Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap levették a lábujjkörmöm, ma le kellett vennem a kötést mert iszonyúan húzta.Mivel kenjem be, hogy ne ragadjon bele a kötés? fórum

Tegnap levették a lábujjkörmöm, ma le kellett vennem a kötést mert iszonyúan húzta.Mivel kenjem be, hogy ne ragadjon bele a kötés? (tudásbázis kérdés)


10. 342bae44d8 (válaszként erre: 8. - Zuzuka73)
2010. aug. 30. 13:12
ez hülyeség, a fiam lábát is ilyennel kötöttem be és kapható
9. misz
2010. aug. 24. 22:24

Betadin kenőcs vagy Hydrogél, amit ilyen esetekben javasolt az ápolónő barátnőm, aki a a szeptikus sebészeten dolgozott. Ő azt mondja, hogy a Bepanten Plusz csak hámsérülésekre való, mint a horzsolás. De mély sebeknél, nagy kiterjedésű, vérző, eleven sebeknél a másik 2 kenőcs kell.


Mielőbbi jobbulást!

8. zuzuka73 (válaszként erre: 4. - 342bae44d8)
2010. aug. 24. 20:56
Felhívtam a gyógyszertárat,sajna nem is hallottak róla,pedig 12 éve a férjemnek a németeknél már ilyesmivel rakták fel a kötést.Bepanthen Plust mondtak a gyógyszertárban is,és hogy nem kellene bekötni éjszakára.
2010. aug. 24. 20:13

szia!


Én a Bepanthen Plus-t javasolnám. Amikor szemölcsöt műtöttek ki a talpamból nekem azt javasolták, hogy kenjem be a területet vastagon, és akkor nem ragad bele a géz. Előtte izomból kellett kitépnem, de a Bepanthen Plus-sal nem volt gond.

Mielőbbi gyógyulást!

2010. aug. 24. 20:13
bocsi, szilikon
5. csodapók (válaszként erre: 1. - Zuzuka73)
2010. aug. 24. 20:11

Szia! Nem biztos, hogy jó ötlet volt otthon levenni!

Betadin kenőcsöt kellene ráraknod mielőtt újra bekötöd. De ha lehet, steril gézlapot v. steril gyorstapaszt használj! Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. aug. 24. 20:11

lehet kapni olyan sebre való szikion anyagot ami pont erre való, az a neve Mepitel, nagyon jó, mi már használtuk, de nem tudom hol kapható, esetleg patikába kérdezd meg.

itt egy link:

[link]

2010. aug. 24. 20:10

sztem hagyd levegőzni...

vagy aloe first...

2010. aug. 24. 20:08
Az sztk-ban úgy kötözték,hogy fél óráig áztattam, az egész beleragadt.
2010. aug. 24. 20:06
Tegnap levették a lábujjkörmöm, ma le kellett vennem a kötést mert iszonyúan húzta.Mivel kenjem be, hogy ne ragadjon bele a kötés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook