Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ezerarcú London - II. rész fórum

Az ezerarcú London - II. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ezerarcú London - II. rész

29. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 28. - Fiatal nő)
2010. aug. 31. 14:50
Értem én, nyilván megvannak a prioritások, de ha adódik rá alkalom, ki ne hagyjátok (főleg, hogy a párod Queen rajongó, ha jól értem)!
28. Fiatal nő (válaszként erre: 27. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 31. 09:59
Igen, figyeltük eddig is, de akciósan is egy vagyon. Annak az árán inkább veszünk mást. De talán majd egyszer...
27. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2010. aug. 29. 16:45

Az egy dolog, hogy Qeen dalokat adnak elő, egyébként szuper jól. De a szereplők nagyon jól alakítanak, a szöveg szarkazmusa pedig nekünk nagyon bejön. Könnyesre nevettem magam rajta.


Az tény, hogy nem túl olcsók a jegyek, de biztosan vannak akciók, amiket érdemes figyelni. Éééééééés hidd el, hogy megéri az árát!:)

26. Fiatal nő (válaszként erre: 25. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 29. 12:19
A párom nagyon régóta ezt az egyet nézné meg szívesen (a musicaleket egyébként ki nem állhatja), de nekünk még a jó előre lefoglalt jegy is nagyon drága. És arra jutottunk, hogy annyit nem is ér. A Queen dalokat amúgy is csak Freddie Mercury tudta úgy előadni, hogy hú... :) Persze ha egyszer lesz felesleges pénzünk, lehet, hogy betévedünk rá, de egyelőre biztosan nem.
2010. aug. 25. 09:44

Ja, és ha Londonban jártok, nézzétek meg a "We will rock you" című musicalt!


Eszement jó, bár a jegyet érdemes jó előre befoglalni a neten.

24. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 15. - Goldfish23)
2010. aug. 25. 09:36
Én azt tapasztaltam, hogy egy picit olyanok, mint Cyrano. Ők maguk kritizálják, viccelnek is vele, de az hülyén veszi ki magát, ha egy idegen élcelődik a királyi családdal.
23. 236fe2f68e (válaszként erre: 22. - Fiatal nő)
2010. aug. 22. 22:59
:)) köszi!
2010. aug. 22. 18:57
Most nagyon utálok mindenkit, aki oda megy, vagy onnan jött... :-P
2010. aug. 22. 18:43
:D klasz cikk..allig várom lássam Londont..már nincs sok hátra :D
20. Fiatal nő (válaszként erre: 17. - D3d94691a4)
2010. aug. 22. 17:56
Nos igen, valóban a turisták elég sok mindent hanyagolnak, pedig van látnivaló bőven a "nagy nevezetességeken kívül" is. :)
19. Fiatal nő (válaszként erre: 18. - Szimba)
2010. aug. 22. 17:55

Mázlistaaa! :-P


Amúgy már írhatsz Te is a klubba! ;-)

18. szimba (válaszként erre: 10. - Fiatal nő)
2010. aug. 22. 14:26

Én is jönnék. :)

Egyébként tegnapelőtt értünk haza egy egyhetes londoni túráról. :)

17. d3d94691a4 (válaszként erre: 2. - Fiatal nő)
2010. aug. 22. 13:21
Nekem a Tower volt az egyik legnagyobb kedvencem. Ha kegyes lesz hozzám a sors, és visszamehetek, újra ellátogatok oda is. Úgy hallottam, rengeteg olyan hely van Londonban, amit a turisták mellőzni szoktak, az ott élők pedig imádják. Most ezeket szeretném majd összegyűjteni. És a pénzt a következő útra!:)
16. b486c9cf7d (válaszként erre: 15. - Goldfish23)
2010. aug. 22. 11:11

Teljesen mas neveltetesuek, mint a magyarok. Ha egy angol csatornat megnezel, a kiralynot tisztelik, a gyerekcsatornakon a mesekkel is azt sugalljak, hogy tisztelet jar neki, minden kislany hercegno szeretne lenni, az esti mesek jo resze uralkodos, hercegnos tortenet, multkor egy musorban azt tanitottak a gyerekeknek, ha a kiralynot meglatjak, hogyan pukedlizzenek, persze gyerekszinten.

Magyarorszagon ilyesmi soha nem volt a neveltetesbe beepitve, nem volt miert, en se tudom a kiralyi csaladot ugy tekinteni (se itt, se spanyolban), mint az angolok, de szamukra a nemzeti identitasuk resze. Szamomra csak az orszag resze es ennyi.


Cipruson a liftbe beszallt egy angol par es a no elrikkantotta magat, hogy 'High Queen!', ez van, ok ilyenek.

15. goldfish23 (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2010. aug. 22. 11:02
Hat igen...az angolok is igy vannak ezzel, es ha mar valaki itt el, akkor szinten tisztelje mar meg az orszagot, meg a Kiralynot. Szerintem ez alap:)
14. b486c9cf7d (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2010. aug. 22. 11:01
pardon kiralynera.
13. b486c9cf7d (válaszként erre: 6. - Goldfish23)
2010. aug. 22. 11:01
A spanyolok nagyon tisztelik a sajat kiralyi csaladjukat, meg a sajto se ir roluk rosszat soha, egyszer ferjem egy baratjanak tett egy vicces megjegyzest a kiralynore es leintette, hogy ilyet meg ne is mondjon.
12. Fiatal nő (válaszként erre: 11. - Goldfish23)
2010. aug. 22. 10:58
Elfogadtalak. :)
11. goldfish23 (válaszként erre: 10. - Fiatal nő)
2010. aug. 22. 10:50
jelentkeztem:)
10. Fiatal nő (válaszként erre: 9. - Goldfish23)
2010. aug. 22. 10:48

:)


Csináltam egy Londonos klubot itt a Hoxán, ha valakinek van kedve, jelentkezzen. :)

9. goldfish23 (válaszként erre: 7. - Fiatal nő)
2010. aug. 22. 10:31
Jah, tenyleg... Bozsi...ezzel mar en is...ugye milyen gaz?:D:D jo, igy nevetseges, nah de legalabb adjuk mar meg a tiszteletet, komolyan, ok, ne mondja ki, hogy Erzsebet kiralyno, de akkor mondja, hogy kiralyno, vagy Erzsebet ha ez igy nekik tul hosszu egyben, de ne becezgessuk mar:D
2010. aug. 22. 10:29

Annyi ehhez hasonlo magyar el itt kint, akiknek semmi nem jo, nem is szeretnek itt elni, mindenert csak beszologatnak, ez se jo az se jo...



Ilyenkor mindig annyira de annyira felidegesitenek...senki, de SENKI nem kerte oket, hogy lakjanak itt, nincsenek rakenyszeritve, haza lehet menni, ha az ott jobb.


Persze otthon meg az epp aktualis allamfot csufoljak, meg az otthoni helyzetet..megkeseredett emberek vannak...:S


Nem szeretek az ilyenekkel szobaelegyedni.:S

7. Fiatal nő (válaszként erre: 6. - Goldfish23)
2010. aug. 22. 10:28
Én már olyanokkal is találkoztam, akik csak úgy hívják, hogy a "Bözsi". 8-/
2010. aug. 22. 10:26

Eleg gaz, mert milyen alapon mondja azt, hogy banya? nem tunik fol neki, hogy itt kint szinte minden angol szereti a kiralynot?:S


Ok, egy angol nem erti, mirol beszel, de elgondolkodhatna, hogy valami alapja van annak, hogy szereti ennyi ember.


Nem hiszem, hogy neki barmi serelme is lehetne a kiralynovel kapcsolatban, azert csak a kiralynorol van szo, nem kellene le banyaznia...:S


Nem tudom, mert nem ertek se spanyolul, se lengyelul, se sehogy, csak angolul meg magyarul, de meghallgatnam, hogy egy lengyel vagy egy spanyol mondd e ilyeneket...

5. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - Goldfish23)
2010. aug. 22. 10:22
Nos igen. Ha valaki valamiben nem biztos, akkor vagy ne is mondja, vagy pedig tegye hozzá, hogy nem 100%. De az már tényleg durva, amikor valaki olyan okosnak képzeli magát, hogy hülyeségeket beszél és még büszke is rá és neki áll feljebb, ha megmosolyogják... :-/
4. goldfish23 (válaszként erre: 2. - Fiatal nő)
2010. aug. 22. 10:21

hm, latom nem csak engem fogott meg a banyas sztori...pedig mennyi ilyet meg hasonlot lehet itt kint latni hallani..:S


Sajnos elszomorito...

2010. aug. 22. 10:19

Nagyon ugyesen megirtad. A legjobban a magyar no kontra banya tetszett...:S sajnnos jellemzo az itt elokre, vagy ide latogatokra ez a hozzaallas...


Sokan annyira szidjak az orszagot, az eteleket, az angolokat, csak nem ertem, akkor miert kell itt lakniuk!?


Ha teheted majd mindenkeppen gyere vissza par napra, amiket kihagytal is biztos tetszenenek neked!:)

2010. aug. 22. 10:18

Örülök, hogy megírtad a folytatást is. :)

Én nem voltam még a Towerben, annyire nem is csigázott fel a dolog. De majd egyszer arra is sort kerítek, csak ez a lista végén szerepel.

A London Eyet megcsodáltam már, de nem szálltam fel rá, nem is tervezem.

A National Gallery egyébként nekem is annyiszor program, ahányszor Londonban járok. Az én kedvencem Turner. A párom ezzel is megfertőzött. :)

De hogyhogy csirkét ettetek és nem halat a sültkrumplihoz? Pedig a Fish&Chips az igazi... :)

St. James's Park pedig gyönyörűűű... Mondjuk az összes londoni park gyönyörű... :)

Hehe, vicces lehetett a "banyás" család. Erről mesélnél még egy keveset? :)


London calling... ;-)

2010. aug. 22. 10:08
Hogy mire elég másfél nap a világ egyik legizgalmasabb és legnagyobb fővárosában? Szinte semmire! Mert hiába a tengernyi pozitív vagy negatív élmény, amikor indulni kell csak az üresség marad. Még haza sem értem, azt kívántam, bárcsak újra ott lehetnék!

Ugrás a teljes írásra: Az ezerarcú London - II. rész

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook