Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te ismered a szappant, használod, milyet, vagy mással mosakodsz? fórum

Te ismered a szappant, használod, milyet, vagy mással mosakodsz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. jan. 28. 11:35
FA Gránátalma szappan, ezzel mosom az arcom reggel este, ez az egyetlen szappan ami megakadályozza az arcom zsírosodását, és nem szárítja ki mégsem! Nagyon drága szappan. Van vagy 180 forint :D
79. 9345b11ecc (válaszként erre: 1. - Pistiisti52)
2016. jan. 27. 23:23

Mással mosakodom.


Ahogy megjelent már Magyarországon Forintért is a tusfürdő és kézmosó folyékony szappan, azóta csak egy rövid ideig vettem speciális, drága és kímélő kézmosószappant kézmosáshoz.

78. ina87
2016. jan. 27. 23:12
ez aztàn kèrdès a javàbol
2016. jan. 18. 08:05
szappant mindenki ismeri es hasznalja!
2015. okt. 20. 10:13
a szappant mindenki ismeri osidok ota.
2015. okt. 6. 15:51
Tuti nem fog válaszolni,mert 4éve be sem lépett a hoxára.
74. sz_reka (válaszként erre: 11. - Lány22)
2015. okt. 6. 15:40
Szia! Megkérdezhetem, hogy melyik márka az amiről írtál? Ahol ilyen szappanokat lehet venni?
73. iris80
2015. aug. 25. 17:23

Én is szappant használok, a tusfürdőnél mindig azt érzem, hogy nem tudom lemosni, marad valami réteg a bőrömön.

Régebben összevissza mindenféle szappant használtam, azóta egy bőrgyógyásztól azt hallottam, hogy baba vagy Dve... De nem baj, mert amúgy is ez a kettő volt a kedvencem :)!

Nemrég felfedeztem, hogy a Dove artisztításhoz is kiváló, nem szárít, mégis tiszta utána a tonicos vattapamacs! (Arctisztító tej után sosem...)

2015. febr. 20. 13:53

Igen, ismerem:D.


(Sebamed szappanmentes szappant használok, néha kézzel készített csalánost, de az igazi szappanok túl lúgosak és nem bírja a bööröm.)

2012. jan. 28. 23:21
Én juhtejes szappant használok (emanufaktura). Nagyon bevált, sokkal jobb tőle a bőröm, mint a tusfürdőktől. Tusfürdőtől viszkettem sok testápolót kellett utána használnom. Fürdéshez és mindennapi arcápoláshoz is csak szappant használok.
2012. jan. 16. 09:21

Nekem a különféle arctisztítótejek nem jöttek be, csúnya lett tőlük a bőröm és a sminket sem hozta le tökéletesen.

Amióta sima egyszerű szappant használok,(alverde-körömvirágos) azóta sokkal szebb a bőröm.


Fürdéshez bármilyen megteszi: palmolive, nivea, camy, dove, baba, de szeretem még a balea tejes mézes szappanját is, kellemes illata van :-)

2011. dec. 3. 01:47
Soha nem használnám a szappant arcra :s Kézmosásra van ez is,meg a folyékony is.Ha valakinek szép,jó bőre van,felesleges mindenféle hülyeséget magára kennie szerintem.Nem hiszek az öregedésgátló krémekben,stb.-ben sem:)Szerintem mindegyik marketingfogás,a lényeg az életmód,és ennek megfelelően a táplálkozás.
68. 7a23ed9179 (válaszként erre: 6. - 7a23ed9179)
2011. dec. 3. 01:17
hehe mennyit változtam ebben is egy év alatt :)
2011. dec. 3. 01:11
arcra csak só, testre tusfürdő, intimre szappan, és sok sófürdő
2011. nov. 19. 14:47
szappant max az arcomra, testre nem
2011. márc. 28. 10:05

Én jobban szeretem a hagyományos szappant, mint a tusfürdőket (utóbbitól nem érzem magam elég tisztának, tusfürdőzni meleg nyári reggeleken szoktam, hogy felfrissüljek)

Dove, Nivea, Palmolive szappanokat szoktam használni. Arcra dove, tusoláshoz, fürdéshez Nivea, vagy Palmolive, esetleg Camay.

2011. márc. 27. 11:36
És ami nem elhanyagolható kevesebb víz fogy:))
2011. márc. 26. 09:36
Az arcomra a Clinique szappant használom, nagyon jól letisztítja, és nem szárít! Sőt, csak ezzel érzem tökéletesen tisztának a bőröm.
2011. márc. 23. 15:08
én inkább szappant használok, szeretem a Balea-t, Palmolive-ot, Babát, Himalya-t, nagyon néha szojtam tusfürdőzni. :)
61. Derya (válaszként erre: 20. - Cicmic87)
2011. márc. 23. 15:05
minden szappan jó mindkét célra, de én nem használnám hajra a szappant.
60. Derya (válaszként erre: 19. - Cippora)
2011. márc. 23. 15:04
általánosságban igaz amit írt, a legtöbb szappan ilyen, de vannak olyan szappanok is, amik nem károsak. ( a tusfürdők se jobbak)
59. emily32 (válaszként erre: 50. - Tavaszi szél)
2011. márc. 23. 14:57

Ismerem,de inkább folyékony szappant használunk.

Tényleg!Most,hogy írod!A sárga Life..oy volt a kedvencem(tusfürdő).Miért tűnt el?Pedig nagyon jó volt.

58. pymary
2011. márc. 23. 14:53

többnyire folyékony szappant használok: Palmolive/Dove, mindig más illatút, h ne unjam meg. A tusfürdőket is váltogatom!

Szappant ritkán használok(most épp van otthol az is)régen nagyon szerettem a Schafeguard (nem tudom h kell írni)-ot. Mikor herpesz volt a számon, többször mosakodtam vele naponta.

2010. dec. 17. 15:26
Kézmosáshoz folyékony szappant használok.Arcmosáshoz is. Van egy hagyományos szappanom is ,azt akkor használom ,ha úgy érzem hogy nagyon kezet kell mosni. Zuhanyozni tusfürdővel szoktam.
56. tavaszi szél (válaszként erre: 52. - Vkatka)
2010. dec. 17. 13:54

Hát nem tudom... nekem csak jót tett a bőrömmel, arcommal.

Én sajnálom.

2010. dec. 15. 14:56

Ha szappan, akkor naturszappan..

van többféle növényből, többféle illatosítással

54. syria
2010. dec. 15. 12:11

Én is a lanolinos babaszappant szeretem. Ha kényeztetni akarom magam, akkor Dove-ot használok.

Az arcomra pedig sószappant. Nagyon szépen visszaverte a rosaceám.

2010. dec. 15. 12:02

Mivel a lányom bőre elég száraz és kiütéses is volt, keresnem kellett valami megoldást, mert úgy tünt, hogy a babafürdetők közül egyik sem jó.

Nálunk a mannaszappan 100% olivaolajos szappana vált be, de most beszereztem neki egy manuka mézeset is. Néha én is használom, mert szeretem, hogy utána olyan finom tapintása van a bőrömnek. Amióta használjuk nem szárad a bőre és nem is kiütéses.

52. vkatka (válaszként erre: 50. - Tavaszi szél)
2010. dec. 15. 11:47
Nem hiába tiltották be. Csak kézre szabad használni a fertőtlenítős szappant. Mivel fertőtlenít, kiöli a bőr felszínén normál állapotban jelen lévő hasznos baktériumokat, gombákat. Ezáltal megszűnik a bőr természetes védelme, és szabad utat nyernek a kórokozók.
51. vkatka
2010. dec. 15. 11:44

Én nagyon szeretem a rossmann sajátmárkás szappanjait. Mindenféle illatban kapható, rózsa, gyöngyvirág, tengeri algás, aloés, stb.

És nagyon olcsó. Az arcomra is azt használom, és azóta nem jönnek vissza a csúnya pattanásaim sem, nincs gondom a bőrömmel.

Kozmetikusként nem ajánlom a tusfürdőket, mert azok nagyon szárítanak.

Az összetevőknél bárki megnézheti, hogy általában a második összetevője az ún. sodium laureth sulfat, ami a habzást segíti elő, és iszonyúan szárítja a bőrt. Mindenbe beleteszik, a samponokba is, meg az összes tusfürdőbe.

Legyen az akármilyen drága tusfürdő, sajnos ugyanazokból az anyagokból állnak össze, mint az olcsóbbak. Csak más az illatuk meg a színük.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook