszönöm szépen
10. Rozália (válaszként erre: 9. - Taylor1977)
2010. aug. 26. 09:29
Szorítok, hogy így legyen. És bátorítsad.
2010. aug. 26. 08:46
Még szerencse. Nálunk az a baj, hogy nem tudják, hogy mitől beteg a férjem. Voltunk már izotópos vizsgálaton is. Remélem ez most már pontot tesz a végére.
8. Rozália (válaszként erre: 7. - Taylor1977)
2010. aug. 26. 08:44
Nekem már előtte kiderült. Infarktus után kellett mennem szívkatéterezésre, hogy megnézzék, milyen mértékű a koronaerek meszesedése. Ha más bajom nem lenne, ettől vígan ellennék...
2010. aug. 26. 08:41
És neked kiderült a vizsgálat után, hogy mi is volt a gond?
6. Rozália (válaszként erre: 5. - Taylor1977)
2010. aug. 26. 08:39

Nem fáj. Inkább kicsit kellemetlen. Emberelje meg magát egy kicsit. A tűt meg nem is fogja látni.

A szívkatéterezés még nem jelenti azt, hogy ki is kell maradnia a munkából. Most csak megnézik, mi újság van. Ha mégis baj van, akkor is inkább most és rövidebb ideig, mint később hosszabb ideig...

Az egészség nagyon fontos.

2010. aug. 26. 08:36
Annyira ideges vagyok már előre. Elég rosszul viseli a fájdalmat, ha tűt lát, akkor meg elájul. De szegénykém is idegeskedik, hogy mi lesz, ha huzamosabb ideig kimarad a munkából. Borzasztó nagy kiesés és megyünk a télbe.
4. Rozália (válaszként erre: 2. - Bea0824)
2010. aug. 26. 08:33

Nekem reggel csinálták, délután hazamehettem, pedig még stentet is ültettek az egyik elmeszesedett szívkoszorú erembe. Olyat, ami hosszú távon gyógyszert bocsát ki.

Amikor persze délutánra esett a beavatkozás, akkor másnap mehettem el.

2010. aug. 26. 08:31

Nekem kétszer is volt és mondhatom, nem volt vészes.

A verőérbe (vagy a lágyékiba, vagy a csuklónál) bevezetik a katétert, amiben benne van a kamera, befecskendeznek némi festékanyagot, aztán a monitoron akár ő maga is figyelemmel kísérheti, hogy mit csinálnak. Inkább ijesztő, nem fájdalmas.

A vizsgálat után pihenni kell, azért mehet a beteg haza délután.

2010. aug. 26. 08:30
Szia a férjemnek volt már, 2szer is, hát nem egy nap volt hanem ez kb 4-5 napot vesz igénybe, a műtét után 2-3 napig biztos bent tartják megfigyelésre. Viszont ma már ez tényleg rutin műtétnek számít, valószínűleg a jobb csuklóján ejtenek egy pici vágást, onnan vezetik fel a stentet, ha sikerül. Ha nem akkor lágyékból csinálják.
2010. aug. 26. 08:26
A férjem 33 éves, nemrég derült ki, hogy valami baj van a szívével. Már több hónapja marékszám kell szednie a gyógyszereket. Októberre írták ki szív katéterezésre. A főorvos azt mondta, hogy ambuláns műtét, reggel bemegy és kora délután már jöhet is haza. Ha volt már valakinek elmondaná, hogy hogy is megy ez valójában. Én már nem tudok bízni az orvosok szavában, mert 99%-ban más történik, mint amit mondanak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook