Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallás! fórum

Vallás! (beszélgetős fórum)


15. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 14. - Bumika)
2010. aug. 29. 19:28
szerintem nem mindenkinel a penz az ur.
14. bumika
2010. aug. 23. 09:27

Sajnos ebből látszik a pénz a legnagyobb"Úr".

Köszönöm a véleményeket,hozzászólásokat.

13. 88bea36763 (válaszként erre: 12. - Binky)
2010. aug. 22. 17:50
Köszi :) És légfrissítőt is kérek, tömjén illatút :D
12. Binky (válaszként erre: 11. - 88bea36763)
2010. aug. 22. 16:54

Legközelebb hozok neked:D

Elég híres boltból való, több mint 100 féle fagyit lehet ott kapni és rengeteg nyalókát.

5 euró egy nagyobb darab pápás.

2010. aug. 22. 16:07
Ha nem vásároltak az árustól, akkor legközelebb nem megy ki. Szerintem inkább tangabugyi, mint giccs. Egy vadiúj bugyiban nincs semmi megbotránkoztató szerintem, még akkor sem, ha épp tanga. De a pápát szopogatni, az már igencsak perverz giccs.
2010. aug. 22. 14:32

Az árusok portékáját nem ellenőrizheti, nem véleményezheti az adott egyházközség vezetője. Azok kifizetik a helyfoglalási díjat és sehova tovább.

Sajnos, sok visszataszító, giccses, ízléstelen holmi jelenik meg ilyenkor... Assisiben enyhén szólva én is padlót fogtam...

9. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 1. - Bumika)
2010. aug. 22. 14:31
valaho egyetertek a gondolatoddal,mindamellet,hogy a nagyboldogasszony unneplese,imadasa az balvanyimadas ,mert nem a teremtett lenyeket kell imadni hanem a teremtot magat Istent.de visszaterve a gondolatodhoz a piacolas es az penzszerzeshez nekem is az a velemenyem,hogy nem kellene megengedni ezeket a dolgokat ilyen vagy hasonlo alkalmakon,ma bibliat arulnak holnap uditot,aztan tangat majd szeszesitalokat es lassan tiszteletuket teszik a prostik is es kinaljak magukat az ilyen alkalmakon. persze mindez a szervezoktol fugg,sok penzt akarnak kaszalni vagy sem. az ordognek az a taktikaja hogy egybemossa az egyhazi eletet a romlott kulvilagi elettel es ilyen apro lepesekkel kezd teret hoditani.
8. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Nyuce)
2010. aug. 22. 14:12

Számomra a hit nem érték, éppen ellenkezőleg. De ez magánvélemény.

Ugyanakkor az említetteket (indokolatlanul magas belépő - ha az nem jó helyre megy -, ill. az említtt kacatok) nem tartom szerencsésnek, mert hiteltelenné teszi a hitet a kívülállók számára.

7. Binky (válaszként erre: 3. - Arcansas)
2010. aug. 22. 14:05

Én akkor aggódnék, ha holtbiztos lenne a hitem:))

Így vagyok vele valahogy én is, ahogy te.

6. nyuce (válaszként erre: 5. - Nyuce)
2010. aug. 22. 14:05
Bocsánat, javítok. Kellenek egyészséges korlátok és természetesen az inkább két b. :)
5. nyuce (válaszként erre: 1. - Bumika)
2010. aug. 22. 14:03
Igen, sajnos a mai világban már nagyon nehezen találni valódi értéket és igen, már csak a pénz számít. Talán pont azért, mert nagyon eltávolodunk a hittől. A hit (ha létezik Isten, ha nem - szerintem igen)kordában tartja az embereket. Igenis kellene egészséges korlátok, kell tudni, mit lehet és mit nem. Nagyon rossz irányba halad ez a világ, nem is halad, inkáb száguld. :((
4. c188868c45 (válaszként erre: 1. - Bumika)
2010. aug. 22. 14:02

Én vallásos vagyok. Hiszek .S megyek templomba. A Bazilika ahova járok népszerű...de nem láttam közvetlen előtte árulni ilyen dolgokat...arra van piac...


Talán szervezés kérdése.

2010. aug. 22. 13:56

szentképes légfrissítőt??na ilyenről még nem is hallottam!

Én sem vagyok nagy templombajárós,keresztény családom van,de a sok hittan órát mindig erőltetésnek vettem.Egy idő után a szüleim is beletörődtek,hogy maximum karácsonykor,húsvétkor érdemes templomba menni.Csakhogy az ember,ha bajban van,mindig fohászkodik Istenhez...Én sokszor úgyérzem,hanyatlik a hitem..aztán újra erősödik.Sajnos...

A templom előtti tangabugyiárusítás felháborító:S

2. Binky (válaszként erre: 1. - Bumika)
2010. aug. 22. 13:44

Tihanyi apátság: pénzes belépő.

Voltam júniusban Rómában, Assisiben: hoztam haza kacsingató Jézust, sötétben világító szűz máriát, szűz máriás macimézet és a szentképes légfrissítőt csak azért hagytam ott, mert drága volt. Ja és pápás nyalókát sem vettem, meg illatos gumirózsafüzért.


Nem csoda, ha a kívülállók inkább nem vennének ebben részt, a külsőségek alapján ítélik meg...

2010. aug. 22. 13:39

Sziasztok!

Őszintén, én vagyok az a templomba járó tipus. Tisztelem azokat akik hisznek. Azért nagyobb eseményekre el szoktam menni. Így történt ez most is. Ahol lakom most volt a "nagyboldog asszony" körmenet, illetve búcsú. Ezzel semmi bajom, hogy ilyenkor bibliát, rózsafűzért, szentképeket árulnak. Na de, hogy fehérneműt bugyikat, tangákat stb. . . . Ez részemről felháborító. Milyen dolog az, hogy sok-sok idős hívő embernek, aki kijön a miséről nagy 3x-es bugyikat árulnak. Én szerintem ez nem helyén való. Képzeljétek el, hogy majd pl:egy 70éves néni elkezd válogatni a kínálatból. Nem gondolnám. Már a mai világban csak a pénz számít???!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook