Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az esti 21 órás inzulin után kell enni vagy nem? Újak vagyunk ebben a témában, ma délután kapta meg a férjem az első szurit. fórum

Az esti 21 órás inzulin után kell enni vagy nem? Újak vagyunk ebben a témában, ma délután kapta meg a férjem az első szurit. (tudásbázis kérdés)


11. fdóri
2010. aug. 25. 07:02

Szia!


Este biztos a bázist kapja. Azután nem kell ennie ha jó volt a cukra előtte. Azt szokták mondani hogy 6,1-es érték alatt nem szabad evés nélkül lefeküdni. Akkor egyen egs szem almár vagy pár szem diab. kekszet:)

Viszont ahogy a többiek is írták nagyon fontos az étkezések előtti és egy órával utáni mérés. Ebből látod hogy az étkezésekhez adott rapid szurit csökkenteni vagy emelni kéne... Sőt ha sokszor hipózik vagy magas egész nep a cukra, akkor a bázist kell módosítani...


Írj nyugodtan ha segíthetek. Én nem vagyok orvos sem ápoló, viszont a kisfiam diabéteszes:(, benne vagyunk a témában eléggé.

2010. aug. 24. 21:49

a bázis a hosszú hatású.

ha csak azt kap este...akkor ne egyen utánna.

De előtte mérjetek cukrot. Csak a nagyon gyakorlott, és jól beállított cukrosok nem mérnek minden evés előtt és után cukrot.

Én is eü-ben dolgozom.

Erre tényleg kiemelt figyelmet kellene fordítani, és külön oktatást tartani.

hisz a rosszullétek - akár fel,akár leeseik a cukra - kis odafigyeléssel megelőzhetők.

2010. aug. 24. 21:41
Nem kell enni a 21 órás inzulin után ha csak hosszú hatásút kap este és jó a cukorérték.Ha viszont alacsony akkor akkor éjfélkor illetve 4 órakkor jó nézni egy cukrotértéket nehogy behipózzon.Én nővér vagyok és legalább is a kórházban mi így csináljuk.Azért szomorú,hogy nem kaptatok rendes tájékoztatást az inzulin mellé.
8. dde01ab1e7 (válaszként erre: 7. - Totek63)
2010. aug. 24. 21:18
Rapid után kell enni.
7. totek63 (válaszként erre: 5. - Mazsola&tádé)
2010. aug. 24. 20:50
bázist kap és rapidot
6. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. aug. 24. 20:49
Mi a neve az inzulinnak? Leirása megvan?
2010. aug. 24. 20:47

Orvost kérdezzetek. Mert ez a típustól is függ.

Ha csak egyfélélt, hosszú hatásút ad be este, akkor nem feltétlenül kell.

De ha kap mellé gyors hatásút is - amit általában este nem szoktak adni - akkor igen.

Mi az inzulin neve?

Kétfélét kap egyáltalán?

2010. aug. 24. 20:47

A mai inzulinok után ,mert lassan felszívódóak, nem szükséges enni.

A megengedett mennyiséget eheti elosztva egész napra.

3. sziszike30 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. aug. 24. 20:46
Az apósom cukorbeteg már több éve. Naponta négyszer (az éjszakait is beleértve) oltja magát. Nem szokott enni az éjszakai inzulin beadását követően.
2010. aug. 24. 20:46

Hát ez gondolom attól is függ,hogy milyen inzulint kap.

Az én férjem az éjszakai után már nem eszik.

De ezt biztosan csak a kezelőorvos tudná megmondani.

2010. aug. 24. 20:43
Az esti 21 órás inzulin után kell enni vagy nem?Ujjak vagyunk ebben a témában ma délután kapta meg a férjem az első szurit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook