Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bio fodrászat fórum

Bio fodrászat (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 24. 20:19
Életem legrondább vágását kaptam tegnap egy III. kerületi bio fodrászatban. :( Egy 3 éves gyerek is hasonlóan vágta volna a hajamat, ha ollót adok a kezébe. Totál kiborultam! :(((
46. baby01
2011. aug. 3. 23:41

Sziasztok!

Ismeri valaki a Budapest XI. ker., Bartók Béla úton lévő Natural Hair fodrászatot? Olyan érzésem van, mintha a Bio szalonok koppintása lenne (bejelentkezés nélkül is, lábtartós székek, zöld-fehér-fekete színek).

A képeket nézve ennek ellenére szimpatikusnak tűnik az egész. Kíváncsi lennék hogy valakinek van-e már konkrét tapasztalata az üzlettel kapcsolatban!?

45. baby01
2011. aug. 3. 23:39

Szia!

Nekem a budapesti szalonokkal kapcsolatos tapasztalataim vannak már (egyet kivéve csak pozitívak), szerintem próbáld ki nyugodtan!

Kíváncsi leszek a saját tapasztalatodra a győrivel kapcsolatban.

2011. júl. 1. 10:16

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy valaki járt már a győr plazában nyílt biofodrászatban?Mi a véleményetek róla?

43. bacó (válaszként erre: 41. - 38880cb6f6)
2010. nov. 12. 09:32

Szia.

nekem a Rákóczi út 26 üzlettel vannak jó tapasztalataim,de szerintem a többi is jó.

42. Szelavi (válaszként erre: 41. - 38880cb6f6)
2010. nov. 5. 09:58

Szia!

Allee-nál voltam, szerintem jó hely!

2010. nov. 5. 09:11

sziasztok.van valakinek tapasztalata a Boráros téren levő szalonról, vagy az Alee-nál lévőről??

köszi előre is!!!

2010. okt. 21. 19:34

Sziasztok!

Én jártam a Savoya Parkban nyitott szalonjukban. Nem nagyzolásból, egyszerűen szimpatikus volt a hely. Az, hogy bio, csak annyiban nyilvánul meg, hogy természetes, növényi összetevőkből készült termékeket használnak. 3150 forintért mosták-vágták-szárították a hosszú hajam, ami Budapesten szerintem már olcsónak számít.

Egy fiatal srác vágta a hajam, de nagyon alapos volt, pont olyan lett a frizura, amilyet szerettem volna, és ilyen tapasztalatom sajnos ritkán volt fodrásznál...

Én biztos vissza fogok járni.

2010. okt. 5. 13:13
Sziasztok! Én nagyon örültem ennek a fodrászatnak. Pont annak való akinek kevés a szabadideje, utálja az egész bejelntkezési cirkuszt (utálja ha bejelentett időre megy és mégis várnia kell, hogy neki kell ahhoz igazodni, hogy a fodrász mikor ér rá, stb.) és egyáltalán utál órákig egy fodrászatban ülni és "cseverészni". Az biztos, hogy szerencse kérdése is, hogy milyen fodrászt fog ki az ember, azonban ha megtalálta, akkor ahhoz már lehet tovább is "ragaszkodni", csak emlékezni kell mikor dolgozik. Nekem a Sugárnál szerencsém volt, úgy vágták le a hajam ahogy kértem. (Idáig ez a régi fodrászomnál kitartó rábeszéléssel sikerült csak.)
38. bacó (válaszként erre: 28. - Baby01)
2010. szept. 29. 14:46
szerintem próbáld ki a Rákóczi út 26sz üzletet,mert igaz,hogy a pasimnak de elég jó kis extrém hajat vágott neki az egyik csajszi:)
37. bacó (válaszként erre: 32. - Szelavi)
2010. szept. 29. 14:43

Szia!

A Rákóczi úti is 21-ig van nyitva.

36. bacó
2010. szept. 29. 14:40

Sziasztok!

Nézegettem amiket írtatok a bio fodrászatokról.

Én kb 4 hónapja járok a Rákóczi úti biofodrászatba,és nagyon meg vagyok elégedve.Az üzletek úgy tudom külön tulajdonba vannak.azt nem tudom a többiben milyenek a fodrászok,de itt nagyon jók és a nagy többsége már régen végzett,csak a mai helyzetben nem tudják kifizetni a székbérlést és a többi költséget.Ja és folyamatosan járatják őket mindenféle képzésekre.Én már a családomat is ideszoktattam,pedig nem könnyű esetek:)nem próbáltam ki mindegyik fodrászt de akiknél voltam ők jók.egyébként elég extra hajakat is szoktam látni náluk.

Jó a hangulat és nagyon szép az üzlet nekem bevált!:)

35. tiacz
2010. szept. 15. 11:06

Sziasztok!

Olvasgattam a tapasztalatokat, kérdések stb. Nekem több fodrász ismerősöm dolgozik ezekben a szalonokban, én is fodrász vagyok, de nem az a fajta, aki CSAK vág:) Szeretek festeni, szeretek változatosan dolgozni, de az is érdekelne, hogy Nektek mik az igényeitek, javaslataitok azzal kapcsolatban, hogy miként lehetne egy fodrász még hatásosabb. A szalon, ahol dolgozom egy csendes, családias, bejáratott szalon olyan vendégekkel, akik már akkor ide jártak amikor én még csak "készülőben" voltam.:) Az én filozófiám a szakmáról már alapjaiban más, mint sok más fodrásznak, de az ember holtig tanul és itt lehetőséget látok az agytágításra!

Köszi, hogy elolvastatok esetleg reagáltok!:)

Üdv.: Tia

34. baby01
2010. szept. 14. 18:26

Pontosan melyik üzletben próbálkoztál?


Nekem összeségében szimpatikusak az üzletek, ez a zöldes-fehér színhatás nekem bejön, modern hatásuk van az üzleteknek. Gondolom azért inkább az a jellemző hogy kedvesek a fodrászok és jól dolgoznak. Lehet mi is csak rossz napját fogtuk ki a csajnak, de legközelebb megpróbálunk azért máshoz kerülni vagy esetleg másik üzletet kipróbálni.


A Ferenciek terén lévő üzletben külön tetszik, hogy színben harmonizáló almazöld színű beterítőkendőt használnak és kényelmes, lábtartós székeik vannak, igaz ha jól láttam a székek hasonlóak a Mester utcaiban is.

Azért kíváncsi vagyok további tapasztalatokra!?

2010. szept. 13. 20:08

Na, én is leteszteltem a vágás teknikájukat...

Eddig csak beszárítani voltam, abban nagyobb profi volt a csaj (mindig ugyan ahoz kerültem..)

Most viszont egy másik csajhoz kerültem, aki se nem tudta beszárítani rendesen hajamat (nagyon komplikáltan egyenesre kellett volna.. még célozgattam is rá, hogy nyugodtan használjon hajvasalót...), aztán neki eset a frufrumnak (amit szintén nagyon komplikáltan csak igazítani kelett volna..), de az viszont úgy elszúrta, hogy jajiiii...

Izomból használta a ritkitó ollót, aminek meg is lett az eredménye...


Szóval ez szerintem elégg lutri...

Én vissza nem megyek oda, az tuti :D

(Ez Sugár oldalában lévő szalon volt)

2010. szept. 13. 20:04

Budán a Bocskai út 3-ban voltam. Akkor ott normális fodrászok voltak és csak nők, fiatalabbak.

Előnye még ennek a budai üzletnek, hogy 21-ig vannak nyitva.

31. baby01
2010. szept. 13. 13:15
Na megesett a próba! A párom beült a Ferenciek terén egy hajvágásra. Azért esett erre a választás, mert a Mester utcaiba a három fodrás közül csak egy lány volt és mint mondtam fiúhoz nem szeretnék kerülni. Hát nem erősödött meg bennem a gondolat sajnos. Az tény hogy a pultos kislány mosolygós, kedves volt, de a fodrász lányok nem tűntek túl profinak. Az egyik lassan dolgozott, a másik akihez a párom került enyhén szólva se volt túl kedves, mint akinek teher a munka! Nem vágta le rosszul a haját éppen, kivéve azt hogy oldalt volt eddig felszedve neki csak, hátul pedig hosszabra hagyva, a csajszi erre hátul is felszedte neki géppel, jól odafigyelt ezek szerint az igényekre!? De nem akart már szólni neki, miután beletolta hátul úgyis mindegy volt már gondolom. Szóval ez volt a tapasztalat. Ezek után végképp nem tudom melyik helyre menjek!?
2010. szept. 8. 13:21

Igen, tutira megcsinálják :)

Tényleg csak annyi a különbség, hogy olcsóbban vágnak, de tukmálják a bio cuccokat. Amik nagyon jók lehetnek, de nekem nincs pénzem rájuk :)

2010. szept. 7. 11:50
Biztos megcsinálják sztem:D Gondolom ugyanolyan fodrászok vannak ott, mint bárhol, és ugyanúgy vágnak. Szerintem.
28. baby01
2010. szept. 7. 09:33

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy kicsit"merészebb" hajakat is vágnak, vagy inkább csak hagyományosnak mondható formákat?

Vállig érő a hajam és valami olyasmit tervezek, hogy elől hosszabb, hátul jól felszedve, akár még géppel is vagy pedig hátul és fönt hosszabb, oldalt felgépelve, de azért nem 3mm-esre!

27. baby01
2010. szept. 6. 10:15

Köszi az infót Szelavi!

"mondjuk én meg férfihez nem ülnék szívesen :)"

Én is így vagyok ezzel, azért is írtam, hogy a nő fodrászokban bízok inkább!

2010. szept. 4. 16:27

Szia!


Igaz, én a XI. kerületiben voltam, de szerintem mindegyik ugyanaz, hisz biztos egy valakié az összes.

Én sem annyit fizettem, ami az árlistán volt, de 2700-ért Budapesten közel mindenhez azonnal kevés helyen vágnak hajat. Odalibbentem és egyből volt két fodrász szabadon. Az a tapasztalatom, hogy szinte csak fiatalok voltak - mondjuk én meg férfihez nem ülnék szívesen :)


Jól vágnak, körülöttem lévők haját is néztem, az összes klassznak tűnt.

Nem kapkodott de gyorsan végzett, és a cuccaik tényleg jók lehetnek - bár nincs 3000Ft-om sampon+balzsamra sajnos.


Szóval semmi extra, csak növény alapú szereket tesznek a hajra. És nagyon kedvesek mind.


Ezentúl más puccos szalonba be nem megyek, nekem bevállt!

25. baby01
2010. szept. 4. 16:12

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a BUDAPEST V. , HARIS KÖZ 6. (A Ferenciek terétől 1 percre) vagy a BUDAPEST IX. , MESTER UTCA 1. (A Boráros térnél) levő bio hajvágó szalonnal kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata?

Erősen gondolkodom, hogy meglátogatom valamelyik üzletet! (ez a kettő esik útba, csak még nem tudom melyik üzletet kellene) Szimpatikusak az áraik, jó a nyitvatartásuk is és elsősorban az tetszik hogy nem kell bejelentkezni, akkor megy az ember amikor akar ill. van ideje rá.

Az lenne még a kérdésem, hogy lehet személy szerint is beülni valaki székébe vagy pedig aki éppen szabad oda kell ülnöd és ő vágja a hajad? (személy szerint a fiatalabb női fodrászokban bízok inkább)

Köszi előre is az infókat!

2010. aug. 26. 08:23
Mi az ördög az a biofodrászat? Metszőollóval vágnak hajat? :0
2010. aug. 25. 20:27
Sziasztok! Én voltam a Ferenciek terénél lévő üzletben!! A csajszi nagyon nagyon jól levágta a hajamat, nagyon megvoltam elégedve :))) Pedig én is féltem bemenni, de egyáltalán nem bántam meg! Én csak 3-4 havonta vágatok úgyhogy lassan esedékes lesz mennem megint... én csak ajánlani tudom! Ja a bátyám is oda jár ő ajánlotta :)
22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - 84882672dc)
2010. aug. 25. 20:22
azért a száritást is fodrásza válogatja.. a jó fodrász az úgy szárit, hogy egy hétig jó a haj. Barmi kevés ilyen van. Ehhez olyan vágás is kell.
21. 84882672dc (válaszként erre: 20. - 24c6db19e9)
2010. aug. 25. 20:18
hát Én sem viszem túlzásban itthon...:)))
2010. aug. 25. 20:11

Festeni nem festenek!


Annyiszór mész ahányszor akarsz, akár naponta kétszer ;)


hogy mi az értelme?

Hát azért össze sem lehet hasonlítani milyen egy fodrász által beszárított haj és pl. általam :D

19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 15. - 24c6db19e9)
2010. aug. 25. 20:03
aztán lehet menni naponta kétszer is akár? :D
18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - 84882672dc)
2010. aug. 25. 20:03
ja, bio festékkel :D kivi vagyok, hogy az ősz hajjal mit csinálnak? :D amúgy sztem nem festenek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook