Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülbelövés, füllyukasztás fórum

Fülbelövés, füllyukasztás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fülbelövés, füllyukasztás

1 2
2010. dec. 14. 22:27

Nekem 1 hónapja lőtték először a fülemet!:))

Most szántam rá magam,ennyi idős fejjel! :D

A barátnőmtől kaptam 25.szülinapomra!

Azt mondta az ékszerboltban a csaj,hogy 2 hétig legyen bent,az amit belőtt,de a 3.héten,már berakattam másikat!Hát rá is csesztem,mert begyulladt a fülem!A lüke barátnőm,nem találta a lyukat,és tűvel átbökte!Semmi baja,és még csak nem is fáj! :))

2010. dec. 14. 22:16

Sziasztok!

Én pár hete lövettem ki a 6hónapos kislányunknak, semmi probléma sincs vele, ráadásul nagyon kényelmes volt, a hölgy házhoz jött és nagyon gyorsan kész is volt vele, fülbelövőpisztollyal csinálta alig sírt pár percig a babánk. Nagyon csinos lett így karácsonyra:) Blomdahl termékkel dolgozott, állítólag attól nem gyullad be a fül. Nekem 3-3 lyuk van a fülemen, egyáltalán nem gyulladt be egyik sem és nem is emlékszem hogy fájt volna:)

2010. nov. 4. 21:28

Amikor megszülettem, én is kaptam a családtól arany fülbevalót, de anyám nem lukasztatta ki a fülemet.

12 éves koromban kilövettem kozmetikussal.

Aztán még 2-2 lukat lövettem.

Most meg ezeken kívül 3-3 piercing van a fülemben.

Azokat tűvel szúrták, mind porcos részen van.

Akkor fájt, de megérte.

Nem gyulladt be egyik sem, szépen begyógyultak.

2010. aug. 28. 14:49
Nekem kis koromban nem lövették ki, szinte mindenkinek volt fülbevalója az oviban, suliban, csak nekem nem. Max csiptetős, de mozgékony gyerek lévén, az mindig elveszett. Engem pl ez zavart, hogy mindenkinek van, nekem nincs. 12 éves voltam, mikor végre sor került és kilövettük, és már felnőttként csináltattam még egyet. Egyik sem fájt, mert lötték, nem szúrták.
48. Garmy
2010. aug. 27. 19:04

Szerintem ebből az egészből nem kell akkora felhajtást csinálni.


Teljesen mindegy, hogy mikor lövik be, akkor sem egy jó érzés. Amikor 14 lehettem, akkor volt egy "akció" a Művelődési házban, és bőgve menekültem ki, hogy nekem aztán nem kell fülbevaló, állatira féltem.


Azért, mert akkor erőszakkal vittek be lukat lövetni a fülembe, nem lett semmi trauma az életembe. Nemrég furattam ki egy 3. lyukat.


Aki nem csinál nagy problémát ebből, nem lesz baja. Aki fél, hogy mi lesz, tuti hogy be is gyullad neki.

2010. aug. 27. 12:34
Hm mikor jó ezt nem tudja eldönteni senki :) csak az aki viselni akar fülbevalót,nekem születésemkor a kórházban szúrták az első párat :) aztán pár éves koromtól nem volt mert,utáltam..... 15 évesen ,brahiból tűvel átszúrtam :) s utána még,hogy legyen sok arany karikám :) csináltam párat akkoriban összesen 11 lyuk volt a két fülemben ... mára más csak 4 van...
46. bettike2007 (válaszként erre: 44. - Belana)
2010. aug. 27. 10:07
huh hát ez egyedi dolog lehet mert nekem 4szer lőttek még a 2eredetin kívül a fülembe lyukat az egyik porcban van és semmi baj nem volt velük..
2010. aug. 26. 21:18
M i most hétvégén lövettünk.A csepplányom fülét születésekor tüvel kilukasztották8drnéni,védőnő)senkinek nemkivánom..majd begyulladt eggyik kisfüle és kikellett venni a fülcsit,befort,nos az az egy fület lövettük be most,nagy kattanás és kész is ennyi a pisztoly,a hangtól kicsit megilyedt de okos(4éves)megértette,nekem gyermekkoromban sajna rosszhelyen lukaszthattak mert fejfájások gyötörtek,hagynom kellett és benőlt,nekem is kilett most lövetve,és nem a lövés fáj az egy pillanat,de nekem begyulladt az egyik mert szorosra lőtte és összeszoritotta nagyon,mire széttudtam kicsit szedni azthittem végemvan fájt,azóta kenegetem gyógyszertári alkohollal,és jobb bár érzékeny még...és meddig kell benne maradnia?arany fülcsit mikor lehet beletenni?
44. Belana
2010. aug. 26. 16:18

Nekem csecsemő koromban tűvel szúrtak (minél korábban, mert akkor még nem érez nagyon fájdalmat, ezt tartották akkor), de olyan rosszul, az egyik elcsúszott a másikhoz képest, és egyik sem volt még véletlenül sem középen.

Mivel benőttek újra lövettem. Valamilyen zselét kaptam ápolni, de nekem nem akart gyógyulni rendesen. A végén patika: szesz és gyulladáscsökkentő krém lett a vége. Míg a zselével 4 hete szenvedtem, addig a patikaszerek 1,5 hét alatt megoldották a gondomat.

2010. aug. 26. 15:11

Épp ma volt itt a védőnő és ma lőtte be a kislányom fülébe a fülbevalót :D

Semmi gond nem volt, a lövés pillanatában ordított, de kb. 10 mp múlva MOSOLYGOTT!!!

Szerintem a lefogás - mert egy 4 hónapos babának azért a kezeit és a kis buksiját csak le kell fogni - jobban zavarta mint maga a művelet.

Mi 3x jelöltük be újra és újra, ez tovább tartott mint maga a lyukasztás. Semmi vész, nem kell parázni tőle. És nincs vér nyugalom! :))) (én nem tudtam milyen a lövés/lyukasztás, soha nem láttam még ilyet)

42. Pannda (válaszként erre: 41. - Incó)
2010. aug. 26. 08:22
Igen, hát azért minden korban megoldható ez a dolog, legalábbis nálam még nem volt olyan, hogy nem, csak esetleg nehezebb kicsit, tovább tart, de megoldható...
41. Incó (válaszként erre: 38. - Pannda)
2010. aug. 26. 06:54
Fél évesen még ajánlanád?
2010. aug. 25. 23:19
Miskolcon, vagy környékén is van már ilyen hangtalan belővő készülék?
2010. aug. 25. 20:35
vidéken 1500,bár ha valaki pesten lakik gondolom drágább..
38. Pannda (válaszként erre: 21. - Rudyvica)
2010. aug. 25. 20:17
Nem mindben, de sok kozmetikában vállalják. Persze, ahol vállalják ott 4 és fél hónaposan is fogják. Változó, hogy hol mennyi, én Bp-n dolgozom, nálam 3000,-tól indul lövéssel együtt, a fülbevalótól függően és igen, orvosi fém fülbevalók vannak, amire nem lesz allergiás, stb...
37. de4b589afa (válaszként erre: 28. - Incó)
2010. aug. 25. 19:17
Az én lányom is már húzogatja, markolássza a fülét. Azok a fülbevalók, amiket belőnek nagyon szorosan zárnak, nem tudják kitépni. Fájdalom pedig utána már nincs.
36. bettike2007 (válaszként erre: 35. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 25. 16:06
igen és régen nem is ilyen kis aranyos fülbevalók voltak hanem nekem is a nagy lencse mégsem volt baj,meg lehet előzni ezeket ha nem karika fülbevalót vesz az ember és a kapcsot is ellenőrzik.Persze így is lehet bármi de ezt akármi mással kapcsolatban is el lehet mondani..
35. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 34. - Bettike2007)
2010. aug. 25. 15:58

Maradjon is így! Itt a hoxán is volt már aggódó anyuka, aki a többieket kérdezte, hogy vigye-e a lányát röntgenre, mert nem találják a fülbevalóját. Az oviban meg nem egyszer hallani balesetekről, amit a legnagyobb odafigyeléssel se tudnak megakadályozni, mert elég egy pillanat, amikor odakap az egyik a másik hajához, ha elvéti (vagy éppen akarattal), máris a kezében a füle.


De nyilván ez nem annyira gyakori, különben minden második nő tépett fülű lenne :D

34. bettike2007 (válaszként erre: 31. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 25. 15:50
nem piszkálja nem is érdekli hogy a fülében van és olyan jó a kapocs hogy kinyitni is elég és a formája miatt nehezen is akad be bárhová..
2010. aug. 25. 15:34

nekem 3 lányom van, az elsö kettönek kórházba szurták ki a fülét, gyönyörüen gyógyult, kicsi sirás volt, nem volt gond. de ez már 7 éve volt, és ezek szerint már nem lyukasztanak kórházba?

most a harmadiknak is szeretnénk megcsináltatni.

egyik lánynak sem akadt be, szakadt le. szerintem ilyen kicsin hozzászoknak és ezért nem lesz gond.

én tini voltam mikor kilövettük a fülem.. begyulladt sokat szenvedtem vele, majd beforrt. igy felnötten nagy lányommal együtt szúrták át a fülem.

azt mondják baba korban gyógyul a legjobban ezért jó olyankor csinálni

32. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 30. - Clau26)
2010. aug. 25. 15:11
Pont erre gondoltam, lehet miatta izgulni. Tudom, hogy általában kevesen eszne fülbevalót és az sem mindennapos, hogy valakinek kitépik a füléből, de azért előfordul.
31. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 26. - Ágota 77)
2010. aug. 25. 15:08

De hisz az az ő füle, anya!:)))

Te hordj a magadéban, ha akarsz. Neki ezek szerint nem kell.


Nekem valamikor 12 éves korom körül jutott eszembe, hogy fülbevaló kell. Akkor átlövettem.


Kicsiknél nekem csak annyi aggodalmam van az egésszel kapcsolatban, hogy amíg nagyon picik, addig állandóan lehet lesni, hogy vajon elveszett vagy megette, később bele akadhat valami játék/cívódás közben.


Fiam van, úgyhogy nagyon nem kellett gondolkodnom rajta, de ha lányunk lenne se valószínű, hogy lenne fülbevalója. Majd, amikor ő is szeretné, akkor kapna...

30. Clau26 (válaszként erre: 28. - Incó)
2010. aug. 25. 15:02

szia


az én kislányom 3hónapja hogy állandóan a fülét piszkálja így nem egyszer kiszedte már a fülbevalót...úgyhogy én többek között ezért is megbántam,hogy berakattam neki..

2010. aug. 25. 15:01

Én a kórházban lövettem ki a babám fülét, 5 napos volt,akkor jöttünk haza,végigszunyálta az egészet,és utána hamar gyógyult neki.

Nálnk a kórházban csinálnak fülbelövést,2000 forintot kellet fizetni még számlát is adtak róla:-)Ezekszerint ez is kórházfüggő

28. Incó
2010. aug. 25. 14:47
A lányom most volt hónapos. Erősem gondolkodom... Már rég túl kellene rajta lenni, de a család már azon is összeveszett, hogy kinek a fülbevalóját viselje. Most van itt 2 db, de veszek egy harmadikat, hogy senkit ne sértsek meg... Szerintetek 6 hónaposan gáz? Már fogdossa a fülét. Lehet hagyni kellene...
27. bettike2007 (válaszként erre: 26. - Ágota 77)
2010. aug. 25. 14:22
megcsinálják néhány hetesen is nem kell hónapokat várni,kórházban nem csinálják.
2010. aug. 25. 14:17

Sziasztok!

Ez egy nagyon nagy gond gyerekeknél, ha hiszitek ha nem.

Az én lányom is pár hónaposan belövéssel kapta az első pár fülbevalóját. Kínzás volt mindkettőnknek!!!

Egy gyerek már azt sem tűri el amíg a jelölés miatt "matatnak" a fülénél. Aztán az első lövés után már csak 4-en tudtuk lefogni alig 4 hónaposan, hogy megkapja a másodikat.


Aztán 2 éves korában volt egy apró műtéte, ami miatt ki kellett venni a kórházban a fülbevalóját. Na, nem kis könyörgés után 1 hét alatt került vissza mindkét fülbevaló.

Aztán 2,5 évesen kapott a keresztelőjére egy új pár fülbevalót amit első alkalommal még bele is tehettünk, de az egyiknek rossz volt a kapocsa és folyton kinyílt és kiesett. Így annyira megunta a matatást a fülénél, hogy a kieső fülbevalót elmondása szerint elásta az oviban a homokozóban. Utána már nem engedett oda, még alvás közben sem tudtuk neki betenni a fülbevalót.

Így az én lányomnak bármennyire is szeretném nincs fülbevalója.


Nem gondoltam volna, hogy egy 2-3 éves gyerek tud így ellenálni.



A legjobb lenne ha a gyerekorvosok vállalnák ezt, vagy a védőnő. Ahol a kórházban megcsinálják ténlyeg nagyon jó dolog.


Örülök, hogy mostmár van hangtalan belővő is, hiszen a gyerek nem ijed meg annyira.

25. bettike2007 (válaszként erre: 24. - Bettike2007)
2010. aug. 25. 14:10
bocsi nem 1500ft volt együtt.
24. bettike2007 (válaszként erre: 21. - Rudyvica)
2010. aug. 25. 14:09

igen ált.mindenhol vállalják a miénk már 4hetesen de valahol csak 6hetesen,hogyhogy msot mentek haza??

nekünk egy ezres volt a lövéssel együtt.

23. Vikianya (válaszként erre: 21. - Rudyvica)
2010. aug. 25. 14:08
a mi kozmetikusunk nem vállalta, viszont a gyerekorvos csinálja
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook