Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek Banki szakügyintéző vagy számviteli szakügyintéző? fórum

Szerintetek Banki szakügyintéző vagy számviteli szakügyintéző? (tudásbázis kérdés)

17. giga455 (válaszként erre: 12. - Vikiiii)
2010. aug. 22. 16:59
akkor nem kérdés! Válaszd a számvitelt :)
2010. aug. 22. 16:44
Egyik sem.
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Darcy73)
2010. aug. 22. 16:34

Fiókban dolgozol?

Ki kellene próbálnod a központot:)

2010. aug. 22. 16:33

Mi munkavállalók nem hiszem, hogy tudunk okosat mondani ezzel kapcsolatban.

Én a banki szakügyintéző tanfolyamot nem favorizálom, mivel a bankokban manapság csak diplomával vesznek fel. Persze, ha hátszeles vagy, akkor lehet, hogy sikerül diploma nélkül is.

Azt gondolom, hogy a számvitelel, pénzügyivel, hr-el jobban el lehet helyezkedni, de igazából nem tudom. Én még nem látok változást a munkaerő piacon. Magasfokú sznobizmusban szenvednek a munkaadók. Minden munkakört túlmisztifikálnak, és amikor a munkavállaló csalódott, ők nem értik.

kiváncsi vagyok, hogy mikor látszik valami változás az irányban, hogy az OKJ-s képzések is elfogadottak lesznek a munkakör betöltéséhez.

2010. aug. 22. 16:32
Én bankban dolgozom.Ne akarj ott dolgozni!Kész idegbaj.
2010. aug. 22. 16:31

hát én az összes tantárgyam közül a számvitelt szeretem legjobban. a csoport egyik legjobbja voltam/vagyok :D

szeretnék még továbbtanulni majd főiskolán, pénzügy számvitelen, de nem biztos, hogy eljutok addig.:S ott talán a számvitelnek több hasznát venném, mint a banknak. nem tudom, de

remélem találsz munkát hamar!

2010. aug. 22. 16:31
Számviteli szakügyintézőt választanám. Több munkalehetőség adódhat. Én mérlegképes könyvelő vagyok, így tudom, hogy a számviteli vizsga igen kemény dolog, de megéri.
10. giga455 (válaszként erre: 8. - Szimba)
2010. aug. 22. 16:25

könyvelőként sem egyszerűbb elhelyezkedni. :(

Sehova sem kell a pályakezdő. Nekem pl. 3 év igazolt munkaviszony kéne könyvelő szakmában, hogy regisztráljanak, mint könyvelőt.

Én a szakmámmal titkárnői állásig jutottam...

9. giga455 (válaszként erre: 7. - Vikiiii)
2010. aug. 22. 16:23

Hát engem érdekelt a számvitel, én direkt választottam azt. A bankosok jóval kevesebb számvitelt tanulnak, inkább a bankos dolgokra mennek rá, banki számítások ilyesmi.

Mi számvitelesek heti 8-10 órában számviteleztünk (és ugyan azt tanultam a mérlegképesen is, tehát egy szint), a bankosoknak asszem 4 órájuk volt egy héten, 2 elmélet, 2 gyakorlat.

Szóval az alapján dönts, hogy mennyire vagy jó számvitelből.

2010. aug. 22. 16:22

szerintem bankoknál nagyon nehéz elhelyezkedni manapság. persze máshol is :(

de talán a számviteli szélesebb (meg persze más) területet ölel fel. én is erre jelentkeztem volna, végül személyügyes tanfolyam indult, arra járok most. az első modulban sok pénzügyi/béres dolgot tanultunk, sajnos valóban sok a bonyolult jogszabály, nyomtatványok, űrlapok... de persze nem lehetetlen a feladat :)

2010. aug. 22. 16:15

óó az nem jó! de én úgy vettem észre, hogy a bankosok is elég nehezen tudnak elhelyezkedni, vagy nem??

szted melyik jobb szakma így utólag??:D

6. giga455 (válaszként erre: 5. - Vikiiii)
2010. aug. 22. 16:08

Én a DUF fősulin csináltam, 2005-ben végeztem.

Nem igazán tudtam elhelyezkedni vele, pedig azóta megcsináltam a mérlegképest is :(

Most gondolkodom, hogy beadom bankokba az önéletrajzomat.

2010. aug. 22. 16:05

igen?? hol végeztél??

én a BGF felsőfokú szakképzésén tanulok, és neked sikerült elhelyezkedned a szakmában?? :D

köszönöm, hogy válaszoltál??

4. giga455 (válaszként erre: 2. - Vikiiii)
2010. aug. 22. 16:03

Én számviteli szakügyintézőként végeztem. Tőlünk mentek át (menekültek) bankira, a bankosok hozzánk nem jöttek át. Nagyon nehéz a számviteli, a törvényt szó szerint kérik a vizsgán. Ha átmész felkötheted a gatyót ;)

Mi 20-an kezdtünk, a végén kb. 7-en tettük le a vizsgát. De nagyon nagy a bukási arány.

2010. aug. 22. 15:57
senki??:( érdekelne a véleményetek...
2010. aug. 22. 15:53
1évet végeztem már banki szakügyintézőként, de lehet most választani, hogy átmész-e másik csoportba. gondolkoztam a számvitelin... szerintetek melyik jobb szakma???:D
2010. aug. 22. 15:52
Szerintetek Banki szakügyintéző vagy számviteli szakügyintéző?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook