Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tenger gyümölcseinek otthoni elkészítési módja érdekelne. fórum

Tenger gyümölcseinek otthoni elkészítési módja érdekelne. (tudásbázis kérdés)


6. Icus
2007. aug. 23. 14:15
Szia! Van olyan fórum, hogy tenger gyümölcsei. Nézz ott is körbe, sok receptet feltettek a lányok.
5. edb6c38cef (válaszként erre: 3. - 8c82135a48)
2007. júl. 20. 11:54
Kedves Tomka, nagyon szépen köszi. Ha vége az áldatlan melegnek, ki is próbálom :)
2007. júl. 19. 20:37

Még itt is van pár recept, ezeket nem próbáltam ki.

Spagetti a tenger gyümölcseivel

Hozzávalók 4 személyre:

• 1 csomag mélyhűtött tenger gyümölcsei

• 50 dkg spagetti

• 1 kis hagyma

• 3 gerezd fokhagyma

• 1 csokor petrezselyem

• 6 evőkanál olívaolaj

• 1 dl húsleves kockából

• 1 dl száraz fehérbor

• 1 cseresznyepaprika


Előkészítés: A tenger gyümölcseit hagyjuk felengedni. A spagettit bő, sós forró vízben kifőzzük, lecsepegtetjük. A hagymát és a fokhagymát megtisztítjuk, a hagymát finomra vágjuk. A petrezselymet megmossuk, és apróra vágjuk.

Elkészítés: Akkora serpenyőben/lábasban, amelybe belefér majd a tészta, felforrósítunk 2 evőkanál olajat, beledobjuk a fokhagymagerezdeket, és ha megpirultak, kivesszük. Hozzáadjuk a petrezselyem felét, felöntjük a húslével, a borral, hozzáadjuk a tenger gyümölcseit és a maradék olajat. Kb. 15 percig főzzük, gyakran megkeverjük. A spagettit beleöntjük a mártásos serpenyőbe, lazán összekeverjük, és néhány másodpercig élénk tűzön forrósítjuk. Megszórjuk a maradék petrezselyemmel, rámorzsoljuk a cseresznyepaprikát, és azonnal tálaljuk.


Tengeri ínyencség egyszerűen

Hozzávalók:

• 50 dkg tenger gyümölcsei

• 1 paradicsom konzerv

• 3 dl tejszín

• friss gyömbér

• 1 citrom

• 2 fej hagyma

• 1 gerezd fokhagyma

• olívabogyó

• friss chilipaprika

• szójaszósz

• só, bors, oregano

• bármilyen olasz- vagy akár üvegtészta


Elkészítés: A hagymát apróra kockázzuk, megpirítjuk, beledobunk 2 kisebb chilit felaprítva (aki kissé csípősebben szereti, a magjával együtt teheti), egy adag szójaszószt is csorgatunk bele, majd belerakjuk a kissé áttört paradicsomkonzervet, 3-4 gerezd fokhagymát reszelünk bele, sózzuk, borsozzuk, mehet bele az oregano is. Hagyjuk főni, míg teljesen krémes lesz, a folyamatot botmixerrel felgyorsíthatjuk :), sőt így egyenletesebb szószt kapunk. Belerakjuk a tenger gyümölcseit(fajtától függően, ha kell kis előfőzés után), mikor ezzel is összefőtt, felengedjük a tejszínnel. Egy jó darab gyömbért rakunk bele, majd a fél citrom kifacsart levét (a másik felét majd a tálalásnál csorgatjuk rá). Aki szereti, szórhat bele olívabogyót. Tésztával tálaljuk.


Megjegyzés:

Igazi *ünnepi lakoma*, nagyon kiadós. Bárki kipróbálhatja egy különleges estén egy pohár finom fehérborral! ;-)

2007. júl. 19. 20:32

Szia!

Ezt a recit már elkészítettem a fiamnak. Én csak a mártást kóstoltam meg, az nagyon fini! (jómagam nem szeretem a tenger gyümölcseit)


Tejszínes tészta a tenger gyümölcseivel

Hozzávalók:

• 1/2 csomag olasz tészta (spagetti vagy linguine)

• 25-30 dkg fagyasztott tenger gyümölcsei

• 1 dl fehérbor

• 2 dl főzőtejszín

• 1 csokor újhagyma (vagy 1/2 fej hagyma)

• 1-2 szár angolzeller (elhagyható)

• só

• bors

• petrezselyem

• bazsalikom

• 2-3 evőkanál olívaolaj

Elkészítés: A tésztát megfőzzük. Közben az olívaolajon megpirítjuk a felkarikázott újhagymát (kockára vágott hagymát), megtisztítjuk a fás részektől a zellerszárat, és apróra vágva a hagymához adjuk, majd felöntjük a borral, és kicsit megpároljuk (nem kell puhára, akkor finom, ha még roppanós). Hozzáadjuk a tenger gyümölcseit, 1-2 percig együtt forraljuk, majd felöntjük a tejszínnel, beforraljuk, ízesítjük sóval, borssal, apróra vágott petrezselyemmel, bazsalikommal, de ezekkel már nem forraljuk sokáig.

A leszűrt tésztát elkeverjük a mártással, a tányéron meghinthetjük még az apróra vágott zöldfűszerekkel.

2007. júl. 19. 20:23
Sziasztok! Már szinte minden hipermarketben látni fagyasztott tenger gyümölcseit. Addig már eljutottam, hogy vegyesen vannak benne a mindenfélék. Otthon ezt mi módon tudom elkészíteni a legegyszerűbben, hogy az ízeket se csapjam agyon, és élvezhető is legyen. Köszi előre is. (Étteremben már ettem, de kipróbálnám otthon is.)
2007. júl. 19. 20:21
Tenger gyümölcseinek otthoni elkészítési módja érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook