Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a körülmetéltetés előnyei és hátrányai? fórum

Mik a körülmetéltetés előnyei és hátrányai? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. globus (válaszként erre: 41. - Vberni01)
2011. aug. 20. 07:37
Nálunk is! Én itt, a neten, s többek között ezen a fórumon olvastam először elhűlve róla, hogy egy éves koráig nem nyúlnak hozzá, "nem szabad azt piszkálni", meg "sejtsoros letapadás teljesen normális" indokkal.
2011. aug. 20. 07:01

Nekem van óvódásom,akit vallási okból metéltek...

Régóta dolgozom gyerekek közt,ezzel egy éve szembesültem.

A kisfiú sokszor letolt bugyiban rohangált a mosdóban,így szembesültem a látvánnyal.

Mit mondjak?

Ronda.

A makkja teljesen el van színeződve...látványosan "lila" a vége...

Volt olyan kisfiú,aki megkérdezte,hogy "XY-nak miért van mindíg felhúzva a kukiján a bőr?"

Mert a szülei így szeretnék...?

Nem is találtam hirtelen más választ:azt találtam mondani,hogy így született.

Szex:

Volt egy olyan pasim,aki le volt metélve...de nem vallási okokból.

Semmi extra.Se nem jobb,se nem rosszabb,mint csomagoltan.

Max.ízlésesebb:-)

Most sokan meg fognak vetni...

41. vberni01 (válaszként erre: 40. - Globus)
2011. aug. 14. 20:35

Sziasztok,


Globus, nem tudom te hol lakol, nálunk pont fordítva "tanítják": igenis naponta legalább fürdetésnél egyszer-kétszer húzogatni kell, hogy ne tapadjon fel. Ha feltapad, később gyerekorvos fogja lerántani, ami igencsak fájdalmas ( több anyuka írta különböző fórumokon). S ha belegondolunk, s elolvasom az előttem szólókat ( bőr alatt megragadnak a különböző bacik, gobmák) akkor jogos, hogy a naponta egyszer már kis korban elkezdjük tisztán tartani azt a részt.

40. globus (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2011. júl. 22. 08:27
Zsóka, ez nem az anyukák hibája. Egy másik fórumon többen írják, hogy ma kifejezetten az a szakmai előírás, hogy kisgyereknek huzigálni évekig nem szabad, hanem a probléma megoldódik magától. Ezt tanítja a gyerekorvos, a védőnő, a szakorvos.
39. 3aa56130ac (válaszként erre: 37. - Metélt srác)
2011. júl. 22. 01:15

Kedves Barátom!


Életem párja hívta fel erre a fórumra a figyelmem, mert most jön a fiam.

Mindjárt a te agymenésedbe estem bele és meg kell, hogy vigasztaljalak.

Több mint 5000 éve metélik meg a zsidók magukat, hisz ez Istennel kötött szövetségük egyik bizonyossága.

Mózes nem volt buta, hisz kitalálta a metélést,hogy ne legyen annyi méhnyak rákos nő. könnyebb legyen a tisztán tartás és anatómiából sem volt felmentve így 8 napos koráig meg kell csinálni.


Miért?


mer ez az az idő amíg az emberi szervezet a leggyorsabban regenerálódik.


Nem tudom téged hány évesen metéltek meg, de nekem csecsemő korom óta meg van.

Azok amiket leírtál nálam nem jelentkeztek.


Szexel semmi bajom. Eddig minden nő örült akivel szexeltem és nem extra érzékeny.

Törölközni sem gond, hiszen ha valakinek van fitymája szerintem az is megtörli zuhanyzás után. vagy ha nem akkor letapad betúrosodik, begyullad, és elfertőződik.

Vannak akiknél felnőtt korban csinálják meg ezt az egészségügyi kis műtétet, mert az anyukájuk nem húzgálta csecsemő koruktól.

Azoknak maga a pokol a szex.


Nekem nincs fitymám, de el tudom képzelni milyen faja lehet pisilés után a fityma alól letörölni a pisit. :)

Én spec örülök, hogy így van. és soha nem volt vele semmi gondom. senki nem lepődött meg és dicsérték hogy így lankadtan is szebb. :)


Elszúrt műtétek vannak. Mindent el lehet baszni.

De ha viszont megvan egy életre könnyebb lesz a használata. :)


Ezek a képek amiket beraktál mind felnőttkori metélés és elhanyagolás eredménye. A bőr híd azért alakul ki, mert nem kezelik a műtét után és nem mozgatják.

Az utolsó meg egy arab akinek frissen van vágva.


Szóval hagyjuk.

38. kingi7
2011. júl. 21. 11:18

Régi a téma, de elég érdekes :)

Szimba,

ha valamit ki sem próbálsz, honnét tudhatod? Egyébként exribizlinek 100%-ban igaza van :)


Nos a végletekig lehetne vitatkozni ezen, vannak nagyon negatívumok, de többségében úgy olvasom, hogy szimpatizánsok többen vannak.


metélt srác, felfogás kérdése, meg kinek mikor csinálták meg. Találkoztam olyannal, aki egész fiatalkorában szenvedett a fitymaszűkülettel...melyik jobb?

érdekesek a képek, de valahogy a "xarokat" válogatták ki. Amivel én találkoztam, az nem olyan,mint a smirdli.

Mennyivel jobb amikor bármennyire is tisztálkodsz, soha nem tudod "finomra" tisztítani, ja és a korai magömlésről nem is beszélve, így tuti nincs ilyen problémád, ezért nem fognak elhagyni.

2011. febr. 25. 16:48

Az általatok sokat emlegetett amerikában évente 5 egyébként teljesen egészséges baba hal bele a körülmetélés fájdalma okozta sokkba. (meg tudom érteni: bár érzéstelenítettek, de rosszul, és így is a legnagyobb fájdalom volt, amit valaha éreztem) őket meg nem is érzéstelenítik, mert majd elfelejti. Nyugi, sosem felejti el a tudatalattija mélyén ott lesz, amíg él.


A korrekciós műtéteket nem is számolják, annyi van, néhány képet próbálok csatolni, talán összejön. De olyan is történt, hogy a makk negyedét figyelmetlenségből levágta az orvos

(IGSz szerint ez is rafinált csajozós duma gondolom) mennyire kell bízz ahhoz egy lányban, hogy egy ilyet meg merj mutatni? És az mennyire kell, hogy szeressen, hogy ennek dacára is téged válasszon, miközben egészséges pasit is találhatna.


További hátrány: az érző idegek harmadát levágod, kevesebbet fog érezni. A makk szabadon védtelenül marad, idővel kiszárad, érzéketlenebb lesz (ja és a színe sem lesz olyan élénk) de ez a legkevesebb.


Tusolás után nyisd szét az ajkaidat, húzd hátra a bőrredőt, és töröld szárazra a csiklód makkját, majd dörzsöld pár másodpercig a törölközővel, ez vár a fiadra egy életen át.


Összefoglalva: nagyon nagyon fáj amikor csinálják, a szexből kevesebb élményt fog kapni, az életben a védtelensége miatt sok minden fogja ingerelni, negatív értelemben, szégyenleni is lehet, én is szégyenlem ha új lánynak kell megmutatni, vagy közös tusoló van.


Whose Body,

Whose Rights? Jó kérdés.


[link]

A Laumann-os képen mintha '65-től csökkenne, lehet, hogy a végén megjön az eszük?


Ahogy az orvosok mondják, minden műtétnek megvannak a kockázatai. Meg tudom erősíteni. Nem írtam volna ezt a cikket ide, ha én az enyémmel elégedett vagyok. Szóval akkor a végére néhány kép, ahogy az elején ígértem, (csak becsatolt biztonsági övvel javaslom):



[link]


[link]



[link]



[link]



[link]



[link]



[link]



[link]



[link]

2010. jún. 30. 11:54
Hàt ez tényleg egy jo régi téma: Tutenkàmenék elkezdtek rajta vitatkozni vagy 3-4000 éve Egyiptomban, és mi folytatjuk a Hoxàn:-) ...àmbàtor, ha olyan rossz praktika lenne, akkor màr régen abbahagyta volna az emberiség, és most mi se diskuràlnénk rajta, nemdebàr?
35. a1baa7edcc (válaszként erre: 33. - Szimba)
2010. jún. 26. 22:17
Jo regi tema, ma mar nem vitaznek, mindenki azt gondol es kezd magaval es a gyerekevel, amit akar.
34. szimba (válaszként erre: 19. - 01ba74e6a7)
2010. jún. 26. 22:05
Nekem egy partnrem sem volt körülmetélve, mégis mind pozitív maradandó nyomot hagyott bennem. Úgy látszik, neked nem volt szerencséd! ;)
33. szimba (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2010. jún. 26. 22:02
Ha Amerikában sok szülő kéri, máris több a fenntartásom a témával kapcsolatban! :)
32. c82705dc5a (válaszként erre: 21. - Fidelio)
2010. jún. 24. 11:52

Gondolod, ha levágják a szemhéjadat jobban látsz?!?!

Persze ez legalább akkor a hülyeség..


Egyébként ez valami európai sztereotípia lehet, hogy jobb a póló, mint a "garbó".

Nekem egészen más tapasztalatom volt a nagyvízen túlról.. Mert az ottani lányokat lenyűgözi a magas nyakú szerelés.. :)))

31. Helgo (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2010. febr. 1. 17:20

Zsoka, az a szerencse, hogy Europa kozepen van rengeteg viz, kulonosen kis hazankban, igy nem szorulunk arra, hogy olyanoknak a barbar szokasait vegyuk at, akik nem tudnak vagy nem hajlandoak furdeni.


Az en baratomat kisgyerekkoraban korulmeteltek (Heim Pal korhaz, igy dicserjetek) es olyan ocsmany lett a penisze, hogy egesz eletere igen rossz kihatassal volt es van.


Jelenleg foltos, kerges tapintasu, ronda a makkja, a makkra fel van tapadva tobb helyen is a bor, az egyik varrat helye pont kozepen, elol jol lathato, par eve esett csak ki a varrat. Faj neki a szex kozben, ezert nem tud mashogy szeretkezni, csakis ugy, ha valami szert hasznal. Fesziti a bor, ami feltapadt a makkra.


Azok az anyukak, akik most azon gondolkodnak, hogy meteltessek-e korul a gyerekuket, vagy ne, szerintem ne gondolkodjanak, semmikeppen nem szabad ilyet csinalni, mert a szukuletre eleg a bemetszes, ha az nem eleg, akkor eleg lehet egy plasztika, vegso esetben reszleges meteles, a teljes korulmeteles nem megoldas, az egy barbarsag, csonkolas.

2010. jan. 3. 19:02

Ehhez nem kell sem zsidó vagy muszlim vallásúnak lenni... bár több ezer éves szokás...


Valamikor nagyon régen felismerték, hogy bizonyos anyagok ugyebár bizonyos helyen felszaporodhatnak, ha nem tisztálkodnak rendszeresen. Ahol meg kevés a víz, ott ez igencsak problémás... Azokban az országokban, ahol a körülmetélés általános, a nőknél ismeretlen betegség a méhnyak és méhtestrák..


Mostanában viszont egyre több fiúgyermeknél kell ezt a beavatkozást elvégezni, mert az anyukák nem tanítják meg a tisztálkodást következetesen.


Aztán meg amikor néhány év után nyüszít-bömböl a gyerek a fájdalomtól, rohannak az orvoshoz - rendszerint már későn.

2009. nov. 24. 13:19

IGSz.:

Bocsánat, rossz felhasználónevet másoltam be!


gaga92:

Szerintem semmi szégyellni valód nincs ebben, sőt szerintem előnyös is a helyzeted! Hidd el a lányok szeretik!!

28. 3c0814215c (válaszként erre: 27. - Fidelio)
2009. nov. 24. 11:22
Itt valami félreértés van, nem én vagyok körülmetélve. Amúgy egyetértek, nincs ezzel semmi gond.
2009. nov. 23. 22:27

IGSz.

Szerintem semmi szégyellni valód nincs ebben, sőt szerintem előnyös is a helyzeted! Hidd el a lányok szeretik!!

26. 3c0814215c (válaszként erre: 25. - Gaga92)
2009. nov. 13. 16:01
Rafinált csajozós duma. Majd a lányok mingyá öntenek beléd egy kis önbizalmat. ;)
25. gaga92
2009. nov. 13. 15:25
Sziasztok én egy 17 éves srác vagyok és énis körülmetélt vagyok!!! (sajnos??) Én nagyon szégyenlem ezt, már sokszor lehetett volna rá alkalom hogy elveszítsem a szűzességem de nem mertem lefeküdni 1 lánnyal se mert féltem hogy kiderül a titkom és kinevetnek!!!! Lécci írjatok mit is tegyek (nem kéne szégyelnem????) köszi csáo mindenkinek
24. 3c0814215c (válaszként erre: 17. - Tibike)
2009. szept. 1. 21:27

"Egy darab bőr, ami hoszabb, vagy rövidebb. Nem tudom ennek a gyakorlati súlyát felfogni."


Gyakorlati súlya akkor van, ha az a darab bőr rossz higiéniával párosul.

2009. szept. 1. 20:17
Tibikének mindenben igaza van.
22. xti_
2009. szept. 1. 19:32

valami előnye kell, hogy legyen:


"A körülmetélés az Egyesült Államokban sokkal általánosabb, mint Magyarországon, a CDC adatai [1] szerint az amerikai felnőtt férfiak igen nagy aránya, 79 százaléka körül van metélve." (Index)


ez nagyon nem uganda!

2009. szept. 1. 17:25

Heló

Nekem volt szűkületi problémám sajnos a szüleim nem foglalkoztak vele, így magamnak kellett elintézni a műtétet 21!!! éves korban, ami elég fájdalmas volt, le szíjaztak és le is fogtak ketten, de mégis nem a teljes körülmetélést választottam, hanem a kisebb beavatkozást amikor is csak egy megadott darabot vágnak ki a szűk felületből. Végülis a körülmetélés higiénikusabb és szex jobb és tovább tart. Sajnos megbántam, hogy nem a teljes körülmetélést választottam, de még megcsináltathatom, azért is választottam a kisebb beavatkozást! Aki meg kiakarja próbálni, hogy milyen körülmetéltnek lenni, az húzza hátra a bőrt és a pénisz tövénél ragassza le a bőrt leukoplastal vagy sebtapasszal, és megtapasztalhatja milyen az, hogy hozzáér az alsónadrág a makkhoz! Szerintem elviselhető, és így is javítható a szexteljesítmény! Szal hajrá, előnyben a metélés!!

2009. febr. 16. 18:44
fiu vagy lány kérdi
2008. nov. 7. 16:50
nekem 2 páromnak volt körülmetélése!Az egyik a mostani,sokkal jobb a szex.Higiénikusabb,szebb,selymesebb és illatos!Ök hagytak csak maradandó nyomot bennem pozitiv irányban szexuális téren!A többire nem is emléxem!
18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Tibike)
2007. márc. 14. 19:55
Nagyon melyen erinthet ez a dolog, mert nem tudsz megszabadulni tole, ha jol latom :)))
17. tibike (válaszként erre: 16. - 5464505f6a)
2007. márc. 14. 18:29

Nagyon kíváncsi lennék arra a kenyai és ugandai magyarázatra, miszerint a körülmetéltek között kevesebb az AIDS virussal fertőzött, mint a nem körülmetéltek között.

Egy darab bőr, ami hoszabb, vagy rövidebb. Nem tudom ennek a gyakorlati súlyát felfogni.

Az ószövetség meg hol van már?! Ábrahám csak úgy vitte a gyerekeket metéltetni, mert a kinyilatkoztatásban ez volt. A vallási rituálékat mi a francnak keverjük bele a mi kultúránkba, ezt nem értem.

Más földrészeken, keresztény és muzulmán világon kívül nem csináltak ekkora cirkuszt ebből, még sincs annyi AIDS-fertőzött. Pl. Japánban. Nos, Ugandaiak, ehhez mit szóltok?

:)

16. 5464505f6a (válaszként erre: 13. - Tibike)
2007. márc. 14. 02:35
Most Afrika vagy sivatag?? :)
15. tibike (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 12. 01:24

Először is: Nekem semmi bajom az arab világgal. Nem nézem le őket. (Kedvencem a 81-es szúra)

Amennyire utánanéztem, a körülmetélésnek kimondottan előnyei nemigen vannak.(Korai magömlés ellen? Én az ellen a 10 egymás utáni aktust javasolnám, és garantálom, hogy a tizedik magömlés nem lesz korai.)Hogy mennyi idegsejt, meg ér, meg minden elszáll olyankor a kés által,...hát, az viszont új volt.

Szükségessége ha van, az más kérdés. Az anyaméhben, a magzatnál sejtesen kapcsolódik a bőr a makkhoz.Rá van nőve.Védi a makkot. Ez az állapot folyamatosan csökken, és általában 2éves korra fejeződik be olyan szinten, hogy teljesen hátrahúzható a bőr. És ha ez nem így van, akkor urológus szokott dönteni arról, hogy kell-e műtét, vagy sem, és hogy az milyen szintű legyen: elég egy kis metszés, vagy egy erőteljesebb rántás egyszer és már meg is van oldva a probléma egy kis vérzéssel -ezt annak idején simán megcsinálta egy védőnő is,- vagy teljesen el kell távolítani a bőrt.

Az amerikaiak eme döntéséről az a véleményem, hogy sznobok. És sok minden másban is.

Olyan szinten vitába szálltunk, hogy én azt mondom:

Amelyik szülő úgy gondolja, hogy nem várja meg a kétéves kort, és nem fog vacakolni állandóan a fürdetésnél: húzigálni a bőrt, meg rohangálni az orvoshoz, hogy már megint begyulladt, stb. az metéltesse körül. Egye fene.

Amelyik szülő meg úgy érzi, hogy nem szabadítja meg a gyermekét a sok idegsejttől, nem veti alá egy olyan műtétnek, ahol garantáltan ordítani fog a szegény pici, és még legalább egy hétig nagyon fájni fog neki egy egyszerű pisilés is, az ne tegye, csak ha szükséges.

14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - Tibike)
2007. márc. 12. 00:28

Nem egyrol beszelunk. Kar, hogy altalanositasz, hogy akik korul vannak metelve, csak sivatagban elhetnek es nem tisztalkodnak. Szerintem te is tudod, hogy ez nem igy van, csak jo erzes masokat ugye lenezni. Hidd el, van aki a kozep- es kelet-europaiakrol gondolja ezt.

Amerikaban peldaul sok szulo keri ezt a gyereke szuletesekor. Nem akarnak talan mosdani??? Nem hinnem.

Osszehasolithatatlan ez a noi csonkitasokkal, ahol elveszik egy eletre az eselyet a noknek, hogy normalis nemi eletet elhessenek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook