Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki hogyan vette észre, hogy romlik a gyereke látása? fórum

Ki hogyan vette észre, hogy romlik a gyereke látása? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 18. 20:28
Nálunk a sulivédőnő szólt, 10 évesen szűrték ki. Azóta 5 dioptriánál tart, de itt megállt egyelőre, most 17 éves. Neki határozottan karakteresebb lett az arca szemüveggel, olyan jó keretek vannak.
2012. júl. 14. 13:27
A lányom három éves kora óta hordja a szemüveget. Imádja, de tényleg. Mindig együtt választunk keretet, könnyű vele, jó az ízlése. A suliban volt amikor csúfolták, azzal nem törődött, most már ott sincs gubanc.
2010. aug. 25. 08:55

Sziasztok!

Nálunk semmi jele nem volt.

Óvodia szemvizsgálaton derült ki, utánna védőnői vizsgálat, utánna kellett időpontot kérni a szemorvostól.

A keretet együtt választottuk ki. A gyerek most 6 éves múlt, több mint egy éve hordja, de nem szereti, pedig jól áll neki.

14. buschne (válaszként erre: 13. - Doxikri)
2010. aug. 24. 21:59

Szerencsére az enyémnek nem kell mindig viselnie, pedig rövidlátó. Amikor én gyerek voltam, egy percre sem lehetett levenni és a szüleim ezt szigorúan be is tartatták velem.

Talán ezért is utáltam, meg akkor nem voltak ilyen szép keretek és soha senki sem mondta, hogy szép vagyok benne, sőt...:(


De mára már talán rájöttek, hogy a rövidlátást sem megállítani, sem késleltetni nem tudják, ezért mondták gondolom, hogy nem kell rászólni a gyerekre, mert úgyis felveszi magától és úgy 2-2,5 dioptria az a határ, amikor már le sem fogja venni...

13. doxikri (válaszként erre: 12. - Buschne)
2010. aug. 24. 14:19

Én úgy tapasztalom, hogy a szülök csinnálnak ebből nagyobb problémát és az ő aggodalmuk száll át a gyerekre...onnann, meg nincs mit tenni.

Az én fiam is hordja az első perctől és teljesen természetes neki. Ráadásul lát, tehát tudja, hogy jó hogy van. Igaz már 13 éves, de soha senki nem csúfolta érte és mondom, természetes, hogy szemüveges.

A múltkor levette és mondtam neki, hogy olyan furi így...olyan, mintha meztelen lenne. :))

12. buschne (válaszként erre: 11. - Doxikri)
2010. aug. 24. 14:13

Igen, ez nélunk is bejött, bár ő nagyobb volt, de mondtam neki viccesen, hogy a szemüveg nem az ellenséged, hanem a barátod és hogy milyen jól áll, ami tényleg igaz volt.

Akárhova megy, viszi magával és sosem kell rászólni, hogy vegye fel.

11. doxikri (válaszként erre: 8. - Zsabesz86)
2010. aug. 24. 12:56

Ne így állj hozzá. Beszéld meg vele és együtt válasszatok keretet. Először te válaszd ki azokat amik neked tetszenek és árban is jók és azokat mutasd meg a gyerkőcnek. Dícsérd meg, hogy milyen jól áll neki, ebben biztos az optikus is partner lesz. Ha rájön, hogy azzal jól lát, hidd el, nem fogja levenni.

Az én nfiam is szemüveges kicsi kora óta, soha semmi probléma nem volt.

Nálunk is öröklődő a szembaj.

Mellesleg most divat a szemüveg!!

10. buschne (válaszként erre: 9. - Buschne)
2010. aug. 24. 11:13
Ja, bocsánat, ezeket privibe akartam írni...:(
9. buschne (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2010. aug. 24. 11:13

Szia!

A Te gyermekednek milyen probléma van a szemével?

Hány éves korában műtötték? Milyen eljárással? Hol műtötték?

Bocsánat a sok kérdésért, az én kislányomnak is van szemüvege, tőlem örökölte, nekem pedig fél éve műtötték a szemem...

Kati

2010. aug. 24. 10:24

:(

Pedig úgy örülnék ha nem kellene neki szemüveg!

Annyi bajunk lesz vele!Mert szerintem nem fogja megérteni,hogy most már neki is mindig kell hordania,nem úgy mint a napszemüvegét,amit bármikor fel-le vehet.Na de majd délután többet tudok!

7. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Zsabesz86)
2010. aug. 24. 10:21
Igen. Bár nálunk egyikünk sem szemüveges, de a dokinő azt mondta, hogy akár generációkra visszamenőleg örökölhető a szembetegség.
2010. aug. 24. 10:17
Egyébként ezt lehet örökölni?
2010. aug. 24. 10:15

Szia. Nálunk nem lehetett észrevenni. Semmi hunyorgás, semmi látható előzmény nem volt. Az oviba a fejlesztő pedagógusnál sok apró ábrát tévesztett, és fájlalta a fejét. Így kerültünk el a szemészetre, ahol megállapították, hogy az egyik szemének 6-os, a másiknak 2-es dioptria kell. :-((

Most 14 éves múlt és 3-3 mindkét lencséje. Jövő hónapban megyünk vissza kontrollra, remélem, addigra még javul.

Kb másfél évig volt neki is takarva a jobb szeme, azért, hogy a bal (az a rosszabb) erősödni tudjon.

2010. aug. 24. 10:15
Attól tartok,hogy ő lefogja venni a szemüvegét állandóan,ha esetleg kell neki.Gondolom a gyerek szemüvegek sem olcsók!Most ő is mondta,hogy fáj a feje.Adtam neki P.nadolt!
2010. aug. 24. 10:11
Szia! Én szintén így vettem észre, de még fejfájás is hozzájárult. Szerencsére (?!) csak iskoláskorára kellett a szemüveg. Sajnos, pár éve átesett egy lézeres szemműtéten, de azóta is romlik a szeme.
2. t.Ili (válaszként erre: 1. - Zsabesz86)
2010. aug. 24. 10:09
Azt a leragasztásos módszer a szemtengely ferdülés miatt szokták.Egyébként persze,hogy adnak szemüveget.
2010. aug. 24. 10:06

Sziasztok!

Tegnap észre vettem a 2éves fiamon,hogy hunyorogva nézi a tv-t,és rengeteget pislog közben!Ma már nem csak tv-zés közben,hanem szinte állandóan sűrűn pislog!

Ma elvisszük a szemészetre.

Lehet tőlem örökölte,mert nekem is 3 éves korom óta van szemüvegem!

Ki hogyan vette észre hogy romlik a gyereke látása?

Ilyen kicsi korban is adnak más szemüveget?

Vagy csak le kell majd ragasztani felváltva a szemét?

Köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook